Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3371661 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2070 Dátum: 2010.10.28 13:58:43 »
Misi, nem is téged kérdeztek!!  :tt2:

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2071 Dátum: 2010.10.29 11:23:15 »
Misi:
Jaj, sorry tényleg nem derül ki a hsz-emből  :D Szóval a II-es Prius katalógusa érdekelne, ha van ilyen elérhető közelségben.

T.Pi-eM

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 135
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2072 Dátum: 2010.10.29 20:56:51 »
Jó estét

A sebesség váltó karon, mit jelent a "D,, mellett a "B,,?

Köszönöm
Prius II. 2008

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2073 Dátum: 2010.10.29 21:21:35 »
Jó estét

A sebesség váltó karon, mit jelent a "D,, mellett a "B,,?

Köszönöm

Erősebb motorfékhatás...
Xanyi

T.Pi-eM

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 135
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2074 Dátum: 2010.10.31 11:16:38 »
Jó estét

A sebesség váltó karon, mit jelent a "D,, mellett a "B,,?

Köszönöm

Erősebb motorfékhatás...

Köszi!

Erre nem is gondoltam, hogy igy oldották meg az erősebb fékhatást ::)
Prius II. 2008

T.Pi-eM

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 135
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2075 Dátum: 2010.10.31 11:20:43 »
Végre hozzánk került a verda, nagyon meg vagyok vele elégedve :D
Kicsit szokatlan , de már kezdjük megszokni.
Nincs meg véletlenül valakinek, akár pdf formátumban a II. Prius
kezelési utmutatója?
Prius II. 2008

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2076 Dátum: 2010.11.02 15:03:49 »
Kedves Prius tulajok!

Korábban már említettem, hogy jövőre szeretném lecserélni a Carinát egy -európai- Priusra. A 7végén utánanéztem pár dolognak és úgy tűnik, hogy a Prius II-nél 10 cm-rel nagyobb a Carina, annál pedig még plusz 8 cm-rel az Ave II. Szóval a referencia Ave II-nél 18 cm-re kisebb a Prius. Előbbi egyébként minden tekintetben tökéletesen megfelel, azonban van már ilyen kocsi a családban és inkább Priusra váltanék. Kérdés, hogy mennyire lehet elől-hátul elférni a Priusban, az Ave vagy a Carinához képest? 2 gyerekülés mellett elfér még 1 átlagos testalkatú személy? Úgy látom, hogy a Prius Sol csomagja gyengébb felszereltséget takar, mint az Ave Sol Elegantja. Utóbbiban a fényre sötétedő tükör és az automata ablaktörlő nagyon praktikus. A Prius csomagtartójának mik a korlátai? Azért kérdezem, mert nálunk többször van olyan esemény, amikor fullon van az Ave csomagtartója is (pl. gyümölcsszezonban).
Mennyire érdemes ráncfelvarrás nélküli, illetve ráncfelvarrott kocsit keresni? Úgy tudom, hogy a 2005-ös ráncfelvarrás során pl. merevebb karosszériát kapott a Prius.

Ezt a sok hülye kérdést nem tenném fel, ha lenne a közelbe valaki akinek van ilyen kocsija, de Szombathelyen talán 3-4 ilyen kocsi futkozik csak.

T.Pi-eM

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 135
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2077 Dátum: 2010.11.02 21:29:19 »
Kedves Prius tulajok!

Korábban már említettem, hogy jövőre szeretném lecserélni a Carinát egy -európai- Priusra. A 7végén utánanéztem pár dolognak és úgy tűnik, hogy a Prius II-nél 10 cm-rel nagyobb a Carina, annál pedig még plusz 8 cm-rel az Ave II. Szóval a referencia Ave II-nél 18 cm-re kisebb a Prius. Előbbi egyébként minden tekintetben tökéletesen megfelel, azonban van már ilyen kocsi a családban és inkább Priusra váltanék. Kérdés, hogy mennyire lehet elől-hátul elférni a Priusban, az Ave vagy a Carinához képest? 2 gyerekülés mellett elfér még 1 átlagos testalkatú személy? Úgy látom, hogy a Prius Sol csomagja gyengébb felszereltséget takar, mint az Ave Sol Elegantja. Utóbbiban a fényre sötétedő tükör és az automata ablaktörlő nagyon praktikus. A Prius csomagtartójának mik a korlátai? Azért kérdezem, mert nálunk többször van olyan esemény, amikor fullon van az Ave csomagtartója is (pl. gyümölcsszezonban).
Mennyire érdemes ráncfelvarrás nélküli, illetve ráncfelvarrott kocsit keresni? Úgy tudom, hogy a 2005-ös ráncfelvarrás során pl. merevebb karosszériát kapott a Prius.

Ezt a sok hülye kérdést nem tenném fel, ha lenne a közelbe valaki akinek van ilyen kocsija, de Szombathelyen talán 3-4 ilyen kocsi futkozik csak.

Szia!

Tényleg a Sol csomag nem tartalmazza a fényre  sötétedő tükröt, és az esőérzékelős ablaktörlőt. De azért valahogy csak ki fogod birni, ezek nélkül is :D
Az első ülés ülőlapja egy picit lehetne hosszabb is, de ettől függetlenül jól el lehet férni, hátul viszont pazar a helykinálat.
A csomagtartó az viszont kicsit szűkös, de a hátsó üléssor lehajtható, és bőségesen használható gyümölcsszezonban :-D
Inkább a ránfelvarrott Priust vegyél, legalábbis nekem ezt javasolták több helyen..
Röviden ennyit tudok irni, mivel még kevés ideje használjuk, de már most imádjuk :clap:  :wub:
Prius II. 2008

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2078 Dátum: 2010.11.02 21:44:47 »
Inkább a ránfelvarrott Priust vegyél, legalábbis nekem ezt javasolták több helyen..

Na erre kíváncsi vagyok, hogy miért is?!

music

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2079 Dátum: 2010.11.03 16:08:40 »
Ha tényleg szükség van az Ave teljes helykapacitására, akkor nem alternatíva a Prius. De az is igaz, hogy az ember általában képes alkalmazkodni a lehetőségeihez, tehát ha kisebb a hely, akkor is be fogtok férni valahogy.
Nálunk is ez a problémakör van napirenden, mert tervezünk még gyerkőcöt, de három rendes gyerekülés nem fér be az Avéba, csak egyterű jön szóba. A Corolla Verso kategóriája megfelel ennek, de éppen a COV-nak csak 400 liter körüli a csomagtere, már látványra is jóval kisebb, és ehhez képest nemhogy kevesebb, de egy babával több cuccnak kéne hely. Most vagy ragaszkodunk az eddigi csomagolási szokásainkhoz - azt hadd tegyem hozzá, hogy nagyon is ésszel pakolok, tehát ha azt mondom, hogy full tele van az Ave, akkor azt úgy kell érteni, hogy már a kalaptartót is kivettem, és mindkét gyerek lába alatt, az első ülések mögött is csomagok vannak... - akkor vagy egy Picassora, vagy eggyel nagyobb kategóriára (állandó 3 üléssor) váltunk, vagy lemondunk egy-két csomagról, és akkor beférünk egy COVba is. Már ha úgy alakul majd a helyzet.
music     

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2080 Dátum: 2010.11.03 17:29:18 »
A II-es Avensis belül gyakorlatilag nem szélesebb a PII-nél, de nem is keskenyebb. Ezért tapasztalatból mondhatom, hogy amennyiben középen a legkeskenyebb, karfa nélküli ülésmagasítót használod, viszonylag könnyedén befér 3 ülés még úgy is, hogy az egyik egy extra széles Römer King. Szóval csak emiatt nem muszáj kocsit cserélned. Persze ha meguntad a mostanit... :)

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2081 Dátum: 2010.11.03 17:38:15 »
Kérdés, hogy mennyire lehet elől-hátul elférni a Priusban, az Ave vagy a Carinához képest? 2 gyerekülés mellett elfér még 1 átlagos testalkatú személy? Úgy látom, hogy a Prius Sol csomagja gyengébb felszereltséget takar, mint az Ave Sol Elegantja. Utóbbiban a fényre sötétedő tükör és az automata ablaktörlő nagyon praktikus. A Prius csomagtartójának mik a korlátai? Azért kérdezem, mert nálunk többször van olyan esemény, amikor fullon van az Ave csomagtartója is (pl. gyümölcsszezonban).
Mennyire érdemes ráncfelvarrás nélküli, illetve ráncfelvarrott kocsit keresni? Úgy tudom, hogy a 2005-ös ráncfelvarrás során pl. merevebb karosszériát kapott a Prius.

A PII-ben az utastérben gyakorlatilag ugyanannyi hely van, mint a II-es Avensisben (kivéve tán a hátsó fejteret a nem sedan kiviteleknél).

2 gyerekülés mellé kínszenvedés beülni mindkét autóban (próbáltuk), tehát az Avensisben is.

A PII-ben egyáltalán nem volt elektrokromatikus tükör és esőérzékelés ablaktörlő. Cserébe a kulcsnélküli indítás, meg tán még pár apróság nem volt elérhető az Avensishez.

A Prius csomagtartója elég széles és mély, de nem túl magas. Nem tudom mi számít a gyümölcsrakodásnál, arra tippelek, hogy nem lehet őket minden határon túl egymásra halmozni. Nézz meg egyet és döntsd el, hogy ok-e.

Ez a merevebb karosszéria info honnét van? Tudtommal nincs különbség e téren. Ami változott:
- belül szebbek egyes műanyag elemek
- kívül hybrid felirat a sárvédőn
- plusz rendelhető extrák, mint pl. az IPA és a bőrülés (utóbbi előtte csak az USA-ban volt elérhető)
Ennyi.

music

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2082 Dátum: 2010.11.03 21:06:11 »
amennyiben középen a legkeskenyebb, karfa nélküli ülésmagasítót használod, 
Az nem megy, a nagyobbik gyerek sincs még 3 éves...
music     

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2083 Dátum: 2010.11.03 21:40:04 »
OFF
A Verso csomagtere nagyobb, jobban variálhatóbb, mint az Avensisé...

music

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2084 Dátum: 2010.11.03 23:41:23 »
Az Avensisé 510 liter, kalaptartót kivéve még egy picit több. A Priusé 409, a kalaptartót kivéve, egy hajszálnyit több csak, mert jobban dől a hátsó ablaka. A COV-é alaphelyzetben 397, de azt tetőig jobban lehet pakolni, hiszen nincs döntve az ablaka. Ha benn ülünk öten, akkor nincs mit variálni...
A Versonak már 440 liter, az közelíti méretben az Avéét, praktikumban meg veri, mert a kalaptartót könnyebb eltüntetni.
A nagyon OFF Picassoé meg 550, és még tovább bővíthető. :innocent:
music