Szerző Téma: !Teljesen OFF  (Megtekintve 1249782 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #4830 Dátum: 2010.03.20 22:14:03 »
Ehhez nem sorkatonaság kell, hanem következetes nevelés.

így van. ott jót nem tanul az ember.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

tutinet

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #4831 Dátum: 2010.03.20 22:54:18 »
végülis lelkileg erős lettem a végére. leszerelés után összefutottam a gyerekkel aki benn szívatott és egy romantikus estén 2 haverral elkaptuk és jól megrúgdostam úgy véresre.  éljen a haza!
Ezek szerint pont olyan vagy mint ők. Gratulálok

Erre én is megesküdtem, hogy nekimegyek a gyereknek aki bent keménykedett bizonyos M. Flórián a neve és miskolci de aztán rájöttem , hogy annyit se ér ez az gyerek, hogy köszönjek neki.  :whistling:

Meg legalább nem lesz xaros a kezem.  :cool2: :cool2:
« Utoljára szerkesztve: 2010.03.20 22:56:13 írta tutinet »

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #4832 Dátum: 2010.03.20 22:59:36 »
Ehhez nem sorkatonaság kell, hanem következetes nevelés.

így van. ott jót nem tanul az ember.
TanulHATNA, és voltak/vannak országok, ahol tanul is; de sajnos a mi sorkatonaságunk tényleg nem erről szólt. El nem tudom képzelni, milyen lehetett, a korábbi időszakban, éveket lehúzni ott  :ph34r:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

barna.czukor

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #4833 Dátum: 2010.03.20 23:26:15 »
De most mindenki abból indul ki, hogy 10-20-30 évvel ezelőtt neki a kötelező sorkatonaság milyen volt.

Ezt is lehetne marhára hasznosan és élvezetesen csinálni, hogy a bent lévők közül többnek akár meg is tetsszen a katonai pálya...

Tanulhatnának a fegyelmen kívül sok hasznos ismeretet, amit a hétköznapokban is tudnának hasznosítani. (Táborozás, önellátás a természetben, sport, önvédelem, stb.) Nem robotmunkára kellene küldeni őket, hanem kiképezni, mint egy sportolót az edzőtáborban. Ez szerintem teljesen elfogadható ötlet lenne, csak a bunkó magyar valóságot ismerve...

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #4834 Dátum: 2010.03.21 03:56:22 »
Én se voltam katona. Táborozni még megtanultam 15 éves koromban. Sose volt rá szükségem. Önellátáson is túl voltam már 18 éves koromra. A fegyver használat ismeretén kívül a leírtak alapján nekem nem sok pluszt adna, az meg engem nem érdekelt és szükségem se volt rá.
Akkor inkább már sportoljon - nem élversenyzőként -, az többet ér.
Az emos dologról meg annyit, hogy nem csak te neveled a gyereket. Hétköznap ugye ovi/iskola/egyetem.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #4835 Dátum: 2010.03.21 10:36:43 »
Abban egyetértek Barnával, hogy szerintem sem ártana senki férfiembernek, ha ifjúkorában megtanítanák a felsorolt dolgokra. A mai urbanizálódó világban azért a nagy többségnek (az egyre nagyobb többségnek) lövése sincs róla, hogy miként lehet(ne) boldogulni a természetben. Hihetetlen mértékben függünk a civilizáció "vívmányaitól" (persze ezek sok esetben idézőjel nélkül is azok), szerintem egyre inkább túlzott mértékben. Pedig bakker, NEM vehetjük biztosra, hogy ezek mindig és mindenhol rendelkezésre fognak állni. Most nem azt mondom, hogy képezzünk ki mindenkit egy profi katona szintjén a túlélésre - de azért valami középutat kellene találni eközött, és a mostani nulla állapot között.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Peti

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #4836 Dátum: 2010.03.22 15:57:56 »
A szokásos garázs-story újabb fejezete: :flowers:

Tegnap, autó a garázs előtt :flowers:  kiszállok, nyomok 3-4 dudát, persze csak az néz ki aki semmit nem tud a tulajról, megfogtam a tetőcsomagtartót és megbillegtettem párx a kocsit, szerencsére megszólat a riasztó, kinéz pár emelet magasról egy fazon, mondja huzzál onnan baz+.

Mondom te húzzál lefelé, elállni a garázskijáróból. 15mp és lent is volt, mondja -vérig sértődve- miért kell hozzányúlni más autójához :eek: mondom ez talán a bocsánatkérés akart lenni, hogy ideálltál barátom?

-Most mi van? Nem tudok várni, minyá' ment volna el. :eek:
De én most akarok beállni nem minyá' te ne oszd be az én időmet.

Közbe vadul vizsgálja a kocsiját, mondom nem kell para, semmi kár nem lett benne... Azt ajánlom is mondja.

-Ne ajánlgassál itt semmit, kicsit fordítva ülsz a lovon...
Beült és arrébb állt a másik garázs elé, mondom ott se leszel jó, az is garázskijáró.
-De az már nem a tiéd nem......?........

Pofám leszakad :eek: de tényleg

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #4837 Dátum: 2010.03.22 16:03:56 »
Na az ilyen autójának nekimehetne véletlen a gyerek a bringával.  :whistling:
         

Peti

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #4838 Dátum: 2010.03.22 16:05:11 »
Még1szösszenet az előzőhöz: még régebben megállt egy Suzuki előttünk, egy cetli volt az ablak mögött, hogy elnézést ha útban lennék, max5perc és jövök, ha mégis halaszthatatlan, kérem telefonáljon és a végén egy mobil szám.

Nem hívtam föl, kinyitottam a garázsajtót, arrébb tettem pár dolgot és jött is a srác, elnézést kért és ment is el. Ennek így kell lezajlania :excl: nem úgy hogy még én sértődök meg és mindenkinek a ..va anyját......

Peti

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #4839 Dátum: 2010.03.22 16:13:18 »
Na az ilyen autójának nekimehetne véletlen a gyerek a bringával.  :whistling:

Nah ja, aztán telesír mindent, hogy meghúzták a kocsiját, milyen emberek vannak :ph34r:

Amúgy mákja volt, mert ahová állt, ott a tulaj nem sokat szórakozik, már le se áll bohóckodni ha látja ott áll egy autó, leengedi a kerekeket......

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #4840 Dátum: 2010.03.22 16:21:52 »
De klassz lehet nap mint nap ilyesmivel szórakozni  ::) ... Kicsit hasonlót akkor éltem át, mikor egy útjavítás miatt fél Pécs a 2.5 m széles, 30-as korlátozású utcánkban ezerrel rallyzva rövidített, én meg néha kiálltam a közeledő autók elé míg le nem lassítottak, aztán persze még ők jártatták a pofájukat meg rázták az öklüket  :nonono: ... Ez ment hónapokig, dehát meséltem már. Én nem értem ezt a tipikus reakciót nálunk, hogy aki sáros, az kapja fel a vizet  :?: ... Megérne egy kiadós szociológiai & pszichológiai tanulmányt a jelenség.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Peti

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #4841 Dátum: 2010.03.22 16:30:05 »
De klassz lehet nap mint nap ilyesmivel szórakozni  ::)

Ha nem is nap mint nap, de heti 1x garantált, hogy nem tudok ki/beállni :wacko: viszont a félsz mindig ott van, hogy mikor van ez az 1. :surrender:

De a legszomorúbb, hogy tökéletesen tehetetlen vagy, leeresztgetheted a gumikat, de pár nap múlva odaáll egy másik tökfej, amíg baxakszik gumijával, addig úgyse tudsz beállni, és persze még te leszel a xarszemétmocsokláda :yes:

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #4842 Dátum: 2010.03.22 16:35:02 »
Nem lehet táblát/kinyomtatott lapot kitenni, hogy amennyiben elállja az utat, úgy automatikusan hívod a lopósautót meg a rendőröket?
         

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #4843 Dátum: 2010.03.22 16:44:55 »
De a legszomorúbb, hogy tökéletesen tehetetlen vagy, leeresztgetheted a gumikat, de pár nap múlva odaáll egy másik tökfej, amíg baxakszik gumijával, addig úgyse tudsz beállni, és persze még te leszel a xarszemétmocsokláda :yes:
20 ml-es fecskendőnyi tejet az oldalablak és a gumitömítés közé nyomott tűvel, az ajtóba bejuttatni. Ettől persze nem fog hamarabb odébbállni, de később rossz lesz neki  :devil:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Peti

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #4844 Dátum: 2010.03.22 16:46:51 »
Nem lehet táblát/kinyomtatott lapot kitenni, hogy amennyiben elállja az utat, úgy automatikusan hívod a lopósautót meg a rendőröket?

Kb. 1éve kiraktunk egy faxa kis megállni tilos táblát, alatta garázskijárat címszóval, kb. 1,5hét múlva önálló életre kelt. :D Pedig műanyag volt :szemez: