Szerző Téma: Probléma a Yarisommal  (Megtekintve 1769534 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Gleris

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 244
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3195 Dátum: 2009.02.01 02:02:48 »
ma érdekes jelenségre lettem figyelmes: miután beindítottam a kocsit, látom, hogy az üzemanyagszintjelző rubrikák villognak, de az összes, pedig a tank csak félig volt, majd egy fél perc villogás után kigyulladt a sárga benzin figyelmeztető lámpa, és eltűntek a beosztások, majd egy kis idő után kezdett emelkedni a szintjelző, és végül megállt a helyén, félúton.

mitől lehetett ez??

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3196 Dátum: 2009.02.05 16:49:32 »
Úgy tűnik előjött az első komolyabb hiba a Yarisomon  :cry:
Ma reggel kigyulladt a motorkontroll lámpám, ki is olvastam nyomban a hibakódot, és ki is mértem, miszerint a katalizátor utáni lambdaszondám megadta magát. 50 ezer Ft... :wacko:
Remélem így 10 évesen most nem az következik, hogy az autón minden hónapba elromlik valami...
Xanyi

decens

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 63
    • PIXELfirka
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3197 Dátum: 2009.02.15 18:50:42 »
ááááááá, nagyon láma voltam!! help pls...!

ki akartam piszkálni a kis égőt, ami a duduka csomagtérben világít (yaris I @ 2004) - és hát az első kezembe akadó célszerszám egy csavarhúzó volt.. rövid piszkálgatás után a művelet sikerült ugyan, de a rádió abban a pillanatban el is hallgatott és a fed. komp is vaksötét..
sikerült rövidzárlatot csinálni?? hogyan tudom ellenőrizni, hogy csak egy biztosíték ment ki? ugye nagyobb baj nem lehet?
 :cry:

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3198 Dátum: 2009.02.15 19:43:03 »
Úgy tudod ellenőrizni, hogy kicseréled a biztosítékot.
 ;)

decens

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 63
    • PIXELfirka
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3199 Dátum: 2009.02.15 19:50:10 »
Úgy tudod ellenőrizni, hogy kicseréled a biztosítékot.
 ;)


na de melyiket? asse tudom hol vannak.... :alien:  :no:

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3200 Dátum: 2009.02.15 20:08:16 »
Kézikönyved meg van a kocsihoz? Abban benne van.
Sajnos Yaris biztosítékban én sem vagyok up to date.

decens

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 63
    • PIXELfirka
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3201 Dátum: 2009.02.15 20:13:02 »
Kézikönyved meg van a kocsihoz? Abban benne van.
Sajnos Yaris biztosítékban én sem vagyok up to date.

minden könyv benn van a kocsiban, amit kaptunk hozzá - sajna kézikönyvre nem emlékszem, csak valami kis, pár lapos brossurára; használtan vettük a dudukát két és fél éves korában... de azért átlapozom majd, ami van, hátha van benne vmi infó.

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3202 Dátum: 2009.02.16 00:11:16 »
Bal első ajtó kinyit, auto mellé letérdel, kormány alatti rakodópolc felett kormánytól balra-le, tenyérnyi műanyag fedél, alsó felén van lik, két ujjal benyul, határozottan meghúz, kiment bizti kicserél. A fedél hátso oldalán van leirás, melyik melyik igaz angolul, ha nem megy holnap megnézem melyik lesz az eseted, fejből nemtom :)


decens

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 63
    • PIXELfirka
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3203 Dátum: 2009.02.16 09:26:15 »
Bal első ajtó kinyit, auto mellé letérdel, kormány alatti rakodópolc felett kormánytól balra-le, tenyérnyi műanyag fedél, alsó felén van lik, két ujjal benyul, határozottan meghúz, kiment bizti kicserél. A fedél hátso oldalán van leirás, melyik melyik igaz angolul, ha nem megy holnap megnézem melyik lesz az eseted, fejből nemtom :)

előre is köszi! sajna az angol rövidítésekből nem tudom kisilabizálni, hogy melyik-melyik... kézikönyvem pedig nincs :(
apropó - van a yaris manualnak vmi neten elérhető verziója? szkennelve, pdf-be pakolva...stb? 

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3204 Dátum: 2009.02.16 09:34:25 »
Bal első ajtó kinyit, auto mellé letérdel, kormány alatti rakodópolc felett kormánytól balra-le, tenyérnyi műanyag fedél, alsó felén van lik, két ujjal benyul, határozottan meghúz, kiment bizti kicserél. A fedél hátso oldalán van leirás, melyik melyik igaz angolul, ha nem megy holnap megnézem melyik lesz az eseted, fejből nemtom :)

előre is köszi! sajna az angol rövidítésekből nem tudom kisilabizálni, hogy melyik-melyik... kézikönyvem pedig nincs :(
apropó - van a yaris manualnak vmi neten elérhető verziója? szkennelve, pdf-be pakolva...stb? 
Esetleg radio, és board computer mint a kiment dolgok angol megfelelője  :flowers:
Gabe 254.

decens

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 63
    • PIXELfirka
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3205 Dátum: 2009.02.16 10:42:09 »
Bal első ajtó kinyit, auto mellé letérdel, kormány alatti rakodópolc felett kormánytól balra-le, tenyérnyi műanyag fedél, alsó felén van lik, két ujjal benyul, határozottan meghúz, kiment bizti kicserél. A fedél hátso oldalán van leirás, melyik melyik igaz angolul, ha nem megy holnap megnézem melyik lesz az eseted, fejből nemtom :)

előre is köszi! sajna az angol rövidítésekből nem tudom kisilabizálni, hogy melyik-melyik... kézikönyvem pedig nincs :(
apropó - van a yaris manualnak vmi neten elérhető verziója? szkennelve, pdf-be pakolva...stb? 
Esetleg radio, és board computer mint a kiment dolgok angol megfelelője  :flowers:

igen, ezzel nem is lenne gondom... :-) de azért köszi ;-)
a problémám az, hogy csak egy 1-2 betűs rövidítések szerepelnek a panelon

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3206 Dátum: 2009.02.16 10:44:31 »
A késes biztosítékon elég jól látható ha szakadt. Szerintem nézd végig őket és hamar kiderül melyik amit cserélni kell.

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3207 Dátum: 2009.02.16 17:49:09 »
Ha RADIO nevü biztosítékot nem találsz, akkor keress DOME feliratut, azzal szokott egy körön lenni a rádió. Viszont azt lehetséges hogy kint kell keresned a motortéti biztosítéktáblába.
Xanyi

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3208 Dátum: 2009.02.17 20:07:45 »
Újabb probléma...... :devil:
Amikor megvettem az autót, az egyik kialkudott kiegészítő a hátsó lökhárító felső részére ragasztott műanyag védőcsík volt.
Tényleg jól néz ki, ki-be pakolásnál nem karcolódik a festék.
De.
A minap vettem észre, hogy a csomagtér ajtó bal alsó részénél lényegében eltűnt a hézag, az ajtó alján meg is koptatta a festéket.
Ahogy megnyomkodtam a műanyag csíkot azt tapasztaltam, hogy kicsit felvált azon a részen, ami csak közelről látható.
Szerintetek ez is ugyanúgy beletartozik a garanciába, mégha a szalonban is ragasztották fel?
És hogy lehet javítani? Felszedik az egészet és újraragasztják?
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3209 Dátum: 2009.02.17 20:13:50 »
Jól értem, hogy a műanyag védőcsík (ami ezek szerint nem átlátszó üvegfólia, hanem rendes műanyag), beleér a csomagtérajtóba? Biztos, hogy ez az első perctől így van? Nem nyomta meg semmi a lökhárítót? Pl. parkolás közben egy másik kocsi, stb? Mert ha beleér, akkor szerintem mindenhol bele kéne, hogy érjen.
Ha az első perctől így van, és tuti nem érte behatás a lökhárítót, akkor szerintem vissza kéne menni abba a kereskedésbe, ahol vetted az autót.