Szerző Téma: Telefonok  (Megtekintve 587692 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Telefonok
« Válasz #2820 Dátum: 2016.08.26 22:38:38 »
tetszik a h8 formája...
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Telefonok
« Válasz #2821 Dátum: 2016.09.13 09:29:01 »
No eldöntetett ki lesz a PadFone utód: OnePlus 3.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Telefonok
« Válasz #2822 Dátum: 2016.09.13 09:30:09 »
No eldöntetett ki lesz a PadFone utód: OnePlus 3.
Neked már régen iPhone-t kellene tulajdonolj informatikusként...  :)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Telefonok
« Válasz #2823 Dátum: 2016.09.13 09:49:17 »
Neked már régen iPhone-t kellene tulajdonolj informatikusként...  :)
Attól mert a magyar átlagnál lényegesen magasabb a nettó jövedelmem, még nem jelenti azt, hogy ezt az Apple-nak kell adjam :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9521
Re:Telefonok
« Válasz #2824 Dátum: 2016.09.13 10:59:00 »
Neked már régen iPhone-t kellene tulajdonolj informatikusként...  :)
Ez egy igen buta előítélet! Pont, hogy informatikusként életbe nem vennék kelepcébe záró Apple termékeket.

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Telefonok
« Válasz #2825 Dátum: 2016.09.13 11:07:23 »
Ez egy igen buta előítélet! Pont, hogy informatikusként életbe nem vennék kelepcébe záró Apple termékeket.
Dehogynem: amikor minden ismerősöm betalál hogy ezen meg azon ezt meg azt oldjam meg, mert ebből van diplomám, akkor muszáj valamilyen szinten foglalkoznom a dologgal (anyagilag is befektetni, szinten tartani, ha nem is a tudást, de legalábbis az aktuális trendeket). Amikor végeztem 6 éve, még a felhő alapú rendszerek is épphogy szivárogtak be. Megvettem 20 ezerért egy Nokiát és elég jó volt 5 évig (sőt azután is).
Hiába mentem el szoftverfejlesztés irányba, illik tudnom összekonfigolni egy SOHO routert, beizzítanom egy okostelefont.
Egy autószerelő sem állhat meg karburátor beállítás és laprugós futómű javításnál mert hiába csóválja majd a fejét, hogy nem látja mikor és mennyi benzin kerül a levegőhöz, mert mindenféle dobozok csinálják (és ha a doboz tönkremegy, akkor ő megmondta hogy sz*r az egész elképzelés), éhen fog halni :)
Jah, azóta már a szívó oldali befecskendezés is kihal ... bocssss!!!!! :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Telefonok
« Válasz #2826 Dátum: 2016.09.13 11:40:20 »
Attól mert a magyar átlagnál lényegesen magasabb a nettó jövedelmem, még nem jelenti azt, hogy ezt az Apple-nak kell adjam :D
Ha egyszer használnád, nem kellene más, hidd el.  :flowers: A hétköznapi életben még mindig ez a platform a legmegbízhatóbb működésű. Éveken keresztül, anélkül, hogy fagyna, vagy újra kellene telepíteni...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Telefonok
« Válasz #2827 Dátum: 2016.09.13 11:50:53 »
Ez egy igen buta előítélet! Pont, hogy informatikusként életbe nem vennék kelepcébe záró Apple termékeket.
Mert még soha nem használtad - ezek szerint - ezt a "kelepcébe zárt" rendszert. Nem azért van "bezárva", mert börtönben akar tartani, hanem, hogy ne tudja emberfia elcseszni többek között a hétköznapi funkciók stabilitását is. Igen, van néhány megszokható korlátja a droidhoz képest, ezek eltörpülnek a hétköznapi, éveken át folyamatosan jólhasználhatósága mellett.
Én is ellene voltam, amíg nem probáltam ki felhasználó szinten. Családban kezelek/karbantartok modern androidos okostelefont, tabletet is, amik sokkal fiatalabb fejlesztések, mint az én őskövület-közeli (5 éves!) 4S-esem és olyan problémákkal találkozom, amik az én telefonom op-rendszerén nem előforduló hibák. Jelenleg egy dologgal küzdök, hogy 20% körüli töltöttséget hagyva az éjszaka valamely időpontjában kikapcsol a telefon. Ennyi.
De egyszerre hallgatom róla a kocsiban a zenét, megy a Waze és indítok/fogadok hívásokat, olvasok emaileket anélkül, hogy lassulna, vagy lefagyna bármelyik app. Ja, 512Mb RAM-ra jut mindez a terhelés és 2x800Mhz-re. Elavult, de még mindig működik és szolgál.

Szóval, lehet, hogy buta az előítéletem, de a magam részéről örömmel maradok ebben, köszönöm.  :flowers: (illetve, nem, karira jön az i SE)
« Utoljára szerkesztve: 2016.09.13 11:52:57 írta bepi81 »
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Telefonok
« Válasz #2828 Dátum: 2016.09.13 12:24:30 »
Mert még soha nem használtad - ezek szerint - ezt a "kelepcébe zárt" rendszert. Nem azért van "bezárva", mert börtönben akar tartani, hanem, hogy ne tudja emberfia elcseszni többek között a hétköznapi funkciók stabilitását is.
Lefordítom, amit írtál: semmivel sem jobb az alma a droidnál, csak mivel a droid nyitottabb rendszer, a júzerek elcseszik/elcseszhetik. Ha ezt nem teszik meg, hanem ugyanúgy nagyon ellenőrzött szoros keretek között használják, mint ahogyan egy almát lehet, akkor ugyanolyan stabil, megbízható lesz, mint az alma.

Ez jó, tetszik amit mondasz !   :clap:

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Telefonok
« Válasz #2829 Dátum: 2016.09.13 12:40:47 »
Lefordítom, amit írtál: semmivel sem jobb az alma a droidnál, csak mivel a droid nyitottabb rendszer, a júzerek elcseszik/elcseszhetik. Ha ezt nem teszik meg, hanem ugyanúgy nagyon ellenőrzött szoros keretek között használják, mint ahogyan egy almát lehet, akkor ugyanolyan stabil, megbízható lesz, mint az alma.

Ez jó, tetszik amit mondasz !   :clap:
Nem ezt írtam. ;)
Az ios finomhangolasa nem igenyel semmi egyeb mókolást. Au android eleve instabilabb rendszer es ezt tovabb rontja a user.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Telefonok
« Válasz #2830 Dátum: 2016.09.13 12:48:37 »
Lefordítom, amit írtál: semmivel sem jobb az alma a droidnál, csak mivel a droid nyitottabb rendszer, a júzerek elcseszik/elcseszhetik. Ha ezt nem teszik meg, hanem ugyanúgy nagyon ellenőrzött szoros keretek között használják, mint ahogyan egy almát lehet, akkor ugyanolyan stabil, megbízható lesz, mint az alma.

Ez jó, tetszik amit mondasz !   :clap:
Nem csak a user, hanem a gyártók is :D
iPhone-nak is vannak csalódott userei szép számmal, használhatatlan készülék miatt.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9521
Re:Telefonok
« Válasz #2831 Dátum: 2016.09.13 13:10:31 »
...hogy ne tudja emberfia elcseszni többek között a hétköznapi funkciók stabilitását is...

Igen erre szükség van, mert az informatikailag tudatlan népességnek ez szükséges.
Szerencsére, informatikusként, pont nem ebbe a körbe tartozom, így köszönöm szépen, nem kérek belőle.

A fő gondom vele, hogy a zárt rendszert nem nyithatom ki akaratom ellenére se, így ez számomra nem megfelelő. Pl egy egyszerű fájl átjuttása PC-ről egy Iphone-ra macerás dolog, célszoftver kell hozzá vagy felhőn keresztül kell áttolni - ami szerintem nagy baromság.

Nem tudok egy opensource megoldással kezelni egy iPhone-t. Informatikusnak ez az etalon hozzáállás, nem holmi sznob villogtatás kell legyen a célja...

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Telefonok
« Válasz #2832 Dátum: 2016.09.13 13:18:29 »
Igen erre szükség van, mert az informatikailag tudatlan népességnek ez szükséges.
Szerencsére, informatikusként, pont nem ebbe a körbe tartozom, így köszönöm szépen, nem kérek belőle.

A fő gondom vele, hogy a zárt rendszert nem nyithatom ki akaratom ellenére se, így ez számomra nem megfelelő. Pl egy egyszerű fájl átjuttása PC-ről egy Iphone-ra macerás dolog, célszoftver kell hozzá vagy felhőn keresztül kell áttolni - ami szerintem nagy baromság.

Nem tudok egy opensource megoldással kezelni egy iPhone-t. Informatikusnak ez az etalon hozzáállás, nem holmi sznob villogtatás kell legyen a célja...
Nem feltétlen: én személy szerint letudom a nyócórát, hazamegyek, már csak élvezni akarom a technika nyújtotta élvezeteket, nem szerelgetni, hekkelgetni ...
Najó a Lancia kivétel, de majd egyszer megunom azt is és veszek új, max 2 éves autót és kivágom 6-8 évesen :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Telefonok
« Válasz #2833 Dátum: 2016.09.13 13:24:41 »
Nem ezt írtam. ;)
Az ios finomhangolasa nem igenyel semmi egyeb mókolást. Au android eleve instabilabb rendszer es ezt tovabb rontja a user.
Felső kat. androidosat ne mókoljuk, a Note4-em is ilyen. Nincs is gond vele, nem kellett resetelni, csak a kezelő felületet alakítottam az igényeim szerint, hogy mindent ott és úgy legyen, ahogyan nekem jó  ;)
A rootolás, ROM csere már jó ideje nem játszik, ha erre gondoltál.

Tshuhash

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 662
Re:Telefonok
« Válasz #2834 Dátum: 2016.09.13 13:34:28 »
Csak mint egyszeru felhasznalo szolnek hozza par szot:
Talan 6 eve hasznalok almas termekeket (iPhone, iPad, Macbook), elotte szamitogepbol Windows, mobilbol eloszor Symbian (Nokia), majd szinten Windows (PDA-k) rendszerekkel volt sima vegfelhasznaloi tapasztalatom. Nem tisztem eldonteni, hogy melyik a jobb, melyik a rosszabb. Nekem szemely szerint az Apple eszkozok nagyon bejonnek, szeretem, hogy amit az egyiken megnezek, azt utana a masikon is megtalalom (tudom, tudom, felhovel lenyegeben barmely mas operacios rendszerekkel is megoldhato lenne), orulok, hogy nem kell allandoan virusirtot frissitenem stb... Az iTunes-t, mint szinte egyetlen, keszulekek kozotti fajlatviteli rendszert nem tartom a legjobb vagy legszerencsesebb otletnek, de ha csak igy lehet, akkor alkalmazkodok hozza. A zartsagrol pedig csak annyit, hogy a megfelelo hatterrel es megoldassal nagyon sok olyan dolgot is lehet ezeken a keszulekeken futtatni, ami nem Apple Store-os program. A cegnel, ahol dolgozom, van tobb olyan app is, ami csak a munkatarsaknak elerheto. Ezek nem az App Store-bol letoltheto alkalmazasok, hanem egy kizarolag ceges feluletrol tolthetoek le. Biztos vagyok benne, hogy nem 1 es nem 2 ITs fejleszto es programozo dolgozik rajta, de megtalaltak a megoldast, ami mukodik (hol jol, hol rosszabbul, de ez utobbi altalaban nem keszulekoldali, hanem fejleszto- vagy vallalatoldali hiba szokott lenni).
Meg annyit tennek hozza, hogy volt par honapos Android tapasztalatom is, valamint anyam Windows-os telefonjat is szoktam neha nyomkodni, de mindezek ellenere is maradok az Apple-nel, es nagy valoszinuseggel valtok is az iPhone 7-re. Nem felvagasbol, vagy  mert mutogatni akarom a telefonom. Az ido nagyreszet menet kozben a zsebemben tolti, nem rakok ra extrem, vagy figyelemfelhivo tokot, es az etteremben, kavezoban, szorakozohelyen sem csapom ki a LuxusLexusslusszkulccsal ( :D ).Nem masoknak veszem a dolgaimat, hanem magamnak, de, ha meg ettol is almabuzi vagyok, hat legyek. :D Beke!
Tshuhash
'03 Lexus IS300 JCE10