Szerző Téma: Corollát, Aurist szeretnék venni  (Megtekintve 2129554 alkalommal)

0 Felhasználó és 9 vendég van a témában

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4695 Dátum: 2010.09.21 11:11:13 »
Amíg a két kattost csináltam, sorra ilyen fogyik jöttek ki: 5.8-6.5-5.8-6.5
Szóval ez sem megoldás.
         

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4696 Dátum: 2010.09.21 11:23:19 »
Mond, egy topoctárs tankol neked, hogy tudsz itt üzenni?
Sztem a topictárs érti... :winkiss:
Gabe 254.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4697 Dátum: 2010.09.21 11:32:43 »
Amíg a két kattost csináltam, sorra ilyen fogyik jöttek ki: 5.8-6.5-5.8-6.5
Szóval ez sem megoldás.
:eek: ezt nem értem, hogy hogy és miért...?  :wacko:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4698 Dátum: 2010.09.21 19:58:30 »
Én normál kutnál 1 kat
áremelés elött normál kut -csurig
Drága kut  - 20l
Nem figyelem minden alkalommal a fogyasztást, hiszen az átlagfogyimérő eléggé stimmel.

R6Rider

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1083
  • Corolla E12 1.6 VVTi SOL Sedan
    • Q8
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4699 Dátum: 2010.09.21 20:00:02 »
... Persze, ettől még szerencsétlen autó lehet teljesen vállalható állapotban...
Meg lennék lepve, ha így lenne, jogos a felvetésed!  :yes:

R6Rider

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1083
  • Corolla E12 1.6 VVTi SOL Sedan
    • Q8
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4700 Dátum: 2010.09.21 20:03:52 »

Nem azért kell a normális kép, hogy a hibát megmutassa.
Ha használja is, akkor sem árt időnkén lemosni és akkor le is lehetne fényképezni.
Szerinted azok mind profi fényképészek, akik normális képet raknak a hirdetésbe?

Szerintem a hirdetés olyan, mint egy reklám. Vonzóvá akarjuk tenni azt, amit el akarunk adni. Aki koszos autója fényképét teszi fel, az valószínű a használat során sem sokat törődött vele, igénytelen. Nekem ez jön le ilyenkor.
Így van...az ilyen autókért el sem érdemes indulni (minimális kivétel persze akadhat...), a hirdetés képei, szövege sok mindent elmond az autóról, de főképp a tulajáról is... :yes:

R6Rider

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1083
  • Corolla E12 1.6 VVTi SOL Sedan
    • Q8
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4701 Dátum: 2010.09.21 20:09:02 »
Amikor a páromnak kell tankolni, soha sincs gondja, érdekes módon, még ki sem száll az autójából máris ott terem egy benzinkutas, és már tankolják is az autót... :D Érdekes nálam ez igen ritkán fordul elő (de csak mert nem találkozom női kutassal...)  [rohog] Sorry az OFF-ért!  :flowers:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4702 Dátum: 2010.09.21 20:09:33 »
Jó megoldás ez is, én is csináltam, de mostanában már úgy csinálom, hogy a második kattanásig tankolok, elvileg ez számít fullnak. Meg olyat is hallottam, hogy nem célszerű csurig tankolni, mert annak egy része úgyis a túlfolyón fog távozni. Anno a román határon a OFF 123-as Mercivel ON a tank felőli oldali hátsó kerékkel felálltunk egy 25-30cm magas fém rámpára, hogy az utsó levegő molekula is kiszorítható legyen tankoláskor. Na, ekkor látom értelmét a csurig töltésnek, máskor nem
A csurig töltésnek "csak" annyi értelme van, hogy egyedül ez tekinthető pontos módszernek. Ez is csak valamennyire. Az ilyen-olyan kattanásig tankolás csak nagyon hozzávetőleges eredményt hoz, még akkor is, ha mindig ugyanazon a kúton tankolsz.

Túlfolyóról vagy bármi ilyesmiről szó sincs  :ph34r: ... Ki mondta ezt a zöldséget? Amit betankolsz, az bent is marad. Nem beszélve arról, hogy amint elindulsz, rögtön el is kezd fogyni a tankból a nafta, ugye.

Gondosan, pontosan, az utolsó cseppig tele kell tankolni, ha legalább nagyjából pontos fogyi- adatot szeretne az ember.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

musspici

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1755
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4703 Dátum: 2010.09.21 20:39:08 »
Mert nem tudok úgy tankolni, ahogy musspici (annyira csurig tölteni, amíg már majdnem kifolyik). Én erre képtelen vagyok, se türelmem, se ügyességem. Ja ezúton üzenem, hogy ma tankolni kell! :D
A cél a minél tökéletesebb teletankolás és ebből kifolyólag az állandó és minél pontosabb fogyasztás kiszámítása ugyanis.  :)
Ugyis lehet számolni, hogy csak addig tankolsz amig automatikusan le nem áll.
És ha más tankol bizol a kapott adatokba? :D
Mond, egy topoctárs tankol neked, hogy tudsz itt üzenni?
Itt volnék.  ;) :D

OFF
Tankolás megvolt. Az eredményekről a megfelelő topikban Gyöngyi biztosan beszámol. :)
Az egy-két kattanásig való töltéshez csak annyit, hogy ilyen esetben a jelenlegi Corsám tankja sosem lenne tele. Ugyanis 45l-es tanknál 30-35l környékén lekattan a pisztoly. A maradék pedig úgy negyed órányi türelemjáték. :D
ON
musspici 242
Toyota Prius 4 PHV

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4704 Dátum: 2010.09.21 20:40:45 »
6.58. Csak én vezettem, csak helyi viszonylatban. Meg egy esős, gps-es, eltévedés Pesten két hete. :devil:

Ja igen, a témával húzzunk át a Mennyit fogyaszt a Corolla topicba!
         

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4705 Dátum: 2010.09.21 20:46:04 »
6.58. Csak én vezettem, csak helyi viszonylatban. Meg egy esős, gps-es, eltévedés Pesten két hete. :devil:

Ja igen, a témával húzzunk át a Mennyit fogyaszt a Corolla topicba!
Benéztem oda , ott nincs senki :cry:
 :sorcerer:

j.b

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 72
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4706 Dátum: 2010.09.22 09:45:26 »
Sziasztok!

Használt corollát szeretnék venni,max 800E tudok rászánni,mit kaphatok ennyiért?
Corolla E-11 Liftback Linea Terra 1.6 1999

barna.czukor

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4707 Dátum: 2010.09.22 10:22:21 »
Sziasztok!

Használt corollát szeretnék venni,max 800E tudok rászánni,mit kaphatok ennyiért?
Szia!

Ennyiért egy E11-es Corollát tudsz venni, abból is inkább egy ráncfelvarrás előttit. Nem ismerem az anyagi viszonyaidat, de az autó vételárán felül bele kell még kalkulálni az átírási költségeket is, meg vagy 100-150e Ft-ot, amiből rendbe teszed a kocsit.

Ha mindennel együtt gondoltál 800e Ft-ra, akkor olyan 600-700e Ft-nál drágább kocsit ne nézzél, mert a különbözet elmegy az átírásra és az égető javításokra.

A facelift-es E11 Corolla viszonylag ritka, a régebbi változatból viszont eléggé sok van a piacon, jellemzően 600-tól fölfelé. Sajnos nagyon sok közülük a törött, gányolt példány, mikor mi akartunk ilyet venni, akkor 1 ép darabot sem találtunk ezek közül. Így lett végülis a Corollából Civic, mert abból találtunk egy kevésbé törött példányt -- ez is volt törve, de nem totálra és komoly hibája szerencsére nincsen.

Ha faceliftes Corollát szeretnél venni, akkor mélyebben a zsebbe kell nyúlni, egy jobb példány ma is 900e-1 millió körül mozog, az alatt inkább csak a hibás modellek találhatóak.

A kezdeti szériás VVT-i motorok, amilyen a facelift E11-esben is van, nem voltak túl jó konstrukciójúak, közülük sok ette az olajat már 60e km előtt is. Ezt egy motorcserével oldották meg a gyárban, amely 7 év/180e km-ig volt igénybe vehető. Miután már az összes E11-es kifutott az időből, így ha eszi is az olajat, nem lehet gariban már motort cseréltetni. A másik VVT-i típushiba a szívócsonk zörgése, amelyet a teljes műanyagelem cseréjével lehet csak orvosolni. Ez kb 120e Ft-ba kerül munkadíjjal együtt.

Tekintettel a korai VVT-i motorok hibalehetőségeire és a kis választási lehetőségre, én egy nem facelift-es E11-es Corollát javasolok neked. Ezeket megkapod olcsóbban, 600-tól fölfelé már. Két féle motorral kapható a piacon, amivel érdemes foglalkozni: 1332 ccm-es és az 1,6-os. A kettő között eléggé nagy különbség van menetdinamikában, az 1,6-os sokkal erősebb, dinamikusabb. A kisebbik motor viszont nagyon takarékos, a statisztikák szerint alacsonyabb a fogyasztása vegyesben, mint az 1,4 VVT-i-nek. A piacon viszonylag kevés az 1,6-os modell, én ezt venném, de ha neked a spórolás fontosabb, akkor a kisebbet érdemes választanod.

Figyelj oda a sebességváltóra is! A kisebb motorral szereltben C150-es váltó van, ez hajlamos az idő előtti kopásra, akadozásra sajnos. Mikor váltasz a próbaúton, akkor mindig figyeld, hogy akad-e a váltó valamelyik fokozatban.  :excl:

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4708 Dátum: 2010.09.22 10:56:03 »
Amikor a páromnak kell tankolni, soha sincs gondja, érdekes módon, még ki sem száll az autójából máris ott terem egy benzinkutas, és már tankolják is az autót... :D Érdekes nálam ez igen ritkán fordul elő
Ezt én is megfigyeltem már, ez diszkrimináció! Lehet, hogy lejjebb kellene gombolni a pólót, hogy Hasselhoff-feeling megihlesse a női benzinkutasokat és odasomfordáljanak csak úgy Bond-osan...? :hmmmm:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4709 Dátum: 2010.09.22 11:02:15 »
Sziasztok!

Használt corollát szeretnék venni,max 800E tudok rászánni,mit kaphatok ennyiért?
B.S. jól leírta a tömör lényeget, csak a karosszériáról nem esett szó. Sokunknak van Liftback E11-ese, ami 5 ajtós (kissé csótányos kinézetű, de mi elvetemültek szeretjük). Annyit érdemes tudni róla, hogy hatalmas a csomagtartója, ami a használati értékén túl eladásnál is sokat nyom a latba a sedanhoz, vagy a kombihoz képest. A sedanoknak azon kívül, szűkös a csomagtartója, kicsi a rés is pakolni, így sokszor lehet ez a csomagok szempontjából bosszantó. A kombi jellegével ellentétben csomagtartó tekintetében szintén szűk, pláne, ha lentről felfelé haladunk, így nagyobb tárgyak (amik szélesek) nem férnek be.
Meg van ugye a hatchback, ami ferdehátú és 3 ajtós...
Észérvek alapján a liftback ajánlható leginkább mind közül.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i