Szerző Téma: Corollát, Aurist szeretnék venni  (Megtekintve 2136432 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3240 Dátum: 2010.04.08 23:39:52 »
Fery

R6Rider

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1083
  • Corolla E12 1.6 VVTi SOL Sedan
    • Q8
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3241 Dátum: 2010.04.08 23:44:27 »
Erről tud valaki valamit Skacok?

http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/auris/toyota_auris_1.6-3749361
Az autót nem ismerem. A színe az elég gáz, persze ez izlés dolga. Az ára csábító, bár nem írja hogy s.mentes, lehet, hogy sérült volt?  :hmmmm: Ilyen fiatal autót nem is szabadna manuális klímával venni...  :hmmmm: Amúgy meg gyönyörű az Auris kívül-belül...  :wub:

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3242 Dátum: 2010.04.09 07:19:42 »
Ilyen fiatal autót nem is szabadna manuális klímával venni...  :hmmmm: Amúgy meg gyönyörű az Auris kívül-belül...  :wub:
Nézted az Auris árlistát, vagyis milyen felszereltséget kell lépni felfelé egy automata klímáért, és ez mennyibe fáj?   :?:

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3243 Dátum: 2010.04.09 07:35:43 »
Ilyen fiatal autót nem is szabadna manuális klímával venni...  :hmmmm: Amúgy meg gyönyörű az Auris kívül-belül...  :wub:
Nézted az Auris árlistát, vagyis milyen felszereltséget kell lépni felfelé egy automata klímáért, és ez mennyibe fáj?   :?:
Az én meglátásom szerint egy plusz kényelmi funkció ami egész jól szabályozható hőmérséklet beállítást tesz lehetővé, de
annyit nem ér nekem, hogy az abból adódó marketing fogást megfizessem.
Több típus automata klímájához volt szerencsém tehát tudom miért írom amit.  ;)
Fery

Szuti

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
  • Fanatic Racer:-)
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3244 Dátum: 2010.04.09 09:32:33 »
Erről tud valaki valamit Skacok?

http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/auris/toyota_auris_1.6-3749361
Csak ezt: Edelény, Szentpéteri út.

Ezt kifejtenéd bővebben please?:-)

Satriani

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3245 Dátum: 2010.04.09 10:21:06 »
Nézted az Auris árlistát, vagyis milyen felszereltséget kell lépni felfelé egy automata klímáért, és ez mennyibe fáj?   :?:
Ez egy elég utálatos, sőt úúútálatos dolog az Auris árazásában.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3246 Dátum: 2010.04.09 10:30:17 »
Nézted az Auris árlistát, vagyis milyen felszereltséget kell lépni felfelé egy automata klímáért, és ez mennyibe fáj?   :?:
Ez egy elég utálatos, sőt úúútálatos dolog az Auris árazásában.
Főleg, hogy mi már hozzászoktunk a jóhoz, visszalépni meg mindig nehezebb, mint szintet tartani..  :innocent:

Satriani

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3247 Dátum: 2010.04.09 10:37:22 »
...visszalépni meg mindig nehezebb, mint szintet tartani..  :innocent:

Pontosan. Ezért sem viselem a kemény műanyagokat, a nem automata ablakokat, a manuális klímát - és ezért is vagyok meg nagyobb csomagtartó meg szellősebb fejtér nélkül.  :whistling:

R6Rider

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1083
  • Corolla E12 1.6 VVTi SOL Sedan
    • Q8
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3248 Dátum: 2010.04.09 13:05:48 »
Ilyen fiatal autót nem is szabadna manuális klímával venni...  :hmmmm: Amúgy meg gyönyörű az Auris kívül-belül...  :wub:
Nézted az Auris árlistát, vagyis milyen felszereltséget kell lépni felfelé egy automata klímáért, és ez mennyibe fáj?   :?:
Nem...  :no: Az igazat megvalva ezért vettem tavaly májusban 1.75 MFt-ért meg az autómat használtan (új ára 4.75 MFt volt!!). Egyszerűen nem vagyok hajlandó + 2.5, 3 milliót adni egy mezítlábas, gyengén felszerelt autóért, csak azért, hogy új autóm legyen, és 6 évesen bukjak rajta 60-70%-ot.  :no: No persze ha nyernék a lottón már rohannék is a Toyota kereskedésbe, egy Avensis D4D D-CAT-ért!  :wub:
PL.: Barát-barátnőm vett egy 2008-as új Corollát, extra kedvezménnyel 1.4 VVTi alap felszereltség, 3 350 000.- Ft-ért kb. A mai napig bánja, hogy nem 1.6 benzin, vagy dízel motorost vett, és hogy ilyen alacsony felszereltségűt... az meg hogy időközben leöntötték kromofággal, csak tovább rontja a helyzetet...  :wacko:

R6Rider

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1083
  • Corolla E12 1.6 VVTi SOL Sedan
    • Q8
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3249 Dátum: 2010.04.09 13:13:50 »
Ilyen fiatal autót nem is szabadna manuális klímával venni...  :hmmmm: Amúgy meg gyönyörű az Auris kívül-belül...  :wub:
Nézted az Auris árlistát, vagyis milyen felszereltséget kell lépni felfelé egy automata klímáért, és ez mennyibe fáj?   :?:
Az én meglátásom szerint egy plusz kényelmi funkció ami egész jól szabályozható hőmérséklet beállítást tesz lehetővé, de
annyit nem ér nekem, hogy az abból adódó marketing fogást megfizessem.
Több típus automata klímájához volt szerencsém tehát tudom miért írom amit.  ;)
Sok autóm volt már klíma nélkül, manuális klímával, de használtam fél-automata klímásat is, kétzónás digit klímásat, és a Corim most is automata klímás, és ez a jövőben sem lesz másképp, egyszerűen megfizethetetlen az automata klíma előnye számomra. Nem beszélve az egyéb előnyökről: az automata klímával szerelt autók általában magasabb felszereltséggel párosulnak, eladásnál is előny, értéknövelő tényező. Ettől még bárki szeretheti a manuális klímás kocsit, és persze vehet is újonnan-használtan magának!  :)

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3250 Dátum: 2010.04.09 14:33:50 »
Ezt kifejtenéd bővebben please?:-)
Privi ment .
Fery

xpet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 667
  • Auris 1.6 Luna 2008
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3251 Dátum: 2010.04.09 15:52:31 »
Erről tud valaki valamit Skacok?

http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/auris/toyota_auris_1.6-3749361
Az alap modellen tudtommal nincs ködlámpa, ez vagy utólagos beszerelés vagy ... Egy kérdést megér.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3252 Dátum: 2010.04.11 08:40:09 »
Nézted az Auris árlistát, vagyis milyen felszereltséget kell lépni felfelé egy automata klímáért, és ez mennyibe fáj?   :?:
Ez egy elég utálatos, sőt úúútálatos dolog az Auris árazásában.
Főleg, hogy mi már hozzászoktunk a jóhoz, visszalépni meg mindig nehezebb, mint szintet tartani..  :innocent:
A tiétek ugye Sol - hát, a Sol szinthez az Aurisban is jár az automata klíma. Szóval visszalépnetek csak akkor kellene, ha alacsonyabb felszereltségű Aurist választanátok a Corollátokhoz képest.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

hazard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 602
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3253 Dátum: 2010.04.11 09:41:34 »
Erről tud valaki valamit Skacok?

http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/auris/toyota_auris_1.6-3749361
Az alap modellen tudtommal nincs ködlámpa, ez vagy utólagos beszerelés vagy ... Egy kérdést megér.

Igen, ez egy alapmodell, ennek megfelelően a kerekei 15"-osak, a kilincsei és a tükörházak fényezetlenek, hátul nincs elektromos ablakemelés, és hangszóró sem, nem bőrös és nem multi-s a kormánya, szimpla műa. a váltógombja (bár ezt mintha kicserélték volna), és nem utolsósorban "csak" 6 a légzsákok száma. A ködlámpa biztosan utólagos beszerelés.
Számomra is érthetetlen, h miért vesz vki - aki ennyi pénzt áldoz kocsira - alapmodellt pl. az Aurisból, holott a Luna/Aquatis/Optimis modellek megfizethető felárért komoly többletszolgáltatást nyújtanak. Sztem ezért ennyire nyomott az ára is...
« Utoljára szerkesztve: 2010.04.11 09:51:02 írta hazard »
hazard

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3254 Dátum: 2010.04.11 09:58:07 »
Számomra is érthetetlen, h miért vesz vki - aki ennyi pénzt áldoz kocsira - alapmodellt pl. az Aurisból, holott a Luna/Aquatis/Optimis modellek megfizethető felárért komoly többletszolgáltatást nyújtanak.
Hát kérdés, hogy miből ül át - ha mondjuk egy régebbi autóból (teszem azt egy korai E11-ből), akkor simán lehetséges, hogy neki elegendő ez a felszereltség és kész, nem hajlandó többet fizetni. És/vagy az anyagi erőforrásai maximális felhasználásával veszi meg a kocsit - a lehetőségeihez képest így is nagyon sokat ad ki, még nagyobb kiadást végképp nem tud megengedni magának.

Példa: ha nekem most lehetőségem lenne venni egy új Yarist oktató-autónak, akkor biztos, hogy az alapmodellt venném meg, klímával kiegészítve. Sem igényem, sem lehetőségem nem lenne jobban felszereltet venni.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )