Szerző Téma: !Teljesen OFF  (Megtekintve 1246122 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #4020 Dátum: 2009.11.26 07:19:23 »
Minősíthetetlen, hogy olvasom a fórumot, és egy magát függetlennek mondó, ámde nyilatkozataiból adódóan egyértelműen politikai oldalhoz sorolható moderátor politikai töltetű hozzászólására válaszolok, és én vagyok kimoderálva. Gratulálok Palaczk. :flowers:

Amennyiben a moderátori tevékenységgel kapcsolatban van problémád, adott moderátor, adott moderációjával, akkor annak nem az a megoldása, hogy visszaposztolsz!

A moderátor azért moderátor, hogy moderáljon, ha kell, sőt ha kell, akkor köteles is! Tessék tudomásulvenni ezt, tudom, hogy nehéz, amikor kimoderálnak, de hidd el nem ellened, hanem a fórumért és ezáltal érted teszi.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #4021 Dátum: 2009.11.26 07:33:56 »
Igazad van Trotter! Legközelebb, ha egy moderátortól politikai töltetű hozzászólást látok, jelzem a moderátoroknak, de nem reagálok rá.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26334
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #4022 Dátum: 2009.11.26 10:20:40 »
Minősíthetetlen, hogy olvasom a fórumot, és egy magát függetlennek mondó, ámde nyilatkozataiból adódóan egyértelműen politikai oldalhoz sorolható moderátor politikai töltetű hozzászólására válaszolok, és én vagyok kimoderálva. Gratulálok Palaczk. :flowers:
Nagyon sajnálom, ha szerinted egyértelműen politikai oldalhoz vagyok sorolható, én nem tudok erről. A belgák - nem balgák, belgák - nem tudják, hova álljanak...

Azt még jobban sajnálom, hogy az influenza oltásból is sikerült politikai ügyet csinálni. Csak ismételni tudom magam, a környező országok némelyikében - gyengébbek kedvéért nem nyugati irányban - már százezres, milliós nagyságrendet éri el a H1N1 fertőzöttsége. A magyar egészségügy általános állapotát ismerve nem lehet olyan korlátolt valaki, hogy azt higgye, mi kimaradunk belőle.

A vakcinából lehet, hogy valakik jól járnak, de ők már megkapták a pénzüket. Te azzal, hogy nem oltatod be magad, nem velük szúrsz ki, hanem elsősorban magaddal, másodsorban a közvetlen környezeteddel, harmadsorban mindenkivel. Egyébként elég sokaknak ingyen jár - pl. akinek 6 hónap alatti gyermeke van, vagy alap-, középfokú oktatási intézményben dolgozik.

Még egyszer elismételném, hogy ez az influenza abban más a többinél, hogy a szövődménye is vírusos megbetegedés, ami ellen a mai "korszerű" orvostudománynak nincs ellenszere, azon múlik minden, hogy az illető immunrendszere legyűri-e, vagy sem. A korábbi influenzáknak is lehettek súlyos szövődményei, de lévén azok bakteriális eredetűek, gyógyíthatóak voltak.

Igen, az orvosok közt is vannak kétkedők. De most ez miért lett ilyen releváns? Az orvosok sem tévedhetetlenek, köztük olyanok is vannak, akik egy szülést a nyaralásuk időpontjához igazítanak; akik félrekezelnek egy betegséget; vagy akik kuruzslásnak vélik a csontkovácsokat, az akupunktúrát, stb. és bizony nem minden orvos ért ehhez a témához.
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26334
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #4023 Dátum: 2009.11.26 10:40:58 »
Még valami. Az is egy ellenérv szokott lenni, hogy várandósokon nincs letesztelve.

Aki ezt mondja, annak javaslom, tegyen közzé egy felhívást: várandós anyákat keresünk H1N1 tesztre. Kíváncsi vagyok az eredményre.
music     

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #4024 Dátum: 2009.11.26 11:10:24 »
Music! A politikai töltetű, függetlennek kinyilatkoztatott véleményeid, meglátásaid kb olyan, mintha az ATV beszélgetős műsorát nézném....  :szemez: de ezt a kört egyszer már lefutottuk.
Igazatok lehet az oltásban, kb 60%-ban mellette vagyok, 40%-ban ellene.
Mikor nyílik meg a 200oltópont, tudja valaki?

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna

Satriani

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #4026 Dátum: 2009.11.26 11:19:57 »
Igazad van Trotter! Legközelebb, ha egy moderátortól politikai töltetű hozzászólást látok, jelzem a moderátoroknak, de nem reagálok rá.

De ne várd, hogy ki is moderálják - sokan TÉNYLEG nem veszik észre a politikai töltetet, te sokkal jobban ki vagy erre hegyezve. ;)

...és oltasd be magad, ne szarozz. Nagyságrendekkel kisebb az oltás kockázata, mint a megbetegedésé. Belémvágták, másnapra belázasodtam, de harmadnapra kutya bajom nem volt, és ennél súlyosabb mellékhatásokról nem lehet sehol sem olvasni, ellentétben a megbetegedésekkel kapcsolatos mellékhatásokkal... Egyébként évek óta megkapom az influenza elleni kombinált oltást, előtte szinte minden tavasszal elkapott valami nyavalya, azóta egyszer sem betegedtem meg.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #4027 Dátum: 2009.11.26 11:24:50 »
Én tegnapra lebetegedtem, keddig pihi van. Természetesen influenza. Szerencsére nem vagyok annyira rosszul, mint januárban voltam (ágyból is alig tudtam felkelni másfél hétig).  :)
Ja és nem kaptam soha oltást ellene.
         

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #4028 Dátum: 2009.11.26 12:18:47 »
De ne várd, hogy ki is moderálják - sokan TÉNYLEG nem veszik észre a politikai töltetet, te sokkal jobban ki vagy erre hegyezve. ;)
 Belémvágták, másnapra belázasodtam, de harmadnapra kutya bajom nem volt, és ennél súlyosabb mellékhatásokról nem lehet sehol sem olvasni, ellentétben a megbetegedésekkel kapcsolatos mellékhatásokkal... .
Inkább úgy fogalmazok, hogy aki az aktuális  hatalom mellett érvel, az sosem olyan feltűnő, mint az aki ellene. Ez így volt mindig a történelemben.
Kombináltat kapták ezek szerint, vagy csak a h1n1-et?
Ahogy megnyílik a 200oltópont, azt hiszem elmegyek az egyikbe.

Satriani

  • Vendég
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #4029 Dátum: 2009.11.26 12:28:26 »
A kombit mindig megkapom október végén, november elején, így idén is. A H1N1-et múlt pénteken kaptam meg. Szóval kaptam mindkettőt.

Gyöngyi, jobbulást...  :flowers:

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #4030 Dátum: 2009.11.26 12:34:01 »
Igazad van Trotter! Legközelebb, ha egy moderátortól politikai töltetű hozzászólást látok, jelzem a moderátoroknak, de nem reagálok rá.
De ne várd, hogy ki is moderálják - sokan TÉNYLEG nem veszik észre a politikai töltetet, te sokkal jobban ki vagy erre hegyezve. ;)

Nos, ha jelzést kap a modi, akkor, mint írtam, akkor moderál. Az egész fórum összes HSz-t nem lehet folyamatosa követni. Ezért van a HSZ-ek jobb aljában a megfelelő link, és bejegyzési lehetőség is, hogy mi a baj. Ezt az összes modi megkapja, egy biztosan reagál közülünk, pláne, ha közlik vele, hogy tulajdonképpen mi is a baj.
Idáig tudtommal mindegyik így jelzett problémára reagálás történt. Egyébként a Moderátori Kódexben le van írva, hogy ilyen esetben mit is tehet az user.

Tudom, hogy nem ez az alső, hogy elolvassa a regsiztráló, de ez a jelenlegi zsinórmérték.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9394
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #4031 Dátum: 2009.11.26 12:35:09 »
« Utoljára szerkesztve: 2009.11.26 12:37:06 írta Nagycitrooom »

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #4032 Dátum: 2009.11.26 12:35:16 »
Az egész fórum összes HSz-t nem lehet folyamatosa követni.
Dehogynem!  :D ;)
         

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #4033 Dátum: 2009.11.26 12:42:31 »
Hol vannak oltópontok? (térkép)
ÁNTSZ oltópontok
Köszi, szóval én a 200 oltópontra gondoltam....mikor lesznek, és hol, erről nincs valakinek infója?

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: !Teljesen OFF
« Válasz #4034 Dátum: 2009.11.26 12:47:07 »
Az egész fórum összes HSz-t nem lehet folyamatosa követni.
Dehogynem!  :D ;)
Na ja, aki otthon van és szipog, annak van ideje...  :flowers:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.