Szerző Téma: Probléma a Yarisommal  (Megtekintve 1770943 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

pzs

  • Vendég
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3990 Dátum: 2010.05.11 07:07:56 »
A TAF-X-es olajat sokan ajánlották, a viszkója 75W-90-es, eszerint nem lehet sűrűbb bármely más gyártó által kínált 75W-90-es olajtól.

Ilyen olajat rakattam en is bele novemberben mert ezt ajanlottak sokan itt a forumon. Erzetre semmit nem valtozott, ugyhogy sokkal rosszabb/surubb nem lehet mint a gyari.
Viszont kovetkezo alkalommal masikat szeretnek kiprobalni hatha jobb lesz. Valakinek esetleg valami tuti tippje  :hmmmm:?

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3991 Dátum: 2010.05.11 08:25:37 »
Nekem viszont kapcsolhatóságban észrevehető volt, főleg hidegen a TAF-X sűrűsége. A gyári 75W olajjal szerintem jobb, könnyebben kapcsolható, sőt Yaris-ba ez az ajánlás is.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

pzs

  • Vendég
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3992 Dátum: 2010.05.11 11:08:36 »
Nekem viszont kapcsolhatóságban észrevehető volt, főleg hidegen a TAF-X sűrűsége. A gyári 75W olajjal szerintem jobb, könnyebben kapcsolható, sőt Yaris-ba ez az ajánlás is.

Egyszer nekem is -27 fokban decemberben Szolnok kornyeken egyik ejszaka. De mivel nem volt osszehasonlitasi alapom, mert a regivel nem jartam ilyen hidegben, igy nem tudtam hova tenni...  :clap:

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3993 Dátum: 2010.05.11 11:43:48 »
Nekem viszont kapcsolhatóságban észrevehető volt, főleg hidegen a TAF-X sűrűsége. A gyári 75W olajjal szerintem jobb, könnyebben kapcsolható, sőt Yaris-ba ez az ajánlás is.
Egyszer nekem is -27 fokban decemberben Szolnok kornyeken egyik ejszaka. De mivel nem volt osszehasonlitasi alapom, mert a regivel nem jartam ilyen hidegben, igy nem tudtam hova tenni...  :clap:
Tuti tippem még van, Total BV 75W-80-as, nekem van feleslegben két flakon :). Egyszer próbáltam ki hogy a váltóm megjavul-e, de nem jött össze, viszont majdnem olyan híg mint a gyári olaj. Igaz hogy le lettem már hülyézve [rohog] az ötletért, hogy használt olajat akarok elpasszolni, de ennek semmi baja, szint új , pár 100km-t futott, ócón megszámítom. :D
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

jackson333

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3994 Dátum: 2010.05.11 16:08:23 »
Sziasztok!

1.4 Dízel 2007-es Yaris
Valaki találkozott már olyan problémával, hogy hideg motornál indítás után pár másodpercig olyan ékszíjnyekergős-csikorgós hang jön a motortérből majd egy kis kattanást hallani (gondolom ilyenkor áll be a fordulatszám) és ez megszűnik. Elvittem szervízbe először ékszíjat cseréltek egy darabig rendben volt de csak előjött ez a hang. Legközelebb este elvittem szervízbe, hogy a szerelőknek reggel hideg motornál való indításkor is produkálja a csikorgó hangot. Produkálta is és vízpumpát meg még valamit (talán ékszíjfeszítőt)cseréltek garanciában... 1-2 hónapig nem is volt hangja de csak előjött újra. Most ugyanaz a helyzet el kéne vinnem este szervízbe, hogy a szerlők megtudják hallgatni ezt a hangot de nem sok bizodalmam van, hogy tudják orvosolni véglegesen. A kocsinak 1 hónap múlva lejár a garanciája és tanácstalan vagyok, mert a 3 év alatt ez végigkísérte a kocsi életét valamit kicserélnek majd rajta és 2-3 hónap múlva megint előjön majd ez a hang.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3995 Dátum: 2010.05.11 16:12:05 »
Majd megszakértik a többiek, de esetleg másik márkaszervizben próba? :?: (bár az 1 hónap miatt elég szűkös az idő)
         

SanyiD-4D

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 27
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3996 Dátum: 2010.05.11 22:27:02 »
Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem de nagyon,sajnos.Az autó:2003-as Yaris 1.4 D-4D.Indítás után olyan mintha elszállt volna kipuff. sor tömítés.Viszont olyan mintha nem menne egy henger,ütemre hangosan puffog és füst jön a tűzfal mögül,a kipuff csonk környékéről.Tükörrel megnéztük de nagyon kicsi a hely,nem láttunk semmit.A füst elég sok,lecsukott motorháztetőnél jön kifelé kétoldalt.Nem kifolyt égett olaj,hanem égéstermék az tuti.Indításkor is furcsa,olyan mintha valahol elmenne a kompresszió.Ha a kipuff tömítés lenne a hiba,akkor gondolom nem hagyna ki a henger.Hengerfejtömítés eldurranhatott?Volt már valakinek esetleg ilyen problémája?Köszönöm a segítségeteket!

SanyiD-4D

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 27
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3997 Dátum: 2010.05.12 08:32:56 »
Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem de nagyon,sajnos.Az autó:2003-as Yaris 1.4 D-4D.Indítás után olyan mintha elszállt volna kipuff. sor tömítés.Viszont olyan mintha nem menne egy henger,ütemre hangosan puffog és füst jön a tűzfal mögül,a kipuff csonk környékéről.Tükörrel megnéztük de nagyon kicsi a hely,nem láttunk semmit.A füst elég sok,lecsukott motorháztetőnél jön kifelé kétoldalt.Nem kifolyt égett olaj,hanem égéstermék az tuti.Indításkor is furcsa,olyan mintha valahol elmenne a kompresszió.Ha a kipuff tömítés lenne a hiba,akkor gondolom nem hagyna ki a henger.Hengerfejtömítés eldurranhatott?Volt már valakinek esetleg ilyen problémája?Köszönöm a segítségeteket!

Létezik hogy úgy ég át a hengerfejtömítés hogy ott puffog ki?

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3998 Dátum: 2010.05.12 16:53:44 »
A TAF-X-es olajat sokan ajánlották, a viszkója 75W-90-es, eszerint nem lehet sűrűbb bármely más gyártó által kínált 75W-90-es olajtól.

Ilyen olajat rakattam en is bele novemberben mert ezt ajanlottak sokan itt a forumon. Erzetre semmit nem valtozott, ugyhogy sokkal rosszabb/surubb nem lehet mint a gyari.
Viszont kovetkezo alkalommal masikat szeretnek kiprobalni hatha jobb lesz. Valakinek esetleg valami tuti tippje  :hmmmm:?
A Toyota manuális hajtóműolaj 75W-90 4800Ft/l nekem kicsit húzós (talán ez is Exxon Corp.?). A MOBILUBE 1 SHC 75W-90 3800/l lesz a következő, ha a TAF-X nem jönne be.
Gondolkoztam még a CASTROL SAF-XO 75W-90-en ami most kb. 3300Ft/l.  Ez utóbbit használta már vki?

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3999 Dátum: 2010.05.12 21:07:43 »
A Toyota hajtóműolaj 75W ám, nem többfokozatú, lényegesen hígabb mint egy 75W-90-es.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

BeaB

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4000 Dátum: 2010.05.20 09:23:58 »
Tud valaki segíteni?
Este észrevettem, hogy a motortérből elég furcsa hang hallatszik.
Mikor a kuplungot benyomtam, akkor nem hallottam, felengedtem, hallottam-> gondolom kinyomócsapágy  :hmmmm: ( de nem értek annyira ehhez). De olvastam, hogy a kuplung tárcsa is elkophatott, és amennyiben a kinyomócsapágyat cserélik, akkor már a kuplung szettet is cserélik. Ez igaz?
Már a szerelőnél van a kocsi, de türelmetlen vagyok  :), így hozzátok fordulok. Kinek mi a tapasztalata?

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4001 Dátum: 2010.05.20 20:58:57 »
Hát én úgy gondolom, hogyha a kinyomócsapágy kopott, akkor az pont akkor hallatszik, amikor le van nyomva a pedál.
Ha kopott a csapágy, meg kell vizsgálni a kuplungot, megkophat ott ahol a csapágy hozzáér, de ehhez látni kell.
Tudom hogy nem olcsó dolog, de ha van már sok km a kocsiban és egyszer szét van szedve, akkor érdemes a teljes szettet kicserélni. A tárcsa kopása akkor veszélyes, ha szegecsekig kopott már és azok beleszántanak a lendkerékbe. És ez akkor következik be, amikor a tárcsa csúszik a lendkeréken, pl. mikor elindulsz és "csúsztatod" a kuplungot. Ha ezt érezni, akkor csere mielőbb.
Mennyi km van amúgy a kocsiban?
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4002 Dátum: 2010.05.20 21:01:51 »
Tud valaki segíteni?
Este észrevettem, hogy a motortérből elég furcsa hang hallatszik.
Mikor a kuplungot benyomtam, akkor nem hallottam, felengedtem, hallottam-> gondolom kinyomócsapágy  :hmmmm: ( de nem értek annyira ehhez). De olvastam, hogy a kuplung tárcsa is elkophatott, és amennyiben a kinyomócsapágyat cserélik, akkor már a kuplung szettet is cserélik. Ez igaz?
Már a szerelőnél van a kocsi, de türelmetlen vagyok  :), így hozzátok fordulok. Kinek mi a tapasztalata?

A kinyomócsapágy hibát pont az ellenkezőjéről lehet beazonosítani. Benyomott kuplungpedálnál lesz zajos...
Ez így inkább kuplungtárcsa vagy váltóhiba. Valszeg csak a tárcsába tört el valamelyik rugó. Ha még nincs elkopva és nem csúszik, akkor egyenlőre hanyagolható.
Xanyi

vörösvezer

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4003 Dátum: 2010.05.21 14:21:23 »
Üdv mindenkinek most regeltem. szal. bemutatkoznék Vörösvezér vok!
A gondom az lenne az yarisommal hogy alapjáraton csörög a vezérmű szíjom ,már három szerelőnél is jártam akik azt ajűnlották cseréljem le az olajat és hátha megjavul.Ez megtörtént két napig nem is csinálta és aztán megint elkezdte !kérem segítsetek hogy mi lehet a gond egy. egy 5éves 106000km-es linea sol tipusu autó!

BeaB

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4004 Dátum: 2010.05.21 16:14:05 »
Szia!

Köszi a választ.
Ma hoztam el a szerelőtől.Nem kötekedni akarok, de leírom :)
A kinyomócsapággyal volt mégis gond, de mivel a kuplungtárcsa is el volt kopva, így új szettet kapott. /Most nagyon furcsa, hogy pihekönnyű a kuplung:) Máááár megszoktam a régit, de ezt is hamar megszokom./
Csak leírtam :)
Üdv


Tud valaki segíteni?
Este észrevettem, hogy a motortérből elég furcsa hang hallatszik.
Mikor a kuplungot benyomtam, akkor nem hallottam, felengedtem, hallottam-> gondolom kinyomócsapágy  :hmmmm: ( de nem értek annyira ehhez). De olvastam, hogy a kuplung tárcsa is elkophatott, és amennyiben a kinyomócsapágyat cserélik, akkor már a kuplung szettet is cserélik. Ez igaz?
Már a szerelőnél van a kocsi, de türelmetlen vagyok  :), így hozzátok fordulok. Kinek mi a tapasztalata?

A kinyomócsapágy hibát pont az ellenkezőjéről lehet beazonosítani. Benyomott kuplungpedálnál lesz zajos...
Ez így inkább kuplungtárcsa vagy váltóhiba. Valszeg csak a tárcsába tört el valamelyik rugó. Ha még nincs elkopva és nem csúszik, akkor egyenlőre hanyagolható.