Szerző Téma: !Teljesen OFF  (Megtekintve 1249854 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

tutinet

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #3795 Dátum: 2009.10.28 23:10:03 »
Dolgoztál már kereskedelemben? Pl: ABC-ben?
Nem értjük egymást. Néhányan azt állapítottuk meg, hogy a CBA közértjeiben ritka bunkók az eladók. A többiben meg nem, pedig a ott sem keresnek többet.

Én sose beszélek ott az eladóval. Minek ? kiszolgálom magam a pénztárnál meg fizetek és kész. Nem tudom nektek mennyi időtök van erre .

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #3796 Dátum: 2009.10.28 23:11:05 »
Edesanyamnak csavar-szerelvenyuzlete van, ahol mondhatni nagyon sokat dolgoztam, volt hogy folyamatosan, volt hogy csak a szabadnapjaimon, volt hogy penzert, volt hogy "lakasert".
Kb. 4000cikkszam, atlagot tekintve 50ft alatti egysegar... Nem egyszeru a sok barkacsoloval sem.....

Igenis egy penztarosnak is fel kell fogni, hogy abbol kapja a fizeteset, hogy bejon a barom, felteszi az idiota kerdeseit, ***kodik fel orat, aztan vasarol 72ft-ert... Ezt el kell viselni, mosolyogni kell, es megkerdezni hogy "segithetek meg valamiben?"
Akinek ez nem megy.... Nem kotelezo a kereskedelemben dolgozni, csak egy lehetoseg...

kisa
born to ride

TSityu

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #3797 Dátum: 2009.10.28 23:12:27 »
Dolgoztál már kereskedelemben? Pl: ABC-ben?
Nem értjük egymást. Néhányan azt állapítottuk meg, hogy a CBA közértjeiben ritka bunkók az eladók. A többiben meg nem, pedig a ott sem keresnek többet.

Szóval nem, csak erre voltam kíváncsi.

tutinet

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #3798 Dátum: 2009.10.28 23:12:44 »
Akinek ez nem megy.... Nem kotelezo a kereskedelemben dolgozni, csak egy lehetoseg...


A vendéglátósoknak se könnyebb. Főleg egy kocsmában...... :whistling:

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #3799 Dátum: 2009.10.28 23:16:51 »
Dolgoztál már kereskedelemben? Pl: ABC-ben?
Nem értjük egymást. Néhányan azt állapítottuk meg, hogy a CBA közértjeiben ritka bunkók az eladók. A többiben meg nem, pedig a ott sem keresnek többet.

Én sose beszélek ott az eladóval. Minek ? kiszolgálom magam a pénztárnál meg fizetek és kész. Nem tudom nektek mennyi időtök van erre .

Nem kell beszelgetni, hogy megallapitsd, hogy koszonni sem tud, + meg a fule is szar, ha kerdezel valamit tole.... A hozzaallasa kiderul...
kisa
born to ride

TSityu

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #3800 Dátum: 2009.10.28 23:22:34 »
Edesanyamnak csavar-szerelvenyuzlete van, ahol mondhatni nagyon sokat dolgoztam, volt hogy folyamatosan, volt hogy csak a szabadnapjaimon, volt hogy penzert, volt hogy "lakasert".
Kb. 4000cikkszam, atlagot tekintve 50ft alatti egysegar... Nem egyszeru a sok barkacsoloval sem.....

Igenis egy penztarosnak is fel kell fogni, hogy abbol kapja a fizeteset, hogy bejon a barom, felteszi az idiota kerdeseit, ***kodik fel orat, aztan vasarol 72ft-ert... Ezt el kell viselni, mosolyogni kell, es megkerdezni hogy "segithetek meg valamiben?"
Akinek ez nem megy.... Nem kotelezo a kereskedelemben dolgozni, csak egy lehetoseg...



Egy családi vállalkozásban dolgozni, kicsit más mint a való világ,  ;) egyszer próbáld meg élesben és szerintem te is egy pony lóról fogsz beszélni.  ;)

tutinet

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #3801 Dátum: 2009.10.28 23:22:36 »

Nem kell beszelgetni, hogy megallapitsd, hogy koszonni sem tud, + meg a fule is szar, ha kerdezel valamit tole.... A hozzaallasa kiderul...

Akkor én se köszönök, nem foglalkozok ezzel, kérdezni eladótól ????
Felesleges, az eladók nem szakemberek, nem tudják mit árulnak csak vedd meg és kész.
 Na ezt nem, főleg nem műszaki boltban. Jobban tudom én, mit árulnak mint ő legtöbb esetben. Mire oda jutok, hogy veszek valami műszaki cuccot már átrágtam előtte a netet a cuccal kapcsolatban, a szokásos marketingszagú eladóduma meg nem érdekel.




music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #3802 Dátum: 2009.10.28 23:26:10 »
Én sose beszélek ott az eladóval. Minek ?
Sajtot pedig másképpen ott nem kapsz. Egyébként gondolhatod, hogy a minimálisra csökkenti az ember a kommunikáció lehetőségét...
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #3803 Dátum: 2009.10.28 23:27:46 »
Szóval nem, csak erre voltam kíváncsi.
A nickemből következtethetsz a foglalkozásomra.  ;)
De érdekelne a magyarázatod, hogy miért bunkóbbak az egyik közértben, mint a másikban?
music     

tutinet

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #3804 Dátum: 2009.10.28 23:30:02 »
De érdekelne a magyarázatod, hogy miért bunkóbbak az egyik közértben, mint a másikban?

Ennek sok értelme nem lenne. Ezen nincs mit magyarázni.

TSityu

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #3805 Dátum: 2009.10.28 23:42:58 »
Szóval nem, csak erre voltam kíváncsi.
A nickemből következtethetsz a foglalkozásomra.  ;)
De érdekelne a magyarázatod, hogy miért bunkóbbak az egyik közértben, mint a másikban?

Ha a nicked James Bond lenne akkor is sejteném, hogy tanárféle lehetsz, elég a hozzászólásaid olvasni.  ;)  Más, 15 éve dolgozom a kereskedelembe, vagy szoros kapcsolatba vele. Mivel nem szeretek sokat írni, ha kijössz egy mikrotalira szívesen elmesélem, hogy, hogy lesz egy ígéretes, kedves eladóból bunkó. ( Azért természetesen van most is kedves eladó, minden elismerésem az övék. )

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #3806 Dátum: 2009.10.28 23:46:19 »
Egy családi vállalkozásban dolgozni, kicsit más mint a való világ,  ;) egyszer próbáld meg élesben és szerintem te is egy pony lóról fogsz beszélni.  ;)

Jelen peldaban szerintem mindegy, hogy ki az uzlet tulajdonos, a vevok jonnek, a frontot tartani kell.

Egyebkent edesapam is vallalkozik. Nala is dolgoztam. Meg egy reklamirodaban. Meg kavehazban is dolgoztam. Meg teruleti kepviselokent is. Most meg egy etteremben. Probaltam en mar sokmindent....
Amugy igazad van! A csaladi vallalkozas tenyleg mas. Annal nagyobb szivas nincs. (ez a szulok kioregedesevel valtozhat meg leghamarabb, ha az utod kivanja folytatni... Addig 20evvel idosebb gondolkozassal es ugyanennyivel tobb tapasztalattal a birtokukban semmi ujdonsagra-fejlesztesre nem kaphatoak.

Amugy a ponilorol leer a labam....
kisa
born to ride

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #3807 Dátum: 2009.10.28 23:53:06 »
Én a CBA-ban, de annyira, hogy még nem találkoztam olyan üzletükkel, ahol ne ilyen eladó lett volna. Nem is értem a dolgot, hiszen úgy hirdeti magát, hogy "A magyar üzletlánc". Most azon nem fennakadva, hogy ehhez képest hány % a magyar áru, az lenne a magyar mentalitás, hogy levegőnek nézem a vevőt, és ha ő ezt szóvá teszi, még le is ...m?

Gondolj bele mennyit keres egy eladó, és még kedves is legyen?  :)
Te most viccelsz?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #3808 Dátum: 2009.10.28 23:59:02 »
Dolgoztál már kereskedelemben? Pl: ABC-ben?
Nem értjük egymást. Néhányan azt állapítottuk meg, hogy a CBA közértjeiben ritka bunkók az eladók. A többiben meg nem, pedig a ott sem keresnek többet.
Szóval nem, csak erre voltam kíváncsi.
Figyi. Én ugyan nem a kereskedelemben dolgozom - de a vendéglátásban, 12 éve. Elhiheted, hogy épp elég idiótával találkozom. Na és? Ezért vagyok ott. Wazz, nekünk (és a kereskedelemben dolgozóknak is) az a dolgunk, hogy a minimális (!!!) udvariassági kötelezettségeket (köszönés stb.) minden (!!!) esetben betartsuk az ügyféllel szemben, mert egész pontosan belőlük élünk. Q...vára kib...ul nem mentség a bunkó viselkedésre az, hogy kevesebbet keresel, mint mondjuk az osztrák kollégád. Ha ez a mérce, akkor pl. a fehérorosz eladónak (aki a magyarhoz képest is rohadt keveset keres) mit kellene csinálnia - le kéne köpnie a vevőt, mikor bejön a boltba?

Nem vesszük észre, hogy ez a "ha nekem xar, legyen neked is xar" gondolkodásmód a gyökere a problémáink jelentős részének :?: ?
« Utoljára szerkesztve: 2009.10.29 00:01:23 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

TSityu

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #3809 Dátum: 2009.10.29 00:37:17 »
Figyi. Én ugyan nem a kereskedelemben dolgozom - de a vendéglátásban, 12 éve. Elhiheted, hogy épp elég idiótával találkozom. Na és? Ezért vagyok ott. Wazz, nekünk (és a kereskedelemben dolgozóknak is) az a dolgunk, hogy a minimális (!!!) udvariassági kötelezettségeket (köszönés stb.) minden (!!!) esetben betartsuk az ügyféllel szemben, mert egész pontosan belőlük élünk. Q...vára kib...ul nem mentség a bunkó viselkedésre az, hogy kevesebbet keresel, mint mondjuk az osztrák kollégád. Ha ez a mérce, akkor pl. a fehérorosz eladónak (aki a magyarhoz képest is rohadt keveset keres) mit kellene csinálnia - le kéne köpnie a vevőt, mikor bejön a boltba?

Nem vesszük észre, hogy ez a "ha nekem xar, legyen neked is xar" gondolkodásmód a gyökere a problémáink jelentős részének :?: ?

89-ben kezdtem a vendéglátással, majd 95-ben folytattam a kereskedelem egyéb részeivel, a kettő között azért van különbség. Miért nincs bunkó pincér? Mert nem kap borravalót, és ő ebből él. (legtöbb helyen) A bolti eladók nagy része pedig nincs érdekelté téve, ez általában a főnökök hibája. Nem egy helyen a dolgozók 4 órásnak vannak bejelentve és havi 50!-et sem keres! Fura, hogy nem mosolyog? Mért nem megy el máshová? Mer egyetemi tanárnak nem veszik fel, gondolom az neki is jobban tetszene. A boltok nagy részében alul képzett, a munkanélküli központ által szponzorált alkalmazottak vannak, akiknek megmondják, ha lejár a támogatás kirúgják. Mért nem mosolyognak? Talán elhagyta őket a humorérzékük. Minél nagyobb hálózatnál vagy annál jellemzőbb.

Ha kihagytam valamit, majd kis andras kijavít,  :flowers: neki sokkal nagyobb tapasztalata van ebben,  :flowers: részemről befejeztem, ha nem tetszik ahogy viselkednek veled ne menj oda.