Szerző Téma: Telefonok  (Megtekintve 586672 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re:Telefonok
« Válasz #1650 Dátum: 2014.03.11 10:49:17 »
No én úgy döntöttem megkeresem a számomra legjobb kínai telót. Első körben rendeltem kettőt:
http://www.muszakibazar.hu/INEW-V3-Dual-Sim-5-IPS-MTK6582-Android-4-2-2-3G-NFC-Magyar-Nyelv-Feher-d662.htm

http://www.muszakibazar.hu/DOOGEE-TURBO-DG2014-Dual-Sim-5-MTK6582-Android-4-2-2-3G-Magyar-nyelv-Feher-d1374.htm

Elvileg mindkettő ugyanaz és ugyanott is készül, csak a design más. Természetesen a feltüntetett 50+áfa+vám+kezelési költségnél jóval olcsóbban rendeltem őket. Reményeim szerint 2 héten belül megjönnek és akkor tesztelek, aztán jön megint 2 másik és így tovább. Majd ide is linkelem a teszteket, lehet youtube videó is lesz, ha tudok kölcsönkérni olyan állványt, amit le lehet hajtani.
Kíváncsian várom mire jutottál a tesztekkel!  :yes:
Fery

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9521
Re:Telefonok
« Válasz #1651 Dátum: 2014.03.11 12:19:13 »
Na bakker, most megint megvannak a képek :D Fogalmam nincs mi történik. Viszont a háttérképem eltűnt.
A kártyád nem érintkezik rendesen. Ezért írta ki hogy nyomd meg az OK-t majd vedd ki. Tedd is meg, majd dugd vissza, ezáltal javíthatod valamicskén a kontakthibát, ha por okozza.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9521
Re:Telefonok
« Válasz #1652 Dátum: 2014.03.11 12:23:14 »
Próbáltam a laptopon állítani h new connection, majd megjelent a telefonon h elfogadom e a csatlakozást. Akkor gondoltam ez csak a laptopom lehet, így leOKztam, és ment is a kép. Majd jött 2 SMS, hogy 15 ft alá csökkent az egyenlegem...
Tippem szerint az a bizonyos "new connection" valójában Bluetooth-on keresztüli mobil-internet megosztás lehetett. Azaz, valszeg sikeresen csatlakoztattad a laptopodat a netre, a mobiltelefonodon keresztül. És gondolom valamilyen letöltés elindult a háttérben a számítógépen, ami másodpercek alatt lenullázhatta a kártyádat, mert azon (még) arany árban mérik a mobilnetet...

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Telefonok
« Válasz #1653 Dátum: 2014.03.11 12:36:06 »
Tippem szerint az a bizonyos "new connection" valójában Bluetooth-on keresztüli mobil-internet megosztás lehetett. Azaz, valszeg sikeresen csatlakoztattad a laptopodat a netre, a mobiltelefonodon keresztül. És gondolom valamilyen letöltés elindult a háttérben a számítógépen, ami másodpercek alatt lenullázhatta a kártyádat, mert azon (még) arany árban mérik a mobilnetet...

Asszem nem is a new connectiont nyomtam meg, hanem a Nokia C5öt (van egy ilyen a laptop bluteoth ablakban). De logikus amit írsz. Már csak az a kérdés, hogy történhetett mindez, hogy ti. megváltozott a telefon blue listájában a laptop neve. MErt am mindent ugyanúgy csináltam mint régebben. Létrejött a kapcsolat és átment a kép, aztán jött 2 sms h elfogyott a zsé.. A laptop egyébként rajta van az itthoni wifin.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9521
Re:Telefonok
« Válasz #1654 Dátum: 2014.03.11 13:28:14 »
Hiába van a laptop az otthoni wifin is, ha egyszerre kap wifit és mobilnetet, akkor alapértelmezetten a mobilnet felé fog kimenni, révén, hogy az direkt kapcsolat (nincs az útban egy plusz router).
Léteznek ilyen-olyan segéd programok és megoldások hogy ez ne így történjen, hanem fordítva, de alapértelmezetten így zajlik.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Telefonok
« Válasz #1655 Dátum: 2014.03.11 14:20:18 »
Ha már ez pörög, egy gyors kérdés: van valakinek otthon DSL-es T-Home net? Mennyire megbízható?
Nem, nincs más szolgáltató, a mostani fos, az új csak nyáron lesz és kábelnetet nem tudnak a T-nél megoldani.  :censored:
         

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Telefonok
« Válasz #1656 Dátum: 2014.03.11 19:14:27 »
Ha már ez pörög, egy gyors kérdés: van valakinek otthon DSL-es T-Home net? Mennyire megbízható?
Nem, nincs más szolgáltató, a mostani fos, az új csak nyáron lesz és kábelnetet nem tudnak a T-nél megoldani.  :censored:
Nekem ilyen van. Atomstabil.  Bőven hozza az ígért értékeket.
UPC-t cseréltem le.
Kábelen 30/5-et ígértek, most wifin ennyi jön: 

 

Szerintem korrekt. ;-)




Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Telefonok
« Válasz #1657 Dátum: 2014.03.11 19:22:28 »
Igen :) , én kifejezetten a DSL-től fázom, bár beszéltem Tamás 69-cel és két IT-sunkkal is, ők azt mondták, nem para a DSL.
         

diegho

  • Vendég
Re:Telefonok
« Válasz #1658 Dátum: 2014.03.11 19:52:20 »
Igen :) , én kifejezetten a DSL-től fázom, bár beszéltem Tamás 69-cel és két IT-sunkkal is, ők azt mondták, nem para a DSL.

Nekem évekig volt T-home DSL-em. Nem tud olyan fel és letöltést, mint a UPC, meg a Digi, de full stabil volt pár esetet kivéve, amikor pl központbővítés késett kicsit.

diegho

  • Vendég
Re:Telefonok
« Válasz #1659 Dátum: 2014.03.11 19:55:22 »
Kíváncsian várom mire jutottál a tesztekkel!  :yes:

7-12 munkanap a szállítás, szóval elvileg jövő hét végén, vagy utána héten már tudok mit mondani. Közben lehet rendelek még párat máshonnan. Amúgy a Lett Zopo shopban is kapni már végre telókat, 3 hétig ki voltak fogyva, de most már lehet vásárolni 2 év eu garanciával! http://www.zopomobilestore.lv/zopo-mobile van némi felár, de meggondolandó a garancia miatt.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Telefonok
« Válasz #1660 Dátum: 2014.03.11 19:59:04 »
Nekem évekig volt T-home DSL-em. Nem tud olyan fel és letöltést, mint a UPC, meg a Digi, de full stabil volt pár esetet kivéve, amikor pl központbővítés késett kicsit.
Nálunk (70 ezres, megyei jogú város központi lakótelepe) se UPC, se Digi (hogy a franc)...  :cry:
Van egy fos most, lesz új, tán kevésbé rossz, de csak nyártól. Nekem meg most van elegem az egészből. Az elmúlt 30 napból több mint tíz napig nem volt net, ebből mind a négy 7vége is beleesik...
         

diegho

  • Vendég
Re:Telefonok
« Válasz #1661 Dátum: 2014.03.11 20:08:54 »
Nálunk (70 ezres, megyei jogú város központi lakótelepe) se UPC, se Digi (hogy a franc)...  :cry:
Van egy fos most, lesz új, tán kevésbé rossz, de csak nyártól. Nekem meg most van elegem az egészből. Az elmúlt 30 napból több mint tíz napig nem volt net, ebből mind a négy 7vége is beleesik...

Nálam kis 6ezres városkában volt net, a leghosszabb kiesés 1 nap volt, de a nagyjából 6 év alatt összesen volt talán 5 alkalom, amikor valamennyi időre nem volt szolgáltatás.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Telefonok
« Válasz #1662 Dátum: 2014.03.11 20:21:31 »
Nálam kis 6ezres városkában volt net, a leghosszabb kiesés 1 nap volt, de a nagyjából 6 év alatt összesen volt talán 5 alkalom, amikor valamennyi időre nem volt szolgáltatás.
Holnap megrendelem a T-t...  ::)
         

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Telefonok
« Válasz #1663 Dátum: 2014.03.11 20:29:49 »
Ha már ez pörög, egy gyors kérdés: van valakinek otthon DSL-es T-Home net? Mennyire megbízható?
Nem, nincs más szolgáltató, a mostani fos, az új csak nyáron lesz és kábelnetet nem tudnak a T-nél megoldani.  :censored:
nekem csak internet van, T-home, azon át jön a tévé is. néha nincs net. de elég ritkán, én alapvetően elégedett vagyok.

Sanyesz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1077
Re:Telefonok
« Válasz #1664 Dátum: 2014.03.11 23:08:37 »
No én úgy döntöttem megkeresem a számomra legjobb kínai telót. Első körben rendeltem kettőt:
http://www.muszakibazar.hu/INEW-V3-Dual-Sim-5-IPS-MTK6582-Android-4-2-2-3G-NFC-Magyar-Nyelv-Feher-d662.htm
Nahát, itt is ismerősökbe botlik az ember. De régen jártam itt, miután már nem vagyok érdekelt a Toyotások között. :whistling:
Nekem ma jött meg az iNew V3. Szintén fehér, mert ugye a fekete kifogyott Kínából. De már úton van a pezsgő színű THL T100s.