Szerző Téma: Probléma a Yarisommal  (Megtekintve 1769553 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

dert

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 365
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3255 Dátum: 2009.04.04 22:49:32 »
Még egy amit kérdeznék, ha sokat kell fordítani a kormányon (fél vagy több) lassú sebességnél akkor ropog, kattog. :cry:
Tavaly már csinálta de télen a hidegben abbamaradt.  :1eye: Most újra előjött.  :?:  A parkolóban mikor manőverezek elég idegesítő minden forgatáskor hallatja a hangját.
Olyan mintha mikor elfordított kormánnyal adnék egy kis gázt hogy mozduljon akkor valami feszülne és ropog.
Tippek, gyógymód?
 

Nálam az elektromos kormányszervó (egész kormányoszlop csere) csere oldotta meg ezt a problémát. Ha még garis, akkor hajrá!
« Utoljára szerkesztve: 2009.04.05 10:09:50 írta dert »

Godlike

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 113
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3256 Dátum: 2009.04.05 13:45:28 »
Még garis úgyhogy hétfőn már kérem is az időpontot a szervizben! Majd megírom mit mondtak.
Kösz a tippet a klímával most legalább tudom hol fújjam be a rendszerbe a habot.
Yaris II d4d 2006

dert

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 365
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3257 Dátum: 2009.04.05 14:07:36 »
Még garis úgyhogy hétfőn már kérem is az időpontot a szervizben! Majd megírom mit mondtak.
Kösz a tippet a klímával most legalább tudom hol fújjam be a rendszerbe a habot.

Rendben, és ne hagyd magad lerázni!!!

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3258 Dátum: 2009.04.05 18:07:59 »
Rendben, és ne hagyd magad lerázni!!!
Sajna erre is nagyon oda kell figyelni, van olyan hely ahol szőkének próbálják nézni az embert.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Catman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 244
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3259 Dátum: 2009.04.06 09:15:34 »
Meg mindig nyekereg valami hatul... :( Olyankor csinalja, amikor nagyon lassan a jobb hatso kerekkel megyek bele egy melyedesbe, pl. piros lampa elott, amikor mar eppen csak gurulok, es belehuppanok egy kis melyedesbe (legalabbis igy figyeltem meg). Nagyobb sebessegnel nem hallatszik... Olyan jellegu a hang, amint amikor egy rugo rozsdas, es nyekereg, amikor osszenyomjak... A Sakuranal a szervizben semmit nem talaltak (vagy csak lustak voltak?). Szerintetek erdemes elvinni mashova (12-ig meg garancias), vagy ne foglalkozzak vele?
Yaris II 1.0

Ronin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3260 Dátum: 2009.04.06 10:28:52 »
Àááhh, ne foglalkozz vele. Rádiot hangosabbra állitani, kész.

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3261 Dátum: 2009.04.06 14:26:37 »
Amíg garancia van, mindent jelentsd be és ne hagyd hogy lerázzanak. Gondolj bele, ha garancia után kellene javítani bármit is, arra a gatyád rámenne.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Catman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 244
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3262 Dátum: 2009.04.06 21:03:44 »
Amíg garancia van, mindent jelentsd be és ne hagyd hogy lerázzanak. Gondolj bele, ha garancia után kellene javítani bármit is, arra a gatyád rámenne.
Hat ez az... Megprobalom a heten meg elvinni a Szuperhez, hatha...
Yaris II 1.0

Godlike

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 113
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3263 Dátum: 2009.04.07 14:41:15 »
Megjártam a szervizt a kormánnyal. Csávó ment egy kört (a hiba produkálódott) elsőre azt mondta hogy valószínű valami csapágy lehet a ludas, majd megnézik.
Szétszedték lebontották a kormányburkolatot valami visszahívás miatt, ellenőriztek valamit, összerakták hogy akkor megnézik a problémámat, és megjavult  :?: Tekergettem én is ők is semmi meg sem nyikkant.
De érezni hogy elszabadult valami mert könnyebb lett tekerni. Abban maradtunk használjam izibe azt ha újra lez valami megnézik megint.
 
Yaris II d4d 2006

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3264 Dátum: 2009.04.07 19:12:26 »
Hat ez az... Megprobalom a heten meg elvinni a Szuperhez, hatha...
Pénteken viszem az enyémet éves szervizre, meg garis javításokra, kíváncsi leszek a fejleményekre.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Catman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 244
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3265 Dátum: 2009.04.08 07:58:22 »
No, tegnap voltam a Szuperben. Mint kiderult, a kozponti nyilvantartasban marc.28-ig volt garancias a kocsi, de gondoltam, ha mar ott vagyok, mindenkeppen megnezetem. Ki is probaltuk, sikerult produkalni a nyekergest. Mint kiderult, elolrol jott, es mindossze a szilenteket kellett megkenni kicsit. A nyekerges elmult, ugyhogy most orulok. :) Innen is koszonom meg egyszer Mate Imrenek...

Azt egyebkent nem tudjatok, hogy uj szervizkonyvet hogyan es mennyiert lehet szerezni? Nem tudom, hogyan, de egyszeruen eltunt... Mindig a kocsihoz kapott fekete bor mappaban tartottam, de mult heten a szervizben mar nem volt benne. Atkutattam a lakast, de semmi... Meg par helyen megnezem, de tartok tole, hogy nem lesz meg... :(


Meg mindig nyekereg valami hatul... :( Olyankor csinalja, amikor nagyon lassan a jobb hatso kerekkel megyek bele egy melyedesbe, pl. piros lampa elott, amikor mar eppen csak gurulok, es belehuppanok egy kis melyedesbe (legalabbis igy figyeltem meg). Nagyobb sebessegnel nem hallatszik... Olyan jellegu a hang, amint amikor egy rugo rozsdas, es nyekereg, amikor osszenyomjak... A Sakuranal a szervizben semmit nem talaltak (vagy csak lustak voltak?). Szerintetek erdemes elvinni mashova (12-ig meg garancias), vagy ne foglalkozzak vele?
Yaris II 1.0

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3266 Dátum: 2009.04.08 09:39:14 »
Szerintetek erdemes elvinni mashova (12-ig meg garancias), vagy ne foglalkozzak vele?

No, tegnap voltam a Szuperben. Mint kiderult, a kozponti nyilvantartasban marc.28-ig volt garancias a kocsi, de gondoltam, ha mar ott vagyok,

Üdvözöllek a klubban :wacko:, én is ezt néztem be egy hónapja, a garancia akkor kezdődik, amikor aláírod a szerződést. Szerintem ésszerűbb lenne az átadás napjától :1eye:
kisa
born to ride

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3267 Dátum: 2009.04.08 10:10:27 »
A garancia az első forgalomba helyezés napján indul!!! Az a dátum, ami a forgalmiban van.

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3268 Dátum: 2009.04.08 11:25:35 »
A garancia az első forgalomba helyezés napján indul!!! Az a dátum, ami a forgalmiban van.

Akkor egész közeli dátumot mondott nekem a munkafelvevő :D
ez ~1hét egy készleten lévő autónál :)
kisa
born to ride

Catman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 244
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3269 Dátum: 2009.04.08 13:09:45 »
A forgalmiban 04.12 van, de a rendszerbe valamiert 03.28 kerult... Mindegy, a lenyeg, hogy megoldodott a problema, es jovo heten igyis, ugyis lejar a garancia...

Viszont a szervizkonyves kerdesem meg mindig all. :)

A garancia az első forgalomba helyezés napján indul!!! Az a dátum, ami a forgalmiban van.
Yaris II 1.0