Szerző Téma: Zörejek, nyikorgások stb.  (Megtekintve 721132 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Soma01

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1587
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1500 Dátum: 2013.04.27 23:24:57 »
Ki lehet azokat szedni/cserélni. Szoktak csinálni hozzá célszerszámot. Ahová én járok ott 2db olajemelővel nyomják ki-be.

Toronycsapágyat:
"Ki kell kötni a kormányösszekötő gömbfejet, és kézzel forgatva jobbra, balra a kereket, ha recsegő, ropogó hangot hallunk, vagy ha érezzük, hogy darabos, ugrásszerű mozgás jelentkezik, akkor a toronycsapágynál is gond van. Cserélni kell."

"kerék, és kerékjárati dob felett benyúl, rugót, vagy rugótányért, esetleg ha elérhető, akkor a lengéscsillapító szárát megfog, és nagyon határozott, mozdulatokkal oldalirányba megrángat, közben a segítő fent a torony tetejéről eltávolított védőkupak helyén át nézi a mozgást. Ha a mozgás nagyobb mint 5-10mm a két végpont között mivel gumi ágyban van, akkor esélyes, hogy az a sz@r. Másik szimptóma, hogy hallani, és kézzel érezni a kottyanást."

Keress rá...
« Utoljára szerkesztve: 2013.04.27 23:26:57 írta Soma01 »

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1501 Dátum: 2013.04.29 07:58:01 »
Javitsatok ki, ha tévedek, de a toyodiy-en az elsö lengökar csak egyben van kiirva (ùgy làtom ugyanis, hogy bele vannak eleve épitve a szilentek), az tehàt nincs feltüntetve, hogy csak a szilenteket is lehet cserélni...
De azt is làtom, hogy lehet kapni autosboltokban ilyen szilenteket: az elsö inkàbb korong alakùnak tünik, a hàtso meg henger alakùnak, ugye?
E11-en múlt héten lett az első lengőkar hátsó szilent cserélve. Szóval lehet és préseltetni kell.  :)
         

szp91

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 58
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1502 Dátum: 2013.04.30 09:07:47 »
Sziasztok! Egyszer már írtam a ciripelő fékeim miatt, hogy mi lehet a megoldás rá. Azóta szétszedtm kétszer, fékbetéteket bekentem rézpasztával de csak ideig-óráig lesz jó utána. A problémám ugyanaz, melegebb időben, 1-2 fékezés után minden kerékfordulatnál ciripelnek az első fékek. Mostanában hasonló hangokat hallok a forgalomban más kocsiknál is. Van összefüggés a csikorgó fékek és a ciripelés között? Engem nagyon idegesít de nem tudom mi lehet a megoldás. Új fékbetétek megoldanák? De mi az ami miatt cincogást hallok? A betétek még az előző tulaj által 1éve cserélt jakopartsok, szóval nem lenne nagy kár értük ha csak cserével lehetne megoldani... szerintetek mi okoz ilyen cincogó hangot? Lassan tényleg megőrülök tőle. :helpsmilie:

konyuli

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 48
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1503 Dátum: 2013.04.30 11:51:51 »
Sziasztok! Egyszer már írtam a ciripelő fékeim miatt, hogy mi lehet a megoldás rá. Azóta szétszedtm kétszer, fékbetéteket bekentem rézpasztával de csak ideig-óráig lesz jó utána. A problémám ugyanaz, melegebb időben, 1-2 fékezés után minden kerékfordulatnál ciripelnek az első fékek. Mostanában hasonló hangokat hallok a forgalomban más kocsiknál is. Van összefüggés a csikorgó fékek és a ciripelés között? Engem nagyon idegesít de nem tudom mi lehet a megoldás. Új fékbetétek megoldanák? De mi az ami miatt cincogást hallok? A betétek még az előző tulaj által 1éve cserélt jakopartsok, szóval nem lenne nagy kár értük ha csak cserével lehetne megoldani... szerintetek mi okoz ilyen cincogó hangot? Lassan tényleg megőrülök tőle. :helpsmilie:

A fékbetétek lemezeit, amiben csúszkálnak azokat is megtakarítottad? Érdemes kiszedni azokat is, mert alatta be szokott rohadni,vagy telemegy fékporral.

G6

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 396
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1504 Dátum: 2013.05.02 22:56:03 »
Sziasztok! Egyszer már írtam a ciripelő fékeim miatt, hogy mi lehet a megoldás rá. Azóta szétszedtm kétszer, fékbetéteket bekentem rézpasztával de csak ideig-óráig lesz jó utána. A problémám ugyanaz, melegebb időben, 1-2 fékezés után minden kerékfordulatnál ciripelnek az első fékek. Mostanában hasonló hangokat hallok a forgalomban más kocsiknál is. Van összefüggés a csikorgó fékek és a ciripelés között? Engem nagyon idegesít de nem tudom mi lehet a megoldás. Új fékbetétek megoldanák? De mi az ami miatt cincogást hallok? A betétek még az előző tulaj által 1éve cserélt jakopartsok, szóval nem lenne nagy kár értük ha csak cserével lehetne megoldani... szerintetek mi okoz ilyen cincogó hangot? Lassan tényleg megőrülök tőle. :helpsmilie:

Szerintem ugyanez van nekem is, a szerviz topikba leírtam részletesebben, de nem tudom mi lehet az oka. Meleg fékeknél, közepes fékezés után ha felengedem a féket ütemes csikorgó hang jön az első kerekek felől. Eléggé idegesít.
Geesix

'02-'07 Corolla TS
'07- Auris D-CAT

CSiVi

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 41
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1505 Dátum: 2013.05.02 23:18:41 »
Sziasztok!

Nekem is ciripel melegben. Szerelőm azt mondta, hogy fel kell szabályozni a féktárcsákat.

szp91

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 58
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1506 Dátum: 2013.05.03 08:50:12 »
Szerintem ugyanez van nekem is, a szerviz topikba leírtam részletesebben, de nem tudom mi lehet az oka. Meleg fékeknél, közepes fékezés után ha felengedem a féket ütemes csikorgó hang jön az első kerekek felől. Eléggé idegesít.
Igen, ez van nekem is és a mostani melegebb időben egyre több autónál hallok hasonló cirpelést. Én már próbáltam utána járni ennek nem sok sikerrel és ahogy látom, te sem kaptál érdemben választ a kérdésedre. Szétszedtem megtisztítottam és berézpasztáztam mindent amit lehet, de csak pár km-ig volt jó utána. Tényleg nem tudja senki, hogy mitől van, mit cseréljek ki hogy megszűnjön?  :?:
Ami a tárcsákat illeti én azon is elgondolkodtam, hogy nekem semmi nem rögzíti a féktárcsát, csak  a kerék. Szóval lötyög az egész kerék nélkül. Jól van ez így? Ettől nem lehet valami rezonancia mivel középre nem lehet állítani a tárcsát. Nektek az nem mozog?

G6

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 396
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1507 Dátum: 2013.05.03 09:02:52 »
Igen, ez van nekem is és a mostani melegebb időben egyre több autónál hallok hasonló cirpelést. Én már próbáltam utána járni ennek nem sok sikerrel és ahogy látom, te sem kaptál érdemben választ a kérdésedre. Szétszedtem megtisztítottam és berézpasztáztam mindent amit lehet, de csak pár km-ig volt jó utána. Tényleg nem tudja senki, hogy mitől van, mit cseréljek ki hogy megszűnjön?  :?:
Ami a tárcsákat illeti én azon is elgondolkodtam, hogy nekem semmi nem rögzíti a féktárcsát, csak  a kerék. Szóval lötyög az egész kerék nélkül. Jól van ez így? Ettől nem lehet valami rezonancia mivel középre nem lehet állítani a tárcsát. Nektek az nem mozog?

Nekem még 3 éves kora előtt garanciálisan kicserélték az első féknyergeket, akkor megszűnt. Most jött elő újra 3 év múltán. Azt mondták akkor, hogy télen a sós hólé korrodál valami kis lemezt a féknyeregben, ami megszorul és nem tud fékezés után visszatérni alaphelyzetbe, hanem hozzáér a tárcsához. Ha jól értettem. De most már nem garis a kocsi, úgyhogy nem szeretnék zsebből féknyerget cserélni, gondolom nem olcsó mulatság. Biztos van valami egyszerűbb megoldása is a dolognak, csak garancia ideje alatt nem javítgatnak, hanem cserélnek egyből.
Geesix

'02-'07 Corolla TS
'07- Auris D-CAT

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1508 Dátum: 2013.05.03 14:17:02 »
Valaki írta már nemrég, asszem micila, de leírom még1x én is.

Az a kis lemez, amit említettek neked, az a fékbetétet megvezető "sín". Ez pozícionálja, és tartja a helyén a betétedet, miközben engedi csúszkálni (elmozdulni a tárcsa irányába/ból).

 Le kell venni a nyerget, kivenni a betéteket, a sínt fémtisztára pucolni, esetleg egy leheletnyi rézpasztát az érintkező élekre, és kész.
 Ha már kint a betét, akkor P200-180 körüli csisz.vászonnal érdemes meghúzni a felületét. Ezt valami sík, kemény felületen, üveglap, járólap, márvány stb érdemes végezni.

G6

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 396
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1509 Dátum: 2013.05.05 09:35:20 »
Valaki írta már nemrég, asszem micila, de leírom még1x én is.

Az a kis lemez, amit említettek neked, az a fékbetétet megvezető "sín". Ez pozícionálja, és tartja a helyén a betétedet, miközben engedi csúszkálni (elmozdulni a tárcsa irányába/ból).

 Le kell venni a nyerget, kivenni a betéteket, a sínt fémtisztára pucolni, esetleg egy leheletnyi rézpasztát az érintkező élekre, és kész.
 Ha már kint a betét, akkor P200-180 körüli csisz.vászonnal érdemes meghúzni a felületét. Ezt valami sík, kemény felületen, üveglap, járólap, márvány stb érdemes végezni.

Köszi, bár én azért nem mernék a fékhez nyúlni, valamit nem jól húzok meg, aztán kitudja mi lesz. Márkaszervizbe szoktam vinni az autót, most visszaemlékezve asszem nekem is csináltak valami ilyesmit a féknyereg csere előtt, de csak ideig-óráig volt jó tőle. Persze lehet, hogy nem voltak elég precízek.
Geesix

'02-'07 Corolla TS
'07- Auris D-CAT

szp91

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 58
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1510 Dátum: 2013.05.05 20:14:29 »
Köszönöm a válaszokat, egy utolsó esélyt még kap. Ha lesz időm az utolsó porszemet is letakarítom az összes fékalkatrészről és lesz ami lesz. Ha továbbra is nyikorog veszek új betéteket mert így nem marad. Egyébként nagyon elrontani a féken nem sok mindent lehet. Max mittudomén  nem rakod be azt a 2db 12-es csavart ami tartja. Szerintem én sem vagyok kevésbé precíz mint az a márkaszervizes tanuló srác akin látszik, hogy éppen 2essel átcsúszott a szakmunkásvizsgán és akire rábízzák az ilyen egyszerű szereléseket mint egy fékbetét csere...:)

szaki

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 194
  • néha vagyok
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1511 Dátum: 2013.05.06 21:43:40 »
Sziasztok!
corolla 1,4 d4d,2006.126 000km.

Mostanság azt vettem észre,hogy:általában 4.-be 60 köröl,de mintha 3.-ban is hallatszana valamiféle halk mély morgó hang.Épp csak alíg lehet hallani.Ha a gázt visszaengedem akkor is hallatszik csak halkabban,valami excenteres ritmikus ütődéses (majdnem mintha a dízel motor hangja lenne)De a motort leállítva üresben gurulva 60-al nem hallatszik csak akkor ha sebességben van.
Olyan mintha a 4.fokozat csinálná.
Tapasztalt már valaki hasonlót?Lehet,hogy tényleg a váltó(nem automata)?
Mert ha tényleg váltó akkor most már végleg betelt  a pohár és megy piacra.
Ilyen kevés km.-el ennyit szívni egy vassal mint mi ez már túlzás.


espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1512 Dátum: 2013.07.03 20:18:00 »
Sziasztok,

Tovàbbra is hallom azt a koppano hangot, amiröl màr beszàmoltam itt a forumon.

Föleg indulàsoknàl, a kuplung felengedése utàn rögtön hallok egy kopanno/kattano hangot, ami nekem ùgy tünik, hogy a motorhàzbol felölem (bal oldalrol) jön...
Néha, példàul màsodik fokozatban, eröteljesebb kigyorsitàskor is hallottam...

Valami a kuplungnàl vagy a vàltonàl okozhatja ezt? Mintha valami alkatrész be lenne ragadva, és ilyen indulàsokkor akadna ki?

Vagy a kormànyszerkezet valamelyik eleme okozhatja? Nagyobb fokozatokba vàltàsoknàl nem hallom, de az indulàsok nagy többségében most màr elö tudom idézni...

Elöre is köszönöm a véleményeket.
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1513 Dátum: 2013.07.03 21:46:00 »
Motortartó bak?

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1514 Dátum: 2013.07.03 23:40:33 »
Valoban ilyesmi hangot hallok, vagy mintha a gömbfejeknél lenne jàték, de azok szinte mind ki vannak cserélve, ahogy egy pici jàtékot észleltünk.
Megnézte mind a két tarto-bakot a szaki, és szerinte azok is rendben vannak...(?) Lehet màs valakivel is meg kellene nézessem.

Lejtön felfele indulàsnàl szinte mindig elöjön a koppanàs... Mivel mindig a kuplung felengedésekor hallom, ezért gyanakszom a kuplungra/vàltora (azokkal kötödö alkatrészekre), de màs gyanùs jelet ezek eddig nem adtak.

Lengéscsillapitok is "koppanhatnak" igy, elvileg?
« Utoljára szerkesztve: 2013.07.03 23:46:03 írta espero1 »
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos