Szerző Téma: Telefonok  (Megtekintve 586690 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Telefonok
« Válasz #2715 Dátum: 2016.04.22 10:35:03 »
s5nek jó az aksija...bár nekem nem birta sokáig...
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Telefonok
« Válasz #2716 Dátum: 2016.04.22 12:03:34 »
Honor 6 lett volna, ha kaptam volna Duál SIM-eset belőle.
Sztem nincs túl nagy igényem, csak egyszerűen tudatos vásárló vagyok.
Nem engedem átverni magamat, és pontosan tudom mire van szükségem. Egy ilyen készülék ára nem kicsi, nem szeretnék olyan kompromisszumokba kényszerülni, amiket megbánnék utána.

Sikerült dönteni amúgy, S5 lett, Love Mei tokkal. Nyilván itt a max 4,7"-os kijelző lett a kompromisszum, de kárpótol, hogy nagyobban látszik minden rajta (annak ellenére, hogy FullHD a felbontás), és a szememet kevésbé nyírja.
És vedd azt is számba, hogy a Love Mei tokok egyetlen hátránya, hogy kicsit árnyékol, vagyis több energiát vesz fel a hadrver. A pluszfogyasztás 5-10% nagyjából. Viszont cserébe atombiztos a védelem.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9521
Re:Telefonok
« Válasz #2717 Dátum: 2016.04.22 12:37:36 »
És vedd azt is számba, hogy a Love Mei tokok egyetlen hátránya, hogy kicsit árnyékol, vagyis több energiát vesz fel a hadrver. A pluszfogyasztás 5-10% nagyjából. Viszont cserébe atombiztos a védelem.
Ez készülékfüggő állítólag, mert minden készüléknek máshova esik az antennája a tokon belül, speciel az S5-hez való toknál azt látom, hogy a hátlapon az a környék ahol az antennák vannak csak gumirozva van.
De ez az S5-nek a jó akksiját figyelembevéve, teljesen jó lesz nekem, mert tököm tele van azzal, hogy a tojáshéj leesik az asztalról és máris eltörik. Eddig 3-sor törtem el kijelzőt. Amennyi pénz eddig elment javításra, abból új (és jobb) telefont is lehetett volna már venni. És javítás után persze már nem volt a régi (recseg-ropog az összerakott készülék, poláros lett az új kijelző a régi nem volt az, stb.)

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Telefonok
« Válasz #2718 Dátum: 2016.04.22 13:40:10 »
Ez készülékfüggő állítólag, mert minden készüléknek máshova esik az antennája a tokon belül, speciel az S5-hez való toknál azt látom, hogy a hátlapon az a környék ahol az antennák vannak csak gumirozva van.
De ez az S5-nek a jó akksiját figyelembevéve, teljesen jó lesz nekem, mert tököm tele van azzal, hogy a tojáshéj leesik az asztalról és máris eltörik. Eddig 3-sor törtem el kijelzőt. Amennyi pénz eddig elment javításra, abból új (és jobb) telefont is lehetett volna már venni. És javítás után persze már nem volt a régi (recseg-ropog az összerakott készülék, poláros lett az új kijelző a régi nem volt az, stb.)

Értem, ne is mond, tegnap selejteztem le a benti telót, leejtettem a betonra. Gondolhatod. Kijelzőcsere,  persze úgy tört el, hogy a lényege, az érintőképernyő alján a gombok nem működnek, ott van nyitva a telefon, háromfajta e-mail, satöbbi. Állítólag két nap alatt csinálják, de hétfőn viszik csak el, most visszaköltöztem az ACE I-be... 

A Honor6 második éve tökéletes.  Érdekes ehhez elég jó a support, úgy látszik az első modellt még istápolták, a 7-re már nem jut annyi energia.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9521
Re:Telefonok
« Válasz #2719 Dátum: 2016.05.18 13:12:54 »
Megjött!



Végre eltűnt a tojáshéj érzete a telefonnak. Meg lehet fogni rendesen, jó vastagon, akár koszos kézzel se sajnálja az ember nyomkodni.
Szerintem brutál jól is néz ki, súlya is lett rendesen - így már biztos nem felejtem ott sehol, mert észre fogom venni, hogy valami nincs nálam  :D

...és ez még a light-os verzió, mert olyan is van, ahol az előlapi keret még szűkebben fog be mindent, és az érintőgombokat is takarja saját vízálló gombokkal.
« Utoljára szerkesztve: 2016.05.18 13:15:26 írta robi (Robi) »

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Telefonok
« Válasz #2720 Dátum: 2016.05.18 13:26:27 »
milyen ez??  s5 samuhoz??
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9521
Re:Telefonok
« Válasz #2721 Dátum: 2016.05.18 13:31:51 »
Ja. Love Mei "POWERFFUL FOR GALAXY S5 SMALL WAIST UPGRADE VERSION"
http://www.lovemeicase.com/index.php?route=product/product&path=87_91&product_id=55238
(nem itt kell venni)

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9521
Re:Telefonok
« Válasz #2723 Dátum: 2016.06.30 17:23:30 »

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Telefonok
« Válasz #2724 Dátum: 2016.07.05 13:00:09 »
Elkezdtem nézegetni Padfone 2-esem utódját. A készülék még jól működik, nincsenek tárhely vagy teljesítménybeli gondok, az akksija kezd kicsit gyorsabban merülni mint szokott, leginkább az erkölcsi avulás, hogy egy belépő kategóriás telefon jobban látja a WiFi-t, hogy már 3,5 éves, ebből 2,5-et nálam töltött és már a 10 colos tabletre sincs akkora szükségem.
Telefonálni keveset szoktam, inkább egy 5-6 col feletti Phablet lenne az ideális jelölt 80-130e Ft-os kategóriában.
Amik eddig szóba jöttek:
Samsung Note 4 8 magos verzió
OnePlus 3
Nexus 5x
Ezen kívül még említésre kerülnek
Padfone Infinity: elég régi modell már, nehéz találni.
iPhone 6 16GB: árkategóriában csak a 16GB fér bele, ez viszont karcsúnak tűnik.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Telefonok
« Válasz #2725 Dátum: 2016.07.05 14:51:06 »
Elkezdtem nézegetni Padfone 2-esem utódját. A készülék még jól működik, nincsenek tárhely vagy teljesítménybeli gondok, az akksija kezd kicsit gyorsabban merülni mint szokott, leginkább az erkölcsi avulás, hogy egy belépő kategóriás telefon jobban látja a WiFi-t, hogy már 3,5 éves, ebből 2,5-et nálam töltött és már a 10 colos tabletre sincs akkora szükségem.
Telefonálni keveset szoktam, inkább egy 5-6 col feletti Phablet lenne az ideális jelölt 80-130e Ft-os kategóriában.
Amik eddig szóba jöttek:
Samsung Note 4 8 magos verzió
OnePlus 3
Nexus 5x
Ezen kívül még említésre kerülnek
Padfone Infinity: elég régi modell már, nehéz találni.
iPhone 6 16GB: árkategóriában csak a 16GB fér bele, ez viszont karcsúnak tűnik.
Én helyből iPhone-párti vagyok, tudod, de amennyiben nem használod az iOS 9 live photos és egyéb hülyeségeit, akkor a 16-4=12Gb is elegendő. Netezésre elég, rendszeresen kell biztonsági mentést végezni (képek, videók) és ennyi. Nkeem a 4S megy még mindig (16Gb) és folyamatosan van 4-5 Gb szabad helyem. Offline navi nincs rajta, zenéből is csak 1 album, illetve, amiket iTunes-on keresztül vettem meg. Fotókat felesleges erőltetni nagy felbontásban, videókat is 720p-ben használom nagy ritkán. Nincs többre szükségem.
Waze, Traffihunter, Ebay, Aliexpress, időjárás app, facebook, messenger. office lens, QR reader, PayPal és Spotify (több, mint 2Gb mérettel!) appok vannak pluszban telepítve, plusz a gyári csomag.

Ha ezeknél több kell, akkor kevés a 16Gb-os verzió. Működésre mindig az iPhone lesz hosszú távon a legjobb, ez tény.  ;) (Az ember egészen addig tud ezzel a kijelentéssel vitatkozni, amíg nem lesz egy saját iPhone-ja... :D )
« Utoljára szerkesztve: 2016.07.05 14:53:29 írta bepi81 »
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Telefonok
« Válasz #2726 Dátum: 2016.07.05 15:30:23 »
(Az ember egészen addig tud ezzel a kijelentéssel vitatkozni, amíg nem lesz egy saját iPhone-ja... :D )
Gondolom :) Ugyanez van, amikor az ember átül egy olasz kocsiba :P
Hát akkor a 16G kevés lesz, azért megesik hogy a teló van csak kéznél és áthúzok rá a gépről egy komplett évadnyi sorozatot USB-n.
De még nézek, hátha PH-n akad majd valami best buy a 32-64G-s verziókból.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Telefonok
« Válasz #2727 Dátum: 2016.07.05 15:42:28 »
Gondolom :) Ugyanez van, amikor az ember átül egy olasz kocsiba :P
Hát akkor a 16G kevés lesz, azért megesik hogy a teló van csak kéznél és áthúzok rá a gépről egy komplett évadnyi sorozatot USB-n.
De még nézek, hátha PH-n akad majd valami best buy a 32-64G-s verziókból.
iPhone-nál az "áthúzogatást" felejtsd el. Az iTunes az egész Apple mizéria legutálatosabb darabja. Undorító egy valami.  :censored: :ph34r:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Telefonok
« Válasz #2728 Dátum: 2016.07.05 15:43:45 »
Gondolom :) Ugyanez van, amikor az ember átül egy olasz kocsiba :P
Hát akkor a 16G kevés lesz, azért megesik hogy a teló van csak kéznél és áthúzok rá a gépről egy komplett évadnyi sorozatot USB-n.
De még nézek, hátha PH-n akad majd valami best buy a 32-64G-s verziókból.
Van egy LETV PRO nevezetű kínai mobil. 200 dollár körüli áron. 2K kijelző, 5,5", 32Gb, 4Gb RAM, 8 magos proci. Nekem az bejön...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Telefonok
« Válasz #2729 Dátum: 2016.07.05 15:51:04 »
iPhone-nál az "áthúzogatást" felejtsd el. Az iTunes az egész Apple mizéria legutálatosabb darabja. Undorító egy valami.  :censored: :ph34r:
Úgy vagyok ezzel az almás dologgal, hogy illene beleharapnom, ha már én vagyok a "neked ebből van diplomád" típusú ember ismerettségi körökben, de valahogy kilépek a melóhelyről és átvedlek a szemét userbe: nem nagyon akarok szenvedni saját használati tárgyaimmal. Csengőhangot sem állítok már, legközelebbi telefonomnak ha nem fog tetszeni az alapértelmezett hangja, nem fogom megvenni :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer