Szerző Téma: Adok-veszek  (Megtekintve 800267 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

szvic

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Adok-veszek
« Válasz #1770 Dátum: 2012.04.11 14:54:18 »
Sziasztok!
Van egy Carina e 1.6-os 78kw (4AFE) típusú autóm és fűzött blokk kéne hozzá. Hengerfejes volt azt megcsinálták de az autó dadog és rengeteget fogyaszt mértünk kompressziót és az első két hengerben elég kevés volt(4 és 6,5). A szerelőm azt mondta, hogy próbáljuk meg egy bontott-tal. Telefonálgattam bontókba 40e-ért van egy avensis motorblokk ugyanezzel a motorkóddal, de vidéken amit nem tudok megnézni de futárral felhoznák. Így látatlanban nem tudom mit csináljak! Esetleg valaki tudna segíteni itt Budapest közelében találni ebben hálás lennék. Nekem sok a 40e, de lehet hogy én nem vagyok tisztában az árakkal. Vagy hogy tudnám leellenőrizni hogy a Carinámhoz jó-e?
Mindenkinek szép napot!

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Adok-veszek
« Válasz #1771 Dátum: 2012.04.11 15:18:25 »
üdv!
Nem lehetséges, hogy a hengerfej nem sikerült és ott megy el az erő?

Amúgy sokmindent ne mtudsz megállapitani akkor sem, ha látod a motort. Max hogy szuszog-e a henger, de az kevés.., beépitve fog kiderülni.

Ha motor kell, szigorúan csak hivatalos helyről vegyél, vagy ahol adnak rá beépítési garanciát, mert drága lesz ha nincs....

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10267
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Adok-veszek
« Válasz #1772 Dátum: 2012.04.11 15:53:03 »
Sziasztok!
Van egy Carina e 1.6-os 78kw (4AFE) típusú autóm és fűzött blokk kéne hozzá. Hengerfejes volt azt megcsinálták de az autó dadog és rengeteget fogyaszt mértünk kompressziót és az első két hengerben elég kevés volt(4 és 6,5). A szerelőm azt mondta, hogy próbáljuk meg egy bontott-tal. Telefonálgattam bontókba 40e-ért van egy avensis motorblokk ugyanezzel a motorkóddal, de vidéken amit nem tudok megnézni de futárral felhoznák. Így látatlanban nem tudom mit csináljak! Esetleg valaki tudna segíteni itt Budapest közelében találni ebben hálás lennék. Nekem sok a 40e, de lehet hogy én nem vagyok tisztában az árakkal. Vagy hogy tudnám leellenőrizni hogy a Carinámhoz jó-e?
Mindenkinek szép napot!
Üdv!
kamikazéhoz annyit tennék, hogy lehet, hogy ebben az esetben is elrakták a vezérlést  :?:
Az simán hozhatja ezt a hibajelenséget, és nem túl bonyolult leellenőrizni/megcsinálni. Szelepfedelet kell levenni, jeleket megnézni, van leírás, át tudom küldeni hozzá, ha segít. Leírás nélkül simán el lehet rakni vagy a fogaskerék-áttételnél, de még a szíjnál is.
4 és 6,5 kompresszió az rettentő kevés, annyira rossz nem valószínű, hogy lenne a henger-dugó egység bárhol.
« Utoljára szerkesztve: 2012.04.11 15:56:03 írta vd1234 »

szvic

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Adok-veszek
« Válasz #1773 Dátum: 2012.04.11 20:41:48 »
Sziasztok!
Köszönöm a reagálásokat. Szerintem a hengerfej jó lett(bár nincsenek röntgen szemeim) nem füstöl és nem megy el a víz bár nem mentem vele sokat de hát biztosat én sem tudok mondani.Talán igen a vezérlést le lehetne ellenőrizni, de a szerelőm ebben is biztos hogy jól rakta össze(nála is volt leírás a vezérlésről).Azt mondta még hogy lehet hogy gyűrűzni kell meg ilyesmi.Jó viszonyba vagyok vele mindig mindent megcsinált eddig amikor más autóm volt tehát nem simliskedik. De azért elfogadnám a leírást a vezérlésről, és összehasonlítanám az övével hátha tényleg ott megoldható. Még egy fűzött blokk(4AFE) volt a Késmárk utcában de az irreálisan magas volt.Gondolom az a hivatalos hely, bár nem kérdeztem meg hogy adnak-e beépítési garanciát.
Köszönettel mindenkinek!
Email:szv71@freemail.hu

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10267
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Adok-veszek
« Válasz #1774 Dátum: 2012.04.11 22:40:14 »
Sziasztok!
Köszönöm a reagálásokat. Szerintem a hengerfej jó lett(bár nincsenek röntgen szemeim) nem füstöl és nem megy el a víz bár nem mentem vele sokat de hát biztosat én sem tudok mondani.Talán igen a vezérlést le lehetne ellenőrizni, de a szerelőm ebben is biztos hogy jól rakta össze(nála is volt leírás a vezérlésről).Azt mondta még hogy lehet hogy gyűrűzni kell meg ilyesmi.Jó viszonyba vagyok vele mindig mindent megcsinált eddig amikor más autóm volt tehát nem simliskedik. De azért elfogadnám a leírást a vezérlésről, és összehasonlítanám az övével hátha tényleg ott megoldható. Még egy fűzött blokk(4AFE) volt a Késmárk utcában de az irreálisan magas volt.Gondolom az a hivatalos hely, bár nem kérdeztem meg hogy adnak-e beépítési garanciát.
Köszönettel mindenkinek!
Email:szv71@freemail.hu
Elküldtem a leírást levélben  :yes:
Mekkora kartergázod van?
« Utoljára szerkesztve: 2012.04.11 23:04:51 írta vd1234 »

szvic

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Adok-veszek
« Válasz #1775 Dátum: 2012.04.11 23:38:06 »
Szia!
Köszönöm!
Sajnos arra nem tudok válaszolni mekkora a kartergáz.
Üdv.

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Adok-veszek
« Válasz #1776 Dátum: 2012.04.12 16:04:25 »
Amúgy itt díszeleg a link a hozzászólásaim alatt, ilyen esetekre!

ˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇ

Bl4st3r

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Adok-veszek
« Válasz #1777 Dátum: 2012.04.12 16:21:41 »
Hali!

Kellene pár alkatrész még  Caroll-hoz,('93 lépcsőshátú, japán, 1.6 4a-fe,NEM xli) ehhez kérem segítségeteket: balos ablakemelő, jobbos központi zár, illetve kormánykerék(3küllös, nem légzsákos) de a legfontosabb most egy első lökhárító. De az is jó volna ha tudna valaki olyan bontót ahol TÉNYLEg vannak carina cuccok budapest vonzáskörzetében, páron túlvagyok és elég szegényes a kínálat. Pontosan 12 napja vettem az autót és eddig 12 napot töltött emelőn... :) De hivatalosan már több mint 250ezerrel ér többet... :))) És lehet még ennyi hátravan...

veres2

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 405
Re:Adok-veszek
« Válasz #1778 Dátum: 2012.04.13 08:33:19 »
Helló!Nem pest környéke,de a nyiregyházi Szilent kft bontójában tegnap láttam,egy japán carinát,szerintem még minden megvan amit keresel!A vaterán volt lökháritó,csak nem tudom hogy japán,vagy angol.Zé balázsnál is sok minden van itt a fórumon.

Zé Balázs

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 365
  • Vagy Carina, vagy semmi...
Elérhetőség
« Válasz #1779 Dátum: 2012.04.18 13:45:32 »
Sziasztok,
Elég sok Carina-s Fórumtárssal sikerült már telefonon beszélnem / személyesen találkoznom.
Egy olyan információt oszatnék meg Veletek, hogy akinek esetleg el van mentve egy 20-as telefonszámom, kérem, hogy írja át erre: 3O / 2hat4 - 9523, mert a 20-as számom megszűnt! Köszi szépen!
Bontott Carina alkatrész kapcsán keress bátran!

onehope

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re:Adok-veszek
« Válasz #1780 Dátum: 2012.04.20 11:53:35 »
Sziasztok!

Eladó 1 db pókerékként használt gyári 14'  acélfelni Michelin gumival szerelve.
Gumi méret: 185/65 R14

5.000.-!!

Továbbá Carina felhasználói kézikönyv magyar és angol kiadásban + egyéb gyári füzetek. 2.000.-Ft

Bosch 1 éves megkímélt akksi, 13.000.-Ft

Jobb első indexbúra, kis repedéssel. 1.500.-Ft

tel.: 06 20 582 77 99

workinprogres@keszthelynet.hu

rupalaszlo

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 57
Re:Adok-veszek
« Válasz #1781 Dátum: 2012.04.22 17:40:35 »
Eladó Toyota Carina-E bal első ködlámpa, tökéletes állapotban.
Ár: 11 000 ft
Érdeklődni: Itt a fórumon privát üzenetben, vagy e-mailben (e-mail cím a profilomban megtalálható) lehet.
Átvétel: személyesen vagy posta.
kép a ködlámpáról

caspian11

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 42

Pif2

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 38
Re:Adok-veszek
« Válasz #1783 Dátum: 2012.05.06 11:49:21 »
Sziasztok!

Eladó 2db féltengelycsukló vadonat új 96-os 1.6-os Carina-e-hez rendeltem csak nem lett beépítve!
Pascal márkájú, saját dobozával, bontatlan csomagolás. A két darab 10000Ft vihető!
Cikszám:G12005PC - interneten rákereshető

Budapesten átvehető!

http://kepfeltoltes.hu/view/120506/CIMG2348_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/120506/CIMG2347_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Ha érdekel írj privátban!
'96 Toyota Carina E 1.6 XLI

MZoli

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 41
    • személyes oldal
Re:Adok-veszek
« Válasz #1784 Dátum: 2012.05.07 18:57:01 »
Sziasztok!

Szükségem lenne a biztosíték táblában lévő hasáb alakú 40A-es biztosítékra, 2-3db-ot vennék belőle. Ez egy kis hasáb alakú műanyag, aminek a teteje átlátszó, és 40A-es felirat van rajta. Ha valakinek van ilyenje az jelezze. Köszi