Szerző Téma: Probléma a Yarisommal  (Megtekintve 1769679 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

tomcsyk

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 49
  • Yaris Verso 1.5 VVT-I (2003)
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4155 Dátum: 2010.08.15 11:37:37 »
Sziasztok
Lenne egy kis gondom a fényszóróállításommal, ha a legkisebb távolságra tekerem akkor egyenesben van elöttem a megvilágított út de ugyebár ez elég karcsú látótávolság éjszaka, ha feljebb állítom akkor a baloldali fényszórótávolság növekszik a jobboldali pedig egyhelyben marad. Gondolom ennek nem így kellene lennie, főleg nem azért mert felkapcsolt fényszórónál ha levan állítva a motor a jobboldalitól furcsa motor kerregő hang hallatszik ha odateszem a fülem. Ha ismét legkisebb távolságra állítom akkor megszünik. Valakinek valami ötlete esetleg? Javítás vagy csere és mennyibe vannak az ilyen dolgok? :wacko:

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4156 Dátum: 2010.08.15 18:16:07 »
Sziasztok
Lenne egy kis gondom a fényszóróállításommal, ha a legkisebb távolságra tekerem akkor egyenesben van elöttem a megvilágított út de ugyebár ez elég karcsú látótávolság éjszaka, ha feljebb állítom akkor a baloldali fényszórótávolság növekszik a jobboldali pedig egyhelyben marad. Gondolom ennek nem így kellene lennie, főleg nem azért mert felkapcsolt fényszórónál ha levan állítva a motor a jobboldalitól furcsa motor kerregő hang hallatszik ha odateszem a fülem. Ha ismét legkisebb távolságra állítom akkor megszünik. Valakinek valami ötlete esetleg? Javítás vagy csere és mennyibe vannak az ilyen dolgok? :wacko:

Mivel kerrek, így gondolom maga a motor jó, csak azt áttétel hullhatott szét, vagy törhetett el, vagy ilyesmi. De igazából mind1 is, mert ha jól emléxem a Versonál nincs külön állítómotor, hanem bent van a fényszóróba, és kompletten cserélendő!
Hacsak valami fényszórófelújító szét nem kapja, és meg nem csinálja...
Xanyi

Endroo

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 47
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4157 Dátum: 2010.08.21 06:41:30 »
Sziasztok!

Az érintett autó 2006-os 1,3-as Yaris, a probléma: a kuplung csak a pedálút legvégén old ki és szinte minimális felengedés után máris fog. A pedálnál lévő nyomórúdon a service manuállal ellentétben nincs meg az állítási lehetőség (ellenanya + csavargatható fej) és légtelenítettem a rendszert is (minimális levegő volt benne) de érezhető változás nem történt. Ennek ilyennek kell lennie (a szervíz szerint tökéletes így a kuplung (5000 Ft)) vagy kihagytam még valamit?

Megköszönném a válasz(oka)t.

[a csatolmányt egy admin törölte]
It seems they wanna finger print me and gimmie some years
They'll only get one finger while I'm shifting gears

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4158 Dátum: 2010.08.21 12:20:46 »
Pedig ott lesz az az ellenanya, az állítás pedig magával a tolórúd tekergetésével történik.
Legalábbis a múltkor pont egy Corollán állítottam, azon így volt!
Xanyi

Endroo

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 47
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4159 Dátum: 2010.08.22 10:22:02 »
Nos mivel Nektek bizonyíték kell nem ígéret :)

Kiszedtem a nyomórudat (újabb légtelenítés :)) de nem tudok rájönni mitől változik a hossza. A fej ugyan elforog a rúdon, azonban ez nem eredményez hosszváltozást, így nem is állít semmit. Gondoltam esetleg a gyerekzáras kupakok mintájára húzni vagy nyomni kell és úgy forgatni de nem történik semmi.  :hmmmm:

[a csatolmányt egy admin törölte]
It seems they wanna finger print me and gimmie some years
They'll only get one finger while I'm shifting gears

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4160 Dátum: 2010.08.22 13:25:37 »
Nos mivel Nektek bizonyíték kell nem ígéret :)

Kiszedtem a nyomórudat (újabb légtelenítés :)) de nem tudok rájönni mitől változik a hossza. A fej ugyan elforog a rúdon, azonban ez nem eredményez hosszváltozást, így nem is állít semmit. Gondoltam esetleg a gyerekzáras kupakok mintájára húzni vagy nyomni kell és úgy forgatni de nem történik semmi.  :hmmmm:

Igazad van, kevertem a régi Yarissal. Ilyen új Yarison még nem is állítottam ilyesmit, de...
Megnéztem a javítási leírást. Kétféle kuplung főhengert hoz, japán és franciát. Ugyanis az új Yarisba is volt egypár darab még nagyon az elején, ami japánban készült. Na a lényeg, hogy a japánnál hoz ellenanyás állítási lehetőséget, a franciánál viszont nem. És ahogy nézem, a Tiéd olyan. Ahogy nézem ezen nem lehet állítani...  :no:

Garanciális még?
Xanyi

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4161 Dátum: 2010.08.22 22:16:59 »
Én sem találtam ellenanyát, mikor a recsegő váltó miatt nézegettem, hogy mikor emel ki, tudja-e a gyári értékeket.
Volt olyan érzésem, hogy túl lent fog és emiatt nem biztos hogy teljesen kiemel. Kiderült, hogy az előírtakat tudja, nem is foglalkoztam tovább a kuplunggal.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

clockwork

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4162 Dátum: 2010.08.23 22:12:47 »
Üdvözlet  minden Yaris tulajnak!

Korábban már jártam itt és nagyon hasznos tanáccsal távoztam, így ismét segítséget kérek.
Az alany egy 2004-es 1.0 Yaris 161000 km van benne én vok az első tulaj és minde szervízre márkaszervízbe hordom. A probléma a következő:
tartós hegymenetben, illetve lejtőn (értsd: Bükk Miskolc-Bánkút, ill. Eger- Miskolc) kanyarodásnál kormányfordulatra mind2 irányban vísító-sípoló hang jelentkezik, mely egyre erősödik a megtett úttal arányosan, sík útra érve egy csapásra (!) megszűnik, fékezésnél (kanyarodás közben lightosan) mintha nem jelentkezne, de ezt nem feszegettem. Ma elvittem a helyi T szalonba, ahol nem próbaúton nem produkálta a jelenséget. Az ékszíj 150e-nél cserélve, a szervo elektromos. Kérem segítsenek, mert így nem akarok nekivágni hosszabb utaknak, de az autónak muszáj mennie (megélhetés) és nagyon szeretjük, mert hűséges társ immár 6 éve.

Köszönettel:

clockwork

leszilaci

  • Vendég
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4163 Dátum: 2010.08.25 08:48:13 »
....kanyarodásnál kormányfordulatra mind2 irányban vísító-sípoló hang jelentkezik,
....sík útra érve egy csapásra (!) megszűnik, fékezésnél (kanyarodás közben lightosan) mintha nem jelentkezne, de ezt nem feszegettem.
fékbetét nincsen elkopva? az szokott sipákolni :)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4164 Dátum: 2010.08.25 10:57:26 »
A probléma a következő:
tartós hegymenetben, illetve lejtőn (értsd: Bükk Miskolc-Bánkút, ill. Eger- Miskolc) kanyarodásnál kormányfordulatra mind2 irányban vísító-sípoló hang jelentkezik...
Ha ilyenkor rálépsz a fékre, akkor megszűnik/megváltozik a hang? Ha igen, akkor a fékektől jön a hang. Nem ártana megnézetni, hogy rendben vannak-e.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

clockwork

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4165 Dátum: 2010.08.25 15:32:47 »
köszönöm a tanácsokat, nem bírtam magammal és felhívtam Máté urat a Supernél. Arra jutottunk, hogy valószínűleg a féktárcsa mögötti hővédő lemez okozza a galibát amit egy csavarhúzóval kell visszanyomni és a hang megszűnik. A hétvégén indulok a hegyekbe, megvárom, hogy jelentkezzen a hang és elő a csavarhúzót. Sikerese beavatkozást követően a Superbe beviszek egy kosár őzlábgombát paraszolvenciaként.  :D
üdvözlettel:
clockwork

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4166 Dátum: 2010.08.25 17:02:07 »
És mindkét oldalon hozzáér a védőlemezhez? Nem mondom hogy kizárt, de elég fura.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Endroo

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 47
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4167 Dátum: 2010.08.28 08:22:00 »
Nos mivel Nektek bizonyíték kell nem ígéret :)

Kiszedtem a nyomórudat (újabb légtelenítés :)) de nem tudok rájönni mitől változik a hossza. A fej ugyan elforog a rúdon, azonban ez nem eredményez hosszváltozást, így nem is állít semmit. Gondoltam esetleg a gyerekzáras kupakok mintájára húzni vagy nyomni kell és úgy forgatni de nem történik semmi.  :hmmmm:

Igazad van, kevertem a régi Yarissal. Ilyen új Yarison még nem is állítottam ilyesmit, de...
Megnéztem a javítási leírást. Kétféle kuplung főhengert hoz, japán és franciát. Ugyanis az új Yarisba is volt egypár darab még nagyon az elején, ami japánban készült. Na a lényeg, hogy a japánnál hoz ellenanyás állítási lehetőséget, a franciánál viszont nem. És ahogy nézem, a Tiéd olyan. Ahogy nézem ezen nem lehet állítani...  :no:

Garanciális még?

Sejtettem hogy valami sz.r van a palacsintában :( Gari időn belül bevittem a szervízbe és megállapították, hogy ez így jó. Viszont most már nekem is recseg (főleg mikor hátramenetbe raknám) azért gondoltam hátha lehet vele kezdeni vele valamit. Akkor még megpróbálom lehet-e venni másik nyomórudat (főleg ha kompatibilis az én főhengeremmel).

Köszönöm a segítséget.
It seems they wanna finger print me and gimmie some years
They'll only get one finger while I'm shifting gears

clockwork

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4168 Dátum: 2010.08.30 09:05:46 »
És mindkét oldalon hozzáér a védőlemezhez? Nem mondom hogy kizárt, de elég fura.

Megoldódott (remélem). A féktárcsák vállasodtak ki. Hétvégén hegymenet fel-le és semmi. :) Köszönöm a tippeket, további kellemes Yaris terelgetést mindenkinek!
Üdvözlettel:
clockwork

Csocso1

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 149
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4169 Dátum: 2010.08.31 12:46:27 »
Sziasztok!

Egy apró problémám lenne, mégpedig hogy a csomagtartó teleszkópjai gyengélkednek a kocsiban.
Utánanéztem a felhozatalnak és kicsit megdöbbentem az árakon: a gyári 25k/db, a LIP márkájú 14k/db és a Moliton 3k/db.
Érdemes szerintetek a drágábbat venni? Esetleg bontottan gyárit?

Köszi előre is,
Csocsó