Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3371489 alkalommal)

0 Felhasználó és 13 vendég van a témában

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #14640 Dátum: 2015.12.09 15:32:57 »
Nem vagyok szakértő, de ha doksikból jól emlékszem, akkor az androidos programok a bluetooth-os OBD-adaptereket szeretik, az iPhone-osak meg a wifiset.
Ez így van. Android alatt nem szereti a wifit a torque.

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #14641 Dátum: 2015.12.09 16:21:12 »
jaja,mintha bepi is irta volna anno...
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

jozsie

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 34
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #14642 Dátum: 2015.12.09 17:40:37 »
jaja,mintha bepi is irta volna anno...
Köszönöm a válaszokat! Lehet benne valami, de némileg ellent mond, hogy ugyan ez az olvasóm egy kínai Doogee telefonnal, android alatt már működött...?
Mazda 323F
Toyota Prius

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #14643 Dátum: 2015.12.09 18:47:47 »
Sziasztok!

 Kis segítség jól jönne!
Van egy ELM 327 Wifi-s OBD cuccom. A iPhone-ommal tökéletesen működik, csak sajnos a progi kicsit buta.
Viszont az androidos telommal (HTC one X) képtelen vagyok összehozni (Torque Pro). Wifi csatlakozás OK, de a program nem látja. Beállítottam, hogy Wifi, az IP címet is... Bár az iPhone-n 192.168.0.10  az androidon 192.168.0.11
Ráhúztam már minden "okos PID-t ", jó lenne ha működne.
 Ötlet?

Előre is köszi!

jozsie

Van külön topicja az ELM-nek, abban le van írva a megoldás is tudtommal. Szerintem nézz át.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

jozsie

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 34
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #14644 Dátum: 2015.12.09 18:57:05 »
Megnézem, köszönöm!
Mazda 323F
Toyota Prius

GZs

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 58
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #14645 Dátum: 2015.12.10 21:56:02 »
Kedves Fórumtársak!

Immáron 1 éve van priuszom.
Ez alatt az egy év alatt napi 900 forintot költöttem az autóra, közben megtettem közel 19.000 balesetmentes km-t és mindössze 950 l benzint égettem el. (spritmonitor)
Kétszer voltam kötelező szervizen. Hibalista üres!

Ennyit a múltról.

Jövő héten lesz az autó első hazai műszaki vizsgája és a szerelő (nem volt még náluk hibrid) meglepőt kérdezett: a mérésekhez működő benzin motor kell. Hogyan lehet rávenni az autót, hogy ne használja az elektromotorjait? Hülyeséget kérdezett? Nem értek hozzá.
A használati útmutatóban és a neten sem találtam idevonatkozó információt.

A válaszokat köszönöm!
GZs
« Utoljára szerkesztve: 2015.12.10 22:17:11 írta GZs »

edk

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 515
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #14646 Dátum: 2015.12.10 22:23:53 »
Arra nem tudod rávenni, hogy ne használja a villanymotort, de kényszerítheted, hogy folyamatosan menjen a benzinmotor. P állásban kicsit nyomd le a gázpedált (motor beindul), bal lábbal a féket. Tedd N-be, a motor úgy marad a gázpedál felengedése után is (elgurulás ellen védekezz). Ismét P-be téve leáll a motor.
« Utoljára szerkesztve: 2015.12.10 22:30:06 írta edk »

NeverGreen

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 160
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #14647 Dátum: 2015.12.10 22:25:39 »
Állítsd 30 fokra a fűtést!
- Minden nap elmúlik valami rossz! -

jozsie

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 34
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #14648 Dátum: 2015.12.10 22:48:03 »
Van külön topicja az ELM-nek, abban le van írva a megoldás is tudtommal. Szerintem nézz át.

Végig olvastam, köszönöm!
Bt vs. Wifi problémáról sajnos egy szó sem esik :(
Azért nem volt elvesztegetett idő, olvastam néhány hasznos dolgot is.
Mazda 323F
Toyota Prius

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #14649 Dátum: 2015.12.10 23:49:29 »
Üdv.
Ma elhoztam a CT-t. Eddig nagyon szeretem, fogyasztása kb. mint a Priusé.
Kezdem kiismerni, 1-2 apróság ami eszembe jutott: nem vette le este sem a fényerőt, menüben nem találtam Night módot. Megoldás: a műszerfal világítás maximumra volt tekerve, így folyamatosan égett, mint az állat.
Menüből 100 féle dolog állítható (milyen fény meddig égjen, mit jelezzen, mikor zárjon a központizár, stb. Egyetlen dolog a gáz: a menüt a műszeregységben lévő kb. 30x50px-es kijelzőn kell állítgatni. Egyszerre egy menüpont fér csak el... Miért nem lehetett a nagy kijelzőre (is) kitenni, hamár ott van az?!
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #14650 Dátum: 2015.12.10 23:54:02 »
Kowee: vasárnap egy CT200h szétszerelős navi frissítős videót nincs kedved csinálni? ;)
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #14651 Dátum: 2015.12.11 01:59:36 »
a szerelő (nem volt még náluk hibrid) meglepőt kérdezett: a mérésekhez működő benzin motor kell. Hogyan lehet rávenni az autót, hogy ne használja az elektromotorjait? Hülyeséget kérdezett? Nem értek hozzá.
A használati útmutatóban és a neten sem találtam ide vonatkozó információt.
Ez már milyen dolog? Egy autószerelőnek igazán tudnia kellene, hogy a szervizelési leírásokat hol kell keresni. A benzinmotor vizsgálatát lehetővé tevő szerviz üzemmód be és kikapcsolása megtalálható a szervizelési adatbázisokban (pl. Autodata) valamint a szerviz semlegesség jegyében hivatalosan hozzáférhető a Toyota honlapján (Toyota-tech.eu).
Valószínűleg a Priuschaten is van róla szó.

Bicskei
Nem minden felszereltségben van középső kijelző, ezért használja a műszerfalit, még mindig jobb, mintha csak TIS el vagy Tester -rel lehetne állítani.
Én láttam Toyota középkonzolon olyan szerviz menüt, amin be lehetett állítani a változókat (időzítések, fényerő, kamera paraméterei, DLR...) Úgy gondoltam, ez természetes, ezért nem fotóztam le, és a gyerekek miatt kikapcsoltam. Azóta nem tudom vissza állítani, és a Toyota márkaszervíz ek és a TMH szerint nincs ilyen menü. Valószínűleg még a gyárban kellett volna kikapcsolniuk, miután a végső ellenőrzést elvégezték.

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #14652 Dátum: 2015.12.11 08:47:24 »
Kedves Fórumtársak!
Jövő héten lesz az autó első hazai műszaki vizsgája és a szerelő (nem volt még náluk hibrid) meglepőt kérdezett: a mérésekhez működő benzin motor kell. Hogyan lehet rávenni az autót, hogy ne használja az elektromotorjait? Hülyeséget kérdezett? Nem értek hozzá.
A használati útmutatóban és a neten sem találtam idevonatkozó információt.
Baromi egyszerű. Maintenance módba kell tenni a kocsit és akkor csak a benzinmotor megy illetve fel is tudod pörgetni.
Itt van lépésről lépésre.
http://priusclub.hu/index.php/videok-videos/video/prius-3-esp-kikapcsolas-disable-esp

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #14653 Dátum: 2015.12.11 08:48:17 »
Arra nem tudod rávenni, hogy ne használja a villanymotort, de kényszerítheted, hogy folyamatosan menjen a benzinmotor. P állásban kicsit nyomd le a gázpedált (motor beindul), bal lábbal a féket. Tedd N-be, a motor úgy marad a gázpedál felengedése után is (elgurulás ellen védekezz). Ismét P-be téve leáll a motor.
Már hogyne tudná. Erre van a maintenance mód.

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #14654 Dátum: 2015.12.11 08:49:17 »
Kowee: vasárnap egy CT200h szétszerelős navi frissítős videót nincs kedved csinálni? ;)
:) Persze. De mit akarsz rajta szétszedni?