Szerző Téma: Mennyit fogyaszt a Yarisod???  (Megtekintve 912011 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4350 Dátum: 2013.08.30 14:38:40 »
Leszinek már évek óta egy PriusII-ben kellene ülnie. Ott megnyomod indulás előtt a start gombot, megérkezéskor, még egyszer, és kész.  :)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4351 Dátum: 2013.08.30 14:41:39 »
Azzal több lenne a fogyasztása mint így a Yarissal. Igaz, kevesebbet kellene kapcsolgatni. :)

leszilaci

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 663
  • _@_/"
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4352 Dátum: 2013.08.30 15:20:42 »
Miért, szerinted ez normális?? :D
kizárt :D

Azzal több lenne a fogyasztása mint így a Yarissal. Igaz, kevesebbet kellene kapcsolgatni. :)
ez így van!

nem mintha megsértődnék egy p2-től, végülis abba is lehet kapcsolókat szerelni [rohog]

koboldmaki

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 17
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4353 Dátum: 2013.09.02 06:49:53 »
szép eredmény, gratula
milyen átlagsebesség mellett sikerült?

én semmiféle adalékot nem töltögetnék.
se motorolajhoz, se üzemanyaghoz.

utolsó tankolásomkor véletlenül a 98-t töltöttem az autóba a szokásos 95 helyett.
fogyasztáskülönbséget még mindig nem veszek észre(ahogy évekkkel ezelőtt sem tapasztaltam, mikor direktbe kipróbáltam), se egyenletesebb járást, vagy bármi hókuszpókot.

Dunaújváros-Budapest távolságon használom. Ez napi kb. 150 km. Az átlag sebesség eléri a 60km/h.
Hajnalba lehet haladni rendesen, de délután egy kicsit macerás. Talán most, hogy összeér az M0-ás. :)

Waresz

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 348
    • Robogóalkatrész.Hu
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4354 Dátum: 2013.09.02 14:47:53 »
Egyik ismerősöm volt azon megbotránkozva, mikor az anyósülésen ült mellett, hogy sokat kapcsolgatok.
pl.:
gurulok lefelé egy meredek lejtőn, ami tövébe körforgalom van.
- visszakapcsolok alacsonyabb sebességi fokozatba, (megérkezik a nagyobb motorfék)
- bekapcsolom a ventillátort 3. fokozatba,
- bekapcsolom a klímát, (még nagyobb motorfék)
megfelelő sebességet elérve: (mondjuk a körforgalomba beérve, vagy akár abból kihajtva...szituáció függő)
- üresbe teszem az autót(vagy csak kinyomod a kuplungot),
- kikapcsolom a klímát,
- lekapcsolom a ventillátort (opcionálisan 1-en hagyom)
- 2 állású billenőkapcsolóval leállítom a motort, majd a billenőkapcsolót visszanyomom (kb fél-1 másodpercet szoktam várni)
ekkor az autó leállított motorral gurul...
autót beindítani helyzettől függően:
- sebességi fokozatban kuplungot ráengedve "beugrasztani", vagy indítózni.
- ha a ventillátort kikapcsoltam, akkor bekapcsolom, hogy a klíma által keletkezett kondenzvíz elpárologjon.
és ezek mellé, ha elfelejtettem az utólag beszerelt rablásgátlót indulás előtt kikapcsolni, akkor azt az indiántáncot is végig kell nyomkodnom :)
ismerek "olyat", aki ez mellé még a generátort is szokta kézzel kapcsolgatni.

Hihetetlen! Mintha én írtam volna ezt...  :D

Egükém

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1221
  • Jó munkásember!
    • Egümotors
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4355 Dátum: 2013.09.02 19:38:07 »
naaaaaaaa

Waresz

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 348
    • Robogóalkatrész.Hu
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4356 Dátum: 2013.09.07 07:52:56 »
Sikeresen beépítettük a motormelegítőt. Már most, 1 hét elteltével látom a fogyin, hogy mennyit számít. Még 1 dolog van, amit nem tudok. Akinek van ilyen beépítve, az talán tud némi infóval szolgálni. Mostanában 10 fok körül van reggelente. Tegnap egész éjjel be volt dugva, le akartam tesztelni mennyire fűti fel... Reggel 6-kor meglestem mi a helyzet a víz hőfokkal. Nem világított a kék víz jelző. Gondoltam egy hegyeset, rátekertem a fűtést. Majd kimentem fél 8-kor meglesni, hogy mi történt. A hideg víz jelző lámpa világított, amin nagyon meglepődtem. Mi lesz így télen, amikor mindig a melegre van állítva a hőfok szabályzó és nem plusz, hanem mínusz 10 fok van??? Fel sem tudja majd fűteni annyira, hogy ne világítson az az átkozott lámpa?  :hmmmm:

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4357 Dátum: 2013.09.08 05:43:06 »
Sikeresen beépítettük a motormelegítőt. Már most, 1 hét elteltével látom a fogyin, hogy mennyit számít.
:clap: Mennyit számít?
Gondoltam egy hegyeset, rátekertem a fűtést. ... Fel sem tudja majd fűteni annyira, hogy ne világítson az az átkozott lámpa?
Nem igazán értem, mikor tekerted rá a fűtést? Kikapcsolt motorral, álló autóban amit korábban elektromosan előmelegítettél? :hmmmm:
Nekem nyáron is több óra fűtéssel is csak 51C re fűti fel. A motor indulása után rögtön visszaesik 45-48Cra, gondolom rögtön elindítja a vízpumpát is. (Fura, hogy csak a Ford ról hallani, hogy a vízpumpát kapcsolgatja  a gyorsabb melegedéshez. Vhol azt olvastam, hogy 2 perc alatt eléri az új benyás motorjuk az üzem meleg állapotot.) Az 51C meg talán azért lehet, mert akkor már eléggé átereszt a termosztát, és a nagykör is melegszik.
Télen a 10C os garázsban (360W-os melegítővel)  30-35C ra melegedett 3 óra alatt. Az alacsonyabb hőmérséklet, a nagyobb felület, a kisebb teljesítmény mind növeli a veszteséghőt.

Waresz

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 348
    • Robogóalkatrész.Hu
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4358 Dátum: 2013.09.08 08:12:09 »
Már most, 300km után csökkent a fogyi 1dl-el.

A fűtést, szintén álló motornál, az állófűtés bedugása közben tekertem rá. Ahogy te is írtad, úgy. Azt nem tudom, hogy a hideg víz érzékelő hol méri a hőfokot. Viszont azt mindenképpen furcsállom, hogy rátekert fűtéskapcsoló mellett nem képes annyira felfűteni, még így 10 fokban sem, hogy ne világítson az a nyamvadt lámpa. Bár azt sem tudom, hogy milyen hőfoknál alszik el...

Tehát ezek szerint, max 2-3 óra hosszat van értelme használni indulás előtt? Egyébként télen le tudja olvasztani a fűtés radiátoron keresztül a szélvédőről a jeget? Vagy ehhez már belső tér fűtés kellene?

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4359 Dátum: 2013.09.08 20:50:21 »
Már most, 300km után csökkent a fogyi 1dl-el.
100km/ 1 dl nagyon nehezen kimutatható.Milyen az átl. megtett táv.1 indítással?

Bár azt sem tudom, hogy milyen hőfoknál alszik el...
Az enyémbe még lámpa sincs, OBD olvasóval az élőadatoknál meg tudod nézni mikor alszik ki.

Tehát ezek szerint, max 2-3 óra hosszat van értelme használni indulás előtt? Egyébként télen le tudja olvasztani a fűtés radiátoron keresztül a szélvédőről a jeget? Vagy ehhez már belső tér fűtés kellene?
A használati 1-3 óra időtartamot ad meg példának. Nálam tutira elkezdi langyosítani a nagykört is huzamosabb melegítés után. A veszteség változó tényezőit már korábban leírtam, legegyszerűbben a hűtőrács zárásával tudjuk csökkenteni.
motor előmelegítés - hűtővizet temperálí.
szélvédő fűtés        - a szélvédőt vagy annak egy részét (pl.lapátoknál) melegíti fel;
utastér fűtés          - a belső teret fűti (én erre a célra 1xűen egy hajszárítót kapcsolok be ami pár perc alatt
                                 felmelegíti a levegőt, mert a meghajtó aksi sem szereti a hideg üzemet).

A motor előmelegítésétől önmagában nem fog bemelegedni az utastér,de mivel előbb éri el az üzemi hőfokot, hamarabb lehet komfortosabb a belső hőm, illetve hamarabb lehet leolvasztani az ablakokat.



Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4360 Dátum: 2013.09.08 21:09:00 »
utastér fűtés - a belső teret fűti (én erre a célra 1xűen egy hajszárítót kapcsolok be ami pár perc alatt felmelegíti a levegőt...
Beapplikáltál az utastérbe egy hajszárítót :) ? Hová/hogyan?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4361 Dátum: 2013.09.08 21:29:28 »
Beapplikáltál az utastérbe egy hajszárítót :) ? Hová/hogyan?
Nyilván előre, hogy hátra fújjon és a tolóerőt is hasznosítja :hug:

Waresz

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 348
    • Robogóalkatrész.Hu
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4362 Dátum: 2013.09.09 08:03:31 »
100km/ 1 dl nagyon nehezen kimutatható.Milyen az átl. megtett táv.1 indítással?
 Az enyémbe még lámpa sincs, OBD olvasóval az élőadatoknál meg tudod nézni mikor alszik ki.
A használati 1-3 óra időtartamot ad meg példának. Nálam tutira elkezdi langyosítani a nagykört is huzamosabb melegítés után. A veszteség változó tényezőit már korábban leírtam, legegyszerűbben a hűtőrács zárásával tudjuk csökkenteni.
motor előmelegítés - hűtővizet temperálí.
szélvédő fűtés        - a szélvédőt vagy annak egy részét (pl.lapátoknál) melegíti fel;
utastér fűtés          - a belső teret fűti (én erre a célra 1xűen egy hajszárítót kapcsolok be ami pár perc alatt
                                 felmelegíti a levegőt, mert a meghajtó aksi sem szereti a hideg üzemet).

A motor előmelegítésétől önmagában nem fog bemelegedni az utastér,de mivel előbb éri el az üzemi hőfokot, hamarabb lehet komfortosabb a belső hőm, illetve hamarabb lehet leolvasztani az ablakokat.

Nagy átlagban a megtett távok ugyan azok(7km-15km), évek óta arra járok. 4,2-4,3 szokott lenni fedélzeti szerint a fogyasztás. Most, 4,1-en áll, a tegnapi napon átugrott 4,0-ra is. Aztán asszony kezelésbe vette a gépet, mire visszakaptam 4,1 lett megint.  :cry: 
A hűtőrács tavaly óta meg van szüntetve, be van "vakolva" az egész eleje télen-nyáron egyaránt.  ::)

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4363 Dátum: 2013.09.09 22:47:33 »
Beapplikáltál az utastérbe egy hajszárítót :) ? Hová/hogyan?
Nem fixen,mert nem örülnék egy páralecsapódásos balesetnek.
Hátsó ablak kb. 1cmre le van engedve, ezen kifér az aksi töltéséhez kiépített vezetékem,és befér rajta a hajszárító lapos dugasza is. A meleg lakásból levitt hajszárítót azonnal a hosszabbítóba dugom és bekapcsolom,majd az első ülés mögé és alá a támlára akasztom az akasztójánál. A levegő szabad beáramlása  az  ülés alatt biztosított,a kilépő levegő pedig a hybrid akku szellőzője irányába távozik.
Sajnos a nagy hőtároló tömeg és a szellőztető ventilátor miatt nem eléggé hatásos, de legalább a jármű indítása pillanatától a komfort tartományának megfelelő hőmérsékletű levegő kerül a rendszerbe.

bogyo112

  • Vendég
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4364 Dátum: 2013.09.13 18:55:48 »
Üdv az Uraknak!
Yaris 1.0 fogyasztási adat egy 5 napos, 2200km-es erdélyi körútról, 2 személlyel + nagyon sok cucc, nyomva a gázt rendesen: 100-110 ahol csak lehet, a kevés autópályán 140 körül, az idő kb. 10%-ában klímázva: 5,5 liter/100km.

Rekordokat nem fogok vele dönteni, de meg vagyok elégedve vele teljesen.  :yes: