Szavazás

Milyen autó akkumulátort használsz?

Toyota/ Optifit
31 (18.5%)
Banner
25 (14.9%)
Bosch
22 (13.1%)
Exide
23 (13.7%)
Optima
2 (1.2%)
Moll
1 (0.6%)
Perion
5 (3%)
Jász akku
7 (4.2%)
Yuasa
8 (4.8%)
Varta
18 (10.7%)
Egyéb
9 (5.4%)
Nem kellett cserélni
16 (9.5%)
ROMBAT
1 (0.6%)

Összes szavazó: 125

Szerző Téma: Akkumulátorok, töltése, karbantartása, minden ami elektromos energia tárolás  (Megtekintve 275846 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Akkor azt mondod, hogy például OptiMate 2 azt felesleges ilyen célból megvenni?
Ahogy nézem, az Optimate 2 nagyjából 14k. A Lidl-s 5k. Ha tényleg csak a karbantartás a célod, akkor felesleges - legalábbis nekem - a Lidl-snél több pénzt költeni töltőre. Ez is bőven jó. Azt nem mondom, hogy nem érdemes megvenni egy Optimate-et, de amit leírtál, ahhoz elegendő a Lidl-s is.  ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
A 2 es belépő szint az Optimate -nél, a Lidlis klónokhoz hasonlókhoz képest megbízhatóbb és minőségi ugrást jelent.
Szerintem a 4 est vagy 6 ost érdemesebb megvenni mert ott már jelentős plusz funkciók vannak.
Az áruk egy új akku árához mérhető, de nekem már kitermelte néhány x.
« Utoljára szerkesztve: 2016.01.18 16:05:30 írta Agyarka »

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Azért azzal a Lidl/Aldis töltővel sikerült már csontra lemerült akksit is életre keltenem, igaz a Lanciáén 3 napot dolgozott.
Mint utólag kiderült a Corolláéból hiányzott a víz, nem nagyon volt mit töltenie, de azt is sikerült életre kelteni és működtetni fél évig.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Azért azzal a Lidl/Aldis töltővel sikerült már csontra lemerült akksit is életre keltenem, igaz a Lanciáén 3 napot dolgozott.
Mint utólag kiderült a Corolláéból hiányzott a víz, nem nagyon volt mit töltenie, de azt is sikerült életre kelteni és működtetni fél évig.

Hogy derült ki?
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Hogy derült ki?
Új tulaj beállította a fényszórókat, utána nem indult az autó.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Új tulaj beállította a fényszórókat, utána nem indult az autó.

Jaj Don, hogy a hálózati vonalas (V) rázza ki belőled egy kis ampírikus (A) mellékzöngével....a lényeget. Leszedtétek az aksi fedelét szamuráj stílusban, v. kicsavartátok a cellák zárókupakjait, vagy...? :wacko: :otlet:
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Jaj Don, hogy a hálózati vonalas (V) rázza ki belőled egy kis ampírikus (A) mellékzöngével....a lényeget. Leszedtétek az aksi fedelét szamuráj stílusban, v. kicsavartátok a cellák zárókupakjait, vagy...? :wacko: :otlet:
Foggalmam sincs, nem én csináltam, csak az új gazdi mesélte.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Foggalmam sincs, nem én csináltam, csak az új gazdi mesélte.

OKAY! Egyébként az aksi kicsavarható cellakupakokkal rendelkezett?
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
OKAY! Egyébként az aksi kicsavarható cellakupakokkal rendelkezett?
Én olyat nem láttam rajta, de nem id kellett sokat nézegetnem, télen is ment a pöcc röff
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

G86

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1489
    • Hypermiler Gábor Jóska Ódala.
Halihó! Épp ma néztem a totalcart, látom abszolút ők is egyszer ezt írják, máskor meg azt, az akksikról. Most pl. azt, hogy a gondozásmentes akksinál a DO NOT OPEN felirat ellenére is ha lehet nyissuk fel és ha szükséges töltsünk utána ioncserélt vizet.

Ti mit gondoltok erről, szoktátok-e ellenőrizni a gondozásmentes (maintenance free) akkumulátoraitokat?

Mert én megmondom őszintén, nem szoktam figyelni! Lehet, hogy buta dolog, de úgy gondoltam, ha egyszer rá van írva, hogy ne nyitogassam fel, akkor az jó úgy.

Sőt, továbbmegyek, ha felnyitogatom és visszazárom, lehet nem is fog már olyan jól zárni, mint előtte...

Ettől függetlenül, nem szeretnék állást foglalni, mivel én magam sem tudom, mi a jó!

Szerintetek?!
                                                                                                                                                   

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
El kell menni a Tescoba és venni egy új akksit:
A Corollában Horse Power márkájú volt, azzal vettem az autót 2011-ben, ha marad nálam, talán még mindig azzal járna.
A Lanciában Forse (olasz jelentése: talán) márkájú van, simán beröffenti az 5 hengert.
Nem értem miért kell ezt eltúlozni?  :hug:
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
OKAY! Egyébként az aksi kicsavarható cellakupakokkal rendelkezett?

Szerintem most add fel.... :flowers:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Ti mit gondoltok erről, szoktátok-e ellenőrizni a gondozásmentes (maintenance free) akkumulátoraitokat?
Mert én megmondom őszintén, nem szoktam figyelni! Lehet, hogy buta dolog, de úgy gondoltam, ha egyszer rá van írva, hogy ne nyitogassam fel, akkor az jó úgy.
Nem is értem mi szól a nyitogatható létezése mellett. A zárt rendszerű kinyithatatlan, gondozásmentes Varta akksijaim sorban 8 éveket mennek el. Megveszem, beteszem, elfelejtem. Ha télen sok aprót megyek, akkor havonta vagy kéthavonta töltőre teszem valamikor hétvégén 4-6-8 órára. De ezt is csak akkor, ha hallom, hogy jobban köszörül az önindító.

andras69

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1142
  • T22 Avensis 1.6 Vvt-i, BMW E46 320D
Nem is értem mi szól a nyitogatható létezése mellett. A zárt rendszerű kinyithatatlan, gondozásmentes Varta akksijaim sorban 8 éveket mennek el. Megveszem, beteszem, elfelejtem. Ha télen sok aprót megyek, akkor havonta vagy kéthavonta töltőre teszem valamikor hétvégén 4-6-8 órára. De ezt is csak akkor, ha hallom, hogy jobban köszörül az önindító.

Szia!
Talán az ára szól mellette. Bár most nem néztem utána, de visszaemlékezve "valahogy" mindig a kupakos mellett döntöttem... :whistling: 4...8 évet kibírt..márkától függően. Vizet ellenőrizni 1...3 évente szoktam... :whistling:
Én pont az ellenőrizhetősége miatt (IS) döntöttem a hagyományos mellett.  :otlet:
De jó olvasni, hogy a gondozhatatlan gondozásmentes is k.b. ugyanannyit bír. Ha nem drágább, lehet, hogy előbb-utóbb én is bevállalom.
Az autót mindegyik beindítja... szerintem sem érdemes túllihegni... :no: :surrender: :flowers: :yawn:
Unokáink úgy fognak nézni a belsőégésű motorra, mint mi a gőzgépre.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Szia!
Talán az ára szól mellette. Bár most nem néztem utána, de visszaemlékezve "valahogy" mindig a kupakos mellett döntöttem... :whistling: 4...8 évet kibírt..márkától függően. Vizet ellenőrizni 1...3 évente szoktam... :whistling:
Én pont az ellenőrizhetősége miatt (IS) döntöttem a hagyományos mellett.  :otlet:
De jó olvasni, hogy a gondozhatatlan gondozásmentes is k.b. ugyanannyit bír. Ha nem drágább, lehet, hogy előbb-utóbb én is bevállalom.
Az autót mindegyik beindítja... szerintem sem érdemes túllihegni... :no: :surrender: :flowers: :yawn:
Egyszer leállt a világvégén a kocsi, mert nem volt jó a vízszint. Azóta vesszük inkább a gondozásmentest. Nem is néztem a kupakost az utóbbi időben(17 év), lehet tényleg olcsóbb.