Szavazás

Ha nem japán, Te melyikre voksolnál?

Német autók - mert precízek.
19 (46.3%)
Francia autók - mert kényelmesek.
2 (4.9%)
Olasz autók - mert szépek.
2 (4.9%)
Koreai autók - mert már hozzák a "szintet".
13 (31.7%)
Amerikai autók - mert a V8 az V8.
5 (12.2%)

Összes szavazó: 41

Szerző Téma: Egyéb autók  (Megtekintve 5036931 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Egyéb autók
« Válasz #7800 Dátum: 2011.09.04 12:42:17 »
Amit írtam úgy van, én örülnék a legjobban ha 60 ezrenként vízpumpát meg kuplungot kéne cserélni ezekben, mert az nekem pénz.
Majd ha szerelni fogsz megtudod..
Ugyanúgy Valeo, LUK kuplungok vannak bennük mint más komolyabb autókban
Egy pillanatig nem vontam kétségbe, hogy te a valós tapasztalataidról számolsz be  :) !

De ettől függetlenül 100 %-ig biztos vagyok benne, hogy bármilyen Renaultban (és nem hinném, hogy pont a Thalia lenne a kivétel) átlagosan jóval kevésbé tartósak a különféle alkatrészek, mint egy Toyotában. Ezért én azonos pénzért biztosan előbb vennék egy akár kétszer annyit futott Toyotát, mint egy Thaliát, és murray Mesternek is ezt tanácsolom, pláne az alapján, amit arról tudok, hogy hogy használja az autóit.

Ez nem vita, legalábbis én nem annak szánom  :flowers:

Aztán murray majd dönt.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Egyéb autók
« Válasz #7801 Dátum: 2011.09.04 12:44:44 »
Mond murray, ha reggel lemész télen a pcsa hidegbe úgy hogy beléd fagy a ....és még beleülsz egy kocsiba amira azt mondták, hogy jó a kuplungja, de amúgy minden tekintetből lehánynád, jól indul majd a napod?
Ez ütős  [rohog]
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

TSityu

  • Vendég
Re: Egyéb autók
« Válasz #7802 Dátum: 2011.09.04 12:44:55 »
Nyugodtan :) ... Csak saccoltam, meggyőzhető vagyok. Rosszul gondolom, hogy egy 1.3-as Ignis vegyesben 7 körül fogyaszt? Átlagos sofőrrel, tehát nem Zénóka-stílusban.

Ebbe szerintem nem érdemes belemenni. Csak számomra hihetetlen, hogy egy relatíve modern (suzi) motor kevésbé lenne hatékony mint egy régebbi. (toyo)

TZoli

  • Vendég
Re: Egyéb autók
« Válasz #7803 Dátum: 2011.09.04 12:52:18 »
Én hangsúlyozom mégegyszer nem rábeszélni akarom a Tháliára,  hanem az ellene felhozott hamis információkat javítani.
Azt vesz amit akar.
Én kiszálltam, fórumozzatok :flowers:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Egyéb autók
« Válasz #7804 Dátum: 2011.09.04 12:58:37 »
Nyugodtan :) ... Csak saccoltam, meggyőzhető vagyok. Rosszul gondolom, hogy egy 1.3-as Ignis vegyesben 7 körül fogyaszt? Átlagos sofőrrel, tehát nem Zénóka-stílusban.
Ebbe szerintem nem érdemes belemenni. Csak számomra hihetetlen, hogy egy relatíve modern (suzi) motor kevésbé lenne hatékony mint egy régebbi. (toyo)
Hát lehet, hogy a Corolla kasztniban az a Suzi motor nem fogyasztana többet, sőt  :) ... Amúgy azért van rá sok példa, hogy régebbi motorok kevesebbet fogyasztanak.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Myko

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1993
Re: Egyéb autók
« Válasz #7805 Dátum: 2011.09.04 13:46:40 »
Ez mi? :)


Jó kis "mánélé" zene XD
Toyota Corolla '02 1.4VVT-i Linea Terra Plus

diegho

  • Vendég
Re: Egyéb autók
« Válasz #7806 Dátum: 2011.09.04 13:58:14 »
Murray áruld már el milyen kórság terjed felétek, hogy Thalia-t akarsz venni?

Ilyeneket nem is néztél?
http://www.hasznaltauto.hu/auto/skoda/octavia/skoda_octavia_1.6_classic_elso_tulajdonostol-5059469

most nem azért, de Thalia-t is csak akkor vennék (soha, de ha mégis) ha az ismerőstől lenne, mert aki Thalia tulaj nem éppen veti fel a pénz és az igényesség, tehát megkapta a teszkós olajat, a legolcsóbb szűrőkkel, garázst se biztos, hogy látott még, kétszer ültem benne eddig, hiába volt akkor 1 éves összehasonlíthatatlanul jobb minőségű volt az Avensisünk belseje, pedig az jóval idősebb volt. Persze, ha csak az a szempont, hogy elmondhasd van egy 6-7 éves autód, akkor nem szóltam.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Egyéb autók
« Válasz #7807 Dátum: 2011.09.04 14:03:47 »
Jó kis "mánélé" zene XD
Vágod  :yes: :D
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Egyéb autók
« Válasz #7808 Dátum: 2011.09.04 14:11:14 »
De ettől függetlenül 100 %-ig biztos vagyok benne, hogy bármilyen Renaultban (és nem hinném, hogy pont a Thalia lenne a kivétel) átlagosan jóval kevésbé tartósak a különféle alkatrészek, mint egy Toyotában.

Pedig az a 100% az egy kicsit sok kedves Mester!

Oldalakon keresztül fikázzátok szegény talicskát, ami valóban nem a Renault zászlóshajója, semmi más, mint egy ClioII puttonnyal, Kelet-Európának.
Ebben minden benne van. De mégsem Dacia Logan, hanem Renault.  Van különbség, pedig látszólag majdnem ugyanaz a technika lapul a köntös alatt.
A talicska jobb egy fokkal, mint az havasalföldi.

murray Komámnak egy igénytelen autó kell, amit ridegtartásban is lehet tartani, bulitaxi, ivólé, alufólia, morzsa és sólé között.  A talicska bírni fogja, potom összegért lehet jó minőségű alkatrészt vásárolni hozzá, vannak erre specializálódott szerelők elérhető közelségben. murray-nak pont ilyen kocsi kell.  Na, ja a forma kérdése.  Hát nekem sem tetszik, de végül is murray-nak kell, hogy tessen.

Alkatrész tartósság: A Toyotákban is van eu-s alkatrész dögivel, mint az eu-s kocsikban.  Mitől xarabb ezekben a fos bosss, mint a Toy-ban? Semennyire.
Kuplung? Sima ügy, nem fillérekért kell belevarázsolni valami extraxart, hanem meg kell venni a normálisat hozzá, pontosan ugyanúgy, mint a Toy-hoz.
És nem vipcar és társaival kell járatni, a 30E km-es olajcserét meg el kell felejteni.
Ja és 210E felett vagyok már a francia diesellel,köszönjük jól vagyunk. :devil:




Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Egyéb autók
« Válasz #7809 Dátum: 2011.09.04 14:14:08 »
Mond murray, ha reggel lemész télen a pcsa hidegbe úgy hogy beléd fagy a ....és még beleülsz egy kocsiba amira azt mondták, hogy jó a kuplungja, de amúgy minden tekintetből lehánynád, jól indul majd a napod? Szerintem autót venni úgy kell, hogy vagy legyen brutál megbízható vagy nézzen ki hihetetlenül jól... az alfa jól néz ki, a toyota megbízható a thalia meg korunk ladája csak még randább.... és én elhiszem, hogy az eleje legalább a clio-ra hasonlít, csak szerintem többnyire azoknak a clioknak is pont a segge volt formás...de az eleje semmiféleképpen sem volt szép csak ok...

Cimbi amiket linkelsz 1m-a kerülnek. az már nem 7-800e. nekem nagyon nem mindegy.
többivel kapcsolatban most mit mondjak erre? most is egy átlagos f..talicskával járok nem suprával.
vagy tudod mit? veszek 700ért egy 93as szétütött E36 -ot, elhozom rádobok 4-500at hogy életben maradjon még pár évig.
aztán 3-4 év múlva ha épp el nem lopták a ház elől akkor ott állok egy húszéves kocsival ami másfél millába van.  :sorcerer:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Egyéb autók
« Válasz #7810 Dátum: 2011.09.04 14:15:04 »
Az viszont lehet reális dolog, amit írt vki, hogy kispénzűek autója, ergo a megfelelő szervizeltetés is kérdés. Annyiban fedi a valóságot, hogy van három Thalias ismerősöm és mind lazán beletenné zokszó nélkül a Vipcart. Már ha egyáltalán eszükbe jut, hogy kell olajat cserélni benne.  :wacko:
         

Myko

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1993
Re: Egyéb autók
« Válasz #7811 Dátum: 2011.09.04 14:18:55 »
Jó kis "mánélé" zene XD
Vágod  :yes: :D
A legjobb...szinte már vágytam rá a nyáron...de most már nem kell átlépni a határt sem,elég vmelyik nagyobb autópálya pihenőbe eltölteni egy órácskát  :punk:  :D
Toyota Corolla '02 1.4VVT-i Linea Terra Plus

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Egyéb autók
« Válasz #7812 Dátum: 2011.09.04 14:21:33 »
Murray áruld már el milyen kórság terjed felétek, hogy Thalia-t akarsz venni?

Ilyeneket nem is néztél?
http://www.hasznaltauto.hu/auto/skoda/octavia/skoda_octavia_1.6_classic_elso_tulajdonostol-5059469

most nem azért, de Thalia-t is csak akkor vennék (soha, de ha mégis) ha az ismerőstől lenne, mert aki Thalia tulaj nem éppen veti fel a pénz és az igényesség, tehát megkapta a teszkós olajat, a legolcsóbb szűrőkkel, garázst se biztos, hogy látott még, kétszer ültem benne eddig, hiába volt akkor 1 éves összehasonlíthatatlanul jobb minőségű volt az Avensisünk belseje, pedig az jóval idősebb volt. Persze, ha csak az a szempont, hogy elmondhasd van egy 6-7 éves autód, akkor nem szóltam.

na már vártalak... ::)
kórság..? [rohog]
az emberismeretes írással nem értek egyet. miért lehet h pont a táliás jóember hordta gariban a szervizbe. a fogtechnika nem autótípus függvénye. erről a szerelők tudnának mesélni.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Egyéb autók
« Válasz #7813 Dátum: 2011.09.04 14:45:38 »
Murray. Noveremnek van 1.4 16V Thalicskaja. 5 ev 60 ezer km alatt egyszer volt hibaja: trafo ment el, egyszerre ketto (tipushiba). Amugy meg mas eddig nem volt (es ezt akarhogy szamolom, kevesebb hiba, mint az en hadd ne irjam le hanyszor dragabb Aurissal volt  :whistling: ). A fogyi nem vmi keves de egesz jol megy, hisz jo konnyu.  :devil: A valtoja eleg gaz (pudingba szurt valto). En is ugy tuom, hogy a 8 szelepes jobb valasztas.


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Egyéb autók
« Válasz #7814 Dátum: 2011.09.04 14:55:15 »
Oldalakon keresztül fikázzátok szegény talicskát, ami valóban nem a Renault zászlóshajója, semmi más, mint egy ClioII puttonnyal, Kelet-Európának.
Én ennyit is mondtam róla, még ha ironikusabb megfogalmazásban is :) ... Hozzátéve, hogy elsősorban a törököknek készül(t) a Thalia, csak bedobták pár csóringer európai piacra is, ahol várni lehetett, hogy majd fogy. Amúgy ha megnézed, én NEM írtam, hogy murray Mester ne vegyen Thaliát. Én azt írtam, hogy szerintem van jobb választás ennyi pénzért, és hogy kevésbé tartós mint a Toyota. Ezt pedig nem hiszem, hogy bárki is vitatná. Ha mégis, akkor azért az elég nagy baj szerintem  ::) ...

De mégsem Dacia Logan, hanem Renault.  Van különbség, pedig látszólag majdnem ugyanaz a technika lapul a köntös alatt.
A talicska jobb egy fokkal, mint az havasalföldi.
A Logan nálunk Dacia néven fut, de van ahol Renault, sőt van ahol Nissan... Akkor azok vajon jobbak, mint a Dacia nevűek  ;) ? ... Amúgy Logant előbb vennék, mint Thaliát, mert több a hely benne, és az legalább tényleg ízig-vérig zord viszonyokra van tervezve. A Thalia simán csak a csóró ember újautója, irtózatosan kispolgári... a Logan legalább egy praktikus igásló.

Alkatrész tartósság: A Toyotákban is van eu-s alkatrész dögivel, mint az eu-s kocsikban.  Mitől xarabb ezekben a fos bosss, mint a Toy-ban? Semennyire.
Ez az, ami biztosan nem így van. A különböző gyártók különböző minőséget követelnek meg ugyanattól a beszállítótól, és persze az ár is más, mit fizetnek érte. Nem, biztos nem ugyanolyan minőségű Bosch van egy Toyotában, mint egy... mittomén... Seatban.

Ja és 210E felett vagyok már a francia diesellel,köszönjük jól vagyunk. :devil:
Örülök  :yes: ... Csak a Thalia nem Scenic, és főleg: te meg murray Mester nem egészen ugyanúgy figyeltek oda az autótokra, máshol tartjátok, és máshogy is használjátok.

De ha pl. én azt mondanám neked, hogy OK fine-éknak eddig két Alfájuk is volt/van, és semmi bajuk velük, az meggyőzne arról, hogy az Alfa megbízható autókat gyárt  ;) ?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )