Szerző Téma: Szerviz  (Megtekintve 2305460 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Szerviz
« Válasz #7110 Dátum: 2012.07.30 06:49:40 »
Én ebben a módszerben szkeptikus vagyok, hogy alapos tisztítást végezne. Ellenben 2-3000km-ként olajat cserélni durva pazarlás, mind anyagilag, mind környezetvédelmi szempontból. Valamennyit elképzelhető, hogy tisztít, de az olyan minimális, hogy hasznát közben nem hiszem, hogy érezné. Tudod, lehet az az olaj bármennyire is full szint (nem ezen múlik), az olyan lerakódást, amit vésővel(!!!) kell letakarítani a dugattyúról, illetve annak furataiból, pusztán egy olaj nem old le.
Amiről Te írsz, az kb. azt a finom olajfilm réteget szedheti le, ami csak lerakódás, nem odaég az anyagra (és lesz belőle korom), akár még újjal megdörzsölve is lejön. Az odaégett korom mechanikus úton jön csak le.  :flowers:

4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

szp91

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 58
Re:Szerviz
« Válasz #7111 Dátum: 2012.07.30 10:35:47 »
Köszönöm a válaszokat, egy kicsit megnyugodtam :) De érdekes amit írtál, hogy 5w 40 vagy 0w40... ugyanezen a fórumon több helyen is láttam olyan hozzászólást, hogy kerülni érdemes főleg a 0W-t a vékonysága miatt. Az Edge-et kb 1 hónapja és 1500km-rel ezelőtt öntöttem bele, jó drága volt, szóval egyelőre benn marad és azt öntögetem hozzá. Egyébként miért bizonytalan az eredete? Hamisítás szempontjából, vagy ki tudja honnét szerzi a Castrol a nyers olajat? (úgy hallottam vannak olajgyártók amik a rosszabb orosz finomítók olaját használják, mások pedig a jobb minőségű balti-tengeri finomítóktól-csak hallottam valahol, nem meggyőződésem). Szóval azt mondod, hogy nem fog "beállni" nekem egy megerőltetőbb autópályás túrán, illetve nem kezd kék füstöt eregetni? Szeretném megtartani sokáig az autót, de elég furcsa egy Toyotától az ilyenfajta tervezési hiba...bevallom, kicsit csalódott is vagyok miatta. Az időben elvégzett olajcsere és odafigyeléssel gond nem lesz, előbb el szoktam érni az 1éves periódust, mint a 15000km-t és akkor úgyis csere.
Mégegyszer köszi a választ! :)

Yautja

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 906
Re:Szerviz
« Válasz #7112 Dátum: 2012.07.30 10:38:33 »
Hamisítják, flakont is...csak hivatalos helyről szabad...
az 5W-30 és a 0w-40 közül, a 0W-40 a vékonyabb olaj...
E12 '05 2ZZ-GE 1.8 TS

Autóvillamosság - autó javítás - Toyota szervizelés, Corolla Celica T-Sport javítás- gumiszerelés - autóhifi  stb.

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Szerviz
« Válasz #7113 Dátum: 2012.07.30 13:50:13 »
Az odaégett korom mechanikus úton jön csak le.
Ebben van vmi. Édesapám Ladajának felújjitásakor is kapirgálni kellett rendesen. 60e nél egymásra fordultak a dugattyúgyűrűk, hmm. eléggé kormolt.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Szerviz
« Válasz #7114 Dátum: 2012.07.30 15:03:34 »
Ebben van vmi. Édesapám Ladajának felújjitásakor is kapirgálni kellett rendesen. 60e nél egymásra fordultak a dugattyúgyűrűk, hmm. eléggé kormolt.
Igen, ez simán előfordul. Sőt, az odaégett korom olyannyira "megkövül", hogy az olajfuratokat a dugón rendesen fúrni kell ahhoz, hogy kitakarodjon belőle a lerakódás.
Amit írtál az olajjal kapcsolatban, az az egész problémát megelőzendő jó megoldás, tehát, egy új (vagy nagyon keveset futott) autóba érdemes minél modernebb, jobb olajat rakni, de, amikor már létezik a probléma (olajfogyás), akkor ez már édes kevés, csak az ember pénztárcáját húzza lefelé, az olajfogyást nem állítja meg.  :)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Szerviz
« Válasz #7115 Dátum: 2012.07.30 15:40:15 »
Igen, ez simán előfordul. Sőt, az odaégett korom olyannyira "megkövül", hogy az olajfuratokat a dugón rendesen fúrni kell ahhoz, hogy kitakarodjon belőle a lerakódás.
Amit írtál az olajjal kapcsolatban, az az egész problémát megelőzendő jó megoldás, tehát, egy új (vagy nagyon keveset futott) autóba érdemes minél modernebb, jobb olajat rakni...

Így van, de a sokat futottba is igaz ez, ami nincs elhanyagolva!
Sok motornál nem is a jó olaj, hanem az időbeli tényezőnél van gond. Sokan azt hiszik, ha nem megy egy évben csak 5000km-t akkor elég 2 évente és máris betartotta a 10E-res periódust. EZ NEM IGAZ! 1Év / 10 E km, ha sok a megterhelő, városi vagy forszírozott használat, akkor korábban!

diegho

  • Vendég
Re:Szerviz
« Válasz #7116 Dátum: 2012.07.30 20:57:29 »
Akinek 4A-FE motoros E10-e van milyen gyertyát szokott belerakni? A könyv NGK BKR6EYA-t ír, találtam egy helyet ahol 736ft, plusz a szállítás, vehetem?

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Szerviz
« Válasz #7117 Dátum: 2012.07.30 21:08:28 »
Igen ez való bele,de nem vennék bizonytalan helyröl!

diegho

  • Vendég
Re:Szerviz
« Válasz #7118 Dátum: 2012.07.30 21:12:59 »
Igen ez való bele,de nem vennék bizonytalan helyröl!

Netes bolt, van vagy 10 hely ahol 1000ft alatt van, inkább ez, mint bárdinál és unix-nál a nem belevaló, ugyanis egyiknél sem ezt írják hozzá és már sikerült az avensis-be venni nem belevalót unix-nál, cirka 24ezer ugrott, azóta is ott állnak a garázsban valahol a dobozban, 1000km-t mentem velük kb, mikor utánaolvastam és kiderült, hogy ez nagyon nem ebbe való. Itt a legolcsóbb: http://mogauto.hu/page2/index.php?o=111&active=74022&resz=75003 de szállítás nem túl kedvező, ezért máshol is megkapom 5000 alatt szállítással.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10266
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Szerviz
« Válasz #7119 Dátum: 2012.07.30 21:21:42 »
Netes bolt, van vagy 10 hely ahol 1000ft alatt van, inkább ez, mint bárdinál és unix-nál a nem belevaló, ugyanis egyiknél sem ezt írják hozzá és már sikerült az avensis-be venni nem belevalót unix-nál, cirka 24ezer ugrott, azóta is ott állnak a garázsban valahol a dobozban, 1000km-t mentem velük kb, mikor utánaolvastam és kiderült, hogy ez nagyon nem ebbe való. Itt a legolcsóbb: http://mogauto.hu/page2/index.php?o=111&active=74022&resz=75003 de szállítás nem túl kedvező, ezért máshol is megkapom 5000 alatt szállítással.
Bementem a "sarki" autósboltba, mondtam, hogy kérek 4db NGK BKR6EYA gyertyát, és egyből adták is. Még a BKR5EYA-t is. Jó, 1000 körül volt darabja, de szállítás erre már nincsen ugye. Unixnál mit szórakoznak?

diegho

  • Vendég
Re:Szerviz
« Válasz #7120 Dátum: 2012.07.30 21:31:08 »
Unix kiszállította az állítólag iridium magos NGK-t én meg jól betettem az autóba, persze számlát kidobtam, aztán utána néztem, hogy hoppá ez nem is ebbe való, megkérdeztem az NGK német képviseletét és azt írták az bizony nem jó bele, sőt ők már nem is gyártanak bele valót, de megmondták melyik Denso-t tehetem bele és azt sikerült vennem olcsóért, persze előtte a Denso-val is leveleztem egyet és tényleg az kell bele. Unix-nak elküldtem az NGK levelét azt mondták, hogy ha megvan a számlám, akkor hajlandóak az összeg felét visszafizetni, de még fél évre rá is ott volt a listában náluk a nem bele való gyertya.


Sarki boltba most nem nagyon tudok menni, mert vidéken vagyok nagyon, és itt semmi nincs raktáron.
« Utoljára szerkesztve: 2012.07.30 21:32:55 írta diegho »

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10266
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Szerviz
« Válasz #7121 Dátum: 2012.07.30 21:40:14 »
 :eek:
Sima 4A-FE-be gyártanak, a BKR6EYA, vagy most akkor lehet, hogy nem értem a dolgot. Sőt, az NGK keresője is ezt dobja ki, ha jól emlékszem.
Iridiumosat nem adod el? Szerintem aukciós oldalakon simán el lehet  :yes:

toroksultan

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 506
    • www.hygilux.hu
Re:Szerviz
« Válasz #7122 Dátum: 2012.07.30 23:34:33 »
, azóta is ott állnak a garázsban valahol a dobozban, 1000km-t mentem velük

szia

mondj egy kodot arrol a gyertyarol legyszi

koszi

udv

toroksultan
Higénia felsőfokon: http://hygilux.hu/, Árlista: https://goo.gl/t4T7ps,
Autókozmetikai termékek: https://www.facebook.com/BestWax.eu, Árlista: http://goo.gl/ATDLAC,
Civic ES4:     CoV R1:

diegho

  • Vendég
Re:Szerviz
« Válasz #7123 Dátum: 2012.07.31 09:44:10 »
:eek:
Sima 4A-FE-be gyártanak, a BKR6EYA, vagy most akkor lehet, hogy nem értem a dolgot. Sőt, az NGK keresője is ezt dobja ki, ha jól emlékszem.
Iridiumosat nem adod el? Szerintem aukciós oldalakon simán el lehet  :yes:

Az avensis 1AZ-FSE motorjába nem gyárt az NGK és nekem abba kellett volna 2 éve. BKR6EIX-11 a kódja, amit a unix adott bele, most is ezt árulják, de nem ebbe való. Kemény 1000km ment bele, de lehet annyi sem, mert miután bele raktam jött egy baleset, állt az autó 2 hónapot és rá 1 hónapra vettem ki belőle és került bele a Denso, az egész éves futása pedig nem volt 6000km az autónak. Gyakorlatilag újak, akit netán érdekel nyugodtan keressen meg.

diegho

  • Vendég
Re:Szerviz
« Válasz #7124 Dátum: 2012.07.31 11:45:51 »
Megrendeltem 4215ft-ért adják a kezembe a 4db-ot, így nem kell 50km-t utaznom a legközelebbi bolthoz, ahol megvehetném 1100-ért darabját.