Szerző Téma: Corollát, Aurist szeretnék venni  (Megtekintve 2136176 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Szuti

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
  • Fanatic Racer:-)
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2760 Dátum: 2010.02.28 10:46:10 »
Nagyon szép,de úgy néz ki mint az új impreza....

diegho

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2761 Dátum: 2010.02.28 17:00:42 »
Pécset, Kaposvárt, Nagykanizsát végigjárva 0db E12-es Corollára leltem kereskedőknél. Még Japán autóból is csak pár db. volt, mondjuk Avensis volt pár.

Használtautót nézegettem az első tulajdonos, szervizkönyves, képek alapján szép darabok után:
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/corolla/toyota_corolla_1.6_linea_terra-3630785
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/corolla/toyota_corolla_1.4_linea_terra_klima-3642627
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/corolla/toyota_corolla_1.6_linea_terra-3524327
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/corolla/toyota_corolla_1.4_linea_sol-3605216
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/corolla/toyota_corolla-3388062

Ezt az ötöt szúrtam ki első körben, most megyek nézek Civic-et is, hátha.
« Utoljára szerkesztve: 2010.02.28 17:13:16 írta diegho »

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2762 Dátum: 2010.02.28 19:59:49 »
Pécset, Kaposvárt, Nagykanizsát végigjárva 0db E12-es Corollára leltem kereskedőknél. Még Japán autóból is csak pár db. volt, mondjuk Avensis volt pár.

Használtautót nézegettem az első tulajdonos, szervizkönyves, képek alapján szép darabok után:
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/corolla/toyota_corolla_1.6_linea_terra-3630785
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/corolla/toyota_corolla_1.4_linea_terra_klima-3642627
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/corolla/toyota_corolla_1.6_linea_terra-3524327
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/corolla/toyota_corolla_1.4_linea_sol-3605216
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/corolla/toyota_corolla-3388062

Ezt az ötöt szúrtam ki első körben, most megyek nézek Civic-et is, hátha.

Az a baj, hogy ez mind kereskedéses, az meg nem sok jót jelent.. 90% tekeri a km számlálót, és nem engedi kipróbálni, csak ha lefoglalózod/megveszed..

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2763 Dátum: 2010.02.28 20:03:36 »

TSityu

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2764 Dátum: 2010.02.28 20:09:39 »
Mikor autót akartam venni, nekem is azt mondta a tulaj, hogy nézzem meg aztán beszélünk, és utána kipróbálhatom.
Én meg visszakérdeztem, hogy ha nem próbálhatom ki akkor miről akar beszélni.
Természetesen kipróbálhattam.  :D

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2765 Dátum: 2010.02.28 20:22:42 »
Mikor autót akartam venni, nekem is azt mondta a tulaj, hogy nézzem meg aztán beszélünk, és utána kipróbálhatom.
Én meg visszakérdeztem, hogy ha nem próbálhatom ki akkor miről akar beszélni.
Természetesen kipróbálhattam.  :D

Én meg anno 3-4 kereskedésben akartam próbálni, és kerek perec megmondták mindenhol, hogy csak ha megveszem, lefoglalózom előtte, mert nem furikázunk ám csak úgy.. És mindezt a válság kellős közepén, amikor azt hinné az ember, hogy örülnek, ha egyáltalán vevőjelölt téved arra, és a seggét is kinyalják. Az egyik autónál direkt meg is mondtam, hogy 300km-ról jöttünk csak ezért.. 

NomAAd

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2766 Dátum: 2010.03.01 09:15:14 »
Sziasztok!

Egy 6 éves vagy annál fiatalabb használt E12-es Corolla-t szeretnénk vásárolni dízel motorral. A felvarrott változat nekem jobban tetszene. A tapasztalatotokra lennék kíváncsi és a kérdéseimmel kapcsolatban a segítségeteket szeretném kérni a vásárlás előtti keresgéléshez.

- Az autószerelő barátom - aki a 6-os főút mellett dolgozik már 2-3 éve, de nem nagyon kellett még ilyen motrot szerelnie (ez azért jó pont  ::) ) - az 1ND-TV motorral szemben hosszú távon bizalmatlan lenne, mivel úgy tűnik számára, hogy nagyon "ki van hegyezve" a telesítménye a hengerűrtartalmához képest. Mennyire állja meg a helyét ez a következtetés a tapasztalatok alapján?
- Előző előtti hétvégén megnéztünk egy kocsit ilyen motorral egy magánembernél, aminek a kartercsövében olajlerakódás volt. Szerelő barátom véleménye, hogy ez nem volt rendben, mivel a főnökének az egyes Avensis-ében a 2000-es dízel motorjának kartercsöve 270e km-el is száraz. Valóban nem OK, ha ennek a motornak a kartercsövében olajlerakódás van, vagy a motorok közötti különbség okozhat ilyet?
- Előzőek miatt inkább 1CD-FTV-s motorral szerelt E12-ket keresek (nem nagyon van normális példány...). Számok alapján az újabb változata a motornak jobban tetszene. Tartósabb, megbízhatóbb a korábbi, 66 kW-os változat a kisebb teljesítménye miatt, vagy mindenben jobb a 85 kW-os? Ez a motor általánosságban ajánlott?
- Másik ismerőstől olyat hallottam, hogy miután megdöglött a Mondeo Mk3-jában a generátor, az autómentőssel beszélgetve felvetette, hogy Toyotá-t kellene-e vennie, mire az autómentős azzal jött neki, hogy azokban meg szinte menetrendszerűen kell cserélni a porlasztócsúcsokat 160e futott km tájékán, ami meg darabonként 100e-es tétel. Ezzel mi a helyzet?

Ezek mellett azt is nagyon megköszönném, ha általános javaslatokat tudnátok írni nekem azzal kapcsolatban, hogy mire kell figyelni ezeknek a használt Toyotá-knak a dízel motorjainál a vásárlás előtt! :helpsmilie:

Kevés nézelődés után feldolgozhatatlan mennyiségűnek tűnik számomra, ami ebben a fórumban, meg a D4D fórumban olvasható, ezért azt is megköszönöm, ha úgy egyszerűbb, ha rámutattok egy-egy kapcsolódó hozzászólásra vagy társalgásra a kérdéseimmel kapcsolatban.
« Utoljára szerkesztve: 2010.03.01 09:22:43 írta NomAAd »

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2767 Dátum: 2010.03.01 09:41:09 »
En ha dizelt szeretnek E12-bol, csak a kis 1,4-eset vennem  :yes: Sot, lejjebb gorgoznek es kis_andras gepet megneznem  ;)


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2768 Dátum: 2010.03.01 09:48:07 »
Nekem pl nagyon bevált a kisdízel. Volt ugyan vele garanciában gond, egy turbócsere még 30ezernél, de azóta semmi dízelspecifikus... (kopp-kop)
A porlasztócsúcsokra csak annyi, hogy tiszta forrásból kell tankolni, és akkor kisebb eséllyel lesz vele gond. Gázolajszűrő cseréjekor megmutatja magát. Ha koszos, szmötyis, akkor picit gyanús.
Gabe 254.

NomAAd

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2769 Dátum: 2010.03.01 09:56:17 »
 :D
Érdekelnek az érvek is, ami miatt az 1,4-est választanád! Írd meg kérlek!

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2770 Dátum: 2010.03.01 10:14:00 »
Az 1CD-FTV motoroknak a kettostomegu lendkerek hajlamosabb volt megadni magat.
A kis 1.4-esnek en nem tudok tipushibajarol (ha vki tud, majd leirja). A jaraskulturaja igen jo :nyuszi: , takarekossaga fenomenalis :yes: , mikozben menni is tud ha kell. Raadasul a piacon ebbol van a legnagyobb valasztek es a mai napig rajta van a motorpalettan (nalam ez erv, tudom baromsag :) ) En csak azert vettem 2 literest anno, mert Aurisban kicsit lomha es fokent autopalyan es hegyek kozott hasznalom a kocsit.
Persze hozzateszem, hogy az 1CD-FTV-bol csak egy 90 loeros peldanyt volt szerencsem egyszer vezetni.  :helpsmilie:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

NomAAd

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2771 Dátum: 2010.03.01 10:45:12 »
Nekem pl nagyon bevált a kisdízel. Volt ugyan vele garanciában gond, egy turbócsere még 30ezernél, de azóta semmi dízelspecifikus... (kopp-kop)
A porlasztócsúcsokra csak annyi, hogy tiszta forrásból kell tankolni, és akkor kisebb eséllyel lesz vele gond. Gázolajszűrő cseréjekor megmutatja magát. Ha koszos, szmötyis, akkor picit gyanús.

Nem tudom, hogy egyáltalán lehet-e ilyet, de egy kérdést gondolom megér: Lehet-e valamiből látni, hogy szutyok üzemanyagot kapott a motor?

diegho

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2772 Dátum: 2010.03.01 11:06:59 »
Én meg anno 3-4 kereskedésben akartam próbálni, és kerek perec megmondták mindenhol, hogy csak ha megveszem, lefoglalózom előtte, mert nem furikázunk ám csak úgy.. És mindezt a válság kellős közepén, amikor azt hinné az ember, hogy örülnek, ha egyáltalán vevőjelölt téved arra, és a seggét is kinyalják. Az egyik autónál direkt meg is mondtam, hogy 300km-ról jöttünk csak ezért.. 

Fater volt múlt héten Pécsen (ingyen vonatozik ezért jár ő nézelődni) ott egy E11-es Corollát kipróbált, minden probléma nélkül segítettek neki a kereskedésben, ez az egyetlen Corolla volt amit talált, még gondolkodok rajta, hogy egy 2001-es E11 is lehet jó lenne nekem, bár formailag az E12 messze jobb, talán nagyobb is belül.

Satriani

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2773 Dátum: 2010.03.01 11:07:53 »
Az 1.4 D4D-ben is előfordult generátor-csere, ill. turbócsere gariban, de nem jellemző. E12-be észérvek alapján talán az a legjobb motor. Dízelekkel szemben nekem a járáskultúra és a kiegyensúlyozatlan karakter szokott a leginkább jellemző ellenérvem lenni, de ennél nincs ilyen baj. Alapjáraton nyilván nincs nyomatéka, de pici turbó van rajta, hamar felpörög, egészen szépen elindul, teljesen elfogadhatóan viszi az E12-t. (Az Aurist már nem annyira.) A járáskultúrája meg egyenesen példa értékű! Ugyan hidegen traktor ez is, de állítom, melegen ennek a négyhengeres dízelnek van a legsimább, legkevésbé kellemetlenkedő hangja. Az 1.2-es benzines Cliómnak csúnyább volt az alapjárata hidegen, mint ennek melegen. Szóval szuper kis motor. Ugyan a Renault-féle 1.5 dci 86 lóval talán kevesebbet fogyaszt, és az 1.6-os PSA dízel 90 lóval is erősebbnek érződik, de mindent egybevetve alighanem ez a legjobb dízelmotor az 1.9-2.0 literesek alatt.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2774 Dátum: 2010.03.01 11:09:41 »
Fater volt múlt héten Pécsen (ingyen vonatozik ezért jár ő nézelődni) ott egy E11-es Corollát kipróbált, minden probléma nélkül segítettek neki a kereskedésben, ez az egyetlen Corolla volt amit talált, még gondolkodok rajta, hogy egy 2001-es E11 is lehet jó lenne nekem, bár formailag az E12 messze jobb, talán nagyobb is belül.
E11-nél, amit már vvt-i motorral szereltek, az legyen az első, hogy megnézi az olajat, hogy milyen (van-e benne egyáltalán) és nyúljon be a kipufogóba jó mélyen! Ha olajos, azonnal ott kell hagyni.