Szerző Téma: Probléma a Yarisommal  (Megtekintve 1770918 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Lizard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 742
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4890 Dátum: 2011.07.31 21:03:12 »
Ugyan nem Yaris specifikus, de a probléma mégiscsak a Yarisommal történt. Vélhetően valami ismeretlen eredetű elektromágneses zavar miatt nem működött sem a smart key (nem nyíltak az ajtók), sem a távirányító, sőt még a segítségül hívott autómentő csörlőjének rádiós távvezérlője sem. Végül is egy másik - darus - kocsival odébb vitték 2-300 méterrel, ahol már minden hibátlanul üzemelt. Tapasztalt már valaki ehhez hasonlót?
Bp-en kerepesi úton, a készenléti rendőrséggel szemben dolgoztam, ez rendszeres jelenség volt, de csak ott. Sok volt az antenna...  ::)
„If in doubt, flat out” (Colin McRae)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4891 Dátum: 2011.07.31 21:26:26 »
Nézd meg a toyodiy.com-on, hogy hol van a te autódban a távirányító vevőegysége. És ha legközelebb ez előfordul, tarts kívülről közvetlenül oda a távirányítót/kulcsot és úgy nyomkodd a gombot, míg nem reagál rá a kocsi. Reagálni fog. Mi is így oldottuk meg, Misi tanácsára.
Nekem erre sem reagált, a vevőegység ott van a tanksapka mellett, teljesen odatettem de akkor sem működött.
Ide-oda kell mozgatni a kulcsot és közben nyomkodni a gombot ész nélkül.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4892 Dátum: 2011.07.31 21:27:11 »
Má megin az autósboltok sztenli hülyesége. Van japán és van francia. Pont. A Valeo biztos a francia, akkor a sztenli lenne a japán?
Hát... Nem olyan japánosan hangzik.
Mondom, szerintem Koito a japán. Sőt, az én franciámban is Koito van - angol Koito, hogy teljes legyen a káosz  :lol:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Kookaburra

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 621
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4893 Dátum: 2011.07.31 22:32:46 »
Kinyitom kulccsal, központi zár is megy, persze ilyenkor egyből sivít a riasztó.
Hm, nem mostanában volt már így nem emlékszem pontosan, de nem a belső kp. zár kapcsoló oldotta ki, hanem vagy a gyújtást adtam rá és magától megszűnt, vagy utastéren belülről működött már a távirányító.
A kártyás rendszert sajnos nem ismerem. Ennek ugye nincs semmi aljzata a kocsiban, csak zsebben kell lennie ugye?
Otthon nem tudod kipróbálni, hogy kis kulccsal kinyitod, a kocsiba beülve a kártya hátha inaktiválja a riasztót?
Gyári riasztó van benne?

Ahogy írod, elég ha a zsebben a kulcs, nincs aljzat, sehova nem kell behelyezni. Hiába ültem be a kocsiba, nyomkodtam a START/STOP gombot, a távirányítón a nyitást, de semmi nem történt, a sziréna változatlanul üvöltött tovább. A riasztó egyébként gyári.
« Utoljára szerkesztve: 2011.07.31 22:53:48 írta Kookaburra »
Yaris 1,4 D-4D EXE VSC 2009.

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4894 Dátum: 2011.07.31 23:10:03 »
Jah, hogy van hozzá távirányító és arra sem reagál. A kocsiba ülve a központi zár ki-be kapcsolását próbáltad?
A kártyában van elem?
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Kookaburra

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 621
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4895 Dátum: 2011.07.31 23:39:25 »
Nem, mert arra nem is gondoltam, hogy hatással lehet a risztóra.
A smart key egyébként egy normál Toyota távirányító (unokatestvérem 4 éves Avensiséhez is egészen hasonló kinézetű tartozik), benne gombelemmel, kívül nyit és zár gombokkal, ellenőrző LED-del. Egy gomb megnyomásával kihúzható belőle egy apró kulcs, amivel szükséghelyzetben a vezető oldali ajtózárat mechanikusan lehet oldani (meg az utasoldali légzsákot ki-be kapcsolni). Tehát a válasz: igen, van benne elem és nincs lemerülve. A tartalék kulcsba új elemet tettem és azzal is próbálkoztam, eredménytelenül.
« Utoljára szerkesztve: 2011.07.31 23:54:36 írta Kookaburra »
Yaris 1,4 D-4D EXE VSC 2009.

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4896 Dátum: 2011.07.31 23:43:11 »
Értem. A VSS1-nél azt írja a kézije, hogy a kulcsosnál indítás után 5mp-cel inaktív lesz a riasztó.
A Start gombot mennyi ideig nyomtad? Nem lehet hogy hosszabb ideig kell?
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Kookaburra

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 621
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4897 Dátum: 2011.07.31 23:53:29 »

Éppen csak megnyomtam (kinyomott kuplung mellett) ahogy szoktam, de nem reagált. Ha - ne adj Isten! - egyszer ismét találkozom ezzel a problémával, kipróbálom az ötletet, hátha bejön.
Yaris 1,4 D-4D EXE VSC 2009.

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4898 Dátum: 2011.08.01 08:00:17 »
Úgy nem is akarod kipróbálni, hogy bárhol ahol rendesen záródna meg nyílna amúgy, kinyitod a kis kulccsal és megpróbálod ezt a módszert? Ha nem jön be, a távirányítóval inaktiválhatod.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4899 Dátum: 2011.08.01 09:34:52 »
Nem kellett volna odébbvinni az autót... Mechanikusan ha már bent vagy az autóba, akkor a START gombhoz közvetlenül kell odatenni a SMART-KEY-t, és úgy megnyomni a gombot. Ez esetben úgy kommunikál, mint egy hagyományos immobilizer. Indulni fog, és a motor beindulása inaktiválja a riasztót is, mert érzékeli a saját kulcsot.
SMART kulcsosok nyugodtan ki is próbálhatják... Ki kell venni belőle az elemet, úgy is működni fog amit leírtam!
Xanyi

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4900 Dátum: 2011.08.01 09:35:38 »
Má megin az autósboltok sztenli hülyesége. Van japán és van francia. Pont. A Valeo biztos a francia, akkor a sztenli lenne a japán?
Hát... Nem olyan japánosan hangzik.
Mondom, szerintem Koito a japán. Sőt, az én franciámban is Koito van - angol Koito, hogy teljes legyen a káosz  :lol:

Igen, Koito. De valamiért mindig ezt a sztenlit erőltetik az autósboltok... Nem tom miaz...
Xanyi

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4901 Dátum: 2011.08.01 09:36:55 »
Egyébként mennyiben különbözik a japán és a francia fényszóró 1999-es évjárathoz? Cstalakozó, vagy motor elhelyezés vagy valami ilyesmi?

Különbözik. Egy kicsit a foncsorozása máshogy is néz ki (mondjuk ha párban van cserélve akkor ez nem számít), de a fontosabb, hogy a csatlakozók és a helyzetjelző/index foglalat is más.
Xanyi

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4902 Dátum: 2011.08.01 10:15:35 »
Nem kellett volna odébbvinni az autót... Mechanikusan ha már bent vagy az autóba, akkor a START gombhoz közvetlenül kell odatenni a SMART-KEY-t, és úgy megnyomni a gombot. Ez esetben úgy kommunikál, mint egy hagyományos immobilizer. Indulni fog, és a motor beindulása inaktiválja a riasztót is, mert érzékeli a saját kulcsot.
SMART kulcsosok nyugodtan ki is próbálhatják... Ki kell venni belőle az elemet, úgy is működni fog amit leírtam!
Ez így elég egyszerű megoldás. :flowers: Amúgy benne van a kezelésiben?
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Kookaburra

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 621
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4903 Dátum: 2011.08.01 23:43:42 »

Benne van, ki is próbáltam, csak nálam valamiért ez sem működött :( A motor nem indult, bár az is lehet, hogy én csináltam valamit rosszul, mert borzasztóan zavart a riasztó dobhártyarepesztő hangja.
Yaris 1,4 D-4D EXE VSC 2009.

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4904 Dátum: 2011.08.03 16:48:47 »

Benne van, ki is próbáltam, csak nálam valamiért ez sem működött :( A motor nem indult, bár az is lehet, hogy én csináltam valamit rosszul, mert borzasztóan zavart a riasztó dobhártyarepesztő hangja.

Elvileg ennek minden körülmények között működnie kell. Érdemes lenne majd kipróbálnod elem nélkül, hogy ha legközelebb véletlenül ilyen adódik rutinból menjen a mozdulat...
Xanyi