Szerző Téma: Repülés  (Megtekintve 200230 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Repülés
« Válasz #1080 Dátum: 2015.04.01 18:39:18 »
Igazából ha nem megy ki a kapitány, akkor is könnyedén "hatástalanná" tehette volna, ha ő kel fel a székből, és megy ki. Oldalról, hátulról millió képpen lehet likvidálni egy olyan embert, aki nem számít semmire.

Szerintem is használt valamit, nem tudom elképzelni, hogy az életösztön szikrája sem jött rá 10percen át.
Óóó, hát ahhoz már nagyobb bátorság kellett volna, hogy kiiktassa a kapitányt  ::) ... erő, bátorság, határozottság. Így viszont szépen, csendben, zavartalanul, """erőszakmentesen""" végrehajthatta, amit kitervelt...  :nonono:

Ja, szerintem is tutira kiütötte magát valamivel, miután zuhanásba vitte a gépet. Azt még elhiszem, hogy valaki egy ilyesmit kitervel, és végre is hajt. De hogy közben még tökéletesen nyugodt is maradjon... na, ezt nem tudom elképzelni. Még a legeszementebb pszichopaták is izgatottá válnak, miközben végrehajtják a tettüket.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Repülés
« Válasz #1081 Dátum: 2015.04.01 18:43:07 »
Terroristáknak logikus céljai?!  :eek: :ph34r:
Kiszálltam a témából, nagyon nem így látom, ahogy itt többen..  :surrender:
Észre kéne venni, hogy te mész szembe az autópályán a forgalommal - és nem fordítva  ;) ! Az a te bajod, hogy te itt most egy szónak a valóditól eltérő jelentést adsz. De attól még a jelentése az marad, ami. Ez a pilóta kb. annyira volt terrorista, mint orvvadász.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Repülés
« Válasz #1082 Dátum: 2015.04.01 20:12:10 »
Viszont. Ha pár nap múlva azt olvasnátok, hogy Bepi Mester a levegőbe repítette Palaczkot, az összes bontószökevényével együtt, némi robbanóanyag segítségével - na, az sem terrorcselekmény lesz, hanem megérdemelt bosszú  ;) :D :innocent: :wacko: :gun_bandana: :punk: :pai: :ser:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Repülés
« Válasz #1083 Dátum: 2015.04.01 21:03:37 »
Bengt Nordenskiöld altábornagy, a svéd légierő vezérkari főnöke 1942-1954 között...



1952 júniusának egyik napján, gyakorlatilag a teljes svéd légierőt a szovjetek elleni erődemonstrációra küldte a Balti-tenger fölé, éles tűzparanccsal arra az esetre, ha szovjet géppel találkoznának - és maga is felszállt egy J-28 Vampire vadászgéppel, azzal a szándékkal, hogy ha tud, elkaphasson egy szovjet vadászt.

Mindez azután történt, hogy két szovjet MiG-15-ös bizonyítottan (sok tanú előtt) lelőtte a svéd légierő egyik Catalina kutató-mentő repülőgépét, amely egy pár nappal korábban a térségben eltűnt (gyakorlatilag biztosan ugyancsak a szovjetek által lelőtt) svéd felderítő DC-3-as gép után kutatott.

Bátor ember lehetett  :yes: !
« Utoljára szerkesztve: 2015.04.01 21:08:38 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Repülés
« Válasz #1084 Dátum: 2015.04.01 21:17:36 »
De hogy közben még tökéletesen nyugodt is maradjon... na, ezt nem tudom elképzelni. Még a legeszementebb pszichopaták is izgatottá válnak, miközben végrehajtják a tettüket.
A mai nyugati társadalomban szocializálódott emberek megcsinálják... nézd meg pl. Breijviket.. végig olyan nyugis volt, mint ez a pilóta gyerek..de a korábban (10-20éve?) az amcsi középsuliban sok embert módszeresen kinyíró páros is úgy sétált a puskával, mintha cigizni mennének az iskola mögé.. 

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Repülés
« Válasz #1085 Dátum: 2015.04.01 21:43:04 »
A mai nyugati társadalomban szocializálódott emberek megcsinálják... nézd meg pl. Breijviket.. végig olyan nyugis volt, mint ez a pilóta gyerek..de a korábban (10-20éve?) az amcsi középsuliban sok embert módszeresen kinyíró páros is úgy sétált a puskával, mintha cigizni mennének az iskola mögé..
OK (vagyis nem OK, de értem, amit írsz) - csakhogy itt épp ő is a halálba ment. Na, EZ azért nem teljesen mindegy...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Repülés
« Válasz #1086 Dátum: 2015.04.01 22:25:16 »
Igazából ha nem megy ki a kapitány, akkor is könnyedén "hatástalanná" tehette volna, ha ő kel fel a székből, és megy ki. Oldalról, hátulról millió képpen lehet likvidálni egy olyan embert, aki nem számít semmire.
Valami ilyesmire gondoltam, amikor azt írtam, "ki tudja mire lett volna képes..."

Szerintem is használt valamit, nem tudom elképzelni, hogy az életösztön szikrája sem jött rá 10percen át.
Szerintem bekapcsolta a robotpilótát és becsukta a szemét (az a szemét).
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Repülés
« Válasz #1087 Dátum: 2015.04.02 23:02:52 »
Nem vagyok otthon az Airbus rendszereiben, meg a lényeget tekintve mindegy is, de az egy nagyon korszerű kis masina (Francia) volt már 20 évvel ezelőtt is (de lehet 25): a Fly by Wire rendszer a legtöbb esetben lazán kikapja a pilóta kezéből az irányítást, pl túl éles fordulásnál, vagy átesés előtt.
Egy bemutatópéldány be is repült az erdőbe anno, mert a rendszer túl rövidnek titulálta a leszállópályát és fel akarta emelni a gépet, a pilóta meg le.
Szóval véleményem szerint a földhöz közel mindenképp ki kellett lőni a robotot és kézzel irányítani a vasat.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Repülés
« Válasz #1088 Dátum: 2015.04.03 01:05:42 »
Nem vagyok otthon az Airbus rendszereiben, meg a lényeget tekintve mindegy is, de az egy nagyon korszerű kis masina (Francia) volt már 20 évvel ezelőtt is (de lehet 25): a Fly by Wire rendszer a legtöbb esetben lazán kikapja a pilóta kezéből az irányítást, pl túl éles fordulásnál, vagy átesés előtt.
Egy bemutatópéldány be is repült az erdőbe anno, mert a rendszer túl rövidnek titulálta a leszállópályát és fel akarta emelni a gépet, a pilóta meg le.
Szóval véleményem szerint a földhöz közel mindenképp ki kellett lőni a robotot és kézzel irányítani a vasat.
Nem, itt sajnos (?) nem tartunk. Ennyire nem bolondbiztos. Fly-by-wire és automatizáció ide vagy oda, továbbra is esnek le gépek.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Repülés
« Válasz #1089 Dátum: 2015.04.03 09:32:44 »
Nem, itt sajnos (?) nem tartunk. Ennyire nem bolondbiztos. Fly-by-wire és automatizáció ide vagy oda, továbbra is esnek le gépek.
Ja, ez a bolondbiztonság meg elektronika felülbírálja az embert kérdéskör örök vita tárgya. Szerintem sokkal több emberi hibát sikerült már az elektronikának kiküszöbölnie, mint amennyi elektronikai (inkább tervezési) hibát az embernek.
Vagy fogalmazzhatunk úgy is, hogy több, emberi hiba által elkövetett baleset lett volna elkerülhető elektronikával, mint fordítva.
De felmerül a kérdés, hogy egy elvetemültebb öngyilkosjelölt valóban vezzethette volna lakott terület fölé is a gépet.
737-esen két funkció van a robotpilótán: VNAV és LNAV: Utóbbit megnyomva az FMC-be beprogramozott útvonalat követi le a gép (Lateral Navigation), a másik a beprogramozott emelkedési-süllyedési profilt (Vertical Navigation). Gondolom hasonlóan kiválasztható ez az Airbus-on is, itt csak az LNAV lett kikapcsolva/átállítva.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re:Repülés
« Válasz #1090 Dátum: 2015.04.03 13:45:34 »
Blue Angels - belső videóval (bár a zene nem valami jó).
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Repülés
« Válasz #1091 Dátum: 2015.04.04 16:52:49 »
Ja, ez a bolondbiztonság meg elektronika felülbírálja az embert kérdéskör örök vita tárgya. Szerintem sokkal több emberi hibát sikerült már az elektronikának kiküszöbölnie, mint amennyi elektronikai (inkább tervezési) hibát az embernek.
Vagy fogalmazzhatunk úgy is, hogy több, emberi hiba által elkövetett baleset lett volna elkerülhető elektronikával, mint fordítva.
De felmerül a kérdés, hogy egy elvetemültebb öngyilkosjelölt valóban vezzethette volna lakott terület fölé is a gépet.
737-esen két funkció van a robotpilótán: VNAV és LNAV: Utóbbit megnyomva az FMC-be beprogramozott útvonalat követi le a gép (Lateral Navigation), a másik a beprogramozott emelkedési-süllyedési profilt (Vertical Navigation). Gondolom hasonlóan kiválasztható ez az Airbus-on is, itt csak az LNAV lett kikapcsolva/átállítva.
Abszolút egyetértünk: sokkal több emberi hibát sikerül(t) kivédeni az elektronikának köszönhetően, mind fordítva. Ezen amúgy iszonyúan fel tudok dühödni, mikor valaki ezt kétségbe vonja  :censored: ... én nem is tudom, mennyire kell ehhez hülyének lenni? Nagyon. Nagyon-nagyon!

Bizonyítékból annyi van, mint égen a csillag: elég összevetni pl. a fly-by-wire bevezetése előtti, és utáni vadászgép-típusok baleseti statisztikáit. Pedig a vadászpilóták, azok aztán tudnak repülni, ugye?

Amúgy igen, természetesen ha a pilóta célja a még nagyobb rombolás lett volna, bármelyik lakott területen is "letehette" volna a gépet, a hatótávolságán belül. Lásd 9/11...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:Repülés
« Válasz #1092 Dátum: 2015.07.04 14:21:17 »
Jaj... "felettünk" fordult meg a US Air Force A-10 köteléke, 2x is  :wub:

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Repülés
« Válasz #1093 Dátum: 2015.07.04 16:46:18 »
jah,én is láttam.
szép nagy dögök.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Repülés
« Válasz #1094 Dátum: 2015.07.31 10:16:37 »
hallottatok vmi vadászrepülős hadgyakorlatról manapság?
a bükk fölött csapatnak,mintha vmi elfogást gyakorolnának.
észak felől jönnek.
egerszalók,eger, szilvásvárad fölött is láttam tegnap meg ma vadászgépeket.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки