Szerző Téma: Yaris HSD  (Megtekintve 328758 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Yaris HSD
« Válasz #750 Dátum: 2013.10.21 19:09:23 »
Nagyon sokat megy már ilyen időben a motor csak azért hogy bemelegedjen.
A motor szinte mindig ennyit megy a bemelegedéshez. Az első induláskor a katalizátort is melegítenie kell. A Priuschaten le vannak írva a bemelegítési fázisok.
Hűvös időben a villanymotor megy sokkal kevesebbet. Hidegben csökken a kapacitása, és a a visszatáplálást sem engedi/ kevésbé engedi a rendszer, hogy kímélje az akkut.
« Utoljára szerkesztve: 2013.10.21 19:15:40 írta Agyarka »

drklaszlo

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re:Yaris HSD
« Válasz #751 Dátum: 2013.10.27 15:24:42 »
Akció van a Toyota márkaszervízeknél. Szerintetek megéri tetőcsomagtartót venni, ha jól emlékszem 43k-ért? Milyen a "gyári"? Könnyel levehető és felszerelhető? Ha fel is tetetném és úgy járnék vele, mennyivel emelné kb. a fogyasztást? (Az autóval meg vagyok elégedve, hamarosan egy éves lesz. Az első 10.000 km-ben a legjobb átlagom 3,5 és 3,7 voltak kb 100 km-es szakaszon mérve. Tiszta autópálya 5,5. Háztól házig Horvátországi nyaralás 4,9, szinte végig autópályán. Az utolsó ezer km-en nem odafigyelve 4,7 az átlagom.) 

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Yaris HSD
« Válasz #752 Dátum: 2013.10.27 16:03:50 »
Szerintetek megéri tetőcsomagtartót venni, ha jól emlékszem 43k-ért? Milyen a "gyári"? Könnyel levehető és felszerelhető? Ha fel is tetetném és úgy járnék vele, mennyivel emelné kb. a fogyasztást?
A Yarisét nem ismerem, csak az E12 Corolláét.
+könnyen le és felszerelhető,
+ gyárilag adnak hozzá 3M karosszéria védő fóliát,
+teljesen méretpontos (tető íveltsége)
- nem "zár"-ható.

A YHSD minden +ra eléggé érzékeny a fogyasztás tekintetében. Én biztosan nem hagynám rajta, ha nincs rá éppen szükség.
Thule keresője szerint a 754-es univerzális talp jó hozzá a 1427-es szettel, aminek magyar listaárához képest a Toyota akciós ajánlata kedvezőbbnek tűnik.

Krisz7777
Mi újság az előmelegítővel?
« Utoljára szerkesztve: 2013.10.27 16:05:55 írta Agyarka »

Krisz7777

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 140
Re:Yaris HSD
« Válasz #753 Dátum: 2013.10.27 19:30:20 »
Nagyon szupi, jól átmelegít mindent. Szebb a hangja és hamar van fűtés. (rendes)
Nem túl tudományos dolgok, de nekem ez fontos. :)
Fogyasztásról majd később, azt nem tekintem mérvadónak, hogy pár nap használat után 4,3 helyett 4,2 mutat a fedkomp.
Úrinő benzinessel jár...

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Yaris HSD
« Válasz #754 Dátum: 2013.10.27 19:39:02 »

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Yaris HSD
« Válasz #755 Dátum: 2013.10.28 14:01:14 »

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Yaris HSD
« Válasz #757 Dátum: 2013.11.25 09:30:00 »
Megjött a tél, fázik a meghajtóakku. Téligumival fel is ment a fogyasztásom 4,1-4,3-re. (Extrém rövid távon 8l lenne, de oda inkább gyalogolok.)
A BMW i3-ban külön rendszer tartja 20C körül az akkukat, nálunk az utastérből szívott levegőre bízták a komfortot. Az viszont még 12 km alatt sem melegszik be.

hummerdikk

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 39
Re:Yaris HSD
« Válasz #758 Dátum: 2013.11.26 08:58:42 »
Szervusztuk!

Mint friss (~2e km) YHSD tulaj szeretnek toletek segitseget kerni. Ahogy Agyarka is irta, megjott a tel, viszont nekem 5-6 liter kozott mozog a fogasztasom  :cry:. Elso kerdesem az lenne, hogy nektek mikor allt be a fogyasztas normalra, hiszen nekem Agyarka teli fogyasztasa volt a nyari ovatos atlagom :(
Masik kerdesem az lenne, hogy lattam hasznaltok csoszigetelest a kocsi also hutoracsa elott, milyenek a tapasztalatok, mennyire hasznalhato akar autopalya mellett, illetve milyen atmerovel marad meg a kocsin?

Koszonom elore is a segitsegeteket!

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Yaris HSD
« Válasz #759 Dátum: 2013.11.26 09:10:20 »
Agyarka beépített egy motorelőmelegítőt is, azért olyan alacsony a fogyasztása.  ;) Hasznos dolog!
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

hummerdikk

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 39
Re:Yaris HSD
« Válasz #760 Dátum: 2013.11.26 10:04:16 »
Agyarka beépített egy motorelőmelegítőt is, azért olyan alacsony a fogyasztása.  ;) Hasznos dolog!
Hmm, sajnos az nallam teremgarazsban kozos aramrol nem megoldhato. Illetve tartok attol, hogy valaki szepen kihuzza es elviszi a kabelt arra hivatkozva, hogy lopom az aramot, holott kifizetjuk a mellettunk levo konnektor fogyasztasat is... Az emberi tenyezo sajnos sokat szamit :(

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9521
Re:Yaris HSD
« Válasz #761 Dátum: 2013.11.26 13:00:44 »
Egyedi kábelt húzz be a lakásodból a saját beállódig. Nem akkora ördöngösség, és a lakásból fentről te magad kapcsolgathatod.

hummerdikk

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 39
Re:Yaris HSD
« Válasz #762 Dátum: 2013.11.26 13:04:43 »
Egyedi kábelt húzz be a lakásodból a saját beállódig. Nem akkora ördöngösség, és a lakásból fentről te magad kapcsolgathatod.
Erre mar gondoltam, es nem kapok ra engedelyt...

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9521
Re:Yaris HSD
« Válasz #763 Dátum: 2013.11.26 15:29:27 »
Ez hülyesg. Meg kell engedjék. Rendes szakembert kérj fel erre, számlásan dologozzon, adjon rá igazolást.

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Yaris HSD
« Válasz #764 Dátum: 2013.11.26 21:41:44 »
mikor allt be a fogyasztas normalra, hiszen nekem Agyarka teli fogyasztasa volt a nyari ovatos atlagom :(
csoszigetelest ... milyen atmerovel marad meg a kocsin?
Szia!
Először is gratulálok az autódhoz!
A 6l elsőre  kicsit soknak tűnik, de 5- 5,5 körüli fogyasztást több embertől halottam. Nyilván gyakran eltérőek a használat körülményei (szakaszok hossza, elindulási hőm., használt utak típusa és aránya ...) amik extrém esetben önmagukban is képesek akár literes különbséget okozni, azonban a legtöbbet a tudatos, deffenziv vezetés jelent.
Jelenlegi véleményem szerint nyáron átlagos használattal és 15km-nél hosszabb  etapokon 4,4/4,1/5 (város/ou./pálya), télen téligumival + 1 -1,5 kis ráhangolódással könnyedén tartható.
A fogyasztásom még nem állt be, nem volt időm megtanulni a leghatékonyabb visszatáplálást, illetve a 70 (azért ezt írom, mert itt már szinte mindig üzemel a benzin motor) feletti folyamatos haladásom technikáján is még csiszolnom kell. A gyorsítást most próbálom ellenőrizni. Nem 1szerű.-(
Annyi már biztosnak tűnik, hogy nem óvatos vezetéssel lehet a legjobb eredményt elérni, hanem intenzív benyás gyorsítással, és hosszú, "motorfék" nélküli kigurulásokkal.
Persze van amikor ez sem segít: mai nap a hőfokot az előbb írtam, táv 2x34km
- oda (előmelegítve 41C-re) indult 13l-ről (első 5km többször dombnak fel) , majd a későbbi hegyeken nagy nehezen lement 4,9-re,
- vissza a sok lejtmenetnek köszönhetően (48C-től indulva) 2,8.
A következő etapom sík úton 30km (38C ind.) 4.3, talán a sok dugó miatt (AVS 18, ami a közhiedelemmel ellentétben emeli a fogyasztást, télen pedig nagyon megemeli).

Az általam használt csőszigetelő D=32mm, falvastagság 8mm könnyen alakítható, és a helyén marad. CSAK ÉS KIZÁRÓLAG VÍZHŐFOKMÉRÉSSEL EGYÜTT HASZNÁLOM!!!. Nem csak a rendszámtábla síkja alatt takartam, hanem kb 95% -os takarással szinte mindenhol. 10C külső hőm alatt gyakorlatilag be sem kapcsol a hűtőventilátor. (ma 5-8 C-nél a hőfok a legnagyobb hegyen volt 87, egyébként 76-81körül volt, ami a legrosszabb, hogy még 10km után sem haladta meg a 70-et). Amint hidegebb lesz a maradékot is beszigetelem. . Nyáron is takarással indulok, és kb 5-6 km után a korábbi tapasztalatok és a tervezett útviszonyok figyelembevételével csökkentem a megfelelő mennyiségben.
Télen még pályán nem használtam, nyáron ott már természetesen nem igényel takarást.
« Utoljára szerkesztve: 2013.11.26 21:52:15 írta Agyarka »