Szerző Téma: Probléma a Yarisommal  (Megtekintve 1769366 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3300 Dátum: 2009.05.17 20:04:05 »
Van egy kicsi bibi párom Yarisával:
A B oszlopnál ahol az öv jön ki, ott a műanyag elem állandóan kipattan, hol egyik oldalon csak mint a képen, hol mind a két oldala, helyrepattintás pedig nem túk sokáig bírja, tudom, hogy nem egy nagy mutatvány, de ettől függetlenül zavaró.
Másik a kalaptartó tépőzárát rögzítő kétoldalas ragasztó másoknak is kezdi elengedni magát?

[a csatolmányt egy admin törölte]

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3301 Dátum: 2009.05.18 22:32:42 »
Húzd le a gumikédert mindkét oldalon, úgy pattintsd vissza, talán tovább bírja, mert a kéder is beleakad a műanyag füleibe. De sajnos sok új Yarison megfigyeltem hogy kipattan magától...
Xanyi

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3302 Dátum: 2009.05.19 20:37:43 »
Húzd le a gumikédert mindkét oldalon, úgy pattintsd vissza, talán tovább bírja, mert a kéder is beleakad a műanyag füleibe. De sajnos sok új Yarison megfigyeltem hogy kipattan magától...
Persze hogy nincs hibátlan autó, de azért pont az ilyen hibák tudnak nagyon bosszantóak lenni.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

pzs

  • Vendég
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3303 Dátum: 2009.05.24 08:25:00 »
Sziasztok!

A kovetkezo problemam lenne: szerda este akartam indulni valahova es inditozaskor csak kerregett vmi es villogtak a LED-ek a muszerfalon. Mivel meg a gyari Panasonic akksi van benne termeszetesen arra gyanakodtam, hogy feladta (mondjuk gyanus volt, h a LED nem jelezte elotte h gyenge lenne az akksi). Ejjel felraktam toltore, reggel visszahelyeztem es minden tokeletesen mukodott. Ma reggel ujra ugyanazt jatszotta. A LED szinten nem jelzett elotte, hogy esetleg gyenge lenne. Kimertem multimeterrel es kozel 12 V-t mutat. Valszeg nem az akkumlator a ludas, de nem vilagos, hogy a szerdai kivetel utan miert javult meg a problema...

Valakinek lenne esetleg valami otlete?

udv,
PZs


Catman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 244
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3304 Dátum: 2009.05.24 11:17:00 »
Valakinek lenne esetleg valami otlete?

Attol, hogy kozel 12V-ot mutat, meg lehet, hogy az akksi rossz. Apam OFF kocsija is hasonlo tuneteket produkalt, a multimeter ott is kozel 12V-ot mutatott, de aztan kiderult, hogy zarlatos az akksi, vagy ilyesmi...
Yaris II 1.0

pzs

  • Vendég
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3305 Dátum: 2009.05.24 11:28:28 »
Valakinek lenne esetleg valami otlete?

Attol, hogy kozel 12V-ot mutat, meg lehet, hogy az akksi rossz. Apam OFF kocsija is hasonlo tuneteket produkalt, a multimeter ott is kozel 12V-ot mutatott, de aztan kiderult, hogy zarlatos az akksi, vagy ilyesmi...

Azt hogy zarlatos e meg tudom valahogy allapitani valahogy?

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3306 Dátum: 2009.05.24 15:29:52 »
Sziasztok!
A kovetkezo problemam lenne: szerda este akartam indulni valahova es inditozaskor csak kerregett vmi es villogtak a LED-ek a muszerfalon. Mivel meg a gyari Panasonic akksi van benne termeszetesen arra gyanakodtam, hogy feladta (mondjuk gyanus volt, h a LED nem jelezte elotte h gyenge lenne az akksi). Ejjel felraktam toltore, reggel visszahelyeztem es minden tokeletesen mukodott. Ma reggel ujra ugyanazt jatszotta. A LED szinten nem jelzett elotte, hogy esetleg gyenge lenne. Kimertem multimeterrel es kozel 12 V-t mutat. Valszeg nem az akkumlator a ludas, de nem vilagos, hogy a szerdai kivetel utan miert javult meg a problema...
Valakinek lenne esetleg valami otlete?
udv,
PZs
Hali!
A 12V körüli érték lényegében egy lemerült akksit jelent. Egy jó példány nyugalmi állapotban 12,5-et kell legalább tudjon. Mennyi idős az akksi egyébként?
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

pzs

  • Vendég
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3307 Dátum: 2009.05.24 16:28:18 »
Valszeg egy idos az autoval. Az autot iden februarban vasaroltam. 2005 elejen volt forgalomba helyezve. Csutortokon toltes utan 12,9-et mutatott a voltmero. Akkor felrakom ujra toltore es jovoheten elviszem szervizbe megnezetni. Nem szeretnek uj akksira kolteni, ha nem az a ludas. Ha megis azzal van a gond, akkor az Optofit ugye megfelelo? Nagyjabol milyen arban van? Koszonom a segitseget!
« Utoljára szerkesztve: 2009.05.24 16:29:36 írta kleingy »

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3308 Dátum: 2009.05.24 17:40:10 »
Valszeg egy idos az autoval. Az autot iden februarban vasaroltam. 2005 elejen volt forgalomba helyezve. Csutortokon toltes utan 12,9-et mutatott a voltmero. Akkor felrakom ujra toltore es jovoheten elviszem szervizbe megnezetni. Nem szeretnek uj akksira kolteni, ha nem az a ludas. Ha megis azzal van a gond, akkor az Optofit ugye megfelelo? Nagyjabol milyen arban van? Koszonom a segitseget!
Egy 4 éves akksinak még jónak kell lennie, de ez több mindentől is függ. Érdemes volna megnézni a töltést, hogy nem sokkal alapjárat felett megvan-e a 14V. Az akkusaruk nincsenek eloxidálódva? Ha elviszed egy akksishoz, 2 perc alatt megmondja hogy cellazárlatos vagy sem, és egy fillért sem fog kérni. Az Optofitet nem ismerem.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3309 Dátum: 2009.05.24 19:05:14 »
Egyrészt: nincs semmilyen LED, aminek mutatnia kellene a gyenge akksit. Nem is értem mire gondolsz...
Másrészt: ha töltés elött nem indított, majd utána igen, akkor 99% hogy kell akksire töltened. Hiába a 12V ha nem tartja meg a töltést és az indítóképessége nulla. A legtöbb halott akksinál ugyanúgy megvan a 11-12V.
Egy akksiteszterrel amúgy pillanatok alatt pontot tesznek az ügy végére. Az Optifit akksi jó választás, egy Yarisba való akksi kb. 20-22 ezer Ft.
Xanyi

pzs

  • Vendég
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3310 Dátum: 2009.05.24 20:23:04 »
Egyrészt: nincs semmilyen LED, aminek mutatnia kellene a gyenge akksit. Nem is értem mire gondolsz...
Másrészt: ha töltés elött nem indított, majd utána igen, akkor 99% hogy kell akksire töltened. Hiába a 12V ha nem tartja meg a töltést és az indítóképessége nulla. A legtöbb halott akksinál ugyanúgy megvan a 11-12V.
Egy akksiteszterrel amúgy pillanatok alatt pontot tesznek az ügy végére. Az Optifit akksi jó választás, egy Yarisba való akksi kb. 20-22 ezer Ft.

Arra a piros teglalap alaku ikonra gondolok ami pirosan vilagit (+,- jellel) inditozas elott (TS yaris). Azt hittem, hogyha jaro motor mellett is vilagit az jelentene azt, hogy gyenge az akksi. Ezek szerint tevedtem...

Koszonom a segitseget!

decens

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 63
    • PIXELfirka
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3311 Dátum: 2009.05.25 08:53:34 »
hello sporttársak,

lehet, hogy kicsit off, nemtom, előre is bocsi érte...

történt ma egy kis bibi a kisautóval:

http://i39.tinypic.com/99dtkw.jpg

a helyzet az, hogy nagyon nem vagyok képben, milyen költségvonzatai vannak egy ilyen karosszéria kijavításának, de gondolom, nem két fillér.
a kérdés az, hogy jobban járok-e ha megpróbálok bontottan keresni egy ugyanilyen (színű) alkatrészt és azt tetetem rá, vagy olcsóbb, ha kalapáltatom, gitteltetem, fényeztetem.
ismertek-e olyan toyotást, akitől nagy eséllyel be tudom szerezni ezt a sárhányót...? kinél kérdezősködjek?
(budapesten kéne vki, vagy szűkebb környékén...)

hozzáteszem, a kocsin vannak már kisebb felületi sérülések, karcok, amiket egyúttal célszerű lenne megcsinálni - de ezek olyanok, amiket a carwellnes gond nélkül tud kezelni - ellentétben ugye ez illusztrált hibával.
az is gond továbbá, hogy az ajtó is sérült, és nagy horpadás miatt befeszül, ki sem lehet nyitni rendesen, így első körben mindenképp kalapáltatnom kell, hogy egyáltalán közlekedni tudjunk vele.
de aztán hogyan tovább?? ti mit tennétek?
(nem én voltam a baleset okozója, de amúgy is családon belül történt, úgyhogy a biztosítózás most nem játszik...)


köszi előre is, d.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3312 Dátum: 2009.05.25 08:58:07 »
Mindenképp olcsóbb, ha bontóból hozol pont ilyen színű sárvédőt. Aztán, hogy találsz-e pont ilyet, pont most és azonnal... hááát... (Rokon kinyúvaszt első körben.  :whistling: )
A lakatolás meg fényezés tuti drágább (lakatolás passz, de egy elem fényezése 10-20 ezer között van kb attól függ, hol csináltatod, milyen festék, milyen aládolgozás, stb). Főoldalon vannak bontók és telefonszámok, ott próbálkozz szerintem.
Ja, fényezésre biztos, hogy szkaresz megmondja a frankót!  :flowers:

Az ajtó gondra meg majd a többi szaki megmondja.
         

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3313 Dátum: 2009.05.27 19:15:25 »
Idézet
Arra a piros teglalap alaku ikonra gondolok ami pirosan vilagit (+,- jellel) inditozas elott (TS yaris). Azt hittem, hogyha jaro motor mellett is vilagit az jelentene azt, hogy gyenge az akksi. Ezek szerint tevedtem...

Az az ikon akkor világít, ha nincs töltés.

Idézet
hello sporttársak,

lehet, hogy kicsit off, nemtom, előre is bocsi érte...

történt ma egy kis bibi a kisautóval:

Ahogy nézem azt a sárvédőt már nem kell egyengetni, az cserés... Az ajtón van egy kis egyengetni való, majd mindkettőt fényezni kell. Nagyon kicsi rá a sansz, hogy pont ilyen színü elemet találsz a bontóban! Sok sikert.
Xanyi

pzs

  • Vendég
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3314 Dátum: 2009.05.28 09:28:23 »
Idézet
Az az ikon akkor világít, ha nincs töltés.

Koszonom a segitseget! Vasaroltam egy uj akksit, azota minden rendben van.