Szerző Téma: Telefonok  (Megtekintve 587800 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Telefonok
« Válasz #2100 Dátum: 2014.07.24 11:11:18 »
Tekintve hogy zsigerből gyűlölöm a harapott almát mint céget és a hozzá kapcsolódó nagyarcú sznobokat (nem magadra venni, ez még pár éve abszolút így volt), esély nincs rá.  :hug: Előbb veszek WP-t.  :devil:
Igen, lehet őket gyűlölni mert beképzelt egy társaság, sok a panasz a tervezett tönkremenetelre vagy a csere "kikényszerítésére" és a magas árra, de az a szoftveripari cég, aki nem követi az ő találmányukat, hamar gondba kerül:
Egy program tudjon keveset, de azt tudja jól, kevés kezelőszerv és igen minimális konfigurálás.
Ebből a szempontból az androidnak van hova fejlődnie: nem mindig azt a betűt írja be a telefon amire rá akar bökni az ember, gányolás (rootolás) nélkül nem működő alkalmazások ...
Emiatt mondjuk mellényúlás volt számomra az Asus Padfone és a droid mellett maradás, szoftveresen kicsit vérzik is a masina (pl gyári PC alkalmazás nem látja a telefont, valami normális használható backup alkalmazás sem ártana, ami pl feltolja az képek, zenék és pár alkalmazás mentését google drive-ba rootolás nélkül)
Ezzel szemben a Google saját alkalmazásai lényegesen jobbak (Gmail, maps, picasa).
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Telefonok
« Válasz #2101 Dátum: 2014.07.24 11:21:29 »
De miért utálod a céget? Semmi vérszívás, vagy meggyőzési akarat, csak pusztán érdekel, mert még nem írtad le / mondtad el az okát...  ::)
Q drága, korlátok közé szorít és a nekem az Apple egyenlő volt mindig is a sznobsággal, a kihaénnem feelinggel. Ma pedig már minden hülye kis parasztgyereknek is ez van, én köszönöm, ebből a közösségből nem kérek.  :)
         

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Telefonok
« Válasz #2102 Dátum: 2014.07.24 11:22:41 »
Emiatt mondjuk mellényúlás volt számomra az Asus Padfone és a droid mellett maradás, szoftveresen kicsit vérzik is a masina (pl gyári PC alkalmazás nem látja a telefont, valami normális használható backup alkalmazás sem ártana, ami pl feltolja az képek, zenék és pár alkalmazás mentését google drive-ba rootolás nélkül)
Ezzel szemben a Google saját alkalmazásai lényegesen jobbak (Gmail, maps, picasa).
Ezért írtam, hogy felsőkategória (és még mindig nem egy új iPhone ára).
Mentésre root nélkül Helium.
         

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re:Telefonok
« Válasz #2103 Dátum: 2014.07.24 11:24:47 »
Most nagyon dicsérik a W 8.1 alatt futó (még) Nokia 930 -as telót.
Nekem továbbra is, ahogy fentebb íródott az a bajom, hogy nem lehet biztonsággal használni az akkumulátor gyengesége miatta telefont mert képes vagyok délután 2-3 órára nullázni a kapacitását. Használom na! És nem ész nélkül mert ami nem kell lekapcsolgatom és vissza, ha mégis kell! Aztán jó lenne, ha egy telóban benne lenne pl. normális objektív (a mostani számháborús telók fotó képességei elmaradnak a korábbi modellekhez képest) aztán,  notification led, FM radio, és mint a régi Noka telefonokban a képrnyőre kitehető óra.
(tudom androidra is megoldható, de zabálja az akksit)
Fery

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Telefonok
« Válasz #2104 Dátum: 2014.07.24 11:47:29 »
Q drága, korlátok közé szorít és a nekem az Apple egyenlő volt mindig is a sznobsággal, a kihaénnem feelinggel. Ma pedig már minden hülye kis parasztgyereknek is ez van, én köszönöm, ebből a közösségből nem kérek.  :)
Azt azért tudod, ugye, ezek nagy része pusztán előítélet részedről?  :szemez:

A felhasználók emberek, olyanok, amilyenek. Van köztük ilyen is és olyan is. Gondolod, hogy az Droid júzerek mind normálisak? Vagy a WP-júzerek? Dehogy... nem ezen múlik a dolog.

Korlátok: ezt csak az Android "mögül" látod, valójában, ami jó, azon nem kell "mókolni", rootolni, csalni. Máshogy működik, mint a Dorid, ezt tapasztalom, de máshogy JÓL. Vannak hülyeségei, pl. nem értem, miért erőlteti az Apple ezt a BT-n keresztüli adatcsere tiltását (szerzői jogok, OK, de legalább a saját fotókat lehetne küldözgetni Apple termékek között mindenféle "felhő" alkalmazás nélkül...). Szerintem ez a legnagyobb hibája a rendzsernek. Jól jönne egy beépített mobilnet be-kikapcsoló ikon a kezdőképrenyőre, vagy a vezérlőközpont sávjába (jelenleg beállítások-mobiltelefon menű, csúszka húzigálás). Ja, meg, hogy még trendibb legyen, nagyobb képernyő... De ezeken kívül mindent megad, ami kell, alapból, külső app telepítése nélkül.

Mindegy, de objektíven nézve, próbáld meg félretenni ezeket a rossz beidegződéseket (hogy kik használják, mert alapvetően NEM ez fogja meghatározni a termék milyenségét - lásd BMW). 2012-es tavaszi talin, a Balatonon még én is almaellenes voltam, aztán, tessék, csak ki kellett próbáljam. Függővé tesz, mindegy, hogy mit gondoltál róla előtte. És ez azzal jár, hogy a következő kütyüje is nagy eséllyel Apple lesz az embernek. Újonnan 200+ ezerért nem vennék telefont, mert az nekem anyagilag nem fér bele. Tök mindegy, hogy 150.000, vagy 250.000, egyiket sem venném meg. Nekem köszi, jó ez használtan, 50.000Ft körül.   :D Így, viszont szerintem nagyon jó választás egy bármilyen más telefonnal szemben, ha az ember elsősorban az észrevétlen működést igényli.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Telefonok
« Válasz #2105 Dátum: 2014.07.24 12:00:51 »
Persze, előítélet, de asszem így is kezdtem az első hsz-emet. Na amiket felsoroltál, hogy nincsenek, agyvérzést is kapnék 1.5 mp alatt, az biztos. Mi az, hogy nincs gyors mobilnet kapcsolási lehetőség? BT tiltás? Ekkora orbitális baromságot... :helpsmilie: Nincsenek widgetek, stb. Sorry, nekem meg az Android után ilyen jellegű elvárásaim vannak. Ja és 5 col minimum.

S4-et nem kell rootolni, mókolni, megy és teszi a dolgát. Ez az első telefon, ahol nem érzem szükségét moddolt ROM-nak, semminek, mert csak megy és jó.

Próbáltam, volt nálam többször is teszten iPhone, nem jött be, több hét után sem. Igen, az előítéletem miatt. Mert rühellem. Ennyi.  :hug:
         

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9521
Re:Telefonok
« Válasz #2106 Dátum: 2014.07.24 14:19:55 »
Q drága, korlátok közé szorít és a nekem az Apple egyenlő volt mindig is a sznobsággal, a kihaénnem feelinggel. Ma pedig már minden hülye kis parasztgyereknek is ez van, én köszönöm, ebből a közösségből nem kérek.  :)
:clap: :clap: :clap: :clap:
Na ebben nem vagy egyedül  :D

Én nem csak a harapott almával vagyok így, hanem a béemvével meg az aúdival is. Tököm tele van a Hungárián minden nap ezekkel, akik (érdekes módon, szinte csak a béemvések meg audisok, de tényleg) csesznek indexelni sávváltás előtt, de előszeretettel rádhúznak...

Életbe nem lesz se ájfónom, se béemvém, se audim. Nem kell az ilyen sznobcucc még ingyen se (ha ingyen hozzám vágna valaki, rögtön el is adnám, az tuti).

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Telefonok
« Válasz #2107 Dátum: 2014.07.24 14:20:10 »
Az 5S-ből mégis több fogy, mint bármilyen más telefonból, ez tény.  ;) Feltételezem, nem azért, mert akár a felhasználók milyensége, akár a "korlátok" annyira befolyásolná a termék milyenségét...  :)

De nem folytatom a vitát, elfogadom, ha valakinek az Android elgondolása szimpatikusabb, csak arra figyeljen, hogy hozzá a megfelelő hardverrel ellátott telefont válassza. Akkor elégedett lesz vele.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Telefonok
« Válasz #2108 Dátum: 2014.07.24 14:21:35 »
:clap: :clap: :clap: :clap:
Na ebben nem vagy egyedül  :D

Én nem csak a harapott almával vagyok így, hanem a béemvével meg az aúdival is. Tököm tele van a Hungárián minden nap ezekkel, akik (érdekes módon, szinte csak a béemvések meg audisok, de tényleg) csesznek indexelni sávváltás előtt, de előszeretettel rádhúznak...

Életbe nem lesz se ájfónom, se béemvém, se audim. Nem kell az ilyen sznobcucc még ingyen se (ha ingyen hozzám vágna valaki, rögtön el is adnám, az tuti).
A BMW-t meg se mertem említeni, mert szétszednek.  :lol:
         

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9521
Re:Telefonok
« Válasz #2109 Dátum: 2014.07.24 14:22:14 »
A BMW-t meg se mertem említeni, mert szétszednek.  :lol:
Gyöngyi! Míg itt vagyok, ne félj! Majd én eléd állok!

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10267
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Telefonok
« Válasz #2110 Dátum: 2014.07.24 14:25:56 »
Ha már a béemvének van, lehetne egy ájfón topic is  :excl:

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Telefonok
« Válasz #2111 Dátum: 2014.07.24 14:34:14 »
Ha már a béemvének van, lehetne egy ájfón topic is  :excl:
Isten ments, a BMW-re sem volt szükség...  :no:

Az iPhone is csak telefon, mint akármelyik másik, jól elvan itt...  :)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Telefonok
« Válasz #2112 Dátum: 2014.07.24 15:44:39 »
Mentésre root nélkül Helium.
Igen, Helium pro dob hibát google drive-ba mentésnél :)
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Telefonok
« Válasz #2113 Dátum: 2014.07.24 16:23:08 »
Hát ne a drive-ba mentsd. :D
         

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re:Telefonok
« Válasz #2114 Dátum: 2014.07.24 16:33:55 »
Igen, Helium pro dob hibát google drive-ba mentésnél :)
Nálam semmi hiba ezzel a programmal drive-ba mentésnél  (S4mini, nincs root)
Fery