Szerző Téma: Probléma a Yarisommal  (Megtekintve 1770912 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

baba

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 41
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5265 Dátum: 2012.04.06 12:02:37 »
Sziasztok :)

Nos tegnap közben nekiálltam keresni a hibát, mielőtt olvastam volna a hozzászólásokat. A motortérben lévő 7-es jelzésű DOME névre hallgató biztosítékhoz tartozik a kijelző és gondoltam megnézem attól függetlenül, hogy a belső tér világítás működött ami szintén ezen a biztosítékon figyel. Szemrevételezés után visszatettem, nem volt kiégve és a kijelző újra működik. Lekopogom azóta sincs semmi baja. Számítógép alaplapoknál találkoztam hasonlóval, hogy a tápcsatit le kellett húzni és megszüntetni minden kapcsolatot és utána helyrejött. Hát ennek örülök most nagyon, hogy sikerült újra életre keltetni :D

Kösz nektek, Viziborz

Szia!
Akkun rajta hagytad amikor kivetted a biztosítékot vagy lekapcsoltad akkuról?

Lacce

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 157
Re:Yaris 1.0- megvegyen? ne vegyem?
« Válasz #5266 Dátum: 2012.04.12 21:05:40 »
Sziasztok,

Segitsetek pls, az a kérdésem, h érdemes- e 1.0 yarist venni. Nem tul pici a motor? Attol tartok, h annyira gyenge, h mindig padlogazzal kellene mennem, es ugy megeszik 7-8 litert is, vagy nem?

Köszi, Petra

Szia!

Nekem 1.0 van, 2006. 04. havi, így most éppen hat éves, már van tapasztalat.
A motor a méretéhez képest kifogástalan, egész pörgős, jól húz, autópályán kényelmes 130 km/h.
Klímával is jól elmegy. Voltam vele már az ország minden szegletében, továbbá Lengyelországban, Ausztriában is, sose volt gond, pedig utóbbi helyeken elég sok a komoly hegy  :)
Fogyasztás általában 5,0-6,0 L/100 km, nyilván attól függően, hogy mennyi a város és az országút, ha csak város akkor inkább 6,0 körül, de amióta létezik még nem tudtam 7.0 L-t produkálni, szóval ettől ne félj.
Negatívum talán, hogy az elindulási hajlama picivel gyengébb, de hamar hozzászoksz.
Nem elfelejtendő, hogy (tudomásom szerint) már 3x volt az év motorja az 1.0  VVT-i a kategóriában!
Egyik használt Yaris 1.0 teszt jól összefoglalja a dolgot:
"De egyrészt maximum 130-cal lehet szabályosan menni, és azt a Yaris is lazán tartja, másrészt egy 0-100-nál a gyakorlatban jóval fontosabb egy 0-50, márpedig városban fürgén és vidáman pörög a sokszoros díjnyertes erőforrás. Mókás, egyesek fülét nyilván bántó, háromhengeresen sajátos a hangja, cserébe röhögve hozza a gyári átlagfogyasztási értéket (5,1 l/100 km), amit nem kunszt akár 4-4,5 literre is leszorítani.
Minek a dízel? Minek a fránya start/stop rendszer, a hibrid és az elektromos technológia horror-áron? Joggal merülnek fel ezek a kérdések egy ilyen szerény fogyasztású, egyszerűen jó „csomaggal” szembesülve, amelynek a tonna alatti önsúly is szerves része. ... Tényleg jó, igényes kisautót keres? A Yarisszal elégedett lesz, ha már − drága pénzért − megvette."
Persze, ha egy 2000-es turbódízelből fogsz átülni, nem biztos, hogy ezt fogod érezni ::)
Remélem tudtam némi segítséget adni!
A teljes teszt: http://www.autonavigator.hu/hasznaltauto/toyota_yaris_1_0_terra_2009_-_hasznaltteszt-6550

harihubi

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 86
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5267 Dátum: 2012.04.13 18:43:04 »
Tegnap menet közben 3-4 másodpercig nyikorgó hangot hallottam a műszerfal alatt, közben a motor is megtorpant egy kicsit. Már volt régebben is ilyen esemény, de nem ilyen vészes. A kérdésem az lenne, hogy volt már valakinek ilyen gondja? 2 dologra gondolok: vízpumpa, de nincs hangja vagyis nem hallani hogy csapágyas lenne a másik a fűtésbox motorja de annak sincs csapágyas hangja. szerintetek?

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5268 Dátum: 2012.04.13 18:53:28 »
Tegnap menet közben 3-4 másodpercig nyikorgó hangot hallottam a műszerfal alatt, közben a motor is megtorpant egy kicsit. Már volt régebben is ilyen esemény, de nem ilyen vészes. A kérdésem az lenne, hogy volt már valakinek ilyen gondja? 2 dologra gondolok: vízpumpa, de nincs hangja vagyis nem hallani hogy csapágyas lenne a másik a fűtésbox motorja de annak sincs csapágyas hangja. szerintetek?

Ékszíj megcsúszott esetleg?!
Xanyi

harihubi

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 86
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5269 Dátum: 2012.04.13 20:58:28 »
Gondoltam én is arra. Hogy egy pillanatra megszorult a vízpumpa és megcsúszott a szíj.Ez magyarázná a megtorpanást is. 1 év alatt 3 alkalommal jött elő a hang.Majd kiderül:)

Kookaburra

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 621
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5270 Dátum: 2012.04.15 13:59:02 »
Az utóbbi napokban rendellenes hangok hallatszanak a Yaris hátsó futóműve felől. Eleinte csak hátramenetben hallottam nyikorgást, újabban lassú előremenetelkor is, leginkább lánccsörgésre emlékeztető hangokat. Van valakinek ötlete mi lehet ez? Nyolcvanezer kilométer alatt tönkrement volna valamelyik kerékcsapágy?
Yaris 1,4 D-4D EXE VSC 2009.

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5271 Dátum: 2012.04.15 22:17:12 »
Az utóbbi napokban rendellenes hangok hallatszanak a Yaris hátsó futóműve felől. Eleinte csak hátramenetben hallottam nyikorgást, újabban lassú előremenetelkor is, leginkább lánccsörgésre emlékeztető hangokat. Van valakinek ötlete mi lehet ez? Nyolcvanezer kilométer alatt tönkrement volna valamelyik kerékcsapágy?

Akár az is lehet, bár annak nem olyan hangja van. Keress fel egy márkaszervízt, le kell venni a kerekeket aztán kiderül mi adja.
Xanyi

Kookaburra

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 621
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5272 Dátum: 2012.04.16 16:48:15 »
Akár az is lehet, bár annak nem olyan hangja van. Keress fel egy márkaszervízt, le kell venni a kerekeket aztán kiderül mi adja.

Már bejelentkeztem a szervizbe, csak arra voltam kíváncsi, mire számíthatok.
Azóta megnézték, valóban nem a csapágy - az még egy hónapig garanciális lett volna - hanem a fémig lekopott a fékbetét. Egy darabon már a tárcsa válla mart bele, az adta a hangot. Óriási szerencsém volt, mert ugyan a szerviz raktárán nem volt alkatrész, de pár perc telefonálással valahonnan tudtak keríteni, és mire az összerakásra került a sor, addigra megérkezett a négy pofa is, a szerelő késedelem nélkül tudta folytatni a munkát.
Érdekes, hogy a fékhatáson nem éreztem a hátsó fékek elhasználódását, a kézifék elfogadhatóan rögzítette a kocsit, nem csak sík terepen, de még enyhe lejtőn is.
Yaris 1,4 D-4D EXE VSC 2009.

kukac7

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5273 Dátum: 2012.04.17 15:32:49 »
hello

olyan problemam lenne egy elso generacios yaris-szal, hogy az ablaktorlo sebesseget valto bajuszkapcsolon az elso fokozat (mikor a leglassabban lapatol), nem mukodik.
abban az allasban nem torol, a tobbiben igen.
ezt  hibat mi okozza es hogyan lehetne elharitani?
neha jo lenne a lassu fokozat is, nem csak a gyors. :D

koszonom a segitseget elore is!

Seeed

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5274 Dátum: 2012.04.18 15:54:01 »
Sziasztok!
Nem rég került hozzám egy 99es Yaris. Sajnos nem értek sokat hozzá, és nem találok sehol javítókönyvet sem. Pedig akkor okosabb lennék.
Több kérdésem van. Az egyik, hogy valamiért nagyon lassan kezd el fűteni, ha pedig el is kezd, nem jön olyan meleg, mint 1-2 hónapja.
A másik, hogy olajat kellene cserélnem benne, és nem tudom, hogy mennyi olajat kell bele öntenem. Annyit tudok, hogy Castrol magnatec 10W 40 olaj kell bele, mert ez rajta van a moton. Csak a mennyiség érdekelne. Hasonló kérdés a váltóval, hogy oda mennyi kell.
Előre is köszönöm a segítséget.

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5275 Dátum: 2012.04.18 17:20:58 »
Sziasztok!
Nem rég került hozzám egy 99es Yaris. Sajnos nem értek sokat hozzá, és nem találok sehol javítókönyvet sem. Pedig akkor okosabb lennék.
Több kérdésem van. Az egyik, hogy valamiért nagyon lassan kezd el fűteni, ha pedig el is kezd, nem jön olyan meleg, mint 1-2 hónapja.
A másik, hogy olajat kellene cserélnem benne, és nem tudom, hogy mennyi olajat kell bele öntenem. Annyit tudok, hogy Castrol magnatec 10W 40 olaj kell bele, mert ez rajta van a moton. Csak a mennyiség érdekelne. Hasonló kérdés a váltóval, hogy oda mennyi kell.
Előre is köszönöm a segítséget.

Szia!
Elöször is meg kellene nézni van-e benne elég hűtővíz. Ha nincs, akkor utántölteni, és megnézni hol folyik el.
Ha van benne elég, akkor pedig a termosztátot kellene ellenőrizni.

Motorolaj 3 liter kell bele, váltóolaj 1,4, de ugyis 2 litert kell venned.
Ha sok benne a km és eddig 10W40 volt benne, akkor mehet bele most is, lényegében már mindegy. De amúgy nem az való bele, hanem valami jobbféle 5W30, pl LM TopTec4200
Váltóba Castrol TAF-X 75W90 kell.
Xanyi

Seeed

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5276 Dátum: 2012.04.18 17:49:27 »
Szia!
Elöször is meg kellene nézni van-e benne elég hűtővíz. Ha nincs, akkor utántölteni, és megnézni hol folyik el.
Ha van benne elég, akkor pedig a termosztátot kellene ellenőrizni.

Motorolaj 3 liter kell bele, váltóolaj 1,4, de ugyis 2 litert kell venned.
Ha sok benne a km és eddig 10W40 volt benne, akkor mehet bele most is, lényegében már mindegy. De amúgy nem az való bele, hanem valami jobbféle 5W30, pl LM TopTec4200
Váltóba Castrol TAF-X 75W90 kell.


Először is köszönöm a korrekt választ. A termosztátot nem tudom, hogy hol keressem. Arra esetleg egy kis segítség jól jönne. Igazából ezért lenne jó, valami fényképes magyarázó :)
Ami még kérdésem lenne, hogy a műszerfal középső konzolát megvilágító lámpa sötét. Kicseréltem, és raktam bele újat, most sem jó. Mi lehet a probléma? Hol keressem?
A már mindegy alatt mit értettél? Hogy nincs értelme azt az olajat belerakni, ami való bele? Ez árthat a motornak? Egyébként az a vicc, hogy szervízbe cserélték az olajat.
Láttam a konzolos témámhoz is válaszoltál:
Igazad lehet, mert a hőfokszabályzót, csak úgy tudom állítani, hogy a bovdent egy fogó segítségével ki vagy éppen be tolom a "tok"-jába. Elég nagy erővel teszem hozzá. Viszont ezt hogy tudom megjavítani? Ki kellene bontani ez egész belső műszerfalat? Mennyire lehet macerás ez az egész?
« Utoljára szerkesztve: 2012.04.18 17:53:52 írta Seeed »

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5277 Dátum: 2012.04.18 19:03:45 »
Először legyünk túl azon, hogy megnézed a hűtőfolyadék szintjét. Ha az ok, akkor inkább bízd márkaszervízre.
Amúgy hűtőre két vastag cső megy. Hidegindításkor mindkettő hideg, majd a felső kezd el melegedni. Már majdnem megfoghatatlanúl forrónak kell lennie mikor az alsó épp csak melegedni kezd. Ha egyszerre melegszenek, akkor rossz a termosztát.

A mind1-et úgy értettem, hogy ha sok a km és eddig 10W40 került bele, akkor maradj annál. Ugyis kopott már annyit a motor azzal az olajjal, hogy kelljen bele. Viszont ha kevesebb a km, akkor érdemes visszaállni belevaló olajra.

A gázpedálnál felnézve a műszerfal alá látszik az a tárcsa, amit a bowden mozgat. Létezik egy javító szett, ami abból a tárcsából és az alatta lévő kis karokból tartalmaz módosítottat, hogy könnyen forogjon. Műszerfalat nem kell hozzá bontani.
Xanyi

Seeed

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5278 Dátum: 2012.04.18 19:31:38 »
Először legyünk túl azon, hogy megnézed a hűtőfolyadék szintjét. Ha az ok, akkor inkább bízd márkaszervízre.
Amúgy hűtőre két vastag cső megy. Hidegindításkor mindkettő hideg, majd a felső kezd el melegedni. Már majdnem megfoghatatlanúl forrónak kell lennie mikor az alsó épp csak melegedni kezd. Ha egyszerre melegszenek, akkor rossz a termosztát.

A mind1-et úgy értettem, hogy ha sok a km és eddig 10W40 került bele, akkor maradj annál. Ugyis kopott már annyit a motor azzal az olajjal, hogy kelljen bele. Viszont ha kevesebb a km, akkor érdemes visszaállni belevaló olajra.

A gázpedálnál felnézve a műszerfal alá látszik az a tárcsa, amit a bowden mozgat. Létezik egy javító szett, ami abból a tárcsából és az alatta lévő kis karokból tartalmaz módosítottat, hogy könnyen forogjon. Műszerfalat nem kell hozzá bontani.


Rendben. Köszönöm szépen a segítséget. Akkor megnézem a vizet, illetve a csövek melegedését.

harihubi

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 86
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5279 Dátum: 2012.04.18 21:10:35 »
Xanyi, mi lehet az a sok kilométer ami már a 10w40 olajat kéri? Mikor megvettem a paripát akkor 15w40 volt benne kb. 50E km volt benne én már 10w40 raktam akkor bele valamiért. Hogy miért azt már nem tudom.Most 134E Km van és gondolom már nem érdemes visszaállni a finomabb olajra. :)