Szerző Téma: Yaris HSD  (Megtekintve 330101 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Yaris HSD
« Válasz #390 Dátum: 2012.08.29 09:28:45 »
És akkor még nem is beszéltünk kisebb kategóriáról. Persze álmodozni - még- lehet.

Volt szerencsém vele egy tesztpálya-szerűségen menni, ....
Nagyon hasznosak ezek a lehetőségek, pedig ez az autó nem hívogat száguldozásra, de alattomos csúszós útfelület mindig közbejöhet. Egyébként engem kifejezetten zavar ez a sok 3 betűs izé, főleg amikor korán beavatkozik.

kgeza

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 221
Re:Yaris HSD
« Válasz #391 Dátum: 2012.08.29 09:52:55 »
Corollánál 14% az aktuális kedvezmény az adott autókra, ez tény. Annak viszont nem látom értelmét, hogy valaki jólértesülten, de számokat nem említve titkolja az importőr és a szalon árrését. Nem is ez az érdekes, hanem a kapott konkrét árajánlatok jellemző %-os eltérése a listaártól. A kereskedő haszna maradjon magánügy.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Yaris HSD
« Válasz #392 Dátum: 2012.08.29 10:24:07 »
Corollánál 14% az aktuális kedvezmény az adott autókra, ez tény. Annak viszont nem látom értelmét, hogy valaki jólértesülten, de számokat nem említve titkolja az importőr és a szalon árrését. Nem is ez az érdekes, hanem a kapott konkrét árajánlatok jellemző %-os eltérése a listaártól. A kereskedő haszna maradjon magánügy.
Az a valaki épp eléggé bennfentes ahhoz, hogy ne árulja el egy nyílt fórumon az amúgy üzleti titoknak minősülő infókat...  :whistling:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

kgeza

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 221
Re:Yaris HSD
« Válasz #393 Dátum: 2012.08.29 10:29:34 »
Az a valaki épp eléggé bennfentes ahhoz, hogy ne árulja el egy nyílt fórumon az amúgy üzleti titoknak minősülő infókat...  :whistling:
Magam is bennfentes vagyok és pontosan ismerem az üzleti titkokat, de nem árulom el, csak annyit, hogy annál kevesebb.

theodorus

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 9
Re:Yaris HSD
« Válasz #394 Dátum: 2012.08.29 11:44:45 »
...Nem is ez az érdekes, hanem a kapott konkrét árajánlatok jellemző %-os eltérése a listaártól...

Igen, engem is ez érdekel, bár sejtem, hogy a hibrid yarisnál ez nagyon kicsi.
Vannak márkák, ahol a listaár köszönő viszonyban sincs a tényleges vételárnál, azt is tudom, hogy a honda és toyota nem ez a kategória. Amúgy a hibrid-hajtás szempontjából egyszerűbb honda jazz listaára 6.250.000, de 4.7 millióért tudnék új hibrid jazzt. Viszont nekem az Eco yaris hsd elég lenne a felszereltség szempontjából, meg egyébként is.
(nem is értem, hogy a honda hogyan gondolja a yaris hsd mellett az ő listaárukat)

Leegyszerűsítve azt írom, hogy nem érdekel a listaár, az érdekel, hogy egy új yaris eco hsd-be mennyiért tudnék beleülni? Ha 4.6 millióért, azt sem tartom rossznak, de ha valamivel kevesebbért, az még jobb.

kgeza

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 221
Re:Yaris HSD
« Válasz #395 Dátum: 2012.08.29 12:10:11 »
Egyszerűen emailben is kérhetsz árajánlatot, utána kérdés, hogy személyes beszélgetéssel ez más-e.
Az Eco HSD azért tartalmaz idegesítő hiányosságokat, nincs távirányítós központi zár, USB, stb.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Yaris HSD
« Válasz #396 Dátum: 2012.08.29 14:19:27 »
Egyszerűen emailben is kérhetsz árajánlatot, utána kérdés, hogy személyes beszélgetéssel ez más-e.
Az Eco HSD azért tartalmaz idegesítő hiányosságokat, nincs távirányítós központi zár, USB, stb.
E- mailben mellékelni fogja az árlistát [rohog]
Én is azt tenném/teszem az én áruimnál. Ha valaki alkudni akar, akkor felhiv vagy elmegyek hozzá.
Kicsit rossz szokás,ha valaki nem akar alkudni, kicsit kényelmetlen odamenni a vevőhöz, hogy akarja-e olcsobban. Képzeljétek van ilyen is!!! :D

kgeza

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 221
Re:Yaris HSD
« Válasz #397 Dátum: 2012.08.29 14:52:47 »
E- mailben mellékelni fogja az árlistát [rohog]
Kértem már emailben árajánlatot pontosan megadva a paramétereket és ahonnan válaszoltak ott többnyire a listaár alatti összeg szerepelt. Nyilván tudják, hogy listaárat írva elbuknak már az első körön. Lehet, hogy a hosszas személyes beszélgetés hatékonyabb, de az is lehet, hogy a mi éghajlatunkon nem ehhez vagyunk szokva és rögtön a végső árat meg lehet kérdezni.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Yaris HSD
« Válasz #398 Dátum: 2012.08.29 15:21:04 »
" a mi éghajlatunkon nem ehhez vagyunk szokva és rögtön a végső árat meg lehet kérdezni."
És akkor mit mondjon? Én már buktam el így üzletet.
Ki kell puhatolozni ki hányadán áll, az csak személyesen lehet. A márkakereskedőknek tilos ár alatt adni, de vannak lehetőségeik (ők is kaphatnak engedményeket). Plána  több a lehetőség ha sok extrát kérsz, mert azon pláne nagyobb az árrés.

Egükém

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1221
  • Jó munkásember!
    • Egümotors
Re:Yaris HSD
« Válasz #399 Dátum: 2012.08.30 07:55:19 »
Komoly vevő üzletet kötni személyesen megy, mert úgy fogják komolyan venni!  :clap: :clap: :clap:

kgeza

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 221
Re:Yaris HSD
« Válasz #400 Dátum: 2012.08.30 08:18:57 »
Komoly vevő üzletet kötni személyesen megy, mert úgy fogják komolyan venni!
Ez már a XXI. század, ahol nem kell személyesen végigjárni az ország összes kereskedését, hogy nagyságrendi választ kapj arra amire itt nem kaptál.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Yaris HSD
« Válasz #401 Dátum: 2012.08.30 09:26:25 »
Ettől függetlenül személyesen hatásosabb.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Yaris HSD
« Válasz #402 Dátum: 2012.08.30 09:34:27 »
Ettől függetlenül személyesen hatásosabb.
Sőt van, hogy csak személyessen lehetséges, mint a korrupció [rohog]

kgeza

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 221
Re:Yaris HSD
« Válasz #403 Dátum: 2012.08.30 09:54:32 »
Ettől függetlenül személyesen hatásosabb.
Lehet, de ez csak tipp, ameddig reprezentatív mintán ki nem próbálod (ha egyáltalán szeretsz a listaárról indulva értékesítőtvel hosszasan alkudozni).

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Yaris HSD
« Válasz #404 Dátum: 2012.08.30 10:02:55 »
Az utolsó 4 autó a családban új volt, szalonból. Lehet, hogy nem reprezentatív, de tapasztalat  :flowers: