Szerző Téma: Repülés  (Megtekintve 200091 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

tutinet

  • Vendég
Re: Repülés
« Válasz #360 Dátum: 2010.07.14 23:44:14 »
http://vastagbor.blog.hu/2010/07/14/red_bull_vilagkupa_dissmissed

Érdemes átnézni a kommenteket.
döbbentem...

Én is......

főleg ezen :
zero:
3 évig volt szerencsém lakni a Fővám téren, szuper volt 3 napig csukott ablaknál otthon pihenni, mikor 5 percenként fordult meg egy repülő a ház felett 100 méterre, fülsiketítő zúgással. De ez nem csak engem zavart. Ha jól látom, a többi helyszínen sokkal messzebb voltak a lakóházak. Németországban, a következő versenyen pedig egyenes egy motorverseny-pályán lesz megrendezve a verseny. Érdekes, nálunk a Hungaroring, mint helyszín, fel sem merült.

Amúgy kíváncsi lennék, hogy ha a "tökömtudja" multicég bekopog a minisztériumba, hogy a "tökömtudja versenyhez" szeretnék elkérni a teljes Duna-partot 3 napra egy állami ünnepen ingyért, akkor vajon kidobják a "tökömtudja" multicéget röhögve, vagy csak annyit kérdeznek, hogy mennyit is adnának pontosan egy vagy több nokiásdobozban az engedélyért?



Tény, hogy az ilyen versenyeket nem egy világváros közepén kell rendezni, ott van erre Tököl, Szolnok stb.  vagy ott a Hungaroring sok sok lelátóval vagy a Balaton, ott is szép repülőbemutatókat lehet rendezni és akit érdekel a repülés lemehet megnézni. Sok alkalmas hely van erre és lehetne a vidéket is jobban megismertetni a külfölddel.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Repülés
« Válasz #361 Dátum: 2010.07.15 07:03:29 »
ja. csak 10-15 ropiból fordulsz meg ha lemész vhova vidékre. mi minden évben összejöttünk haverokkal a rakparton és néztük
idén vittem volna a gyereket is. inkább nem mondok semmit.  :censored:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9394
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Repülés
« Válasz #362 Dátum: 2010.07.15 07:22:58 »
ja. csak 10-15 ropiból fordulsz meg ha lemész vhova vidékre. mi minden évben összejöttünk haverokkal a rakparton és néztük
idén vittem volna a gyereket is. inkább nem mondok semmit.  :censored:
Mert máshol nem laknak ám emberek, akik eddig 10-15 ropiból utaztak ezért BP-re....

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: Repülés
« Válasz #363 Dátum: 2010.07.15 08:15:07 »
http://vastagbor.blog.hu/2010/07/14/red_bull_vilagkupa_dissmissed

Érdemes átnézni a kommenteket.
döbbentem...

Én is......

főleg ezen :
zero:
3 évig volt szerencsém lakni a Fővám téren, szuper volt 3 napig csukott ablaknál otthon pihenni, mikor 5 percenként fordult meg egy repülő a ház felett 100 méterre, fülsiketítő zúgással. De ez nem csak engem zavart. Ha jól látom, a többi helyszínen sokkal messzebb voltak a lakóházak. Németországban, a következő versenyen pedig egyenes egy motorverseny-pályán lesz megrendezve a verseny. Érdekes, nálunk a Hungaroring, mint helyszín, fel sem merült.



Tény, hogy az ilyen versenyeket nem egy világváros közepén kell rendezni, ott van erre Tököl, Szolnok stb.  vagy ott a Hungaroring sok sok lelátóval vagy a Balaton, ott is szép repülőbemutatókat lehet rendezni és akit érdekel a repülés lemehet megnézni. Sok alkalmas hely van erre és lehetne a vidéket is jobban megismertetni a külfölddel.


Nekem is volt szerencsém három évig a készenléti légtér alatt lakni, és bár nagyon szeretem a repülést és a repülőket, de szinte kibírhatatlan volt, hogy három napon át sok-sok órán keresztül gyakorlatilag csillapítatlan hangú versenymotorok bömbölnek pár száz méterre. Szerencse, hogy nem kellett megtapasztalni, milyen ez egy kisgyerekkel. Tényleg nem véletlen, hogy sehol sem a város felett, hanem lakatlan területen, vagy nagy SZABAD vízterület felett van a verseny.

Ja és valahogy Portugáliában sem jött össze a versenyszervezés.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Repülés
« Válasz #364 Dátum: 2010.07.15 09:11:55 »
ferihegy mellett nőttem fel.  ::)
a belvárosban végighallgattam én is a melóban az edzést
ma reggel 6 20 kor egy ház felett 50 méterrel a kétfedeles szúnyogirtó gép ébresztett fel a gyerekkel együtt
mégis elmentem volna a red bull race-re.
tudni kell tűrni.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

tutinet

  • Vendég
Re: Repülés
« Válasz #365 Dátum: 2010.07.15 10:46:03 »
ja. csak 10-15 ropiból fordulsz meg ha lemész vhova vidékre. mi minden évben összejöttünk haverokkal a rakparton és néztük
idén vittem volna a gyereket is. inkább nem mondok semmit.  :censored:

Mondjuk Tökölre vagy a Ringre biztos nem 10-15-ért fordulsz hanem kevesebbért.

tutinet

  • Vendég
Re: Repülés
« Válasz #366 Dátum: 2010.07.15 10:51:02 »
ferihegy mellett nőttem fel.  ::)
a belvárosban végighallgattam én is a melóban az edzést
ma reggel 6 20 kor egy ház felett 50 méterrel a kétfedeles szúnyogirtó gép ébresztett fel a gyerekkel együtt
mégis elmentem volna a red bull race-re.
tudni kell tűrni.


Ez érthető és az teljen okés, hogy szeretnéd nézni a repülőket. A nagyobb probléma a verseny körüli korrupciós vagy gyanús ügyletek anomáliák. Ingyenes rakparthasználat , engedélyek, reklámok , 1 személyes offshore kft-k stb.

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: Repülés
« Válasz #367 Dátum: 2010.07.15 13:02:53 »

mégis elmentem volna a red bull race-re.
tudni kell tűrni.


Simán mehetsz, bepattansz az autóba és irány Németország, a szezonzáró.

Viszont ekkora zajterhelést nem kell tűrni, vannak rá szabályok, előírások. Tessék kivinni a készenléti légteret a főváros felől lakatlan területre, legyen korlátozva a repült idő gépenként 5-5 percre. A régi augusztus 20.-i légiparádék gyakorlása sem a főváros felett zajlott, csak maga az esemény és a főpróba. Megvan a polcomon párnak a forgatókönyve, nincs benne szó három napon át tartó szabad mélyrepülésről.  :no:

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re: Repülés
« Válasz #368 Dátum: 2010.07.15 14:11:11 »
Mondjuk az első Red Bull Racin az pont a Tököli reptéren volt. Szerintem nem volt azzal semmi gond. Viszont az biztos, hogy a városban sokkal többen nézték meg - ott viszont én nem, nem bírom azt a tömeget.

Attila 31
  - Avensis
- Prius

tutinet

  • Vendég
Re: Repülés
« Válasz #369 Dátum: 2010.07.15 15:48:24 »
Mondjuk az első Red Bull Racin az pont a Tököli reptéren volt. Szerintem nem volt azzal semmi gond. Viszont az biztos, hogy a városban sokkal többen nézték meg - ott viszont én nem, nem bírom azt a tömeget.



De csak azért nézték meg sokan mert nem sokkal utána tüzijáték volt és előre elfoglalták a jó helyeket. Amúgy kevesen nézték volna. Ezt használták ki  a szervezők is.

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re: Repülés
« Válasz #370 Dátum: 2010.07.16 09:46:26 »
Hát meg a reptérre elmenni nem annyira egyszerű, mint leszállni a 2-es villamosról. ;-)
Nem hiszem, hogy kevesen nézték volna meg, biztos többen, mint ahányan kimentek a Tököli reptérre - és ott is voltak néhányan.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Repülés
« Válasz #371 Dátum: 2010.08.12 23:50:50 »
Mára ezzel búcsúzom  :hug: ...

[ Invalid YouTube link ]
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Repülés
« Válasz #372 Dátum: 2010.08.13 12:33:04 »
Gyönyörű a kis "füstös"! :clap: Az meg, hogy az első 30 másodperc alatt elfogyasztott annyi üzemanyagot, amennyit én egy év alatt, kit érdekel... :hug:
Gabe 254.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Repülés
« Válasz #373 Dátum: 2010.08.13 12:43:18 »
Semmilyen más a Kecskeméti repülő napon megjelent géppel nem összehasonlítható a MIG-29. Egyszerűen egy ikon, főleg a magyaroknak!
Egy sztori 2007(?)-ből: Kint voltunk akkor is a repülő napon, körbenéztem, emberek heverésznek, olvasnak, alszanak, gyereket rendszabályoznak... aztán a hangosbemondóba egy hangfoszlány: "...és akkor most a magyar MIG..."
... Gyerekek, az addigi tájkép (emberekre értem) megváltozott. Az emberek egymást lökdösve futottak a drótkerítéshez, két kézzel kapaszkodtak bele, és tágra nyílt szemekkel csodálták, ahogy "melegít" a mi gépünk. Aztán nyomott egy átláthatatlan fekete kojtot a gép, és kb 100m gurulás után a szó szoros értelmében függőlegesen fölfelé vette az irányt gyomor rezgető hangorkán közepette. Olyan érzés volt hallani, mintha azt mondaná: "nem érdekel, ki mit csinál, én szétszakítom az egész égboltot!!!"
Persze a tömeg füttyögött, újjongott és tapsolt. Eszméletlen riszpektje van itthon a MIG-29-nek...  :)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Repülés
« Válasz #374 Dátum: 2010.08.13 14:23:59 »
Hát igen, nem rossz gép. Mondjuk ebben a gyorsan szálljunk föl dologban az F15öt nehéz überelni :D
Gabe 254.