Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3371652 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6585 Dátum: 2012.08.30 23:09:11 »
Holnap reggel 8-ra viszem a Mayerbe a 195.000 km-es revizióra a kocsit, beteszek magamhoz 4l olajat meg egy húszezrest, ajánlom nekik, hogy ennyiből megússzam!  :ph34r:
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6586 Dátum: 2012.08.30 23:36:48 »
Hálás lennék, ha valaki segítene beépíteni, mert a villanyszerelésben meg a fúrásban bátor vagyok, de a lökhárítót nem merem/tudom lekapni, egyáltalán nincs tapasztalatom, hogy hogyan kell megbontani.
Itt elég jó leírást találsz a bekötéshez, és még a fúráshoz szükséges maszkokat is letöltheted (kompatibilis). A lököst nem kell levenni, elég egy villanyszerelő behúzó szalag.  Pl. először befűzöd a jobb4-et és kihozod a jobb 3ba, vissza a 3-4est, ki a 2be, 2-3-4 beki a bal 1en, 1-2-3-4 be a bal 1-en és behúz a csomagtartóba a megadott helyen. Ha kell küldök pár fényképet.

Egyébként nekem a kamera jön be, + a radar együtt, mert a kamera torzít és néha bekoszolódik.
Az E12-be kijelzős radart szereltem, és a kijelzőt a középső visszapillantó tükör tetejére tettem.
« Utoljára szerkesztve: 2012.08.30 23:44:17 írta Agyarka »

attesz86

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 84
  • priuszos
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6587 Dátum: 2012.08.31 00:11:21 »
Miért, ha nem veszed tudomásul akkor mi van? :D

:) de az am a durva, hogy ez valami protokoll naluk, mindket helyrol ezt irtak...es tenyleg tudomasul is vettem. Vegig tudtam hogy mivan :)

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6588 Dátum: 2012.08.31 07:15:44 »
Semmi reményünk nem lesz az EU-s gyári tolató bip-bip-et elhallgattatni.  Néha nem hallom tőle a radarét!  :devil: :devil:
Tekerd fel a rádiót! :whistling:
Today, tomorrow and after tomorrow!

Hammer

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 564
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6589 Dátum: 2012.08.31 11:32:28 »
Újabb plug-in plug-in tapasztalat2.

zezoka

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 712
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6590 Dátum: 2012.08.31 12:21:04 »
Újabb plug-in plug-in tapasztalat2.
Az már pozitívum, hogy manapság nem fikázzák alapból a hibridet. Kezdik elismerni a masszívan elutasítók is... (Régebben alapból mindig úgy indult a beszélgetés, hogy engem is meg akartak győzni, hogy miért nem jó ez nekem, mert "ez meg az is annyit fogyaszt csak")

Ez a mondat tetszik nekem is a nagyszájúak ellen: "Amíg mások a villanyautóról papoltak, mi eladtunk 4,3 millió hibridet."  [rohog] :D

NoName

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 204
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6591 Dátum: 2012.08.31 12:34:01 »
Az előző autóval teljesen jól megszoktam. Amikor már folyamatosan sípol, akkor mehetek mégegy kis löketet. :) De igen, ezt a kamerával jobban ki lehet centizni.
De az is egy plussz számomra a radar javára, hogy az egy kicsit az autó széle felé is lát (oldalra), ha jól van elhelyezve az érzékelő. 1x-2x már megmentett beton vagy alacsonyan kivágott fatuskótól.
Igazából tényleg az a jó, ha mindkettő van, de a kamerával most nincs kedvem babrálni.

Nekem is gyari radarom van es tokeletes. Amugy sem hinnek a kameranak :-) Nalam is ugy van, hogy oldalra is lat, minden reggel hosszasan sipol amikor kiallok a garazsbol, mert hat szukos a hely :-)


NoName

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 204
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6593 Dátum: 2012.08.31 13:00:56 »
Újabb plug-in plug-in tapasztalat2.

"Először is a rosszul menedzselhető (teljesen le kell meríteni, csak utána tölteni, nem viseli jól a részleges rátöltést stb.) nikkel-fém akkumulátorokat lecserélik a jóval drágább ám sokkal fejlettebb – és nagyobb kapacitású – lítium-ion akkukra."

Ez most hogy is van? Tudom, hogy a prius akkuja nem romlik el, de ugye a Prius2ben ilyen akku van.

zezoka

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 712
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6594 Dátum: 2012.08.31 13:20:45 »
Ez most hogy is van? Tudom, hogy a prius akkuja nem romlik el, de ugye a Prius2ben ilyen akku van.
Igen, NiMH van. Igen, ez részben igaz, tényleg jobban szereti a lemerítést (de a mélykisülést ez sem), és a teljes feltöltést, ellenben tényleg fejlettebb, jobb, kisebb (ugyanakkora teljesítményű) a Li-ion, de nagyon melegszik ha gyorsan van lemerítve, vagy töltve, ezért nem használták (eddig), mert tűzveszélyes. Ezért abból kell főzni ami van, volt: NiMH, amit viszont kiszámolták, hogy hogy éli meg az autó életkorát. Ezért a kis teljesítmény (merthogy többre is képes), kis elektromos hatótáv (merthogy többre is képes) - cserébe autó életkora az életciklus.
« Utoljára szerkesztve: 2012.08.31 13:22:30 írta zezoka »

Hammer

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 564
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6595 Dátum: 2012.08.31 13:41:12 »
Újabb plug-in plug-in tapasztalat2.
Nem értem az adatokat, régebben már kerestem hogy a P3-as elektromos mocijának mennyi a nyomatéka, de nem találtam. Ebben a cikkben pedig 204 Nm ír, a P2es nyomatéka pedig 400Nm... hogy van ez akkor?

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6596 Dátum: 2012.08.31 14:39:11 »
Nem nyomatékból kell autózni, hanem lendületből. -(
Kisebb teljesítményű villanymotort nagyobb benzinessel párosítottak, kisebb aksi is elegendő, nnövekedett a hely. A Yarisnál a régi PII valamiben módosított benzinmotorjához párosítottak vicces teljesítményű elektromotort, de legalább kis helyen elfér. A nagy húzás, hogy a kasznit eleve a HSD technológia figyelembevételével tervezték a hátsó ülés alatti hely elosztássával (azért az illesztési hézagokon, kisebb magasságon, jobb cv értéken, hm meghagyták a további fejlesztés lehetőségét :cry:).
Viszont ezzel használható méretű csomagteret myertek ellentétben az Auris utólagos applikációjával.  Lassan elkezdik a tömegtermesztés felé terelni a HSD technológiát, és rengeteg olyan technológiai csemegét feláldoznak ami a PII egyes változataiban még megtalálható volt(pl.kettős falu robbanásbiztos benzintank, meleg hűtőfolyadék termosztálasa..).

Hammer

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 564
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6597 Dátum: 2012.08.31 15:00:56 »
Nem nyomatékból kell autózni, hanem lendületből. -(
Kisebb teljesítményű villanymotort nagyobb benzinessel párosítottak, kisebb aksi is elegendő, nnövekedett a hely....
Kissé furcsaságokat írtál, összefüggéstelen és helytelen.
A villany moci nem lett kisebb teljesítményű, az akku kapacitás se, P2es teljesítménye 50 kW, míg a P3as 60 kW, így furcsa számomra a nagy nyomatékkülönbség a P2es javára.

Szax

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 359
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6598 Dátum: 2012.08.31 15:35:31 »
Hammer, Toyota honlapján nézd meg a Priusnál a katalógusát. Ott a villanymotor teljesítménye és az akksikról is írnak kicsit. 207Nm van ott megadva a P3-nak.

NoName

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 204
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6599 Dátum: 2012.08.31 18:14:40 »
...

Agyarka!

Ahogy látom van egy 2012es Yaris HSD? Ha igen, írnál róla?