Szerző Téma: Repülés  (Megtekintve 200237 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Repülés
« Válasz #1035 Dátum: 2015.03.28 18:07:55 »
Ha nagyon belenéznénk az emberekben, mindegyikben találnánk olyan tulajdonságot, ami közveszélyesnek tekinthető, ergó mindenkit el lehetne tiltani a vezetéstől, munkától, kizárni a társadalomból.
lásd Összeomlás Michael Douglas-szel.
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Repülés
« Válasz #1036 Dátum: 2015.03.30 20:35:49 »
Hagyjuk már a kibszott jogszabályokat, ha kérhetem. Mélységesen felháborít a tény, hogy jog szerint ez nem terrosista cselekmény, de ha Párizsban egy lapkiadóban 11 embert agyonlőnek, meg egy rendőrt az utcán, valamint, Norvégiában lelőnek 7x embert, az terrorizmus?

Józan paraszt eszünket kellene az ügyben használni! Ez - a jelek szerint - egy "néma", pszichopata gyilkos és, mivel a tettét valszeg előre eltervezte, ezért igenis, terroristának kell minősíteni. Én, ha tehetném mégegyszer megölném ezt a senkiházit...  :censored: :censored: :censored:
Nyugika van, OK  ::) ? Nem tudom, miért káromkodsz itt. Neked a "terrorcselekmény" súlyosabb, mint a "tömeggyilkosság"? OK, akkor felőlem nevezd a pacákot terroristának. Ettől még helytelen, amit írsz. Az én szememben ez a fószer egy tömeggyilkos őrült, és én nem látom be, ez miért hangzana kevésbé súlyosan, mint a "terrorista". A terrorista azért öl (rombol, pusztít stb), hogy valakiknél valamilyen hatást elérjen. Ez az őrült egyáltalán nem ilyen volt. Úgyhogy köze nincs a terrorizmushoz. És még egyszer, megköszönném, ha mellőznéd ezt a stílust, mikor egymással beszélgetünk  ::)

És nem halottak számában mérjük egy cselekmény súlyát!!! Ez milyen már, hogy összeveted, hogy ott "csak" 11 ember halt meg, itt meg 150?!? EGY ember halála is lehet nagyobb gaztett (az indítéktól függően), mint egy ilyen őrült cselekedet. Hogy egy példát is mondjak: aki egy gyereklányt megerőszakol, aztán brutálisan megkínoz és megöl (hogy ne számolhasson be a tettéről), az az én szememben semmivel sem kevésbé alávaló gonosztevő, mint ez a nyomorult beteg, őrült pilóta. (Ja, és ez sem terrorizmus.)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Repülés
« Válasz #1037 Dátum: 2015.03.30 20:39:34 »
És utólag milyen okos mindenki: mármint a fickó idegileg labilis volt, fura kijelentései voltak, kezelés alatt ált stb.
De kérdem én: melyikőnknek nincsenek olyan kijelentései, amit ha akkor komolyan venne bárki is, már rég zárt falak közt kéne ülnie?
Most hallottam a híradóban, miközben itt írok: a fickót KEZELTÉK az öngyilkossági késztetései miatt, még a pilótaképzése előtt. Azért ez picit más, mint mikor bármelyikünk, egy nehéz pillanatban, olyasmit mond, hogy "hát én mindjárt kinyírom magam"...  ::)

Olyan rendszerre lenne szükség, amely lehetetlenné teszi, hogy bárki, akinek ilyen előzmények vannak az életében, ilyen munkát vállalhasson. Ezek után, majd talán történnek is lépések ebben az irányban.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Repülés
« Válasz #1038 Dátum: 2015.03.30 20:40:50 »
Nem is értem, hogy az "üzemorvos" hogyan engedte "volánhoz"  :no:
Nem engedte (volna). A lakásán találták meg az összetépett orvosi papírt, arról, hogy nem repülhet.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Repülés
« Válasz #1039 Dátum: 2015.03.30 20:51:26 »
Én sem hiszem el azt, hogy ha valaki véget akar vetni az életének az általa szeretett munka miatt, miért nem bérel ki egy kis gépet és azzal rendezi le maga között. Lehet az elutasító levelet éppen a járatának indulása előtt kapta kézhez és nem igazán gondolta át a dolgot.

Sajnos a repülés egy olyan műfaj, hogy az ilyen szerencsétlenségek járulnak hozzá a biztonság növeléséhez. Gondolom itt is lesznek majd változások: pilóta egyedül nem maradhat a fülkében, vagy nem a pilóta kapja meg az orvosi eredményeket, hanem valami szervezet, aki azonnal eltiltja a repüléstől.
Komolyabb cégeknél felmondás után már az asztalodhoz sem mehetsz vissza, max kísérettel, nehogy még bosszúból elkövess valamit.
2. bekezdés: 100 % egyetértek  :yes: !

1. bekezdés: látod, ez is egy jó meglátás. De nála ennek tényleg sok évre visszamenő előzményei voltak... ráadásul, szvsz ha hirtelen ötlet lett volna, tutira meggondolja magát azalatt a 10 perc alatt, amíg a gép süllyedt... főleg, hogy a 10-ből 8-ban a kapitány már próbált bejutni, és az utasok sikoltoztak. BÁRKI, aki nem komplett gyogyós, meggondolta volna magát ennek hatására. De a fickónak még a légzése is nyugodt maradt  ::)

Mondjuk, ezzel kapcsolatosan én akár azt is el tudom képzelni, hogy benyomott magának valami nagyon gyors szedatív nyugtató injekciót, miután magára zárta az ajtót, és süllyedésbe vitte a gépet...  :?:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Repülés
« Válasz #1040 Dátum: 2015.03.30 21:00:14 »
Amúgy, a magyar jog szerint, a csávó ezt követte el szerintem:

http://lorik.hu/vasuti-legi-vagy-vizi-kozlekedes-veszelyeztetese/
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Repülés
« Válasz #1041 Dátum: 2015.03.30 21:27:00 »
Nem engedte (volna). A lakásán találták meg az összetépett orvosi papírt, arról, hogy nem repülhet.
Orvosi titoktartásra hivatkoznak. Értem én, de mégsem.
Ha valakinél olyan betegség, állapot lép fel, ami miatt nem vezethet, hivatalból jelentik és ideiglenesen bevonják a jogosítványát (legalábbis én így tudom és a családban volt ilyen eset).  Hogy ezt egy pilóta esetén ne lehetne megtenni, nem értem  :no:

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Repülés
« Válasz #1042 Dátum: 2015.03.30 21:34:48 »
Amúgy, a magyar jog szerint, a csávó ezt követte el szerintem:

http://lorik.hu/vasuti-legi-vagy-vizi-kozlekedes-veszelyeztetese/

Mi lett volna, ha túlélte volna a katasztrófát? :hmmmm:

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Repülés
« Válasz #1043 Dátum: 2015.03.30 22:02:25 »
Most hallottam a híradóban, miközben itt írok: a fickót KEZELTÉK az öngyilkossági késztetései miatt, még a pilótaképzése előtt. Azért ez picit más, mint mikor bármelyikünk, egy nehéz pillanatban, olyasmit mond, hogy "hát én mindjárt kinyírom magam"...  ::)
Én inkább arra gondoltam, hogy olyat mondok valakire "letépem az arcod", "szétrúgom a se..ed" stb.
HA 10 év múlva tényleg letépem valaki arcát, akkor majd jönnek azzal, hogy "korábban is voltak szadista hajlamai, mert ezt mondogatta"?   :hmmmm:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Repülés
« Válasz #1044 Dátum: 2015.03.30 23:57:50 »
Mi lett volna, ha túlélte volna a katasztrófát? :hmmmm:
A repcsi engedélyét minimum elveszik :)
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Repülés
« Válasz #1045 Dátum: 2015.03.31 09:29:02 »
Orvosi titoktartásra hivatkoznak. Értem én, de mégsem.
Ha valakinél olyan betegség, állapot lép fel, ami miatt nem vezethet, hivatalból jelentik és ideiglenesen bevonják a jogosítványát (legalábbis én így tudom és a családban volt ilyen eset).  Hogy ezt egy pilóta esetén ne lehetne megtenni, nem értem  :no:
itt valami gáz van, az biztos. pont ezért, amit írsz. ha orvos látta az embert, és megállapította róla, hogy nem repülhet, akkor az első dolga az kellett volna legyen, hogy felhívja a légitársaságot.

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Repülés
« Válasz #1046 Dátum: 2015.03.31 09:32:12 »
csak a miheztartás végett idézem a BTK-ból, hogy mi a terrorcselekmény (a definíció nagyjából mindenhol ugyanaz):

Aki abból a célból, hogy
a) állami szervet, más államot vagy nemzetközi szervezetet arra kényszerítsen, hogy valamit tegyen, ne tegyen vagy eltűrjön,
b) a lakosságot megfélemlítse,
c) más állam alkotmányos, társadalmi vagy gazdasági rendjét megváltoztassa vagy megzavarja, illetve nemzetközi szervezet működését megzavarja
...

stb-stb.

szóval az a terrorista, aki államot akar kényszeríteni valamire, vagy aki a lakosságot akarja megfélemlíteni.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Repülés
« Válasz #1047 Dátum: 2015.03.31 11:10:45 »
Én ezt már leírtam korábban is. Ezért is döbbentem meg bepi hozzászólásán - a stílusán is, a tartalmán is.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Repülés
« Válasz #1048 Dátum: 2015.03.31 11:31:21 »
vagy legalábbis erre gondoltál, amikor leírtad korábban azt, amit   :hug:

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9521
Re:Repülés
« Válasz #1049 Dátum: 2015.03.31 12:40:32 »
Azért gondoljatok bele, ez nem csak hirtelen gondolat lehetett.

Lehetősége nyílt élni azzal a helyzettel, hogy a kapitány kiment a fülkéből. Amúgy meg ha a kapitánynak nem kellett volna a WC-re menni egész út alatt, nem tehette volna ezt meg, akkor szőhette volna a tervét a következő utakon, míg egyszer csak "csapdájába" nem esik a kapitány, azzal, hogy kimegy.ú

Mekkora elmebeteg...