Szerző Téma: Corollát, Aurist szeretnék venni  (Megtekintve 2136304 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2565 Dátum: 2010.02.04 19:01:21 »
Az eurotax ár nem igazán pontos. Nagyon mellé lehet vele lőni.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2566 Dátum: 2010.02.04 20:20:20 »
Megírtam az indexen is, találgatni fölösleges, le kell kérni egy eurotax árat 1500-ért, és csókolom.
Erről az a véleményem, hogy meg kell nézni, mit kínálnak a gyakorlatban és ahhoz belőni az árat. Az eurotax alapján csak a nagyságrendet lehet belőni, néha elég jelentős eltérések vannak.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Satriani

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2567 Dátum: 2010.02.04 20:43:17 »
A kínálat alapján, ami a teljesen elszállt és a nyomorultul megszorult eladók árait is tartalmazza, bezzeg pontos adatot lehet kapni...

Még mindig a tax az egyetlen olyan ár, amit finanszírozók, biztosítók, nepperek nagyjából elfogadnak referenciaként. Más kérdés, hogy most sokkal kevésbé kiszámítható a piac, mint pár éve, így természetesen az eurotax ár sem lehet ugyanolyan megbízható.

Két ismerős közötti üzletet inkább tax árra bíznék, mint a saját, természetesen objektív és fellebbezhetetlen találgatásomra.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2568 Dátum: 2010.02.04 21:54:04 »
Két ismerős közötti üzletet inkább tax árra bíznék, mint a saját, természetesen objektív és fellebbezhetetlen találgatásomra.
Most őszintén, te vennél TAX áron kocsit? Te tudod, hogy mennyiért vennéd meg az adott kocsit, és ha a tax ár ez alatt van, akkor igen, ha fölött, akkor nem....akkor meg kit érdekel a tax ár?
Én megnézném a használtautós kínálatot, felhívogatnám, körbekérdezném, és ez alapján egy erős középárat mondanák.

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2569 Dátum: 2010.02.04 21:57:46 »
Nálunk a beszámítandó autóknál a válság előtt is nem ritkán milliós eltérést hozott a TAX a piaci árhoz képest.

Satriani

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2570 Dátum: 2010.02.05 09:04:27 »
Most őszintén, te vennél TAX áron kocsit? Te tudod, hogy mennyiért vennéd meg az adott kocsit, és ha a tax ár ez alatt van, akkor igen, ha fölött, akkor nem....akkor meg kit érdekel a tax ár?
Én megnézném a használtautós kínálatot, felhívogatnám, körbekérdezném, és ez alapján egy erős középárat mondanák.

A Corim eurotax árban került a családba, Apámé valamivel alatta, Öcsémé pont tax áron, Feleségem két Coltja közül az első tax áron, a másodikat nem ismerte a rendszerük. A válság ezen annyit módosít, hogy a tax rendszere nem olyan rugalmas, mint amilyen kiszámíthatatlan a piac. Amúgy pont ugyanazt csinálják, mint amit te is írsz, csak épp sokkal nagyobb adatbázis alapján.

Misi, a milliós eltérések nagy értékű autóknál hatványozottan előfordulhatnak, akár "Misi által számolt piaci átlagár", akár tax ár a referencia, tudod te is jól.

Egyébként is, ugyanazt az autót a keleti és a nyugati végben sem lehet egyforma áron eladni, ezt sem az eurotax, sem a fórumos szuperátlag nem tudja kiküszöbölni.

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2571 Dátum: 2010.02.05 09:13:22 »

Misi, a milliós eltérések nagy értékű autóknál hatványozottan előfordulhatnak, akár "Misi által számolt piaci átlagár", akár tax ár a referencia, tudod te is jól.

Egyébként is, ugyanazt az autót a keleti és a nyugati végben sem lehet egyforma áron eladni, ezt sem az eurotax, sem a fórumos szuperátlag nem tudja kiküszöbölni.

Tehát akkor kijelenthetjük, hogy az eurotax nem ad pontos árat.

Satriani

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2572 Dátum: 2010.02.05 09:19:54 »
:D

Még az új autóknak sincs pontos áruk, amennyiben egyik szalon több kedvezményt ad a másiknál. Én annyit mondtam, hogy jobb referencia, mint egy önjelölt piackutató által hasraütésszerűen kitalált "pontos ár".

Satriani

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2573 Dátum: 2010.02.05 09:57:26 »
"Sziasztok,

köszönöm mindenkinek a válaszokat. Az Eurotaxot már lekérdeztem korábban, ez 550 ezret dobott ki."


Palaczk, gratulálok!  :clap:

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2574 Dátum: 2010.02.05 10:20:09 »
"Sziasztok,

köszönöm mindenkinek a válaszokat. Az Eurotaxot már lekérdeztem korábban, ez 550 ezret dobott ki."


Palaczk, gratulálok!  :clap:
Mázlista vagy Péter! :flowers:
Egyébként az eurotax tudtommal nem kalkulál a tulajdonosok számával, a lekövethető előélettel, az autó fékeinek/gumijainak/stb állapotával sem.

Satriani

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2575 Dátum: 2010.02.05 10:28:34 »
Bezzeg ezeket Palaczk figyelembe vette.  :flowers:

Jajj.

Egyébként a tulajdonosok számával úgy emlékszem, lehet korrigálni, a szervizkönyvvel 100%, a műszaki állapotot viszont csak felületesen lehet figyelembe venni, de ez nyilván nem derül ki egy fényképes hirdetésből sem, nemhogy 3 sorból.
« Utoljára szerkesztve: 2010.02.05 10:33:16 írta Satriani »

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2576 Dátum: 2010.02.05 10:37:06 »
a műszaki állapotot viszont csak felületesen lehet figyelembe venni,
Na most egy 5kilós autónál a fékek/gumik/gátlók/kuplung/vezérlés cseréjének állapota akár 30% differenciát is okozhat.
Persze az eurotax ár egy miheztartás végett valóban jó!

Gorbag

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2577 Dátum: 2010.02.05 10:38:54 »
Sziasztok!

Kis kihagyás után visszatértem, továbbra is használt Corollát( Sedánt vagy HB-t ) szeretnék vásárolni olyan 1,5 maximum 2M Forint értékben( sajnos, csak mostanra jött össze rá a pénzem ). Ki is néztem egy megfelelőnek tűnőt, érdekelne mi a véleményetek róla:
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/corolla/toyota_corolla_sedan_1.6_sol_digitklima_87000km_magyarorsza-3588229

Nincs túl nagy tapasztalatom, milyennek találjátok? Érdemes lehet megnézni( később esetleg megvenni )? Szerintetek ez reális ár?

Mindenképp el szeretném vitetni vásárlás előtt állapotfelmérésre, nem tudtok esetleg ajánlani valamilyen szervizt( itt Budapesten ) ahová érdemes vinni, mert korrektül átnézik? Jó lenne ha nem nagyon nyúlnék mellé... :)

Előre is köszi a segítséget, üdv,
Gorbag

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2578 Dátum: 2010.02.05 12:29:28 »
Első blikkre megnézésre érdemes lehet. Ha úgy is jónak látszik, akkor irány a szerviz. Én a Toyota Supert javasolnám, keresd Máté Imi-t, mondd, hogy innen küldtek.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2579 Dátum: 2010.02.05 18:51:52 »
"Sziasztok,

köszönöm mindenkinek a válaszokat. Az Eurotaxot már lekérdeztem korábban, ez 550 ezret dobott ki."


Palaczk, gratulálok!  :clap:
Ehe-ehe, a hasracsapós találgatás, mi  ;) ?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )