Szerző Téma: Probléma a Yarisommal  (Megtekintve 1769389 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

kammler

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 90
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3225 Dátum: 2009.02.25 06:44:31 »
Úgy tűnik előjött az első komolyabb hiba a Yarisomon  :cry:
Ma reggel kigyulladt a motorkontroll lámpám, ki is olvastam nyomban a hibakódot, és ki is mértem, miszerint a katalizátor utáni lambdaszondám megadta magát. 50 ezer Ft... :wacko:
Remélem így 10 évesen most nem az következik, hogy az autón minden hónapba elromlik valami...

Én kétszer jártam így, ugyanazzal a szondával. mInd a kétszer háromszor kitöröltem a hibakódot, és abbahagyta. Először csak azért csináltam, hogy mondom majd kicsit később kicseréltetem. Nem volt idő, pénz. Aztán jó lett. Ez volt tavaly tavasszal. Most újra előjött. Megint kitöröltem vagy háromszor. Most megint jó.... nincs se stored, se pending kód. Szépen dolgozik, látom a műszerrel, ahogy dolgozik. Mondjuk, nálam lehet hogy a benzinbe volt valami, mert egy idő után az első szenzor is elkezdte dobálni a kódokat. Mondom az képtelenség, hogy egy időben romoljon el mindkettő. De a benzint se hiszem, molos benzin, rendes kutas. Mozgattam én a kábelt is hátha kontakhibás, az se segített.
Úgyhogy nem tudom, mi volt a bibi. De szerintem várj vele, próbáld törölni a kódot. Addig nem fog tönkremenni semmi, aztán ha nem, csere.

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3226 Dátum: 2009.02.25 18:00:47 »
Helló!

Köszi a tippet, de már kicseréltem, ugyanis nekem a fűtőszála volt szakadt a szondának. Ez mérhető is, szóval egyértelmű volt. A Te esetedben én sem vágom, hogy miért rosszalkodik...
Xanyi

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3227 Dátum: 2009.02.25 19:16:11 »
Sziasztok!

Egyik nap, amikor ilyen csapadékos, fagyos nappalok-éjszakák voltak, egyik reggel a munkahelyre menet a portán le akarom ereszteni az ablakot, de csak megmozdult, nem jött le. Ugyanígy a jobboldali is. Úgy gondolom hogy az előző napi csapadék belefagyott az ablakkeretbe, emiatt nem mentek le. Nem lesz ugye ettől valami baja, pl. nem ég le a motorja vagy ilyesmi. Azóta működik rendesen.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

pzs

  • Vendég
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3228 Dátum: 2009.03.01 07:53:00 »
Szisztok!

A héten szomorúan tapasztaltam, hogy az ablakmosó folyadék tartály valszeg el van repedve, mert amit betöltöttem, az szó szerint ki is folyt. Mivel egész télen használtautó kereskedésben volt az autó valószinű, hogy benne maradt a nyari, ami megfagyott és szétnyomta. Jól látom, hogy csak úgy férek hozzá, ha kiszedem a jobb első fényszórót (japán, TS modell)? Ha kisebb repedés van rajta, azt lehet javitani, vagy érdemesebb kicserélni? Hivtam bontót, de kicsit magasnak tartom az árát. Márkaszervizben meg sem mertem még kérdezni... :helpsmilie:

pzs

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3229 Dátum: 2009.03.01 09:42:46 »
Ezt csak akkor tudod meg, ha kiszeded. Létezik műanyaghegesztő, nekem is megcsinálták így anno a Kadett kiegyenlítő tartályát, az is repedt volt a sapkánál. Volt vagy 500 Ft.
         

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3230 Dátum: 2009.03.01 10:08:42 »
Szisztok!

A héten szomorúan tapasztaltam, hogy az ablakmosó folyadék tartály valszeg el van repedve, mert amit betöltöttem, az szó szerint ki is folyt. Mivel egész télen használtautó kereskedésben volt az autó valószinű, hogy benne maradt a nyari, ami megfagyott és szétnyomta. Jól látom, hogy csak úgy férek hozzá, ha kiszedem a jobb első fényszórót (japán, TS modell)? Ha kisebb repedés van rajta, azt lehet javitani, vagy érdemesebb kicserélni? Hivtam bontót, de kicsit magasnak tartom az árát. Márkaszervizben meg sem mertem még kérdezni... :helpsmilie:

pzs

Lehet, hogy valamelyik motor repedt meg, ezt valóban csak akkor tudod meg ha szétszeded. A fényszórót nem kell kivenni, azzal nem érsz el semmit. A lökhárítót kell levenni, alatta van a tartály.
Xanyi

leszilaci

  • Vendég
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3231 Dátum: 2009.03.01 12:14:51 »
... Jól látom, hogy csak úgy férek hozzá, ha kiszedem a jobb első fényszórót (japán, TS modell)?
Lehet, hogy valamelyik motor repedt meg, ezt valóban csak akkor tudod meg ha szétszeded. A fényszórót nem kell kivenni, azzal nem érsz el semmit. A lökhárítót kell levenni, alatta van a tartály.
valahogy így férsz hozzá: (bár ez nem japán ts, hanem francia 1.3)



pzs

  • Vendég
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3232 Dátum: 2009.03.01 15:33:51 »
... Jól látom, hogy csak úgy férek hozzá, ha kiszedem a jobb első fényszórót (japán, TS modell)?
Lehet, hogy valamelyik motor repedt meg, ezt valóban csak akkor tudod meg ha szétszeded. A fényszórót nem kell kivenni, azzal nem érsz el semmit. A lökhárítót kell levenni, alatta van a tartály.
valahogy így férsz hozzá: (bár ez nem japán ts, hanem francia 1.3)

Köszönöm az infókat. Délelőtt még nézegettem és rájöttem, hogy a fényszóró nem sokat segit rajta. A lökháritó meg gondolom a diszlécek mögött is fel van fogatva. Már azt sem sikerült levenni :) Vinnem kell amúgy is szervizbe, majd akkor megkérem, hogy nézzék meg mégis mi van eltörve vagy repedve.

kisze

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 9
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3233 Dátum: 2009.03.01 18:27:36 »
Sziasztok
Nekem olyan gondom van, hogy kitekert kormánynál csikorog a fék, ha pl. állok be egy parkolóba.
Először azt hittem,hogy valami valamihez hozzáér, vagy valami téli kosz, de nem látok semmit.
A kocsiban 16000 km van, gondolom a fék nem lehet ludas.
Van valami ötletetek?

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3234 Dátum: 2009.03.01 19:43:49 »
Sziasztok
Nekem olyan gondom van, hogy kitekert kormánynál csikorog a fék, ha pl. állok be egy parkolóba.
Először azt hittem,hogy valami valamihez hozzáér, vagy valami téli kosz, de nem látok semmit.
A kocsiban 16000 km van, gondolom a fék nem lehet ludas.
Van valami ötletetek?
Nálam is csikorog, ha épp beparkolok valahová és lassan gurulva finoman fékezek. Elég idegesítő......
De nem kell koppig kitekert kormány ahhoz hogy ez előjöjjön. Én a betétre gyanakszom, nálam is, nálad is.
Nekem hamarosan esedékes lesz az 1.éves szerviz, ott meg is nézetem.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3235 Dátum: 2009.03.06 22:14:05 »
Már nincsenek különösebben hidegek, de a hátsó ajtó még mindig nem nyílik fel teljesen, állandóan vagy hajolnom kell, vagy feljebb nyomom.
A teleszkópoknak már teljesen fel kellene emelniük az ajtót?
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3236 Dátum: 2009.03.06 22:28:04 »
Igen! Menj vele szervizbe! Szerintem -10 fokban is fel kellene tudnia teljesen nyilnia. Persze lassabban, de akkor is!


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3237 Dátum: 2009.03.06 22:49:28 »
Igen! Menj vele szervizbe! Szerintem -10 fokban is fel kellene tudnia teljesen nyilnia. Persze lassabban, de akkor is!
Megyek, ez is újabb tétel a listámon úgyis.....
Mínuszban abszolút megállt szemmagasságban, most meg javarészt felnyílik és utána csigatempóban továbbmegy még pár centit, de teljesen fel nem.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Lacce

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 157
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3238 Dátum: 2009.03.06 23:17:15 »
Igen! Menj vele szervizbe! Szerintem -10 fokban is fel kellene tudnia teljesen nyilnia. Persze lassabban, de akkor is!
Megyek, ez is újabb tétel a listámon úgyis.....
Mínuszban abszolút megállt szemmagasságban, most meg javarészt felnyílik és utána csigatempóban továbbmegy még pár centit, de teljesen fel nem.

Hali,

Nekem dettó ugyanez a jelenség volt, idegesítő, mert könnyen le lehet fejelni a nem felnyílt ajtót, másrészt akárki látja, húzgálja a száját, hogy ilyen egy Toyota? Na szóval elvittem a szervizbe először az ajtó zsanéron állítottak egy kicsit, így átmenetileg jó  lett, de csak addig amíg az ősz el nem jött, utána előjött megint a hiba. Szervizbe vissza, persze a könyvben látták már, hogy voltam korábban is ezzel a problémával, újra megnézték, mondták nincs mese, garanciában két vadiúj teleszkóp. Ki is cserélték, azóta pipec :clap:

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3239 Dátum: 2009.03.06 23:23:35 »
Hali,

Nekem dettó ugyanez a jelenség volt, idegesítő, mert könnyen le lehet fejelni a nem felnyílt ajtót, másrészt akárki látja, húzgálja a száját, hogy ilyen egy Toyota? Na szóval elvittem a szervizbe először az ajtó zsanéron állítottak egy kicsit, így átmenetileg jó  lett, de csak addig amíg az ősz el nem jött, utána előjött megint a hiba. Szervizbe vissza, persze a könyvben látták már, hogy voltam korábban is ezzel a problémával, újra megnézték, mondták nincs mese, garanciában két vadiúj teleszkóp. Ki is cserélték, azóta pipec :clap:
Hi,
akkor nálam is a teleszkópcsere látszik a legvalószínűbbnek. Remélem egyből kicserélik, és nem járok úgy, hogy van ami kétszeri javítás után sem jó és abból az elsőt nemhogy a szervizkönyvbe (ami lényegében nem zavar), a rendszerükbe sem vezették fel.......
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive