Szerző Téma: Corollát, Aurist szeretnék venni  (Megtekintve 2136056 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

barna.czukor

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4710 Dátum: 2010.09.22 11:07:24 »
Amikor a páromnak kell tankolni, soha sincs gondja, érdekes módon, még ki sem száll az autójából máris ott terem egy benzinkutas, és már tankolják is az autót... :D Érdekes nálam ez igen ritkán fordul elő
Ezt én is megfigyeltem már, ez diszkrimináció! Lehet, hogy lejjebb kellene gombolni a pólót, hogy Hasselhoff-feeling megihlesse a női benzinkutasokat és odasomfordáljanak csak úgy Bond-osan...? :hmmmm:
Az egész azon múlik, hogy a kutas mennyire érzi azt, hogy le lehet húzni. A nőket nagyon szeretik, mert a legtöbb béna a tankoláshoz és elvárja a segítséget, amit aztán pár 100 Ft-tal meg is szoktak hálálni.

A másik kategória az, mikor egy drága kocsival megyek a kútra, mert akkor egyből azt hiszik, hogy én nem akarom a kezem összekoszolni és majd ő nekem jó kis borravalóért megtankol. Mikor a haveromék Honda CR-V-jével megyünk a kútra, egyből szaladnak, ha a Corollával vagy a Civic-kel, akkor le sem szarnak bennünket.

És van a harmadik változat, mikor az E12-essel egyedül megyek, akkor semmi. Ha családdal, akkor egyből rohannak, mert biztos a családfő majd osztja nekik a borravalót, meg úriemberként viselkedik majd a család előtt... Ez talán a faterom korával is magyarázható, a jól szituált 40-50+-os embereket szeretik, mert ők szintén nagyobb hajlandósággal adják az extra casht, mint a 20-30 éves fiatalok... Amúgy ha öltönyben vagyok, akkor hozzám is szeretnek odasomfordálni, ha farmerban vagyok, akkor semmi szintén.

Meg biztosan az is benne van, hogy látszik rajtam, hogy élvezem az egészet és nem tűnök technikai analfabétának, látják, hogy esély sincsen.  :D
« Utoljára szerkesztve: 2010.09.22 11:09:40 írta B.S. »

R6Rider

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1083
  • Corolla E12 1.6 VVTi SOL Sedan
    • Q8
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4711 Dátum: 2010.09.22 14:21:41 »

Ezt én is megfigyeltem már, ez diszkrimináció! Lehet, hogy lejjebb kellene gombolni a pólót, hogy Hasselhoff-feeling megihlesse a női benzinkutasokat és odasomfordáljanak csak úgy Bond-osan...? :hmmmm:
:yes: :lol:

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4712 Dátum: 2010.09.22 15:02:42 »

Ezt én is megfigyeltem már, ez diszkrimináció! Lehet, hogy lejjebb kellene gombolni a pólót, hogy Hasselhoff-feeling megihlesse a női benzinkutasokat és odasomfordáljanak csak úgy Bond-osan...? :hmmmm:
:yes: :lol:
Én meg ugy vagyok vele, hogy az én otomba én szeretnék tankolni :yes:
Ugy érzem az meg olyan mintha az étteremben a pincér akarna megetetni a kanállal. :devil:

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4713 Dátum: 2010.09.22 15:22:52 »

Ezt én is megfigyeltem már, ez diszkrimináció! Lehet, hogy lejjebb kellene gombolni a pólót, hogy Hasselhoff-feeling megihlesse a női benzinkutasokat és odasomfordáljanak csak úgy Bond-osan...? :hmmmm:
:yes: :lol:
Én meg ugy vagyok vele, hogy az én otomba én szeretnék tankolni :yes:
Ugy érzem az meg olyan mintha az étteremben a pincér akarna megetetni a kanállal. :devil:
Jaa, igen. Tényleg...  :yes: ;) Lehet, hogy csak egy rossz beidegződés, de ezzel ugyanígy vagyok én is. Az autómosásról már nem is beszélve! Na, azt semmi esetre sem bíznám másra.  :no: :devil:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

lasi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8541
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4714 Dátum: 2010.09.22 17:01:43 »
Én is magam tankolok az esetek 80%ában.....viszont azt rühellem hogy a legtöbb gázoljaos pisztoly mindig dzsuvás, és kesztyü vagy papirtörlö nem mindig van kint, azt ilyenkor meg kenjem össze magam vele, majd egész nap azt a büzt szagolhatom..... :wacko:

de ha ugy alakul hogy a kutas megtankol nekem+ lemossa a szélvédöt elöl hátul, akkor kap 200Ft-ot.....


ennyi of elég mára... :)
Corolla AE86GT 20V (1984) Corolla AE86GT 16V (1985),Lexus IS 250 Mark Levinson (2008)Eladva
Corolla 1.4 D4D   (2005)Eladva!  2.0 D4d RAV4  (2005)Eladva, 2.2D4d Rav4 (2007) ,2.4D Hilux (1994)Eladva, 2.4D Hiace (1999)Eladva, 2.5 D4d Hilux (2009) 2.4 TD Hilux (2000)

j.b

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 72
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4715 Dátum: 2010.09.23 08:13:38 »
Sziasztok!

Használt corollát szeretnék venni,max 800E tudok rászánni,mit kaphatok ennyiért?
Szia!

Ennyiért egy E11-es Corollát tudsz venni, abból is inkább egy ráncfelvarrás előttit. Nem ismerem az anyagi viszonyaidat, de az autó vételárán felül bele kell még kalkulálni az átírási költségeket is, meg vagy 100-150e Ft-ot, amiből rendbe teszed a kocsit.

Ha mindennel együtt gondoltál 800e Ft-ra, akkor olyan 600-700e Ft-nál drágább kocsit ne nézzél, mert a különbözet elmegy az átírásra és az égető javításokra.

A facelift-es E11 Corolla viszonylag ritka, a régebbi változatból viszont eléggé sok van a piacon, jellemzően 600-tól fölfelé. Sajnos nagyon sok közülük a törött, gányolt példány, mikor mi akartunk ilyet venni, akkor 1 ép darabot sem találtunk ezek közül. Így lett végülis a Corollából Civic, mert abból találtunk egy kevésbé törött példányt -- ez is volt törve, de nem totálra és komoly hibája szerencsére nincsen.

Ha faceliftes Corollát szeretnél venni, akkor mélyebben a zsebbe kell nyúlni, egy jobb példány ma is 900e-1 millió körül mozog, az alatt inkább csak a hibás modellek találhatóak.

A kezdeti szériás VVT-i motorok, amilyen a facelift E11-esben is van, nem voltak túl jó konstrukciójúak, közülük sok ette az olajat már 60e km előtt is. Ezt egy motorcserével oldották meg a gyárban, amely 7 év/180e km-ig volt igénybe vehető. Miután már az összes E11-es kifutott az időből, így ha eszi is az olajat, nem lehet gariban már motort cseréltetni. A másik VVT-i típushiba a szívócsonk zörgése, amelyet a teljes műanyagelem cseréjével lehet csak orvosolni. Ez kb 120e Ft-ba kerül munkadíjjal együtt.

Tekintettel a korai VVT-i motorok hibalehetőségeire és a kis választási lehetőségre, én egy nem facelift-es E11-es Corollát javasolok neked. Ezeket megkapod olcsóbban, 600-tól fölfelé már. Két féle motorral kapható a piacon, amivel érdemes foglalkozni: 1332 ccm-es és az 1,6-os. A kettő között eléggé nagy különbség van menetdinamikában, az 1,6-os sokkal erősebb, dinamikusabb. A kisebbik motor viszont nagyon takarékos, a statisztikák szerint alacsonyabb a fogyasztása vegyesben, mint az 1,4 VVT-i-nek. A piacon viszonylag kevés az 1,6-os modell, én ezt venném, de ha neked a spórolás fontosabb, akkor a kisebbet érdemes választanod.

Figyelj oda a sebességváltóra is! A kisebb motorral szereltben C150-es váltó van, ez hajlamos az idő előtti kopásra, akadozásra sajnos. Mikor váltasz a próbaúton, akkor mindig figyeld, hogy akad-e a váltó valamelyik fokozatban.  :excl:
köszönöm szépen,kb 1100000 ft tudok rászánni,ezért kalkuláltam a 800e vételárral,előny a szervízkönyv megléte?Tetszik nekem az E10 corolla is,de szerintem nem sok esély van korroziómentes példányt kifogni,nem tudom mennyire megbízható egy 10-11 éves corolla klímája,ha csak a gond van vele,akkor nem ragaszkodok hozzá.Találni néha G6 corollát de félek,hogy csak széthajtott példányt tudok kifogni,egy sikeres vásárlás után minden esetben ki kell cserélni a vezérlést,szűrőket stb?Mekkora egy ilyen munkának az anyagi vonzata?
Corolla E-11 Liftback Linea Terra 1.6 1999

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4716 Dátum: 2010.09.23 08:58:49 »
Hát igen amiket B.S. ír azt jó tudni!
Azonkivűl  egy 10 éves autót látni kell , nagyon nagy különbségek vannak.
És ami az én alapelvem, kevesebb extra, kevesebb meghibásodás , kevesebb gond!
A legelterjetebb tipushoz általában jobban van  alkatrész, bontott is, uj is.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4717 Dátum: 2010.09.23 09:09:40 »
köszönöm szépen,kb 1100000 ft tudok rászánni,ezért kalkuláltam a 800e vételárral,előny a szervízkönyv megléte?Tetszik nekem az E10 corolla is,de szerintem nem sok esély van korroziómentes példányt kifogni,nem tudom mennyire megbízható egy 10-11 éves corolla klímája,ha csak a gond van vele,akkor nem ragaszkodok hozzá.Találni néha G6 corollát de félek,hogy csak széthajtott példányt tudok kifogni,egy sikeres vásárlás után minden esetben ki kell cserélni a vezérlést,szűrőket stb?Mekkora egy ilyen munkának az anyagi vonzata?
Nekem ilyen bagolylámpás E11-em van, 1.4-es, 4EFE motorral. Én ötajtóst javasolnék a pakolhatósága és a későbbi esetleges eladhatósága miatt. Kérdezz bármit a kocsiról nyugodtan.  :)

Ha a szervizkönyv végig vezetett, akkor leinformálható belőle a kocsi előélete, mindenképp előny (de az is, ahogy az én Corim előző gazdája csinálta, hogy minden javításról, cseréről elrakta a számlát dátummal, km óra állással).  ;)

Az első szerviz olyan 100 körül van, de nagyban függ attól, hogy mit kell cserélni esetleg még (pl. gumi ha necces, az még jól meg tudja dobni az árat). Igen, minden vásárlás után kötelező a csere, kivéve ha előtted cserélték ki (esetleg szó szerint :D ) és számla van róla meg láthatóan új minden (na mondjuk ezt nem tudom, hogy lehet leellenőrizni). A legkisebb gyanú esetén is azonnal csere, mert ha átvertek, és elszakad a vezérműszíj és szétveri a motort, az több száz rongyba fog kerülni (új motor végülis). Az utángyártott vezérműszíjakat 60 ezrenként illik cserélni és csak márkásat (Mitsuboshi vagy Gates pl.).

5W30 vagy 5W40 olaj, olajszűrő, pollenszűrő, levegőszűrő 20-ból megvan, első fékbetétszett 10-15 között igény szerint, vezérlés nekem anyagáron 35 volt 3 éve vízpumpa nélkül asszem, nemtom mennyi ennek a valós ára, hűtőfolyadék és fékfolyadék egy pár ezres, nem vészes, gyertyák ezerpárszáz darabja és kb. ennyi.

A klímám tökéletes, most nyáron nézettem át, 10-ből megúszható a teljes átvizsgálás és klímafeltöltés (ha viszont elöl törött volt a kocsi és rongálódott a klíma, akkor bizony 100 felett is lehet a vége a javításnak). Nekem egyszerűen csak elszökött a gáz. :)
         

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4718 Dátum: 2010.09.23 09:19:43 »
köszönöm szépen,kb 1100000 ft tudok rászánni,ezért kalkuláltam a 800e vételárral,előny a szervízkönyv megléte?Tetszik nekem az E10 corolla is,de szerintem nem sok esély van korroziómentes példányt kifogni,nem tudom mennyire megbízható egy 10-11 éves corolla klímája,ha csak a gond van vele,akkor nem ragaszkodok hozzá.Találni néha G6 corollát de félek,hogy csak széthajtott példányt tudok kifogni,egy sikeres vásárlás után minden esetben ki kell cserélni a vezérlést,szűrőket stb?Mekkora egy ilyen munkának az anyagi vonzata?
Szervizkönyv: Abból a szempontból mindenképpen előny, hogy, ha magyar vásárlású az autó, akkor vissza tudod ellenőrizni az adott Toyota szalonban a szervizét az autónak. Láthatod, hogy mikor mit csináltak rajta. Viszont biztos, van olyan is, aki megvette az autót, jobb esetben, amíg a garancia élt, hivatalos szervizbe hordta az autót, de amint az lejárt már olcsóbb helyen szervizeltette tovább. Innestől kezdve a szervizkönyvet el lehet felejteni. Ha vezetve van a szervizkönyv és a rendszerrel is "fedésben van, az már lehet számodra egy jó támpont. Valszeg ilyennel kicsi az esélye, hogy találkozni fogsz. Én is úgy vettem meg az autómat (2000 E11 liftback 1,4vvti facelift), hogy nem vittem a vásárlás előtt szakszervizbe (Emil-Frey-ből lett anno vásárolva), kipróbáltuk, átnéztük a fő dolgait az autónak (volt-e sérülése/festve, futómű, motor járása, elektromos dolgok működnek-e, klíma működik-e? stb), ezek rendben voltak. Az, hogy itt-ott látszik, hogy volt fényezve, hát, na, bumm, 8 éves volt, mikor vettem, budapesti használat mellett nem is vártam mást. Viszont egyáltalán nem volt lelakva a belseje, nem voltak kikopva, kiszakadva a kárpitok, összességében nem nézett ki 8 évesnek az autó, ezért megvettem. Mindezt csak azért írtam le, hogy ne keress hibátlan kocsit, mert - ahogy azt B.S. is írta - nincs!
Klíma: Ha nem sérült, akkor bolondbiztosan működik. Az én véleményem, hogy ilyen évjáratnál klíma nélküli autót nem szabad venni. Egy esetleges újraeladásnál ez igen komoly alkualap!
A G6: Na, ezt felejtsd is el! Kizárt, hogy normális állapotút találsz normális áron. Én egy hete láttam egy 1,6-ost a használtautón, 3 ajtós hatchback volt, gyönyörű volt a képekről, na, de több, mint 1,5M-ért...
Vezérlés: Ezt én még nem cseréltem, majd Barna mondja az áldást ide vonatkozóan. Olajcsere(~7000Ft/flakon), szűrőcsere (olaj-, levegő-, és pollenszűrő-(összesen ~5-6000Ft)) szinte kötelező első körben, de ez minden egyéb típusnál is több, mint ajánlott. Aztán vvti-knél hosszbordásszíj lehet csere tárgya, amit elvileg 105.000-es szerviznél meg kell ejteni (kb 6000 Ft 6PK1840 jelű GATES szíj, amennyiben klímás az autó). A fék folyadékot is illő ellenőrizni, illetve cserélni is (ennek árát nem tudom). Nekem kellett cserélni kuplung SZETTet(!!!) is, AISIN ASKO (gyári beszállítója a Toyotának) gyártmány, nem kis szerencsével 40.000-ből megúsztam munkadíjjal együtt.
Ha kuplungcsere, akkor már célszerű a váltóolajat is frissíteni: 1,9L, azaz 2 db(~2000Ft/L) 1L-es flakon kell hozzá, 75W90, vagy 75W85.
A klímához még valami: Én azt gondoltam, hogy kifogyott a gáz a rendszerből, azért nem hűt eléggé. Aztán vettem 2800Ft-ért új pollenszűrőt, azóta 35fokban is 1. fokozaton megy a venti, annyit jelentett az új szűrő.
Remélem, tudta segíteni, a többiek is biztos fognak még írni néhány dolgot.  ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4719 Dátum: 2010.09.23 09:24:14 »
A klimád azóta jó?
Én a Jazzbe feltöltettem tavasszal, szinte nem is használtam, aztán a nyár közepén kiderült megint nem hűt.
Bezzeg a Corollá jó hűt mint a sarki szél :yes:
Amiket írsz mind szép és kalkulálható, csak ezer más is előfordulhat  (pl nekem a Jazz most csapágycserés lett, megcsinálták, de most meg nem jó az ABS szenzor-tehát most nincs ABS :D)

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4720 Dátum: 2010.09.23 09:24:23 »
Ja, persze, olvasom Gyöngyi hsz-ét, a gyertya is fontos! Azt is cseréltettem, Denso-kat vettem 4db-ot 4000Ft-ért.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4721 Dátum: 2010.09.23 09:28:55 »
A klimád azóta jó?
Én a Jazzbe feltöltettem tavasszal, szinte nem is használtam, aztán a nyár közepén kiderült megint nem hűt.
Bezzeg a Corollá jó hűt mint a sarki szél :yes:
Amiket írsz mind szép és kalkulálható, csak ezer más is előfordulhat  (pl nekem a Jazz most csapágycserés lett, megcsinálták, de most meg nem jó az ABS szenzor-tehát most nincs ABS :D)
Igen, jó a klíma, most már átengedi a levegőt konkrétan, szóval valszeg eddig is jó volt, csak a szűrő volt annyira elkoszolódva. Az lehet, hogy ha újra töltenék, akkor még durvább lenne, de azt mondom, hogy, ha 35 fokos melegben is elegendő 1. fokozaton használni a klímát, akkor nagy baja nem lehet.
Saját tapasztalatokat írtam, persze, hogy ezeken kívül bármi előjöhet, nekem eddig szerencsém volt. Na, például ezért is jó, ha vásárlás előtt átvizsgáltatod egy szervizben, megemelik, megrángatják, így a lehetséges hibát jó nagy részét ki lehet szűrni, így alku tárgyává tenni... ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4722 Dátum: 2010.09.23 09:32:20 »
Az biztos, hogy ha egyszer eladom Ájriszomat (rendszámom IRS...), én nem fogok semmit eltitkolni, az összes eddig cserélt alkatrész ott figyel a garázsomban és a szervizkönyvemet is újra vezettetem 100.000km-től, amikor megvettem. Szerencsére nincs szükségem arra, hogy bármit is eltitkoljak vele kapcsolatban...  :wub: :wub: :wub:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4723 Dátum: 2010.09.23 09:37:22 »
Idén már bőven 100.000Ft felett költöttem rá, de eddig 2 évig szinte semmit. 10. éves az autó, vannak dolgok, amik ennyi idő elteltével elfáradnak (gumik, kuplung, stb.), bár, igaz, ha ezeket nem lépem meg, akkor is működik a kocsi, csak az a célom, hogy minél tovább megőrizzem ebben az állapotban, így tulajdonképpen szorgalomból költöttem rá szinte egy egész havi fizut. Bocs, ha OFF voltam...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4724 Dátum: 2010.09.23 09:38:34 »
Feleségem Corollája 12 éves, a klímája tökéletes, múlt nyáron nézettük meg, gyakorlatilag tölteni sem kellett. Amit cserélni kellett a gépen megvásárlása óta, az akkumulátor, a lengéscsillapítók porvédő gumijai, és a szíjcserékkor egy tömítés a tervezett kiadásokon felül.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!