Szerző Téma: Repülés  (Megtekintve 200176 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Repülés
« Válasz #1050 Dátum: 2015.03.31 12:49:44 »
Azért gondoljatok bele, ez nem csak hirtelen gondolat lehetett.

Lehetősége nyílt élni azzal a helyzettel, hogy a kapitány kiment a fülkéből. Amúgy meg ha a kapitánynak nem kellett volna a WC-re menni egész út alatt, nem tehette volna ezt meg, akkor szőhette volna a tervét a következő utakon, míg egyszer csak "csapdájába" nem esik a kapitány, azzal, hogy kimegy.ú

Mekkora elmebeteg...
:excl: :excl: :excl:

Ezért a reakcióm.
Olyannyira elmebeteg, mint az össze ma terroristaként nyilvántartott személy. Ugyanaz. Teljesen lényegtelen, hogy egy államot akar valaki valamire kényszeríteni és azért gyilkol tömegeket, vagy más okból kifolyólag. A lényeg, az eredmény ugyanaz.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re:Repülés
« Válasz #1051 Dátum: 2015.03.31 14:44:48 »
A te autódban meg villanymotor van.  Benzin motor vagy villainy motor mindegy, hajtja az autót.
Vagy mégsem mindegy?  :surrender:
Attila 31
  - Avensis
- Prius

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Repülés
« Válasz #1052 Dátum: 2015.03.31 15:17:25 »
Az én autóm miatt hány civil ember halt meg?  :szemez: (nem is értem, hogy jön ide a példád...)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Repülés
« Válasz #1053 Dátum: 2015.03.31 15:43:34 »
itt valami gáz van, az biztos. pont ezért, amit írsz. ha orvos látta az embert, és megállapította róla, hogy nem repülhet, akkor az első dolga az kellett volna legyen, hogy felhívja a légitársaságot.
És hol marad az üzemorvos :D?
Vagy  nekik nem kell? :hmmmm: Érdekes nekem kell ,pedig csak laptoppal dolgozom, rakosgatom az árut, telefonálgatok, utazgatok. ;)

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Repülés
« Válasz #1054 Dátum: 2015.03.31 15:54:24 »
:excl: :excl: :excl:

Ezért a reakcióm.
Olyannyira elmebeteg, mint az össze ma terroristaként nyilvántartott személy. Ugyanaz. Teljesen lényegtelen, hogy egy államot akar valaki valamire kényszeríteni és azért gyilkol tömegeket, vagy más okból kifolyólag. A lényeg, az eredmény ugyanaz.
Ez esetben a legnagyobb baj az, hogy ismét egy olyan eset fordult elő, amire nem lehetett számítani (legalábis előre, utólag  már más a helyzet)
Nem kicsit hasonlít a NY tornyokra, azóta tudják, hogy a terroristákra kell koncentrálni. De elmebetegeket még nehezebb volt szűrni (de majd mostantól utólag)
Érdekes mindig kitalálnak az "emberek" újabb és újabb elképesztő "bűnöket".

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Repülés
« Válasz #1055 Dátum: 2015.03.31 19:09:21 »
itt valami gáz van, az biztos. pont ezért, amit írsz. ha orvos látta az embert, és megállapította róla, hogy nem repülhet, akkor az első dolga az kellett volna legyen, hogy felhívja a légitársaságot.
Ha tudja, hogy az illető pilóta. És ha mint egy hétköznapi civil ment be egy orvoshoz?  :hmmmm:

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Repülés
« Válasz #1056 Dátum: 2015.03.31 19:24:44 »
Amúgy, a magyar jog szerint, a csávó ezt követte el szerintem:

http://lorik.hu/vasuti-legi-vagy-vizi-kozlekedes-veszelyeztetese/

Bocs, de ez nem veszélyeztetés. A sztori szándékosságot igazol. Az emberölés nem játszik?

Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Repülés
« Válasz #1057 Dátum: 2015.03.31 20:12:44 »
Bocs, de ez nem veszélyeztetés. A sztori szándékosságot igazol. Az emberölés nem játszik?
Mester, elolvastad a bcs. tényállását, és minősített eseteit? Ha igen, akkor nem értem, miért írod ezeket. Ha még nem tetted meg, akkor olvasd el...

http://lorik.hu/vasuti-legi-vagy-vizi-kozlekedes-veszelyeztetese/

Egy némileg hasonló példa: aki közúton, gépjármű-vezetőként okoz halálos szerencsétlenséget, azt sem emberölés miatt fogják felelősségre vonni.
« Utoljára szerkesztve: 2015.03.31 20:19:03 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Repülés
« Válasz #1058 Dátum: 2015.03.31 20:24:47 »
vagy legalábbis erre gondoltál, amikor leírtad korábban azt, amit   :hug:
Erre GONDOLTAM? Nem, nem csak gondoltam erre, hanem BELINKELTEM a terrorcselekmény leírását.

Agyam eldobom, hogy mennyire figyelmetlenül olvas mindenki... el sem olvassátok, amit a másik ír. Elolvassátok egy részét, aztán már reagáltok is. Reagáltok, és vissza sem olvastok előtte, hogy vajon tényleg azt (nem) írta-e az illető, amire ti gondoltok. Egyre általánosabb (nem csak itt a fórumon, hanem a neten mindenhol), és nagyon idegesítő  :wacko:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Repülés
« Válasz #1059 Dátum: 2015.03.31 20:32:08 »
Azért gondoljatok bele, ez nem csak hirtelen gondolat lehetett.

Lehetősége nyílt élni azzal a helyzettel, hogy a kapitány kiment a fülkéből. Amúgy meg ha a kapitánynak nem kellett volna a WC-re menni egész út alatt, nem tehette volna ezt meg, akkor szőhette volna a tervét a következő utakon, míg egyszer csak "csapdájába" nem esik a kapitány, azzal, hogy kimegy.ú

Mekkora elmebeteg...
Nagy valószínűséggel szerintem sem akkor találhatta ezt ki. Szvsz ha spontán indulatból vág bele, akkor meggondolta volna magát, azalatt a 10 perc alatt... Szóval, jó régen kitervelhette szerintem is. És bizonyára arról is meggyőzte magát, hogy jobb lesz így az áldozatoknak is, elvégre ezen a világon élni xar dolog...  ::) :wacko: :nonono:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Repülés
« Válasz #1060 Dátum: 2015.03.31 20:38:08 »
Az én autóm miatt hány civil ember halt meg?  :szemez: (nem is értem, hogy jön ide a példád...)
Úgy jön ide a példája, hogy összemosol össze nem tartozó dolgokat és fogalmakat. És még ki is akadsz, ha valaki (békésen) szóvá teszi. Egy pszichopata gyilkos NEM feltétlenül terrorista (függetlenül attól, hogy hány embert öl meg), köze nincs hozzá. Terroristává attól lesz valaki, hogy egy bizonyos célból követi el a tettét. A tett indítéka a lényeg, és bocs, de ez nem "jogászkodás". Maximum igény a pontosságra  ::)

Ez a pacák annyit akart elérni a tettével, amit sajnos el is ért  :no: ... meghalt ő is, és a többiek is, ennyi  :cry:
« Utoljára szerkesztve: 2015.03.31 21:04:32 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Repülés
« Válasz #1061 Dátum: 2015.03.31 20:53:57 »
Erre GONDOLTAM? Nem, nem csak gondoltam erre, hanem BELINKELTEM a terrorcselekmény leírását.
Agyam eldobom, hogy mennyire figyelmetlenül olvas mindenki... el sem olvassátok, amit a másik ír. Elolvassátok egy részét, aztán már reagáltok is. Reagáltok, és vissza sem olvastok előtte, hogy vajon tényleg azt (nem) írta-e az illető, amire ti gondoltok. Egyre általánosabb (nem csak itt a fórumon, hanem a neten mindenhol), és nagyon idegesítő  :wacko:

esküszöm, nem találom, hol linkelted be a terrorcselekmény leírását. megmutatnád?

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Repülés
« Válasz #1062 Dátum: 2015.03.31 21:05:25 »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Repülés
« Válasz #1063 Dátum: 2015.03.31 21:14:59 »
Terrorcselekménynek szokott lenni politikai/vallási háttere (régen keresztes hadjárat címen futott).
Ez egy sima szándékosan elkövetett tömegmészárlás
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Repülés
« Válasz #1064 Dátum: 2015.03.31 21:18:49 »
Terrorcselekménynek szokott lenni politikai/vallási háttere (régen keresztes hadjárat címen futott).
Ez egy sima szándékosan elkövetett tömegmészárlás
Szerintem elsősorban magát akarta megölni a nyomorult  ::) ... sajnos van egy fajtája az öngyilkosoknak, aki ezt szereti látványosan tenni, mert valójában vágyik a figyelemre is. Ugyanebbe a kategóriába tartoznak pl. azok, akik autópályán szemből nekihajtanak valaki(k)nek  :wacko:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )