Szerző Téma: !Teljesen OFF  (Megtekintve 1249817 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

BloodRedSandman

  • Vendég
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #7755 Dátum: 2012.01.29 21:20:29 »
Komoly lehet :D

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #7756 Dátum: 2012.01.29 21:28:23 »
Sőt, aki csinálja ezt a lerakatot, megmentett állatokat egy bezárásra került állatkertből, így lehet látni emut, tevét, zebrát is, mivel az egész telep kint van a közút mellett a szántóföldek ölelésében...  :D
Akkor a fonnyadásnak indult áru sem megy kárba  :D
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #7757 Dátum: 2012.01.29 22:20:27 »
Hipermarketben (fél)készterméket kell venni, mert az ott a legolcsóbb. Én műszaki cikket is simán megveszek Auchanban, sose volt még vele bajom. Nem ők gyártják, nem rajtuk múlik, ha rossz, de ha egyszer a máshol 10.000 forintos Philips borotvát ott 7000-ért megkapom...
A Spar-csoporttal azon túl, hogy igen magas százalékban kínálnak magyar árut, kellemes tapasztalataim vannak - a felvágottak, kenyerek és részben a zöldség-gyümölcs terén. Ez utóbbiaknál a részben arra vonatkozik, hogy amit kínálnak, az van olyan arányban jó, mintha piacra mennék. De pl. jonatán almát még sose láttam ott.
Piacon viszont épp a felvágottakkal volt több csalódásom, és minden piacnál ismerni kell, hogy kitől mit érdemes megvenni, és mit nem.
Egyébként még az egy érdekes téma, hogy pl. milyen márkájú vajat, tejfölt, stb. érdemes venni, van-e összefüggés az ár és a minőség közt. Asszem pont a vajaknál jött ki - mert tesztelték, hogy az egyik legjobb minőségű volt az amúgy messze legolcsóbb S-Budget, és a drágább vajak közt is volt pocsék. Ezt is ki kell tapasztalni, mert van, hogy a sajátmárkás dolgok még annyit sem érnek, amennyibe kerülnek, és van, hogy jobb, mint az árucikken belüli menő.
Ja, és még egy dolog, akinek eddig nem tűnt fel az árváltozás, az most gyorsan vegyen csokit, mert még sokkal jobban fel fog menni az ára, és mindennek, amiben kakaó van!
music     

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #7758 Dátum: 2012.01.30 05:42:40 »
A plus meg a spár az német nem? :hmmmm:
Magyarországon nincsen már Plus, átvette a Spar.  Maglódon ezért van egymással szemben két Spar is.  [rohog]
Egyébként a Plus = az osztrák Zielpunkt-al, Piet ez már gondolom, hogy ismerős.
A Spar, Aldi, Lidl tudtommal német
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #7759 Dátum: 2012.01.30 11:21:41 »
A Tesco-t elzavarnám. Auchant passzolom, itt nincs, nem tudom megítélni. Interspar, Metro maradhatna nyugodtan.

Az Auchan az kvazi a Madaras Tesco. Azert jobb kicsivel, de tolem mehetne vissza Franciaorszagba. Ami jo benne, hogy komoly sajt es tengeriherki valasztekuk van, de a pekaru reszleg ott is olyan budos mint a Tescoban. Azert ha valasztani kell a ketto kozott, akkor ezerszer inkabb az Auchan, bar ha van a kozelben Aldi, Spar, CBA, Lidl, Metro akkor nem megyek egyikbe se a ketto kozul.  :hmmmm:
« Utoljára szerkesztve: 2012.01.30 11:24:13 írta OK fine »
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #7760 Dátum: 2012.01.30 11:33:52 »
Magyarországon nincsen már Plus, átvette a Spar.  Maglódon ezért van egymással szemben két Spar is.  [rohog]
Egyébként a Plus = az osztrák Zielpunkt-al, Piet ez már gondolom, hogy ismerős.
A Spar, Aldi, Lidl tudtommal német
A Lidl meg az Aldi biztos német - de a Spar nem osztrák? Nekem nem rémlik, hogy Németországban egyáltalán láttam volna Spart. A Plust viszont a németeknél (is) Plusnak hívják.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #7761 Dátum: 2012.01.30 11:34:49 »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #7762 Dátum: 2012.01.30 11:55:39 »
A Spar osztrák, a Lidl német, az Aldi is (Hofernek hívják az osztrákoknál, ahogy a Plust Zielpunktnak). Sőt, egy időben a Billa is át akart jönni, de nem jött be nekik.
music     

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #7763 Dátum: 2012.01.30 11:57:02 »
Pl. az ALDI Ausztriában és Szlovéniában Hofer néven működik, legalábbis a az ALDI International szerint. Zielpunkt szórólapját nyomtuk egy ideig (inkább a hozzá kapcsolódó "Flohmarkt"-ot, a kicsi sz*rokat..., a nagyot sose adták nekünk, csak ígérték...)
Látom, közben music is leírta ua-t. :)

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #7764 Dátum: 2012.01.30 12:25:29 »
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #7765 Dátum: 2012.01.30 12:56:53 »
A Spar osztrák, a Lidl német, az Aldi is (Hofernek hívják az osztrákoknál, ahogy a Plust Zielpunktnak). Sőt, egy időben a Billa is át akart jönni, de nem jött be nekik.
Ez azért van mert Ausztriában már le volt védve a név, így nem lehetett Aldi.
Egyébként ezek a láncok csak " alulról" néznek ki igy és hatalmas koncernek részei, de mér én se tudom ki kihez tartozik. Ilyen pl a Rewe is.

rezsofriedrich

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 771
  • ficere
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #7766 Dátum: 2012.01.30 21:57:17 »
Ez azért van mert Ausztriában már le volt védve a név, így nem lehetett Aldi.
Egyébként ezek a láncok csak " alulról" néznek ki igy és hatalmas koncernek részei, de mér én se tudom ki kihez tartozik. Ilyen pl a Rewe is.

Mivel már "ősöreg" asztriai vásárló vagyok, tán ide kívánkozik, ha már a minőség is szóba került, hogy nálam a csúcs : MERKUR.        (rokonságban van a Billa-val, csak még magasabb színvonalon...)  Tiszta, rendezett, állandó belső ellenőrzés (titkos), óriási választék... Zöldség- gyümölcs világszínvonalon... :clap:
Wartburg de Luxe 1987-1989
Toyota Corolla HB 1,2 12 Valve 1989-2000
Toyota Yaris I 1,0 Sol 2000-2007   (román polgártárs totálkárrá alakította)  :-(
Toyota Yaris II 1,3 terra 2007-?   :-)

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #7767 Dátum: 2012.01.31 02:23:53 »
Az összes multi tulaját lövetném bele a dunába a román határon....  :censored:
Jó messzire cipelnéd, mielőtt lelövöd ;)
Gabe 254.

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #7768 Dátum: 2012.01.31 02:27:35 »
Khm, a Spar holland ;) A többi stimmel, Aldi, Lidl német.
Gabe 254.

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re:!Teljesen OFF
« Válasz #7769 Dátum: 2012.01.31 03:06:52 »
Khm, a Spar holland ;) A többi stimmel, Aldi, Lidl német.

Aldi nem osztrak? :surrender:
Komamat oda vittek kozponti kepzesre annak idejen...
kisa
born to ride