Szerző Téma: Repülés  (Megtekintve 200178 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Re: Re:Repülés
« Válasz #765 Dátum: 2013.08.05 23:41:20 »
Ha kérhetem, ne b+-ezz nekem, rendben?  Köszi.

Egyébként, amit leírtál maxiumálisan egyetértek.
azt akarta írni,h bámuld meg...
má az is baj???;)))
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Repülőnap képek!
« Válasz #766 Dátum: 2013.08.06 12:23:27 »
Alábbi albumban megnézhetitek a repnapon készített képeimet. Sajnos, teleobjektív hiányában extra képeket nem tudtam készíteni, legközelebb igyekszem kölcsönözni egyet...  :)

Kecskemét 20130803
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

marcedli

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 612
Re:Repülőnap képek!
« Válasz #767 Dátum: 2013.08.06 12:25:39 »
Alábbi albumban megnézhetitek a repnapon készített képeimet. Sajnos, teleobjektív hiányában extra képeket nem tudtam készíteni, legközelebb igyekszem kölcsönözni egyet...  :)

Kecskemét 20130803
cool!
Honda FR-V 2.2 ctdi 2006
Kia Sportage 2018

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re:Repülés
« Válasz #768 Dátum: 2013.08.08 02:15:35 »
Itt az első videón lehet látni, hogy eléggé sokat kavarnak mind a botkormánnyal, mind a gázkarral hogy olyan legyen a szinkron, amilyen :)
Gabe 254.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Repülés
« Válasz #769 Dátum: 2013.08.08 22:49:03 »
Na, akkor írok egy kis beszámolót én is  :yes:

Kilencen mentünk, két autóval, Nagyváradról. A kilencből hatan először voltak repnapon  :) ! Reggel fél 6-kor indultunk neki a 220 km-es útnak, abban a hitben, hogy időben leszünk... nem lettünk  :lol: ! Pedig amikor 8:45-kor beértünk Nagykőrösre (onnan nem egészen 20 km a reptér), még bizakodtam - de mikor Nagykőrösön, a körforgalomból Kecskemét felé kihajtva, elértük a sor végét, már tudtam, hogy baj lesz  :ph34r: [rohog] ...

Végül akkora baj nem is lett. Az első kb. egy óráról lemaradtunk ugyan - de 11-től, még a parkolóban a buszokra várva, már egész jól láttuk a programot  :) ... magára a reptérre, a pálya mellé fél 12 után nem sokkal értünk be. bepivel telefonon egy helyre navigáltuk egymást  :D - és 12 körül mi is odahurcolkodtunk melléjük, a kerítés közelébe.

A program más volt, mint három éve - úgy lehetne összefoglalni, hogy kevesebb egyéni bemutató, cserébe több kötelék. Nekem kissé hiányoztak a szólózó "nagyvasak" - őket idén gyakorlatilag "csak" a magyar és cseh Gripen, a holland és belga F-16-os, a román MiG-21-es, nomeg a géppárban bemutatózó lengyel Szu-22-esek képviselték. 2010-ben volt még két F-18, valamint egy-egy MiG-29, Mirage F-1, Eurofighter Typhoon és Dassault Rafale is... Más volt az a program, viszont úgy gondolom, az Orosz Vitézek által felvonultatott öt Szu-27-esért már önmagában is megérte elmenni a repülőnapra  :yes: !

Sokan panaszkodnak, hogy utóbbiak nem repültek valami nagyot. Hát... minden relatív. Nekem tetszett. Egyrészt a batár nagy Szuhoj mégsem egy műrepülőgép, másrészt számomra a nap csúcs-pillanata volt, amikor az egyik manővert követően két gép, bömbölő hajtóművekkel, jól látható forszázs-lángokkal, durván szűkített fordulóval a közönség fölé kanyarodva húzott ki a látótérből  :clap:

És persze a többiek -különös tekintettel a Turkish Starsra és a Frecce Tricolorira- is hozták a formájukat  :yes: - bár utóbbiak kommentátora kissé (?) vicces volt már helyenként  :lol:

Ami a szóló bemutatókat illeti: a belga F-16-osé vett le a leginkább a lábamról - amit az előadott, a 30 Seconds To Mars "Closer To The Edge" zenéjének aláfestésével, attól rendesen libabőrös lettem  :wub: !

Mi amúgy mindenféle árnyék nélkül álltuk/ültük/feküdtük végig a napot - ki lehetett bírni, bár estére nem voltunk a legfrissebbek, a megpörkölődött nyakam pedig még két nappal később is fájt  :lol: ...

Rengetegen fikázzák/fikázták a szervezést. Nincs igazuk! Látnivalóan átgondoltan, szervezetten, és eléggé olajozottan ment a parkoltatás, voucherek átváltása karszalagokra, utasok buszokra szállítása, eljuttatása a kapukhoz stb. Parkolás, buszozás ingyen. Mindezt úgy, hogy a jegy ugyanannyiba került, mint amennyibe már az utóbbi 3 alkalommal is  :sorcerer: ! 2000 óta járok Kecskemétre repnapra, de az autó leparkolásától a reptéren, a pálya melletti "letelepedésig" most telt el a legrövidebb idő. Mindez rekord nézőszám mellett!

Volt elég budi, volt elég ivóvíz-csap; és "életmentő" újdonságok voltak a párakapuk  :yes: ... egy csomószor vettük igénybe őket. Sokan írják, hogy talán 2-3 volt belőlük... a fenét. Csak a mi helyünk néhány percnyi közelségében volt vagy öt.

A kijutás is eléggé problémamentesen és szervezetten zajlott. Igen, valóban - kavargott a por rendesen: ott is, ahol a tömeget felvették a buszok - és kint a parkolóban is. Nade ez a szervezők hibája?! Mit is kellett volna tegyenek - folyamatosan locsolni vízzel azt a több hektárnyi területet? Akkor meg azon menne most a nyavalygás, hogy nagy volt a sár  :lol: !

Én inkább azt nem értettem, hogy a tömeget, illetve a forgalmat irányító rendőröknek, katonáknak miért nem osztottak ki porvédő maszkokat  ::) ? Sok órán át ott állni, és letüdőzni azt az iszonyú mennyiségű port, rémes lehetett!

Éjjel 1-kor érkeztünk vissza Váradra - azzal az egybehangzó véleménnyel, hogy szuper nap volt, és legközelebb is ott a helyünk  :yes: !
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Repülőnap képek!
« Válasz #770 Dátum: 2013.08.08 22:49:34 »
Alábbi albumban megnézhetitek a repnapon készített képeimet. Sajnos, teleobjektív hiányában extra képeket nem tudtam készíteni, legközelebb igyekszem kölcsönözni egyet...  :)

Kecskemét 20130803
:clap:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

marcedli

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 612
Re: Re:Repülés
« Válasz #771 Dátum: 2013.08.09 07:55:53 »


Sokan panaszkodnak, hogy utóbbiak nem repültek valami nagyot. Hát... minden relatív. Nekem tetszett. Egyrészt a batár nagy Szuhoj mégsem egy műrepülőgép, másrészt számomra a nap csúcs-pillanata volt, amikor az egyik manővert követően két gép, bömbölő hajtóművekkel, jól látható forszázs-lángokkal, durván szűkített fordulóval a közönség fölé kanyarodva húzott ki a látótérből  :clap:

Én inkább azt nem értettem, hogy a tömeget, illetve a forgalmat irányító rendőröknek, katonáknak miért nem osztottak ki porvédő maszkokat  ::) ?
személyes kedvencemet, a eurofightert én is hiányoltam, és az f16 valóban remek volt :)

a su27-et el is igazították a bemutató után, hogy "ilyet még egyszer ne", persze vasárnap ugyanúgy bekavirnyáztak a nézők felé :D,  ráadásul dobtak egy olyan fordulót a toronynál, amitől befigyelhetett a zabszem, remegett minden

a porvédőt vettem, bár a rendőröket elméletileg mi nem tudjuk ellátni, a következő repnapon lesz mindenkinek, kösz!
Honda FR-V 2.2 ctdi 2006
Kia Sportage 2018

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Repülés
« Válasz #772 Dátum: 2013.08.09 07:58:46 »
jövőre zuhogni fog az eső. nem kell majd maszk;)
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Re:Repülés
« Válasz #773 Dátum: 2013.08.09 08:10:47 »
személyes kedvencemet, a eurofightert én is hiányoltam, és az f16 valóban remek volt :)

a su27-et el is igazították a bemutató után, hogy "ilyet még egyszer ne", persze vasárnap ugyanúgy bekavirnyáztak a nézők felé :D,  ráadásul dobtak egy olyan fordulót a toronynál, amitől befigyelhetett a zabszem, remegett minden

a porvédőt vettem, bár a rendőröket elméletileg mi nem tudjuk ellátni, a következő repnapon lesz mindenkinek, kösz!
Neked csak annyi van írva a névtábládra, hogy "NAGY"? Legközelebb, mielőtt megyünk, veled is összecsörgünk legalább pár szó és egy gyorsa személyes találkozó erejéig, ha már itt a fórumon "ismerjük" egymást.  ;)

A porvédő tényleg jó ötlet, bár, aligha fogják használni szerintem a rendőrök, mert ilyen hőségben az egyszerű papír maszk mögött kifújt levegő még melegebb, mintha maszk nélkül lélegezné be az ember. Mi anno vasúton használtuk, mert kellett, de utáltuk.

A Szukhojok akkor is elég parásak voltak, amikor nem sokkal előttünk, fent az égen függőlegesen lefelé indultak meg. Élveztem, de azért volt egy kis félelem is bennem.  ::) :)

Mindent egybe vetve, természetesen mi is ott leszünk legközelebb is.  :clap:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Repülés
« Válasz #774 Dátum: 2013.08.09 08:13:34 »
xerintem inkább dr.nagy van ráirva.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

marcedli

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 612
Re: Repülés
« Válasz #775 Dátum: 2013.08.09 08:51:23 »
 :clap:
xerintem inkább dr.nagy van ráirva.
:clap: így van :D

de pólóban voltunk, azon semmi...
Honda FR-V 2.2 ctdi 2006
Kia Sportage 2018

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Repülés
« Válasz #776 Dátum: 2013.08.09 08:53:50 »
:clap: :clap: így van :D

de pólóban voltunk, azon semmi...
Na, vazze, akkor hogy ismerjünk fel??????  :lol: Legalább annyit mondj: Hanyas vagy, Te....  :D (az ismert telefonos ezsmecserét idézve: Hanyas vagy Te disznó?!)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

marcedli

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 612
Re: Repülés
« Válasz #777 Dátum: 2013.08.09 08:58:50 »
Na, vazze, akkor hogy ismerjünk fel??????  :lol: Legalább annyit mondj: Hanyas vagy, Te....  :D (az ismert telefonos ezsmecserét idézve: Hanyas vagy Te disznó?!)
ne fütyülj! :D

feltalálták a telefont, majd megoldjuk :D
Honda FR-V 2.2 ctdi 2006
Kia Sportage 2018

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Repülés
« Válasz #778 Dátum: 2013.08.09 22:32:35 »
jövőre zuhogni fog az eső. nem kell majd maszk;)
Alig hinném, hogy jövőre rendezik a következőt  ::)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Re:Repülés
« Válasz #779 Dátum: 2013.08.09 22:57:53 »
személyes kedvencemet, a eurofightert én is hiányoltam, és az f16 valóban remek volt :)
Nekem a MiG-29 a kedvencem  :wub: ... gondolok itt elsősorban arra, amit anno Vári Gyula, "Bagira", "Topi" előhozott belőle  :yes: ... De az Eurofighter tudása objektíven csakugyan (még) jobb. Ezzel együtt, talán összességében a legkeményebb, legjobb egyéni bemutatót Kecskeméten a Rafale-tól láttam, 2010-ben  :sorcerer: !

a su27-et el is igazították a bemutató után, hogy "ilyet még egyszer ne", persze vasárnap ugyanúgy bekavirnyáztak a nézők felé :D,  ráadásul dobtak egy olyan fordulót a toronynál, amitől befigyelhetett a zabszem, remegett minden
A szokásos, felelőtlen, kivagyi orosz keménykedés  :nonono: ... Nagyon tetszett az a közönség fölé befordulós manőver, de ettől még ezt gondolom róluk. Meg akarták mutatni, hogy tojnak ők a NATO-előírásokra... pláne a volt "gyarmatuk" felett  :nonono:

a porvédőt vettem, bár a rendőröket elméletileg mi nem tudjuk ellátni, a következő repnapon lesz mindenkinek, kösz!
Hát igazán nincs mit  :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )