Szerző Téma: Probléma a Yarisommal  (Megtekintve 1769298 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

benji

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 496
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3045 Dátum: 2008.10.30 17:50:49 »
Üdv minden Yaris tulajnak.
Face Lift utáni I. szériás 1,0-es Sol autómnál régóta küzdök 3 db zajforrással, de egyiket sem tudtam kiküszöbölni:

1. Ez a legzavaróbb: A bal hátsó kerékdobnál a csomagtartónál zörren meg valami rossz úton, vagy ha kátyúba hajtok a bal hátsó kerékkel. Valószínűsíthetően a hátsó biztonsági öv visszahúzó autómatája zörög, mert a burkolatát is levettem és semmit nem találtam a környékén. Az autómatát azonban nem szeretném szétszedni mert szétugrik a visszahúzó rugója (egyébként 2 db van a bal hátsó és középső ülés öv autómatája).

2. Télen amíg az utastér felmelegszik a kesztyűtartó mögül hallatszik valami rezgő hang kb. 1500-2500 motorfordulatig. Néztem már a pollenszűrőt és a motor ECU rögzítést is de nem szűnt meg.

3. Nyáron melegben amikor átmelegszik a kipufogórendszer alapjáraton a hátsó kipufogódobtól zörgés, olykor nyikorgás hallatszik. Szervíz nézte és a hátsó dob előtti "gömb" csatlakozónál igazítottak valamit, de nem változott.

A 2-es számú folyamatosan ha rossz úton megyek,ha hideg ha meleg..ill nyáron nem hallottam még...onnét a hangszoró felől jöhet,de még nem néztem meg pontosan,de mindegy is mert úgyse tudom a müszerfalat leszedni....



Érdekelne, hogy jelentkezett-e másnál is hasonló probléma és hogy javították?


nálam még a b oszlopnál az övfeszítő alatt a müanyag is nyikorog..de azt ki fogom tömni valamivel.

sajnos úgy gondolom,h a sportfutomünek köszönhetően,pontosabban a magyar útaknak az autó szép  lassan mindenhol nyikorogni fog..

Update:
Rájöttem a zörgés okára: a jobb első csipogó külsö hangszoró védő kis fém zörög ha rossz úton megyek.
Van valakinek ötlete hogy lehetne azt kivenni/megerősíteni vagy egyáltalán valamit kezdeni vele?! :helpsmilie:


Idézet javítva.
Misi
Légyszi csak a [ /quote] rész után írj, különben beleírsz az idézendő szövegbe.
« Utoljára szerkesztve: 2008.11.03 20:23:22 írta benji »
Yaris Ts 05'

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3046 Dátum: 2008.11.04 17:12:12 »
Sziasztok!

Yaris II 2008 1.3 benzinesem van, és a következő, újabb :sweatdrop: problémám akadt, ami már fordult elő párszor. Azt hittem hogy én csinálok valamit rosszul, de nem. Szal indítózáskor kuplung kinyom, kulcs elfordít és önindító elkezdi forgatni a motort. DE! Néha mintha megszakadna valami, az indítózás egy pillanatra abbamarad, majd a "delej" visszajön, forgatja tovább és a motor elindul. Azt gondoltam, hogy nem nyomom talán eléggé a kuplungpedált és a kapcsoló alatta egy pillanatra megszakít. De erre külön figyelek, meg hogy a kulcs is végig ütközésig elfordítva legyen. Persze garis még az autó, meg is nézetem (úgyis a váltó miatt újabb kör futása lesz még) csak kíváncsi vagyok, másnál is előfordult-e ilyen jelenség.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3047 Dátum: 2008.11.04 17:25:05 »
Gyakori hiba, hogy a szőnyeg becsúszik a pedál alá..

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3048 Dátum: 2008.11.04 18:25:09 »
Gyakori hiba, hogy a szőnyeg becsúszik a pedál alá..
A gyári textilszőnyeg van benne, fogja a két fülnél a kampó, nem csúszott előre.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3049 Dátum: 2008.11.04 19:39:07 »
Akkor irány a szerviz!

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3050 Dátum: 2008.11.04 19:46:50 »
Akkor irány a szerviz!
Ma már említettem is nekik, de előbb a váltóval kapcsolatban legyen már valami....
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

carlac

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3051 Dátum: 2008.11.09 00:58:37 »
Sziasztok Yaris tulajok!!

A segítségeteket szeretném kérni. Fél évvel ezelőtt vettem a 2004 augusztusában gyártott 1.0 Yaris Blue Ice autómat. Az autóban 46.000 km volt most már 58.000. Nagyon szeretem, keveset fogyaszt, de egy valami nagyon idegesít. Ha a kuplungot lenyomom és felengedem recseg mint állat. Mitől recseg, mi a baja, és persze hogyan lehet orvosolni, mert nagyon idegesít. Ebben szeretném a ti segítségeteket kérni. Mondjatok valamit ezzel kapcsolatban, mert lövésem sincs mi a baja. Nektek egyáltalán volt-e ilyesfajta problémátok? Válaszotokat előre is Nagyon Szépen Köszönöm.

Üdv: Carlac

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3052 Dátum: 2008.11.09 10:53:21 »
Sziasztok Yaris tulajok!!

A segítségeteket szeretném kérni. Fél évvel ezelőtt vettem a 2004 augusztusában gyártott 1.0 Yaris Blue Ice autómat. Az autóban 46.000 km volt most már 58.000. Nagyon szeretem, keveset fogyaszt, de egy valami nagyon idegesít. Ha a kuplungot lenyomom és felengedem recseg mint állat. Mitől recseg, mi a baja, és persze hogyan lehet orvosolni, mert nagyon idegesít. Ebben szeretném a ti segítségeteket kérni. Mondjatok valamit ezzel kapcsolatban, mert lövésem sincs mi a baja. Nektek egyáltalán volt-e ilyesfajta problémátok? Válaszotokat előre is Nagyon Szépen Köszönöm.

Üdv: Carlac
Szia!

Ez érdekes, mert az egyik szervizben pont azt mondták, hogy a Yaris II-nél van olyan jelenség, hogy lenyomáskor van egy kattanó hang, ami az I-esnél nincs. Csak lenyomáskor és felengedéskor van ez? Mikor váltasz akkor nincs és elinduláskor nem rángat?

Üdv:

Villi
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Thomas

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 149
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3053 Dátum: 2008.11.09 20:44:19 »
Sziasztok!

Olvastam a sok-sok véleményt a zörgésekkel kapcsolatban. 2004 ősze óta vagyok egy szupi faceliftes 1.3 yaris tulajdonosa és boldog használója. Imádom úgy ahogy van, örömmel használom nap mint nap, de azt egyre inkább be kell látnom hogy a műszerfali és egy két oldali műanyag sajnos idővel egyre inkább zörög. Néha elég kicsit megnyomnom valamelyiket ahonnan a zajt hallottam és sajnos a műanyag anyaga-rögzítése "vacak". Eleve ez a lego-szerű műszerfal felépéítés sem a hoszútávú zajmentesség garanciája. Kár ezekért a butaságokért. mert különben nagyon sok mindenben kárpótol a praktikusságával. Engem pl. a csomagtartó záródása is zavar. Nem sok csillapítás van lecsukáskor, mondhatnám hogy ha 10 cm-nél magassabbról ejtem le, akkor attól félek hogy kitörik az ablak, persze azért kis túlzással.

Thomas 

leszilaci

  • Vendég
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3054 Dátum: 2008.11.10 07:50:02 »
...Engem pl. a csomagtartó záródása is zavar. Nem sok csillapítás van lecsukáskor, mondhatnám hogy ha 10 cm-nél magassabbról ejtem le, akkor attól félek hogy kitörik az ablak, persze azért kis túlzással.
minek ejted???
finoman, a zár első kattanásáig le szoktam engedni, majd picit megnyomom és jön a következő katt. így a helyére kerül, fixen.

carlac

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3055 Dátum: 2008.11.10 09:06:38 »
Szia Villi!

Nekem csak az a problémám, hogy recseg minden lenyomás és felengedés közben, de nem rángat az autó, nincs semmiféle probléma, csak egyszerűen recseg. A hiba valahol a kuplungpedálnál lehet, mert egyszer csendes (ahogy normális) máskor pedig recseg a pedálnál valami, de nem tudom mi. Erre nem tudok rájönni és ebben kértem a segítségeteket.

Üdv: carlac

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3056 Dátum: 2008.11.10 16:43:42 »
Szia Villi!

Nekem csak az a problémám, hogy recseg minden lenyomás és felengedés közben, de nem rángat az autó, nincs semmiféle probléma, csak egyszerűen recseg. A hiba valahol a kuplungpedálnál lehet, mert egyszer csendes (ahogy normális) máskor pedig recseg a pedálnál valami, de nem tudom mi. Erre nem tudok rájönni és ebben kértem a segítségeteket.

Üdv: carlac
Szia carlac!

Jó lenne még egy valaki segítségnek, aki fülel mikor nyomod és felengeded a pedált, megkeresi pontosan honnan jön a hang, valóban a pedál környékéről, vagy a motortérből. Vagy egy jó zseblámpa fénye mellett be kellene hasalni és szemrevételezni, van-e valami rendellenességre utaló nyom. Nyomkodd akkor kézzel a pedált, recseg-e akkor is, ha igen, be tudod lőni a helyét.

Üdv:

Villi

Ui: A Yaris I-ben is hidraulikus működtetésű?
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3057 Dátum: 2008.11.14 22:30:34 »
Üdv!

Egy fékhez értő véleményét várom, hogy mitől lehet az, hogy amikor lassan, lépésben gurulok és enyhén fékezek, a fék erős csikorgó, nyikorgó hangot hallat. Idáig nem volt, pár hete jött elő. Mi okozhatja? Fékbetét anyaga?
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

mokus

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 33
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3058 Dátum: 2008.11.16 15:36:12 »
Szia Villi!

Nekem csak az a problémám, hogy recseg minden lenyomás és felengedés közben, de nem rángat az autó, nincs semmiféle probléma, csak egyszerűen recseg. A hiba valahol a kuplungpedálnál lehet, mert egyszer csendes (ahogy normális) máskor pedig recseg a pedálnál valami, de nem tudom mi. Erre nem tudok rájönni és ebben kértem a segítségeteket.

Üdv: carlac
Szia carlac!

Jó lenne még egy valaki segítségnek, aki fülel mikor nyomod és felengeded a pedált, megkeresi pontosan honnan jön a hang, valóban a pedál környékéről, vagy a motortérből. Vagy egy jó zseblámpa fénye mellett be kellene hasalni és szemrevételezni, van-e valami rendellenességre utaló nyom. Nyomkodd akkor kézzel a pedált, recseg-e akkor is, ha igen, be tudod lőni a helyét.

Üdv:

Villi

Ui: A Yaris I-ben is hidraulikus működtetésű?
Nekem ugyan ez a problémám volt és Kuplungfőhengert cseréltek azóta jó.

kammler

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 90
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3059 Dátum: 2008.11.24 16:58:08 »
Szia Villi!

Nekem csak az a problémám, hogy recseg minden lenyomás és felengedés közben, de nem rángat az autó, nincs semmiféle probléma, csak egyszerűen recseg. A hiba valahol a kuplungpedálnál lehet, mert egyszer csendes (ahogy normális) máskor pedig recseg a pedálnál valami, de nem tudom mi. Erre nem tudok rájönni és ebben kértem a segítségeteket.

Üdv: carlac
Szia carlac!

Jó lenne még egy valaki segítségnek, aki fülel mikor nyomod és felengeded a pedált, megkeresi pontosan honnan jön a hang, valóban a pedál környékéről, vagy a motortérből. Vagy egy jó zseblámpa fénye mellett be kellene hasalni és szemrevételezni, van-e valami rendellenességre utaló nyom. Nyomkodd akkor kézzel a pedált, recseg-e akkor is, ha igen, be tudod lőni a helyét.

Üdv:

Villi

Ui: A Yaris I-ben is hidraulikus működtetésű?
Nekem ugyan ez a problémám volt és Kuplungfőhengert cseréltek azóta jó.

A Yaris I is hidraulikus. Nálam most állítottak a kuplungom, bár itt a pedálmagasságra gondolhatott a márkaszervizes, a hidraulikus állítja magát utána. Legfeljebb a pedálmagasság mászhat el a kopás miatt. Nálam az a fránya váltó nem tetszik, a hármas mindíg is darabos volt. Cseréltek benne olajat is fél éve. De érdekes, totál nulla fokos hidegen például vajpuha az összes fokozat. Olyan, mintha érezném, hogy a fogaskerekek egymásba csúsznak. Van valakinek ilyen? Akadásnak nem mondanám, mert ha határozottan előretolom bemegy simán, de olyan kocskás. És ez akkor jön elő, mikor már bemelegszik a váltó is. De ha például jól kihuzatom, szinte beszippantja a hámast, valósággal behuppan. Gondoltam rá, hogy a szinkronja fáradna. De ezt megreccsenteni sose lehet. Probáltam úgyis, hogy kettes, kuplung, ki üresbe, kuplung hármas, szal duplakuplung. De úgyse jó mindig. Tapasztalt valaki ilyet? Vagy ez ilyen?