Szerző Téma: !Teljesen OFF  (Megtekintve 1246098 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9394
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #4035 Dátum: 2009.11.26 12:47:10 »
Köszi, szóval én a 200 oltópontra gondoltam....mikor lesznek, és hol, erről nincs valakinek infója?
"...A 29 oltópont egyelőre tesztüzemmódban működik majd, a jövő péntekig felálló további 170 oltóponttal együtt jövő hét végétől összesen 200 helyen lehet majd pénzért kérni a H1N1 elleni vakcinát.
( forrás,  november 20.)
Frissebbet most nem találok.

Satriani

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #4036 Dátum: 2009.11.26 12:54:52 »
Háziorvos nem szúr meg? :hmmmm: Nekem az üzemorvos adta.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9394
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #4037 Dátum: 2009.11.26 12:59:00 »
Háziorvos nem szúr meg? :hmmmm: Nekem az üzemorvos adta.
De. Csak 1. elmész a receptért a házisárkányhoz 2. irány a patika, megveszed 3. vissza a házisárkányhoz és beadja. Macerás.
Nálam házi oltópont volt, van pár orvos a családban  :)

Satriani

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #4038 Dátum: 2009.11.26 13:04:11 »
Izé, én inkább elmennék patikába, mint várjak egy oltópontra. Az a gond, hogy baromi gyorsan terjed ez a vírus.

---------------


sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #4039 Dátum: 2009.11.26 13:21:38 »
Inkább úgy fogalmazok, hogy aki az aktuális  hatalom mellett érvel, az sosem olyan feltűnő, mint az aki ellene. Ez így volt mindig a történelemben.

A világ nem fekete-fehér. Szerintem...

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #4040 Dátum: 2009.11.26 13:24:34 »
Pont ez az, hogy az oltópontra nem kell várni. Mi fogtuk magunkat, elmentünk a helyibe és 5 teljes perc múlva készen is voltunk. Igaz így drágább egy ezressel, de nem kell 2x betegrendelésre menni (vagyis a potenciális fertőzőbetegek közé).

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #4041 Dátum: 2009.11.26 13:30:22 »
Én tegnapra lebetegedtem, keddig pihi van. Természetesen influenza. Szerencsére nem vagyok annyira rosszul, mint januárban voltam (ágyból is alig tudtam felkelni másfél hétig).  :)
Ja és nem kaptam soha oltást ellene.
Helyes! Csak keményen! Azért van az immunrendszer, hogy dolgozzon  :D Jobbulást!
Laco 73 :D

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #4042 Dátum: 2009.11.26 13:31:17 »
Inkább úgy fogalmazok, hogy aki az aktuális  hatalom mellett érvel, az sosem olyan feltűnő, mint az aki ellene. Ez így volt mindig a történelemben.
A világ nem fekete-fehér. Szerintem...
Igen, de akkor a függetlenség legyen az 'átlátszó/víz' színű, itt meg csak sötétszürke dolgokat látok :flowers:
Kevés olyan ember van, aki független tudott maradni, de érdeklődik a téma után. És mondjuk az elmúlt években történt dolgokkal kapcsolatosan egyszer egyik oldallal értett egyet, egyszer másikkal, ezek lehetnek pl. 2004es népszavazás a határontúli magyarok ügyéről, a 2002/2006-os parlamenti választásokon melyik vonalhoz állt közelebb, a vizitdíj igen/nem, a pannon puma ugrik vagy beteg, öszödi beszéd egy népbecsapás kiszivárogtatása vagy a miniszterelnök őszinte hitvallása volt e, radikalizmus Orbán műve vagy az elmúlt 4/8év rossz gazdaságpolitikájának következménye, Budapest fejlődik vagy balkanizálódik, stb stb stb.
Szóval ezen kérdésekből aki tud fele fele arányban dönteni, az esetleg független.....remélem ezt a moderátorok nem gondolják politizálásnak, hisz ez csak közvetetten lehet az.
« Utoljára szerkesztve: 2009.11.26 13:38:01 írta Ákos2004 »

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26334
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #4043 Dátum: 2009.11.26 14:10:42 »
Music! A politikai töltetű, függetlennek kinyilatkoztatott véleményeid, meglátásaid kb olyan, mintha az ATV beszélgetős műsorát nézném....  :szemez: de ezt a kört egyszer már lefutottuk.
Szóval, te szoktál ATV-t nézni...na ebben már különbözünk [rohog] [rohog] [rohog], nekem TV-s csatornaleosztás végén vannak a politikai adók.
Tudod, az a baj, ha valaki az "aki nincs velem, az ellenem van" álláspontot képviseli, az nem fogad el 3. lehetőséget, pedig az ország nagy része nem áll ide vagy oda.

Engem az zavar például ebben az oltás kérdésben, hogy valakik anélkül, hogy bármi információjuk lenne, - vagy ami még rosszabb, utólag keresve ideológiát az eleve elfoglalt állásponthoz - csak az alapján alakítják ki "véleményüket", hogy az egész kitől származik: nem lehet jó/igaz, ha XY mondja, vagy éppen azért jó, mert az mondja, aki.
Kettőnk közt az a különbség ebben az ügyben, hogy engem nem zavarnak a háttérben folyó disznóságok, nem izgat, hogy ki mennyit nyúl le, ha engem hagynak békében élni.
Az orvosokra pedig külön nagyon haragszom, mert visszaélnek az átlagember (orvosi téren tapasztalható) iszonyatos tudatlanságával, és bármit elhitetnek velü(n)k, avagy hagyják, hogy elhiggyük. A legdurvább (még mindig oltás témában) az injekcióval bejuttatott mikrochip, amivel figyelik a mozgásodat. És ezt, komoly, egyetemet végzett - mi több, ott tanító - embertől hallottam.
Ellenben orvostól még nyilvánosan racionális érvelést nem. Vagy fújt ezerrel a vakcina ellen, vagy agitált mellette ugyanilyen stílusban - nyilván az ember egyiknek sem hisz. Hogy végül beoltattam magam mégis, azt két orvosnak köszönhetem: az egyik egy ismerős ismerőse, aki elmagyarázta, hogy mi a H1N1 lényege, mennyi benne a hisztéria, mennyi a valóság, mire jó a vakcina, mire nem jó, és mennyit árthat. A másik a gyermekorvosunk, aki sem a mostani irányítás hívének nem nevezhető, sem ettől függetlenül általában nem oltáspárti, és mégis azt javasolta, hogy tegyük meg, nincs vesztenivalónk.
music     

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #4044 Dátum: 2009.11.26 14:47:51 »
Abban tévedsz Music, mert ebben a h1n1 mizériában tényleg nincs benne a politika faktor olyan értelemben, hogy mindegyik politikai párt támogatja a h1n1 elleni oltást. Írtam, hogy Mikola is, aki ugye a Fideszes EÜ szakpolitikus teljes mellszélességben kiállt az oltás mellett. Akkor meg milyen dolgot látsz ebbe bele?
Egyéb, az ellenzékiséggel kapcsolatos magatartás (kormányzati kommunikáció hibái, szerződések, stb esetleges kritikája) meg természetes, azért vannak hogy ha kell, bíráljanak.

Szilvi

  • Vörös démon (ex Szőke ciklon:)))
  • Globális moderátor
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 969
    • Pizza Eataliano Éttermek
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #4045 Dátum: 2009.11.26 14:52:46 »
Nálam a h1n1 oltás dolog eldőlt, nem oltatok, mivel allergiás vagyok a thiomerzál nevű higany alapú tartósítószerre. Pocakosan pedig nekem kockázatot jelentene ez a dolog. Nem magamat féltem, hanem a kismanót a hasamban.
Szilvi 62

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #4046 Dátum: 2009.11.26 14:54:45 »
Nálam a h1n1 oltás dolog eldőlt, nem oltatok, mivel allergiás vagyok a thiomerzál nevű higany alapú tartósítószerre. Pocakosan pedig nekem kockázatot jelentene ez a dolog. Nem magamat féltem, hanem a kismanót a hasamban.
Szia! Ezt honnan lehet tudni, hogy valaki allergiás arra a bizonyos anyagra?

Szilvi

  • Vörös démon (ex Szőke ciklon:)))
  • Globális moderátor
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 969
    • Pizza Eataliano Éttermek
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #4047 Dátum: 2009.11.26 14:58:30 »
Nálam a h1n1 oltás dolog eldőlt, nem oltatok, mivel allergiás vagyok a thiomerzál nevű higany alapú tartósítószerre. Pocakosan pedig nekem kockázatot jelentene ez a dolog. Nem magamat féltem, hanem a kismanót a hasamban.
Szia! Ezt honnan lehet tudni, hogy valaki allergiás arra a bizonyos anyagra?
Bőrallergia teszten voltam ott mutatták ki.
Előtte nem értettem miért volt a szemem folyamatosan begyulladva, nem tudtam kontaktlencsét használni. Utólag kiderült, mert a tároló folyadék is tartalmazott thiomerzált.  :wacko:
Szilvi 62

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9394
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #4048 Dátum: 2009.11.26 16:34:13 »
Sajnos itt van amerika ...

matesz

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #4049 Dátum: 2009.11.26 17:40:17 »
Nálam a h1n1 oltás dolog eldőlt, nem oltatok, mivel allergiás vagyok a thiomerzál nevű higany alapú tartósítószerre. Pocakosan pedig nekem kockázatot jelentene ez a dolog. Nem magamat féltem, hanem a kismanót a hasamban.

Jól  teszed.
Aki tud ne oltasson. Miért ?

Íme: „Az Omninvest által kifejlesztett Fluval-p vakcina 50 mikrogramm etil-higanyt (Tiomerzal) tartalmaz. A Cevalpam 5 mikrogrammot, de a gyártó a rosszhírű Baxter AG. A Pandemrix szintén 5 mikrogram etil-higanyt tartalmaz, és a gyártója GlaxoSmithKline Biologicals.

Miért kell a "magyar" oltóanyagba 10-szeres mennyiségű etil-higany? Az etil-higanyt tartósítószerként alkalmazzák, de a Fluval-P tartalmaz még a veszélyesebb vegyületek közül alumínium-klorid-hexahidrátot, trinátrium-foszdát-dodekahidrátot, dinátriumhidrogén-foszfát-dihidrátot és kálium-dihidrogén-foszfátot is. Fokozott elővigyázatosságot ajánlanak (anafilaxiás reakciótól eltérően) túlérzékenység esetében, a nyomokban visszamaradt tojásfehérjével, formaldehiddel, gentamicinnel, neomicinnel, vancomicinnel és ciprofloxacinnal szemben.”