Szerző Téma: Corollát, Aurist szeretnék venni  (Megtekintve 2129566 alkalommal)

0 Felhasználó és 10 vendég van a témában

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #7635 Dátum: 2011.08.19 20:51:38 »
Az a problem hogy picit komolytalannak tűnik és vacillálónak az aki mindenre rákérdez :)
Ebben az esetben Mardel családja megnézte a kocsit, ő meg már a szervizes átvizsgálást akarta szervezni... mi ebben a komolytalan?  :hmmmm:

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #7636 Dátum: 2011.08.19 20:54:21 »
Aztán lehet, hogy nincs minden rendben az autoval és nem szerette volna hogy a szervizben minden kiderüljön, pl lehet hogy dupla annyi km van benne, elvégre egy cégauto volt.
Lehet ugy gondolta valaki odamegy megtekinti max alánéz egy szervizben, oszt viszi és csá. Lehet, hogy még honapok mulva is macerálnád, hogy miért nem mondta ezt meg azt.
Az is lehet hogy meggondolta magát és mégis megtartja.

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #7637 Dátum: 2011.08.19 21:07:54 »
EZ a tuti adás-vételi:
http://www.hasznaltauto.hu/adasveteli_minta

TÖLTS 4DBot belőle! Az a tuti :D Nekem is van 2DB eredetim!
Ha tudsz a helyszínen köss biztosítást, kérj egy netes gépet, vagy ha kereskedés akkor mindent elintéznek, neked csak hajtani kell :D

elég csak egyet letölteni....viszont 4 példányban nyomtasd ki!! :))
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #7638 Dátum: 2011.08.19 21:10:38 »
nem téma, van még kocsi a piacon

csak azt nem értem, mi a baj azzal, hogy amíg átnézik a kocsit, felhívjuk a másik szervizt.
amikor ezt lebeszéltük, fél óra múlva jött a telefon hogy áá, inkább mégsem  :lol:

akkor ujabb 4 honap keresgélés???  1ébként délután felhivtam a számot a hirdetésedből..és ment a terelés,h nem nézhetem meg madélután a kocsit,m van egy komoly érdeklődő hétfőre,gondolom te lettél volna az....igérte a ***i,h hogy hétfőn délután ha hivom és megvan a kocsi,akkor megnézhetem...csak hivjam fel hétfőn du.,mert mosz7végén nem lesznek a városban...
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #7639 Dátum: 2011.08.19 21:14:09 »
Az a problem hogy picit komolytalannak tűnik és vacillálónak az aki mindenre rákérdez :) én 2autót adtam el, mindnél magam elmondtam mindent, nincs lelkiismeret furdalásom afelől hogy szart adtam volna el, hisz tudtak mindenről... Toyotánál én elhoztam, aztán magam hívtam fel a szervízkönnyben lévő szervizt, mindent elmondtak :D amit tudni akartam...  Persze az ember a tutira törekedik, de a használt autó rizikó, vagy jó vagy nem, nem tudsz mit csinálni, be kell vállalni :(

most magad ellen beszélsz Robi...emlékezz csak,h te is sokat kérdeztél,mikor ott voltunk a corolla eladónál....de ez természetes,h az ember kérdez,mielőtt megvesz vmit nem kevés pénztért!!!
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Késő Róbert

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 486
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #7640 Dátum: 2011.08.19 21:29:36 »
Persze, de azért személyesen más mint telefonon, azt az időt arra szántam én is ő is, én telefonon kb 2 percet beszéltem a palival :D(abból másfelet az időpont egyeztetés vitt el) Én nem akarom megvédeni, sőt amit leírtál előbb az alapján abszolúte nem szimpatikus, de én se nagyon voltam oda ha 2percenként felhívott mert még ezt meg azt meg akarta kérdezni... fiátot se telefonon adtam el, kb semmit nem kérdezett az ürge nem is volt rá kíváncsi, és a hondát se... Kijött megnézte, kell nem kell ennyi :D Van corolla bőven :)

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #7641 Dátum: 2011.08.21 10:35:01 »
Az eladó fejével gondolkodva: Minek hívogat ez a srác, ha hétfőre már megbeszéltük a találkozót? Miért nem tud várni 2 napot, mit zargat egyfolytában hülye kérdésekkel?!

Én is hülyét kapnék Tőle, bár ettpl még nem nézném komolytalan vevőnek. De a 3. telefon után leállítanám, hogy 7végén hagyhon békén...

 :whistling:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #7642 Dátum: 2011.08.21 10:37:06 »
A foglalóról: A mai világban KÖTELEZŐ. Ez védi az eladót is, és a vevőt is, természetesen papírt is kell róla írni. E nélkül lenne számomra komolytalan a vevő...  :ph34r:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #7643 Dátum: 2011.08.21 10:47:30 »
A foglalóról: A mai világban KÖTELEZŐ. Ez védi az eladót is, és a vevőt is, természetesen papírt is kell róla írni. E nélkül lenne számomra komolytalan a vevő...  :ph34r:
Szerintem meg felesleges. Max akkor ha annyira félsz, hogy elviszik előled, vagy hitelre akarod venni. Mondjuk nálam ez nem fog előfordulni soha. ;)

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #7644 Dátum: 2011.08.21 10:55:14 »
Azért kötelező, mert, ha az egyik személyes tali alkalmával vevőként eldöntöm, hogy nekem kell az az autó, de intéznem kell hitelt, hogy meg tudjam venni, akkor az alatt az idő alatt az eladó (sürgősségtől függően) eladhatja az orrom elől egy olyan embernek, aki kp-vel megy oda érte, és az eladót qrvára nem érdekli, hogy én esetleg 2-300km-t utaztam azért az autóért...
Ha, viszont van foglaló és a biznisz az eladó miatt hiúsul meg, akkor a 2x-es foglaló értékét köteles az eladó nekem megfizetni, hiszen nekm okozott kárt. Ha vevőként állok el a vételtől a foglaló odaadása után, akkor csak a foglaló összegét bukon ÉN. Ez a foglaló lényege és értelme.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #7645 Dátum: 2011.08.21 11:10:33 »
De amíg nem vizsgáltattad meg szervizben (tehát nem tuti, hogy tényleg ez az autó kell), addig kidobott pénz lehet a foglaló. Az alábbi esetben erről volt szó.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #7646 Dátum: 2011.08.21 11:14:59 »
De amíg nem vizsgáltattad meg szervizben (tehát nem tuti, hogy tényleg ez az autó kell), addig kidobott pénz lehet a foglaló. Az alábbi esetben erről volt szó.
Igen, én feltételeztem, hogy már átesett az autó a döntésen, hogy meg fogja venni... értelem szerűen az átvizsgálás előtt nem foglalózunk. Nem tudom, mardel hányszor hívta az eladót, de ez tud zavaró lenni. 2 nap múlva úgyis viszik szervizbe átnézetni, minek hívogatja akkor még?! Majd 7főn megtud mindent, addig meg írja fel egy papírra a kérdéseit, azt kész...

.. lehet, hogy az eladónak mardel hívogatása a "kákán is a csomót..." kategória volt. Persze, az is lehet, hogy vmi gáz volt az autóval, és nem akarta, hogy ez a szervizben kiderüljön...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #7647 Dátum: 2011.08.21 11:19:04 »
Azért kötelező, mert, ha az egyik személyes tali alkalmával vevőként eldöntöm, hogy nekem kell az az autó, de intéznem kell hitelt, hogy meg tudjam venni, akkor az alatt az idő alatt az eladó (sürgősségtől függően) eladhatja az orrom elől egy olyan embernek, aki kp-vel megy oda érte, és az eladót qrvára nem érdekli, hogy én esetleg 2-300km-t utaztam azért az autóért...
Ha, viszont van foglaló és a biznisz az eladó miatt hiúsul meg, akkor a 2x-es foglaló értékét köteles az eladó nekem megfizetni, hiszen nekm okozott kárt. Ha vevőként állok el a vételtől a foglaló odaadása után, akkor csak a foglaló összegét bukon ÉN. Ez a foglaló lényege és értelme.
Mindenki tudja mi a foglalo :D
Hitelnél én is mondtam, hogy szükséges.(bár a bank is szolgálhat meglepetéssel)

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #7648 Dátum: 2011.08.21 11:28:34 »
Igen, én feltételeztem, hogy már átesett az autó a döntésen, hogy meg fogja venni...

Nem latta szemelyesen az autot, ez benne a szep  :clap:
kisa
born to ride

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #7649 Dátum: 2011.08.21 11:37:29 »
Igen, én feltételeztem, hogy már átesett az autó a döntésen, hogy meg fogja venni...

Nem latta szemelyesen az autot, ez benne a szep  :clap:
Akik meg megnézték, nem tudjuk hogyan nyilatkoztak az eladó felé. Ezek szerint nem sok biztatót.