Szerző Téma: Probléma a Yarisommal  (Megtekintve 1769253 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4725 Dátum: 2011.03.15 17:36:42 »
A motort meghallgattad, hogy megy-e?
Xanyi

Csocso1

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 149
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4726 Dátum: 2011.03.15 17:39:18 »
Corolla/Auris, az új Avensis, Yaris II, új Hilux, ezek már mind-mind a permetezős terítős fajta spricnivel vannak szerelve, állítani sem lehet. Úgyhogy elrontanám én a Tiedet, de nem tudom  [rohog]

Húúú, annyira szeretnék ilyet a Yaris I-emre. Szerinted simán fel lehet őket cserélni?

Más:
Most untam meg, hogy nem emelnek a csomagtartó teleszkópjaim. Korábban ajánlottatok valamit minitalin, de nem emlékszem már, melyik u.gy. márka volt.
Szóval milyet vegyek? :)
« Utoljára szerkesztve: 2011.03.15 17:45:59 írta Csocso1 »

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4727 Dátum: 2011.03.15 17:46:28 »
Wáá, ez nem jutott eszembe :) lol. Igen, a hátsó működik! A motorháztető alatt szétszedtem a csövet, nem jön belőle semmi, ha a csőbe belefújok, megy a tartályba a levegő. Az ablaktörlő kapcsolókarja is működik, ha magam felé húzom, megy a lapát folyadék nélkül. Ötlet?
Nekem is az lenne a kérdésem, mint Xanyinak: maga a szivattyú-motor működik?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4728 Dátum: 2011.03.15 18:09:21 »
Corolla/Auris, az új Avensis, Yaris II, új Hilux, ezek már mind-mind a permetezős terítős fajta spricnivel vannak szerelve, állítani sem lehet. Úgyhogy elrontanám én a Tiedet, de nem tudom  [rohog]

Húúú, annyira szeretnék ilyet a Yaris I-emre. Szerinted simán fel lehet őket cserélni?

Más:
Most untam meg, hogy nem emelnek a csomagtartó teleszkópjaim. Korábban ajánlottatok valamit minitalin, de nem emlékszem már, melyik u.gy. márka volt.
Szóval milyet vegyek? :)

A Corolla/Aurisnál és az új Avensisnél a motorháztetőre alulról van felpattintva, szóval egész más a kialakítása. A Yaris II-é a szélvédő elötti műanyagba, szóval szerintem annak is más a kialakítása.
Viszont a Hiluxé csak simán be van pattintva felülről a motorháztetőbe, épp úgy mint a Te Yarisodban is. Tehát arra van esély hogy jó legyen, ha csak nem variáltak valami a lyuk kialakításán. És akkor már csak az kell, hogy jó helyre vigyen  ;)
De ezekre mind csak akkor kapsz választ, ha kipróbálod. Megkéred pl. Tamas69-et szépen, és felcserélitek. Kb 5 perc az egész.
De ha jó, ne felejts el szólni, mert akkor én is rámegyek a témára  :D
Xanyi

medici

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 63
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4729 Dátum: 2011.03.15 18:45:11 »
Wáá, ez nem jutott eszembe :) lol. Igen, a hátsó működik! A motorháztető alatt szétszedtem a csövet, nem jön belőle semmi, ha a csőbe belefújok, megy a tartályba a levegő. Az ablaktörlő kapcsolókarja is működik, ha magam felé húzom, megy a lapát folyadék nélkül. Ötlet?
Nekem is az lenne a kérdésem, mint Xanyinak: maga a szivattyú-motor működik?

Csak akkor hallom, ha a hátsót működtetem. Ha hátul jön a víz, de elöl nem akkor jó a szivattyú, nem? Elöre próbálom, de nem hallom

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4730 Dátum: 2011.03.15 19:18:00 »
Wáá, ez nem jutott eszembe :) lol. Igen, a hátsó működik! A motorháztető alatt szétszedtem a csövet, nem jön belőle semmi, ha a csőbe belefújok, megy a tartályba a levegő. Az ablaktörlő kapcsolókarja is működik, ha magam felé húzom, megy a lapát folyadék nélkül. Ötlet?
Nekem is az lenne a kérdésem, mint Xanyinak: maga a szivattyú-motor működik?

Csak akkor hallom, ha a hátsót működtetem. Ha hátul jön a víz, de elöl nem akkor jó a szivattyú, nem? Elöre próbálom, de nem hallom

Az attól függ, hogy milyen a Yarisod.
Ha japán, abban 1 db motor van, és a forgásirányt módosítja. Attól függően küldi előre vagy hátra a folyadékot.
Ha viszont francia (2001 után), akkor 2 teljesen különálló motor, és 2 teljesen különálló áramkör. Mivel nem hallod, hogy menne, így 90% hogy a motor a rossz, ha csak nincs vezetékszakadás valahol.
Ez is könnyen kipróbálható. A két motornak ugyanaz a csatlakozója, magyarul meg kell cserélni rajtuk a csatlakozást. Ezután ha az első kapcsoló működtetésekor hátul spriccel, akkor az áramkör jó, a motor kuka...
Remélem érthető voltam!
Xanyi

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4731 Dátum: 2011.03.15 19:18:42 »
Ez most a franciára jó ez a leírás. A japánt egy próbalámpával lehet kimérni!
Xanyi

sanya77

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 248
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4732 Dátum: 2011.03.15 19:28:04 »
Én két éve cseréltem a corollámban azt a motort amelyik előre spriccel,bontóból vettem ha jól emlékszem olyan 7-8 ezerbe került.
corolla 1.6 HB terra 2004

GrZack

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 73
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4733 Dátum: 2011.03.16 14:06:37 »
GrZack! Most olvastam el 1be az összes hozzászólásod.Te nem küldöd gyengén.Sírva röhögtem [rohog]

Ha jó érzéssel mondod, akkor örülök, hogy örömet okoztam.
Ha negatív fennhangon, akkor mond meg kérlek mely részén tudok javítani a gondolatmeneteimen. ;)

GrZack

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 73
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4734 Dátum: 2011.03.16 14:07:36 »
...hova vigyem ha nem SZAKSZERVIZBE? Milyen retek világ ez? vagy csak ez Abszurdisztánban fordulnak elő ilyenek?
Nem. Én olvasom pl. a német AutoBildet, ők rendszeresen csinálnak inkognitó szervíz-teszteket. Preparált hibákkal viszik oda az autókat, amiket a kötelező szervíz során végigcheckolandó protokoll alapján a szervíz meg kéne találjon. Nem nagy dolgokra kell gondolni.

Az eredmény: kb. minden TIZEDIK szervíz találja meg az összes hibát; kb. a szervízek FELE "hiányos" vagy "elégtelen" osztályzatot kap. Márkától kb. függetlenül.

Igen-igen, a legutóbbi, amiről olvastam (itthoni autobild) az még 2009-es talán. Mazdát találták a legjobbnak szerviz szempontjából.

gombóc

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 11
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4735 Dátum: 2011.03.19 10:42:07 »
Sziasztok. Fél éve vettem yaris I-est,free tronik kuplunggal.Eddig tartott. Ki-be kapcsol a villanymotorja,a nyomás miatt kinyomja az olajat,utána az olajhiány miatt nem tudok váltani. Feltöltöm,jó,olaj el,nem hagyja a váltást. Komplett cserét javasol a szervíz/többszázezer/. Szivesen vennék valami használható ötletet! Köszi! 

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4736 Dátum: 2011.03.19 10:50:15 »
Nekem is free tronic van. Ha nyitva a BE ajtó olyan 3 mp-enlént kerreg egyet ez a kütyü. Nemtom erre gondoltál-e a "ki-be kapcsol a motorja" alatt. Nekem jól működik, azt mondták ez a kerregés normális. De nem nyomja ki az olajat. Hol nyomja ki neked az olajat?
Prius 2 - a mosolygós autó.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4737 Dátum: 2011.03.19 10:50:18 »
gombóc

Hol nyomja ki az olajat? Pontosan minek a cseréjét javasolja a szervíz, melyik alkatrész(ek)ét?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

gombóc

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 11
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4738 Dátum: 2011.03.19 11:04:14 »
gombóc
Hol nyomja ki az olajat? Pontosan minek a cseréjét javasolja a szervíz, melyik alkatrész(ek)ét?

Köszi a gyors reagálást.  Elnyomja az olajat felül a beöntőjénél de nem mindet,tehát máshová is kell,hogy jusson de a munkahenger száraz. Aszervízben nem tudják,hogy mi a baja szenzor,nyomáskapcsoló meg különben is csak komplett lehet cserélni szerintük /800 000 ft/
« Utoljára szerkesztve: 2011.03.19 11:04:42 írta kleingy »

gombóc

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 11
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4739 Dátum: 2011.03.19 11:19:45 »
Nekem is free tronic van. Ha nyitva a BE ajtó olyan 3 mp-enlént kerreg egyet ez a kütyü. Nemtom erre gondoltál-e a "ki-be kapcsol a motorja" alatt. Nekem jól működik, azt mondták ez a kerregés normális. De nem nyomja ki az olajat. Hol nyomja ki neked az olajat?]

Túl gyakran kerreg ha kell ha nem aztán valahova eltünik az olaj a tartályból azután annyit kerreg,hogy lemeríti az aksit.
« Utoljára szerkesztve: 2011.03.19 11:20:56 írta kleingy »