Szerző Téma: Telefonok  (Megtekintve 586678 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re: Re:Telefonok
« Válasz #2235 Dátum: 2014.09.18 09:26:55 »
Ez azért így erős túlzás. Pl. ezt az üzenetet is diktálom a telefonnak. Az autóban nagyon jól használható funkció.
 A két szerkesztésnek természetesen egyszerűbben megoldható a számítógépen, de valamikor arra van szükség hogy ezt a telefonon oldjam meg.
Akkor pontosítok, az általam használt WM, S60, Droid és BB op. rendszerű készülékeken magyar nyelven jól használható sw-el nem találkoztam (ettől még lehet).
Amennyiben más op. rendszerre -akár kevés hibával is - megcsinálták annak örülök, mert a többi fejlesztő követheti a jó példát.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Re:Telefonok
« Válasz #2236 Dátum: 2014.09.18 09:30:16 »
Akkor pontosítok, az általam használt WM, S60, Droid és BB op. rendszerű készülékeken magyar nyelven jól használható sw-el nem találkoztam (ettől még lehet).
Amennyiben más op. rendszerre -akár kevés hibával is - megcsinálták annak örülök, mert a többi fejlesztő követheti a jó példát.
Android, Swype + Dragon app, Samsung S2

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re:Telefonok
« Válasz #2237 Dátum: 2014.09.18 09:45:32 »
fontos kérdésem lenne .  a nagyfönök exchange levelezését kéne beállitanom. egy nyomorult E72 nokiája van egy ősrégi fos symbiannal azzal izélget mert nem akar tapicskolos telefont utálja. használt itt valaki e72-vel 3G alapon exchange mailt?

más: blackberry-vel fűzöm de ott meg állítólag külön havidíj van feléjük az exchange -ért? valaki blackberrys tud infót adni?

gyakorlatilag nem találok nyomogómbos andoridos vagy Ios telefont. a nokia legfrissebb telóján vami nokiaOS van ez java/symbian az nem jó. a windows phone oprendszer luminája meg már tapicskolós.. ötlet? kösz!
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Telefonok
« Válasz #2238 Dátum: 2014.09.18 10:12:17 »
iOS8 19:30 óta hivatalosan is elérhető az iTunes-on keresztül.
Eddig minden szépen működik, igaz nehány alkalommal a görgetéskor picit meg-megakadt. Nem volt zavaró, csak éppen feltűnt. Nem igazán a 4S típus volt ennek a célkészüléke, de ha ennyi kompromisszumot kell kötni, hát belefér. Számos módosítás közül nekem a diktálós szovegbevitel és fénykép retusalasi mód fejlődése tetszik.
http://bgr.com/2014/09/17/iphone-4s-and-ipad-2-ios-8-update/
         

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re: Re:Telefonok
« Válasz #2239 Dátum: 2014.09.18 10:33:39 »
nyugodtan kipróbálhatod mindkettőt. Egy gyors teszt alkalmával kb 30 diktált szóból 1-2 tévedése volt, ezeket is ugy sikerült, hogy már nem felé fordulva beszéltem, hanem egyszerűen csak bekapcsolva maradt a funkció és "ő" jegyzeteit.

Fotózásban jómagam is aktív hobbi fotós vagyok.  Van egy normálisnak mondható Nikon DSLR-em, meg egy 25 éves filmes Yashicám, ha fotózni akarok.
Telefonon csak a beépített szerkesztőt használom gyors kiigazításra, ehhez teljesen felesleges egyéb appot letölteni. Most az új rendszerben komplex csúszkán állítható 3 szempont szerint a fenyerő, telítettség, és a fekete-fehér kép stílus. Nem kell clarity-t, szaturációt, expozíciót stb állíttatni, mert a komplex algoritmus ezt automatikusan - és főleg jól - megteszi. Vallom, telefonos fotókat ennél jobban felesleges piszkálni.
Persze persze, valld be hogy ivászat alatt vagiztál a ficsörrel és ő teljesen pontosan azt írta amit mondtál :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Telefonok
« Válasz #2240 Dátum: 2014.09.18 10:55:14 »
http://bgr.com/2014/09/17/iphone-4s-and-ipad-2-ios-8-update/
Köszi a cikket. Nem mondott újdonságot. Nyilván a 4S-en nem tud megjelenni minden feature, de ilyen szempontból az 5-5S-en sem, hiszen az iOS8 elsősorban az iPhone 6-6Plus-ra lett tervezve, azokon fog 100%-osan működni.
Sőt, igazából a 6Plus-on fog tökéletesen kihasználható lenni a 8-as iOS, pont a kijelző fizikai méretei miatt (pl. a fekvő menüre váltás - ezt a sima 6 sem tudja).

Nekem azért van egy apróság, ami csalódás továbbra is és nem értem a miértjét: a gyári ébresztőóra hangereje továbbra sem állítható, csak a hívások hangerejével együtt a  telefon fizikai gombjaival. Egyelőre ennyi, ami csalódás.

Az iCloud Family, viszont szenzációs találmány. Igaz, kell hozzá a családban több Apple eszköz, de pl. fotók felhőbe történő mentésekor, ha megadjuk, hogy a Family mappába tolja fel a képeket, akkor a Family csoportba felvett családtagok Apple készülékein azonnal megjelenik az értesítő, hogy új képeket osztottak meg a mappában. Ez pl. ma reggel is jól jött, mert párom lefényképezte a picit a reggeli ébredős pózában és feltöltötte a Cloudba, ebbe a mappába. Innen én kapásból elértem, nem kell letölteni a telefonra, nem kell hozzá egyéb app-ot megnyitni, ha bárkinek a családban meg akarom mutatni a képet (pl. mamák). Jó dolog, apróság, de szimpi.
De nemcsak erre jó az iCloud Family. Ha én vásárolok vmit a Store-ban, akkor azokat a családtagok Apple készülékére is letölthetem, szintén ebből a közös Cloud-mappából, még úgy is, hogy a páromnak - értelem szerűen - saját Apple ID-je (személyes Apple-felhasználói fiók) van. És az a jó az egészben, hogy semmi plusz app nem kell hozzá, minden szükséges dolog ezzel kapcsolatban be van építve.
Az értesítési felületen (kijelző felső részét lehúzva), ha jelzés érkezik pl. emailre, sms-re, akkor egyszeri "suhintással" követlen választ lehet írni (akár kihasználva a diktálás funkciót is - ehhez egyébként szintén nincs szükség semmilyen új billentyűzetre, vagy egyébre). A lényeg, hogy gyorsabban elérhetők a válaszfelületek.
A beállítások menüben átfogalmaztak pár menüpontot, de 98%-ban azonos az eddigiekkel.

A magam részéről nem gondolom, hogy túl sok kompromisszumot kellene kötni a 4S-sel, vagy iPad2-vel az iOS8 kapcsán, hiszen, ha így lenne, akkor eleve nem fejlesztették volna ezeken is elérhetővé a rendszert. Szépen működik, az én fájdalomküszöbömet nem éri el az esetleges "lassulás" sem (lehet, hogy van, de nekem ez nem feltűnő, talán két 4S-t kellene egymás mellé tenni és összehasonlítani, akkor látható lenne).

Egyébként, ha valaki érdeklődik az újdonságok után, magyarul itt van leírva, összefogalva minden.

ui.: Most vettem észre, hogy amennyiben fotó is hozzá van rendelve a kontaktokhoz, akkor a hívó képe teljes képernyőn jelenik meg - az eddigi kis index kép helyett - a kijelzőn híváskor.  :) (ehhez szintén nem kell semmilyen különálló program.)
« Utoljára szerkesztve: 2014.09.18 11:19:10 írta bepi81 »
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Telefonok
« Válasz #2241 Dátum: 2014.09.18 11:24:48 »
Isten hozott a régóta az Androidon meglévő funkciók között!  :clap: :D :hug:
         

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Telefonok
« Válasz #2242 Dátum: 2014.09.18 11:31:59 »
Isten hozott a régóta az Androidon meglévő funkciók között!  :clap: :D :hug:
Majd, ha kijön az Android L, beszélhetünk viszont is.  ;) :hug:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Telefonok
« Válasz #2243 Dátum: 2014.09.18 12:01:23 »
Majd, ha kijön az Android L, beszélhetünk viszont is.  ;) :hug:
Na igen, erre is kíváncsi leszek, mit pakolnak bele, ha már egyszer nagy ápdét lesz... :yes:
         

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Telefonok
« Válasz #2244 Dátum: 2014.09.18 12:17:38 »
Na igen, erre is kíváncsi leszek, mit pakolnak bele, ha már egyszer nagy ápdét lesz... :yes:
Ajajj, eddigi tapasztalataim szerint Droidnak két ellensége van: a Facebook és saját maga :D
Mindig ennek a kettőnek a frissítése után jönnek elő a döcögések meg a gyorsan merülő akksik.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Re:Telefonok
« Válasz #2245 Dátum: 2014.09.18 13:40:33 »
Persze persze, valld be hogy ivászat alatt vagiztál a ficsörrel és ő teljesen pontosan azt írta amit mondtál :D
Rátapintottál a lényegre.  :D
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Re: Re:Telefonok
« Válasz #2246 Dátum: 2014.09.18 14:12:39 »
Persze persze, valld be hogy ivászat alatt vagiztál a ficsörrel és ő teljesen pontosan azt írta amit mondtál :D
áh,csak tájszólása van pestának,nem ösmeri a teló a bíkísi dumát.:)))
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Telefonok
« Válasz #2247 Dátum: 2014.09.18 14:37:42 »
Rátapintottál a lényegre.  :D
áh,csak tájszólása van pestának,nem ösmeri a teló a bíkísi dumát.:)))
Most komolyan egy szoftverfejlesztőt akartatok átvágni? :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Telefonok
« Válasz #2248 Dátum: 2014.09.18 19:04:31 »
Dragon app
Ezt nem ismertem, de megjegyzem.
Legalább működik, azonban egy hátránya biztosan van, gyakorlatilag nincs olyan része a telefonnak amihez nem fér hozzá.
Ügyes.-(

...a nagyfönök exchange levelezését kéne beállitanom. ...
 blackberry-vel fűzöm de ott meg állítólag külön havidíj van feléjük az exchange -ért? valaki blackberrys tud infót adni?
A BB10 OS-ben van MS Exchange ami normál neten üzemel. Ezekhez nem szükséges BIS előfizetés, sima mobilnettel is elmuzsikálnak, csak akkor a BBW (piac) BBM (van már droidos, szifonos... változata) és a Protect nem működik. BIS előfizetése esetén a szolgáltató mobilhálózatán keresztül előbb a BB szerverére csatlakozik, majd azon keresztül a hálóra. A korábbi oprendszerekben titkosított, tömörített forgalmazást folytattak ezt az új sajnos nem örökölte meg.
A régiek nagy újítása volt a PUSH amit ma már számos levelező rendszer is tud biztosítani.

Hivatali használatnál érdemes megfontolni saját BES szerver telepítését aminek üzemeltetése az MS Exchange-nél lényegesen drágább, de alapból végponttól végpontig hardveres titkosítást tartalmaz, valamint használatával lehetővé válik a telefon üzleti és magán felhasználásának teljes szétválasztása, kvázi Sandboxban fut egyik és másik felhasználási mód. Opcionálisan a  hardveres titkosítást egészen magas szintűre lehet fokozni. Magáért beszél a Secusmart felhasználói köre, de vannak kevésbé közismert lehetőségek is.

Az utóbbi időben a BB a BBM multiplatformmá fejlesztésén kívül a BES-t is elérhetővé tette más OS-ek számára is, azonban egyéb készülékeknél a hardveres titkosítás nem áll rendelkezésre, és az üzleti/ magán felhasználás szétválasztása is problémás.

A BB10 -es készülékek hardveresen legjobb esetben is max. a középmezőnybe tartoznak, nem mondhatók erőgépnek, de jól optimalizáltak. Vicces, hogy a Z10-et az IPhone5-öt hasonlítgatják a neten, vagy a Z30-at a 6-oshoz, azaz durván egy Xperia SP szintű hardvert (több memóriával) a most érkező IPhone-hoz.
Azt azért hozzá kell tenni, hogy a BBW kialakítása és kínálata a szánalmas kategória.
Most olvasom , az IOS meg az NFC-vel áll még mindig hadilábon. LOL
« Utoljára szerkesztve: 2014.09.18 19:09:39 írta Agyarka »

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Telefonok
« Válasz #2249 Dátum: 2014.09.18 19:17:09 »
Ezt nem ismertem, de megjegyzem.
Legalább működik, azonban egy hátránya biztosan van, gyakorlatilag nincs olyan része a telefonnak amihez nem fér hozzá.
Ügyes.-(
Én nem erre gondoltam, hanem erre. Ez is gyűjtöget, tudom.
A +Dragon csak egy üzemmódja ennek.