Szerző Téma: Zörejek, nyikorgások stb.  (Megtekintve 721114 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1395 Dátum: 2012.06.09 15:30:13 »
@kamikaze
Köszi, hogy tisztàztad az alkatrészek elnevezéseit, most màr jobban làtom az összefüggéseket.
Azonban ha az elnevezéseket nem is talàltam el, de amiket mutogatott a sràc, hogy ki kellene cserélni, azok valoban a képeken szereplö alkatrészek.
Jobban mondva, elég lenne csak a talpas cseréje (mert ott van jàték), de ha màr ott jàrnak, szerinte kifizetödöbb egyùttal a kormànyösszekötö cseréje is.
Igy meg lehet takaritani egy munkadijat meg egy geometria-beàllitàst is.
Jövö hét elejére igértek egy àrajanlàtot erre a munkàra.

Szerintetek mennyibe kerülhet egy ilyen csere, munkadijjal, alkatrészekkel, beàllitàsokkal együtt?
« Utoljára szerkesztve: 2012.06.09 15:32:58 írta espero1 »
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1396 Dátum: 2012.06.09 21:24:55 »
Ennyi erővel kéne cserélni egy lengéscsillapítót és egy kerékcsapágyat is... Ha már ott járnak.
Ilyen nincs, azt kell kicserélni ami lóg. Ami jó az meg jó.
Xanyi

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1397 Dátum: 2012.06.09 21:34:15 »
@Xanyi
Hàt végül is igazad van... majd megbeszélem velük, hogy is legyen.
« Utoljára szerkesztve: 2012.06.09 21:38:08 írta espero1 »
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1398 Dátum: 2012.06.14 18:36:10 »
Szerintetek az jo, ha talpasbol és kormànyösszekötöböl is Monroe màrkàt veszek?
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1399 Dátum: 2012.06.14 23:03:16 »
 :yes:

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1400 Dátum: 2012.06.25 20:52:24 »
Azt szeretném kérdezni, hogy ha mindkét oldalon cseréltetem a trapézgömbfejet egy E12-es Corollàn, akkor szükséges (kötelező vagy ajánlott) a geometriàt àllitani?

Egyelöre csak a külsö kormànyösszekötö gömbfej volt cserélve (mert volt egy kis játék, amikor a vízszintes síkban, bal-jobb irànyban mozgattàk a kereket), és ezen beavatkozàs utàn geometria-àllitàs is volt.

Azonban a rossz minőségű utakon még mindig hallok egy tompa zajt elölröl... az interneten olvasgatva az szürödik le, hogy az ilyen zaj a trapézgömbfejektöl jöhet. (szerintetek is?)

Màr a belső kormànyösszekötöre is gondoltam a zaj kapcsàn, de valószínűbb, hogy a trapézgömbfejek okozzàk, nem? Vagy a stabilizàtor is bezavarhat, ki lehet lazulva valahol?

Előre is köszönöm a válaszokat és véleményeket.
« Utoljára szerkesztve: 2012.06.25 20:58:56 írta espero1 »
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1401 Dátum: 2012.06.25 21:11:59 »
Gyakorlatilag minden futómű megbontás után be kellene állítani a futómű geometriát. Viszont csak úgy ne cserélj gömbfejeket, csak ha lógnak. Ezt felemelve könnyedén ellenőrizni lehet.
Minden mozgó részt meg kell mozgatni. Amit lehet azt kézzel, amit nem azt szerelővassal feszegetve megfigyelni, mennyire mozdul. Sok alkatrész gumiban rögzül, tehát a mozgás normális, a lógás/kotyogás nem.
Bár egy lógó gömbfej inkább hangosan kopog. Tompa hangot inkább valami szilent féle vagy stabifelfogató adhat.

Érdemes még kimenni egy olyan útra ami jó, és ott keresni egy csatornafedelet ami szintkülönbséggel van. Elöször egyik majd a másik kerékkkel áthajtani. Amelyiknél hallod a zajt, annál az oldalnál kell keresni a hibát. Ha mindkettőnél, akkor lehet stabifelfogató szilent pl...
Xanyi

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1402 Dátum: 2012.06.25 21:26:16 »
Köszi @Xanyi.
A stabilizàtoron lehet àllitani (szoritani), és ha igen mennyit kell? Olyat is olvastam régebben valahol, hogy fent, a lengéscsillapito körül ajànlottàk megszoritani a stabilizàtort (bàr lehet most butasàgokat irok, de bevallom nem értettem pontosan ezt az ötletet)... Az ilyesmi segithet, elmùlhat töle a zörej? Ezt a zörejt inkàbb a jobb oldalrol hallom mintha.
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos

gara

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 16
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1403 Dátum: 2012.06.26 15:11:25 »
Espero1! Az általad leírt tompa kopogás oka a stabilizátor kapcsolórúd gömbcsuklóinak kopása lehet. Termékkód: 48820‑47010 Egyik ismerősöm kicseréltette a fél futóművet és a kopogás még mindig megvolt. Végül ennek az alkatrésznek a cseréje megoldotta a kopogást. Lassú tempónál rossz úton hallatszott. Sokszor meghallgattatta velem, hogy segítsek kitalálni mi lehet, mert már egy vagyont költött egyéb futómű alkatrészek cseréjére.
Corolla E12 1.4 VVTi, 2004

Yautja

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 906
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1404 Dátum: 2012.06.26 15:17:37 »
Köszi @Xanyi.
A stabilizàtoron lehet àllitani (szoritani), és ha igen mennyit kell? Olyat is olvastam régebben valahol, hogy fent, a lengéscsillapito körül ajànlottàk megszoritani a stabilizàtort (bàr lehet most butasàgokat irok, de bevallom nem értettem pontosan ezt az ötletet)... Az ilyesmi segithet, elmùlhat töle a zörej? Ezt a zörejt inkàbb a jobb oldalrol hallom mintha.

Van egy-egy rúd mindkét oldal. Két gömbfej a vége. Ez a stabpálca. Legtöbbször ez kopog.
Igazából inkább aknából, nem felemelve, vagyis terhelésen érezni, hogy lóg-e.

Kb így néz ki:


Utángyártottal vigyázni, az olcsók semmit sem érnek...

De legegyszerűbb futóműveshez bevinni az autót...ha pesti vagy privátban segítek, hogy hova...

Ja és a kormánycsuklót érdemes megnézni, pár corollánál előfordult, hogy fellazult...az viszont ha kinyalódik, csúnya baleset is lehet. Sacc per kb, 80-100 ezer lehet egy olyan csukló...
« Utoljára szerkesztve: 2012.06.26 15:23:51 írta Yautja »
E12 '05 2ZZ-GE 1.8 TS

Autóvillamosság - autó javítás - Toyota szervizelés, Corolla Celica T-Sport javítás- gumiszerelés - autóhifi  stb.

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1405 Dátum: 2012.06.26 23:34:30 »
@Yautja
Egy futomüvesnél màr volt, és ez utàn lett cserélve a külsö kormànyösszekötö gömbfej (volt egy kis játék, amikor a vízszintes síkban, bal-jobb irànyban mozgattàk a kereket), és ezen beavatkozàs utàn geometria-àllitàs is volt. Hiàba firtattam, azt mondtàk, hogy màskülönben minden rendben, bàr azért kétlem, hogy minden hibaforràst alaposan megnéztek...
Megütötte a fülem a kormánycsukló... milyen jele lehet annak ha ez fel van lazulva? Az auto most (is) jol tartja az egyenes irànyt...

Elég nehéz igy szoban leirni ezt a zörejt amit hallok... Ezt egy olyan szakértö fül kellene meghallgassa, aki tudja, hogy mitöl jöhetnek bizonyos hangok, mint pédàul ti. Most màr abban sem vagyok biztos, hogy pontosan milyen tipusù utakon hallom inkàbb (hajlok arra, hogy kisebb de összefüggö aszfalthibàk, tehàt nem nagy lyukak hozzàk elö)... Valami olyasmi, mint ami akkor hallatszik ha nagyon sima ùtrol egy durva aszfaltra hajtanàl fel, tehàt nem igazàn kopogàs, hanem valami morajlo zörej. Nem hinném, hogy csapàgy, mert nagyon ùtfüggö...
Màr néhàny napja ràdiot sem hallgatok, csak ezt figyelem, hogy mikor mi hallatszik a futomü felöl. De igy semmire sem megyek, megprobàlok inkàbb majd megszervezni egy probautat egy szakival.
Ha Budapesten jàrok a nyàr folyamàn, és ha addig nem oldodik meg, feltétlenül szolni fogok, hàtha valaki ràér közületek eljönni egy körre és hallgatozni.
Tovàbbra is kérem irjàtok meg, ha van valami ötletetek. Igy egy kicsit jobban témàban lehetek mikor a szakival beszélek.
« Utoljára szerkesztve: 2012.06.26 23:47:08 írta espero1 »
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos

Yautja

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 906
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1406 Dátum: 2012.06.27 09:05:33 »
Kormány csuklót inkább bentről hallod, mivel az egy dupla csukló, és ott van lábnál.
De futómű zörejt tényleg nehéz megállapítani honnan jön...én is hallom a zörejeket, de sose tudom honnan jön pontosan..valószínűleg ebbe közre játszik, hogy a bal fülem sajnos gyengébb a jobbnál :( Mindig futóműves kollégámat kérem meg, hogy hallgassa meg, ha ilyesmi problémákkal jön autó hozzám.
E12 '05 2ZZ-GE 1.8 TS

Autóvillamosság - autó javítás - Toyota szervizelés, Corolla Celica T-Sport javítás- gumiszerelés - autóhifi  stb.

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1407 Dátum: 2012.06.27 09:16:22 »
@Yautja
Ertem, hàt bentröl nem igen jön zaj, igy valoszinü a kormànycsuklo egyelöre kizàrhato. Feltétlenül meg kell kérjek valakit aki ért hozzà és jàratos az ilyesmiben, hogy nézze megy, de menjen is az autoval különbözö minöségü utakon.
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1408 Dátum: 2012.07.01 22:45:18 »
Mai tapasztalat: ma este buliról hazafelé jövet érdekes fémes hangot hallottam jobb oldalról, mintha a futóműből jött volna, minden döccenőnél hallatszott.
Megoldás: Az anyósülésen volt egy doboz süti, alufóliával letakarva :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Funkii

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 195
Re:Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #1409 Dátum: 2012.07.02 13:36:52 »
 [rohog]