Szerző Téma: Szerviz  (Megtekintve 2305494 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Szerviz
« Válasz #6600 Dátum: 2012.02.29 13:07:32 »
Kaleksz, ne légy már buta, hohy megsértődsz ilyen apróságokon...ne légy olyan, mint a politikusok.
Az, hogy érzetre jobb lett az autód, nyilvánvaló, de, hogy kevesebbet forogjon, az egyszerűen butaság, nem igaz. Gondold már végig, hogy a váltóban fix méretű fogaskerekek vannak, az áttételekbe faragás nélkül neü lehet belenyúlni. A motor ugyannyit forog, mint előtte, csak érzetre sokkal komfortosabb lett a szeleptisztítás és szűrőcsere miatt.
A váltóáttétellel magas labdát adtál, amit a többiek jogosan vágtak vissza az arcodba... De ezen ne sértődj meg, inkább gondold végig, hogy vajon miért kaptál ilyen reakciót (mert bitaságot momdtál...)
Bocs a helyesírásért, telefonról pötyögök...
« Utoljára szerkesztve: 2012.02.29 13:09:49 írta bepi81 »
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Szerviz
« Válasz #6601 Dátum: 2012.02.29 13:10:31 »
Viszont egy újabb példa arra, hogy bizony "csodát" tud tenni a dízelekkel az EGR szelep tisztítása! :yes: :hug:
         

BloodRedSandman

  • Vendég
Re:Szerviz
« Válasz #6602 Dátum: 2012.02.29 13:16:42 »
Most így hullafáradtan alig alvás után azért nem biztos, hogy hülyeséget mondott...
Lehet, hogy eddig tényleg küszködött a moci az eltömődés miatt és megemelte a fordulatszámot, hogy ki tudja szolgálni a megnövekedett szükségletet... ha rárakod a klímát alapjáraton, az is megemeli a fordulatszámot... (mondjuk fordulaton, meg van töltés...hmm)
Szerintem benne van a pakliban, hogy itt is történhetett valami hasonló, szvsz nem kell mindjárt leugatni... a toyoták fordulatszáma amúgy is fos, alapjáraton is ugrálnak többnyire, de tisztelet a kivételnek... Én valami elektromos zavarra gondolnék amit a redva generált...
Azért részemről elgondolkodtató...
« Utoljára szerkesztve: 2012.02.29 13:19:39 írta Cimbi »

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Szerviz
« Válasz #6603 Dátum: 2012.02.29 15:13:34 »
ha rárakod a klímát alapjáraton, az is megemeli a fordulatszámot...
Ott igen.
Az út-kerék-áttétel-motor vonalon, ha fix áttételes nyomatékváltó van, nem változott semmi.  :flowers:

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Szerviz
« Válasz #6604 Dátum: 2012.02.29 15:56:02 »
Kaleksz! No para! Válaszolj nyugodtan az enyémre is,én nem sértödök meg! Csak lásd már be végre,h baró nagy marhaságot irtál!
Ma épp eszembejutott az irásod,mikor csapattam az m1m7 közös bevezetőn, 100zal repesztettem és bakker 4000fölött forgott,máskor meg csak 3000,már majdnem kétségbe estem,h xar a kuplungom,de hamar megnyugodtam és felkapcsoltam 4ből 5be>:D>:D>:D
« Utoljára szerkesztve: 2012.02.29 15:57:35 írta akibor000 »
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

TSityu

  • Vendég
Re:Szerviz
« Válasz #6605 Dátum: 2012.02.29 17:23:11 »
Gondoltam megosztom örömömet itt a fórumon is, de úgy látom felesleges volt, mert itt csak okoskodó, rosszindulatú bejegyzésekre van igény.

Kedves Kaleksz.

Sajnálom, hogy így érzed, és most rosszul érzem magam, hogy ehhez az és hozzá(be)szólásom is hozzásegített. Semmi bántó szándék nem volt benne, egyszerűen feldobtál egy magas labdát amit emberi gyarlóságomból kifolyólag nem hagyhattam ki.  :flowers:
Megpróbáltam az iróniát hangulatjelekkel kifejezni, ha ez nem jött át sajnálom.  :flowers:
Remélem ez nem szegi kedved és még sok elégedett hozzászólást olvashatunk Tőled.

Tisztelettel: Tsityu

U.i: Én is a márkaszervizeket preferálom.  ;)
« Utoljára szerkesztve: 2012.02.29 17:34:58 írta TSityu »

TSityu

  • Vendég
Re:Szerviz
« Válasz #6606 Dátum: 2012.02.29 17:34:14 »
Most így hullafáradtan alig alvás után azért nem biztos, hogy hülyeséget mondott...

Kedves Cimbi!

Ugye nem baj, ha veled egy kicsit szigorúbb leszek.  :D Számomra sikerült bebizonyítanod, hogy ehhez a témához te analfabéka vagy.  :tt2:
Mondhatnám, hogy ülj le fiam egyes, de csak azt mondom: ülj le fiam egyes.  :no:
Ha átgondoltad amit írtál, és rájöttél hol hibázik, minden tiszteletem a Tiéd. Ha nem, szombaton tudok Neked korrepetálást tartani a témában.  ;)

Tiszteletlenül: Tsityu

U.i: Remélem ezzel nem sikerült egy bimbódzó haverságot csírájában elfojtani.  :innocent:

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Szerviz
« Válasz #6607 Dátum: 2012.02.29 17:55:28 »
Kedves Cimbi!

Ugye nem baj, ha veled egy kicsit szigorúbb leszek.  :D Számomra sikerült bebizonyítanod, hogy ehhez a témához te analfabéka vagy.  :tt2:
Mondhatnám, hogy ülj le fiam egyes, de csak azt mondom: ülj le fiam egyes.  :no:
Ha átgondoltad amit írtál, és rájöttél hol hibázik, minden tiszteletem a Tiéd. Ha nem, szombaton tudok Neked korrepetálást tartani a témában.  ;)

Tiszteletlenül: Tsityu

U.i: Remélem ezzel nem sikerült egy bimbódzó haverságot csírájában elfojtani.  :innocent:
Nah pénteken viszem a harangot, 3x3 perc elég lesz nektek MMA szabályrendszerben?  :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

TSityu

  • Vendég
Re:Szerviz
« Válasz #6608 Dátum: 2012.02.29 18:30:40 »
Nah pénteken viszem a harangot, 3x3 perc elég lesz nektek MMA szabályrendszerben?  :D

Nem lehet, hogy neked pénteken pont más dolgod van!  :tt2: :D :D :D

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Szerviz
« Válasz #6609 Dátum: 2012.02.29 18:46:48 »
Nem lehet, hogy neked pénteken pont más dolgod van!  :tt2: :D :D :D
Szülinapi köszöntés lesz, lehet kicsit késni fogok  :devil:
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

TSityu

  • Vendég
Re:Szerviz
« Válasz #6610 Dátum: 2012.02.29 18:49:02 »
...lehet kicsit késni fogok  :devil:

No, ez a beszéd.  :lol: :lol: :lol:

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Szerviz
« Válasz #6611 Dátum: 2012.02.29 18:59:31 »
No, ez a beszéd.  :lol: :lol: :lol:
... de ott leszek, bunyóval kéretik megvárni  :whistling:
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

BloodRedSandman

  • Vendég
Re:Szerviz
« Válasz #6612 Dátum: 2012.03.01 09:06:21 »
Kedves Cimbi!

Ugye nem baj, ha veled egy kicsit szigorúbb leszek.  :D Számomra sikerült bebizonyítanod, hogy ehhez a témához te analfabéka vagy.  :tt2:
Mondhatnám, hogy ülj le fiam egyes, de csak azt mondom: ülj le fiam egyes.  :no:
Ha átgondoltad amit írtál, és rájöttél hol hibázik, minden tiszteletem a Tiéd. Ha nem, szombaton tudok Neked korrepetálást tartani a témában.  ;)

Tiszteletlenül: Tsityu

U.i: Remélem ezzel nem sikerült egy bimbódzó haverságot csírájában elfojtani.  :innocent:

1:  :devil:
2: :double fuck:
3: :2guns: :clown:
4: a leugatás helyett én inkább arra akartam volna rájönni, hogy mit tapasztalhatott, mivel az avensis óta tudom, a fordulatszámmérő nem szentírás, a nagyanyám pulzusához hasonlítható, simán el tudom képzelni, hogy valami elektromos hiba miatt, vagy egy rosz jeladó miatt össze-vissza mutatja a fordulatszámot. Mechanikusan én is tudom, hogy nem lehetséges, de sok újabb autónál ez már nem mechanikus... ergó bármi lehet...

sarzs

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 201
Re:Szerviz
« Válasz #6613 Dátum: 2012.03.01 12:54:48 »
Sziasztok,

tegnap óta büszke tulaja vagyok( jaaaa... a párom) egy Corollának.
2000-res
1.4 VVTI
5 ajtós
197.000 km

1-2 kérdésem lenne, ami az 50 km vezetés alatt előjött:
1. a műszerfal-világítás középen ( a km/h és a fordulatszám mérő között) halványabb, mint a széleken) Ez normális? Vagy lehet valamit kezdeni vele? Bonyolult megbontani az egész műszeregységet.
2. a rádió/fed comp. kijelző fölött a műszerfal kárpitja kibuggyant kb 1-2 cm-en. Ha visszanyomom úgy marad kb 1 percet:) Valami ötlet?
3. A motor: néha azt csinálja, hogy ha adnék neki egy erősebb gázt alacsony fordulaton, ránt egyet... a tulaj szerint: néha 98-as üa-t kell beletenni, és a VVTI hidegen csinálhat ilyet, mert akkor vált szelepet.
Továbbá az is igaz, hogy a kocsi figyeli a vezetési stílust, és az alapján állítja be a vezérlést? Továbbá ezt úgy lehet programozni, hogy leveszed a sarut?

Köszi egyelőre a választ

Robi

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Re:Szerviz
« Válasz #6614 Dátum: 2012.03.01 13:39:40 »
Sziasztok,

tegnap óta büszke tulaja vagyok( jaaaa... a párom) egy Corollának.
2000-res
1.4 VVTI
5 ajtós
197.000 km

1-2 kérdésem lenne, ami az 50 km vezetés alatt előjött:
1. a műszerfal-világítás középen ( a km/h és a fordulatszám mérő között) halványabb, mint a széleken) Ez normális? Vagy lehet valamit kezdeni vele? Bonyolult megbontani az egész műszeregységet.
2. a rádió/fed comp. kijelző fölött a műszerfal kárpitja kibuggyant kb 1-2 cm-en. Ha visszanyomom úgy marad kb 1 percet:) Valami ötlet?
3. A motor: néha azt csinálja, hogy ha adnék neki egy erősebb gázt alacsony fordulaton, ránt egyet... a tulaj szerint: néha 98-as üa-t kell beletenni, és a VVTI hidegen csinálhat ilyet, mert akkor vált szelepet.
Továbbá az is igaz, hogy a kocsi figyeli a vezetési stílust, és az alapján állítja be a vezérlést? Továbbá ezt úgy lehet programozni, hogy leveszed a sarut?

Köszi egyelőre a választ

Robi
1. Ki kell cserélni a muszerfalizzokat. Nekem szakszervizben csinálták...
2. Tojd le, de tényleg. Nekem is ilyen, a napsugarzas hatása.
3. Ez nagyon konyhanyelven van megfogalmazva. Nem arról van szó,hogy figyeli a vezetőt,hanem, a terheléstől függően egy intervalumon belül folyamatosan változik a vezérlés. Az, hogy ránt hidegen, nem is tudom értelmezni, 4000 fordulatmál vált egy érezhetőt,akkor tényleg megindul, ez alatt csendes és keveset fogyaszt. A többit inkább felejtsd el;-)
« Utoljára szerkesztve: 2012.03.01 13:41:31 írta bepi81 »
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i