Szerző Téma: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek  (Megtekintve 1314595 alkalommal)

0 Felhasználó és 26 vendég van a témában

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6105 Dátum: 2016.10.03 14:23:07 »
Egy KRESZ-kérdés:
- van az M5 bevezető egészen a Határ úti felüljáróig. Itt 3 sáv van, két belső, a külső pedig buszsáv
- számos kisutca csatlakozik be oldalról
- ha egyik kisutcából jövök, akkor szabad-e nekem úgy bekanyarodni, hogy előbb a buszsávra hajtok, majd után átsorolok a mellette lévő (középső) sávba (max 50-100m-en belül)? Tehát mintha egy gyorsító/kapaszkodósávnak akarnám használni?

Addig használhatod a busz sávot amíg a záró mellett felező (szaggatott) vonal is van. A záróvonal a mellé festett felező vonal felől szabály szerint átjárható! Még a lekanyarodáshoz is elég hosszan a kereszteződés előtt megkezdhető az átsorolás a külső sávba.

Nem. A szabályos az, ha rögtön abba a sávba sorolsz be, amelyiket legálisan használhatsz. A buszsáv meg nem ilyen. Az megint más kérdéd, hogy mennyire életszerű ez a szabály.

Nem kell azt elkapkodni!! A partitúrának is van nyitánya!?!
« Utoljára szerkesztve: 2016.10.03 14:44:16 írta micila »
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Soma01

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1587
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6106 Dátum: 2016.10.03 14:32:04 »
Ilyen van Debrecenben is és tényleg a kikanyarodás után szaggatott a vonal vagy 30 méteren keresztül. Tehát addig a "buszsávban" mehetsz. Mondjuk nem hosszú a felvezető "sáv". (indulj el egyenesen előre, kanyarodj ki...)

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6107 Dátum: 2016.10.03 18:16:23 »
A hatályos Kresz szerint nem használható ilyen célra a buszsáv. Az esetleg kérdés lehet, hogy a szóban forgó 30 méteres rész buszsávnak számít-e, mivel a buszsávot záróvonal szokta elválasztani a többitől.
Ha.nincs szaggatott vonalas rész, akkor viszont nem lehet gyorsítózni, mi több, ha a többi sávban áll a dugó, te besorolásra várva nem tarthatod fel a buszsávban közlekedő járműveket!
music     

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6108 Dátum: 2016.10.04 15:07:35 »
A hatályos Kresz szerint nem használható ilyen célra a buszsáv. Az esetleg kérdés lehet, hogy a szóban forgó 30 méteres rész buszsávnak számít-e, mivel a buszsávot záróvonal szokta elválasztani a többitől.
Ha.nincs szaggatott vonalas rész, akkor viszont nem lehet gyorsítózni, mi több, ha a többi sávban áll a dugó, te besorolásra várva nem tarthatod fel a buszsávban közlekedő járműveket!
Azt tartalmazza az 1/1975 Kpm-BM együttes rendelet (KRESZ), hogy a besorolni kívánó jármű milyen rakéta hajtóanyagot köteles használni a besoroláshoz szükségszerű sebesség felvételéhez állóhelyből, vagy milyen útburkolati jellel kell jelölni a "busz sáv vége" és "busz sáv" kezdete helyeket az úttesten?
Többnyire 44 m az, de van 20 méteres is a kérdezett szakaszon. 
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6109 Dátum: 2016.10.09 22:47:49 »
nincs kitéve egyéb tiltó tábla. Ha otthagyom a kocsit a vonal előtt (tehát ha a Mondeo fél méterrel előrébb állna), a tahóságon kívül sértek e szabályt?
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6110 Dátum: 2016.10.09 23:43:08 »
Ha megvan a saroktól az 5 méter, és nincs tiltás a baloldali parkolásra, akkor nem.
music     

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6111 Dátum: 2016.10.10 10:25:44 »
Ha megvan a saroktól az 5 méter, és nincs tiltás a baloldali parkolásra, akkor nem.
Az megvan, hiszen fel van festve a fehér vonal, ami jelzi a várakozóhelyek végét. Csak ha odaparkolsz, a bontás miatt max biciklivel férsz el egy autó és a luk mellett :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6112 Dátum: 2016.10.10 12:01:51 »
Megfelelő oldaltávoságot (talán 2.5m rémlik) kötelező tartani, táblás jelölés ide-vagy oda. Pont az ilyen eltorlaszolások megelőzése miatt.  :yes:

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6113 Dátum: 2016.10.10 14:41:32 »
A felfestés nem garancia semmire, mert nem írja felül a törvényt. Viszont az oldaltávolság valóban kell, és az innen nem állapítható meg pontosan, valszeg nem lesz meg. Ha pont a vonalig állsz, akkor biztosan nem.
« Utoljára szerkesztve: 2016.10.10 14:43:51 írta music »
music     

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6114 Dátum: 2016.10.10 15:07:42 »
Na az oldaltávolság itt a kulcsszó ... :)
Itt egy közelebbi, hol nincs meg a 2.5 méter? :tt2:
« Utoljára szerkesztve: 2016.10.10 15:11:40 írta DonPrego »
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9521
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6115 Dátum: 2016.10.10 18:34:07 »
A logikám az mondja, hogy matricánként 1470. :(    De ne legyen igazam.
Ez valami igazgatási díj, vagy ahhoz hasonló.
Én egyszer írattam át matricát, az is megyei volt, de csak egy darab, így nincsen tapasztalatom a több matricás átírás terén.
Voltam ma NÚSZ ügyfélszolgálaton, átirattam a matricákat. Az előbbi kérdésre a pontos válasz:
Megyei matricák esetén, az átírási díj 1470 Ft akárhány megyére, ha az egyszerre történik. Így én 3 megyét írattam át, és nem kellett 3x1470-et fizessek, hanem csak 1-szer.
Kell az okmányirodán lepecsételt adás-vételi a régi kocsiról, az újnak a forgalmija, és a szelvények. Nekem PDF-ben voltak meg a telefonomon, mert elektronikusan vásároltam, az ügyintéző hölgynek átküldtem e-mail-ben, ő kinyomtatta helyettem és már kész is volt (szívességet tett, amúgy kinyomtatva vinnem kellett volna). Az átírt matrica azonnal érvényes lesz.

Amúgy fura egy hely ez a NÚSZ ügyfélszolgálat, nem is gondoltam volna - csak szólok nektek hogy tele van bunkó idióta ügyfelekkel, tipikusan balhés arcokkal akik azért vannak ott, mert matrica nélkül autópályáztak és csodálkoznak miért kaptak büntit postán! Előre tolakodós arcok, alpáré stíluson mindenkit kiosztó, mindent fikázó és fenyegetőző barmok, még nekik áll feljebb. Nem egy, és nem kettő... csak míg én voltam ott...
És ilyen körülményekhez képest kifejezetten kedves és segítőkész ügyintéző hölgyek előtt emelem a kalapom. Ez ám kemény pszichés meló, nap mint nap ilyen idiótákkal szembesülni...

« Utoljára szerkesztve: 2016.10.10 18:55:59 írta robi (Robi) »

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9521

Soma01

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1587
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6117 Dátum: 2016.10.14 23:40:22 »
Vásárlás előtt (vevőként) én minden autót a márkaszervizben ellenőriztetek.
Törzskönyv nem volt? Többi kulcs hol van?

Soma01

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1587

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6119 Dátum: 2016.10.15 06:16:06 »
Vásárlás előtt (vevőként) én minden autót a márkaszervizben ellenőriztetek.
Törzskönyv nem volt? Többi kulcs hol van?
Törzskönyv nem kérdés, jó hogy nem az a kérdésed rendszám van ?[rohog]
A kulcsot viszont pl 10 év alatt könnyű elveszteni, elhagyni. (egyszer egy beleesett a műszerfalba soha nem került elő, máskor beesett a járdánk melletti sövénybe, 2 évre rá találtam meg ,hogy eladtuk az autót.)