Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3371586 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4245 Dátum: 2012.01.07 09:36:47 »
Jött egy házaspár németországból a remek német autójukkal, itt "lejárt az idő" és a kocsi tréleren ment a szervizbe,
Ez egy láma házaspár volt.
Mert ugye nem feltételezzük, hogy a németek egy MB-t minden előzetes figyelmeztetés nélkül (szerviz, sok 100 km-rel korábbi jelzések...stb) mozgásképtelenné tesznek egy pontosan kiszámítható alkatrész miatt. Ne már  :nono:
A másik, hogy olyan assistance szolgáltatás van a mercikhez, ami nagyon sokáig minden + költséget átvállal, messze több, mint az átlag autómárkáknál (utaztatás, szálloda, ellátás). Igaz itt nem tudjuk, hogy hány éves volt a példaként említett autó.
« Utoljára szerkesztve: 2012.01.07 09:48:05 írta Nagycitrom »

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4246 Dátum: 2012.01.07 17:30:04 »
Igen, létező dolog ez valamelyik Merciknél, de azért nem így van hogy egyik pillanatról a másikra az autó megáll és se tőlem se hozzád...Jó előre figyelmeztet hogy szükséges a csere, és csak ha nem cserélik ki, akkor tilt...
Xanyi

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4247 Dátum: 2012.01.07 22:48:38 »
NA ÚGY NÉZ KI HOLNAP MEG LESZ AZ ELSŐ PRIUSOM  :tt2:

Nem bűnöztem, hanem kocsit veszek :)

A kiszemelt áldozatot gyakorlatilag az utcán szólítottam le, hogy nem akarja-e eladni az autóját - ebből adódóan nem is volt sehol hirdetve az autó.
Egyezkedésünk végeredménye: magyarországi vásárlás, 2005/01, 182.000km, végig Toyotánál (Győr utána pilisvörösvári Mayer, utolsó szervíz 181.000-nél) szervizelt, elöl egyszer picit tört - normálisan kijavítva, belső szép, megkímélt, SOL kivitel (keyless, JBL, ködlámpa, négy villanyablak, beépített Nokia BT kihangosító). Mindez 2.250.000-ért téli-nyári gumikkal.
Elvittem ma délután a szerelő barátomhoz, aki a Mayerben dolgozik, és mosolygott amikor meglátta az autót, mert legutóbb ő csinálta rajta a revíziót a cégben, úgyhogy sokat nem is kellett rajta nézetnem, ajánlotta is a kocsi megvételét.
Menetpróba okés volt, picit hangos a motor amikor húzatom, de úgy tudom mind ilyen...
« Utoljára szerkesztve: 2012.01.07 22:50:32 írta Bicskei »
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

crew

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 28
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4248 Dátum: 2012.01.08 06:51:21 »
Kiváncsi vagyok ki lesz e cseréltetve az ABS egység, és tényleg van e baja, nehezen hiszem el, hogy nem generál hibakódot ha valóban ilyen gond van vele, szerintem mindegyik Prius be-be kapcsolja a pumpát ha gyújtáson áll az autó egy ideig, legalábbis valamit kapcsolgat aminek hangja van, nem tudom nem e erre gondoltak a hibakeresésnél. Meglátjuk mi lesz a vége

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4249 Dátum: 2012.01.08 12:38:58 »
NA ÚGY NÉZ KI HOLNAP MEG LESZ AZ ELSŐ PRIUSOM  :tt2:

Nem bűnöztem, hanem kocsit veszek :)

A kiszemelt áldozatot gyakorlatilag az utcán szólítottam le, hogy nem akarja-e eladni az autóját - ebből adódóan nem is volt sehol hirdetve az autó.
Egyezkedésünk végeredménye: magyarországi vásárlás, 2005/01, 182.000km, végig Toyotánál (Győr utána pilisvörösvári Mayer, utolsó szervíz 181.000-nél) szervizelt, elöl egyszer picit tört - normálisan kijavítva, belső szép, megkímélt, SOL kivitel (keyless, JBL, ködlámpa, négy villanyablak, beépített Nokia BT kihangosító). Mindez 2.250.000-ért téli-nyári gumikkal.
Elvittem ma délután a szerelő barátomhoz, aki a Mayerben dolgozik, és mosolygott amikor meglátta az autót, mert legutóbb ő csinálta rajta a revíziót a cégben, úgyhogy sokat nem is kellett rajta nézetnem, ajánlotta is a kocsi megvételét.
Menetpróba okés volt, picit hangos a motor amikor húzatom, de úgy tudom mind ilyen...
Na látod, így kell ezt csinálni, grat hozzá sztem árban nagyon jó vásárt csináltál és a km is életszerűbb, mint a hasonló korú nepperjárgányoké :D
Today, tomorrow and after tomorrow!

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4250 Dátum: 2012.01.08 20:49:11 »
Kicsit elkalandoztam a japó belpiacos prius-ok világába. Még mindig mozgatja a fantáziám, hogy hogyan lesz nekem motorosan behajtódó külső tükröm.
Ezt találtam: http://www.tradecarview.com/used_car/japan%20car/toyota/prius/590566/
Ez a tükör, ami nagyon Aves-s, tetszene behajtósban!
Megjegyzem kapcsolót tekintve LEXUS IS 250/350 tükörkapcsoló kell hozzá.

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4251 Dátum: 2012.01.08 21:20:52 »
Szerintem ez csak egy tükörborítás, itt megtalálod ezt is és az elektromosan behajtható tükör összes hozzávalóját, cikkszámokkal.

lfarkas

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 281
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4252 Dátum: 2012.01.08 22:29:03 »
Szerintem ez csak egy tükörborítás, itt megtalálod ezt is és az elektromosan behajtható tükör összes hozzávalóját, cikkszámokkal.
7,7 huf= 1 Rub. Akkor itt nagyon gonosz árak vannak!! A tükörborítás 16,374- Rub=66,836 - Huf. :eek: Csak számolgattam.
Üdv!

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4253 Dátum: 2012.01.08 23:01:07 »
Ezek eredeti Toyota kiegészítők, és a Yen elég erős. Utángyártottban sem sokkal olcsóbb, pláne fuvarral együtt: flötty.

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4254 Dátum: 2012.01.08 23:47:24 »
itt megtalálod ezt is és az elektromosan behajtható tükör összes hozzávalóját, cikkszámokkal.
Itt vannak nekem tetsző cuccok! Nyamm  :clap:
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4255 Dátum: 2012.01.09 08:55:52 »
A kiszemelt áldozatot gyakorlatilag az utcán szólítottam le, hogy nem akarja-e eladni az autóját
Szemesnek áll a világ! Ügyes húzás volt, gratulálok!A kis akkura eredet, vagy már cserélve lett?

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4256 Dátum: 2012.01.09 19:16:55 »
Szerintem ez csak egy tükörborítás, itt megtalálod ezt is és az elektromosan behajtható tükör összes hozzávalóját, cikkszámokkal.
Köszönöm fáradozásodat, már fel is ébredtem!

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4257 Dátum: 2012.01.09 20:37:09 »
A kis akkura eredet, vagy már cserélve lett?
???Ez mit akar jelenteni???
A 12V-os akku eredeti-e? Azt hiszem igen és szerintem lassan cserés, mert emberemnél egyszer már teljesen le is merült egy éjszaka égve felejtett lámpával :(

Más: A JBL hifinek nem kéne mélynyomót tartalmaznia? Ebben szerintem nincs és eléggé gyatrán is szól, sokkal többet vártam tőle :cry:

Más2: Amikor átvettem 6,3 lityó volt az átlag - már megy le 5,5-re, szóval fejlődök :)

Más3: van benne egy teljesen hasztalan Bioetanol elektronika, ha valakinek kell, egy üveg jobb fajta piáért átadom ;)
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4258 Dátum: 2012.01.09 20:39:29 »
Úgy döntöttem, hogy bebőröztetem a könyöklőket elöl, középen, meg a kormányt is (tényleg, a SOL-nak nem kéne bőrösnek lennie???) tudtok Pest közelében valakit ajánlani?
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4259 Dátum: 2012.01.09 21:44:08 »
???Ez mit akar jelenteni???
A 12V-os akku eredeti-e? Azt hiszem igen és szerintem lassan cserés, mert emberemnél egyszer már teljesen le is merült egy éjszaka égve felejtett lámpával :(

Más: A JBL hifinek nem kéne mélynyomót tartalmaznia? Ebben szerintem nincs és eléggé gyatrán is szól, sokkal többet vártam tőle :cry:

Más2: Amikor átvettem 6,3 lityó volt az átlag - már megy le 5,5-re, szóval fejlődök :)

Más3: van benne egy teljesen hasztalan Bioetanol elektronika, ha valakinek kell, egy üveg jobb fajta piáért átadom ;)
Nekem is lemerült 1x aztán bebikáztam és ugyanazzal jártam gond nélkül míg el nem adtam :D
Sztem nincs benne mélyláda, nem éppen a mélyek az erősségei a rendszernek, de a Prius nem is olyan Boyracer autó amiben technonak kellene üvöltenie:)
Grat az átlaghoz, hasonlít a hazai GDP-hez :D
Today, tomorrow and after tomorrow!