Szerző Téma: D-4D & D-CAT  (Megtekintve 1393670 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: D4D
« Válasz #780 Dátum: 2008.12.07 16:32:47 »
Tán még jó is lehet...
Bár gyanús, hogy import.
Mondjuk úgy 99%.

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: D4D
« Válasz #781 Dátum: 2008.12.07 20:13:22 »
Tán még jó is lehet...
Bár gyanús, hogy import.
Mondjuk úgy 99%.


Meg teherautónak van vizsgáztatva. Gondolom azért ilyen occó...

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: D4D
« Válasz #782 Dátum: 2008.12.07 20:42:35 »
A csomagtartós képen látszik, hogy annak van kialakítva. Gondolom ennyi plusz áfa...Bár tévednénk!
Gabe 254.

Mr. Moon

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 84
Re: D4D
« Válasz #783 Dátum: 2009.01.11 12:58:10 »
Sziasztok! Kíváncsi lennék, hogy más D-CAT-es Avensis (vagy Auris, RAV4, Corolla Verso) tulajdonosnak milyen szám szerepel szerepel a környezetvédelmi osztály-kategóriában a zöldkártyán?
Mert az elrendelt budapesti szmogriadó alól pl. kivételt képeznek a az OBD (fedélzeti diagnosztikai) rendszerrel ellátott EURO-5-ös vagy EEV, vagyis kiemelten környezetkímélő motorral szerelt dízel-hajtású autók. Ezeknek a gépjárműveknek a zöldkártyájában a 12-es vagy 13-as szám szerepel a környezetvédelmi osztály-kategóriában, én pedig meglepve tapasztaltam, hogy a kategória legtisztább üzemű zöld "D"-s D-CAT motorja nekem csak 10-es kategóriát kapott.
« Utoljára szerkesztve: 2009.01.11 13:10:37 írta Mr. Moon »

deccc

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 89
Re: D4D
« Válasz #784 Dátum: 2009.01.12 09:02:23 »
A másik "jelenség",  szintén üresben valamilyen csörgő-zörgő hang hallatszik (elég hangos, és jól hallható a motorzaj mellett is), ami ha a kuplungot kinyomom teljesen megszűnik. Tapasztalt már valaki hasonlót, esetleg valakinek valami tippje mitől lehet ez.
Nekem is ez van a saját autómnál, kinyomócsapágy csereérett.

alig 30e km után!!!???

Volt szervizben az autó. Lendkerék csere!!!, természetesen garanciában. Érdekes, hogy a munkafelvevő nem tűnt valami meglepettnek, hogy ilyen rövid idő alatt tönkrement a lendkerék.  Most azon gondolkodom veszek még két év extra garanciát a kocsihoz, ki tudja hátha ez a lendkerék sem húzza sokáig...
RAV4 HYBRID 2020

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: D4D
« Válasz #785 Dátum: 2009.01.12 19:34:21 »
A másik "jelenség",  szintén üresben valamilyen csörgő-zörgő hang hallatszik (elég hangos, és jól hallható a motorzaj mellett is), ami ha a kuplungot kinyomom teljesen megszűnik. Tapasztalt már valaki hasonlót, esetleg valakinek valami tippje mitől lehet ez.
Nekem is ez van a saját autómnál, kinyomócsapágy csereérett.

alig 30e km után!!!???

Volt szervizben az autó. Lendkerék csere!!!, természetesen garanciában. Érdekes, hogy a munkafelvevő nem tűnt valami meglepettnek, hogy ilyen rövid idő alatt tönkrement a lendkerék.  Most azon gondolkodom veszek még két év extra garanciát a kocsihoz, ki tudja hátha ez a lendkerék sem húzza sokáig...
Na ezek szerint nem lesz diesel Toyotám mostanában... Mi lesz  a gariidőt követően??
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

pmajor

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 54
  • Toyota Avensis 2.0 D4-D Wagon Executive GPS
Re: D4D
« Válasz #786 Dátum: 2009.01.13 08:39:52 »
Most azon gondolkodom veszek még két év extra garanciát a kocsihoz, ki tudja hátha ez a lendkerék sem húzza sokáig...

Ha jól emlékszem azt csak az új autóval együtt lehet megtenni (legalábbis pár évvel ezelőtt ezt mondták nekem).

deccc

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 89
Re: D4D
« Válasz #787 Dátum: 2009.01.13 09:23:32 »
Most azon gondolkodom veszek még két év extra garanciát a kocsihoz, ki tudja hátha ez a lendkerék sem húzza sokáig...

Ha jól emlékszem azt csak az új autóval együtt lehet megtenni (legalábbis pár évvel ezelőtt ezt mondták nekem).

Ilyet nem mondtak. Nekem azt mondták bármikor lehet, megkötés, hogy csak az autó hét éves koráig vagy 160e km futásteljesítményig él.
RAV4 HYBRID 2020

01010011

  • Vendég
Re: D4D
« Válasz #788 Dátum: 2009.01.13 12:56:26 »

Ha jól emlékszem azt csak az új autóval együtt lehet megtenni (legalábbis pár évvel ezelőtt ezt mondták nekem).

Ilyet nem mondtak. Nekem azt mondták bármikor lehet, megkötés, hogy csak az autó hét éves koráig vagy 160e km futásteljesítményig él.


Én úgy tudom, hogy az eredeti gari letelte (idő vagy km) ELŐTT kell hosszabbítani - a lényeg ennyi.
De biztos hogy nem az új kocsi átvételekor, mert ezt pont azért találták ki, hogy ha nagyon sok garanciás bajod van az új kocsiddal, akkor hosszabbíthass...
Egy barátomnak pl. a minap egy hónappal a gari letelte előtt a szerelők súgtak egy off márkaszervizben, hogy hoszabbíttasson, mert lesznek bajok...

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: D4D
« Válasz #789 Dátum: 2009.01.13 13:01:57 »
Az extracare gari átvételkor is megköthető....

01010011

  • Vendég
Re: D4D
« Válasz #790 Dátum: 2009.01.13 14:22:25 »
Az extracare gari átvételkor is megköthető....

Persze, rosszul fogalmaztam: nem CSAK akkor.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: D4D
« Válasz #791 Dátum: 2009.01.14 20:05:08 »
Sziasztok! Kíváncsi lennék, hogy más D-CAT-es Avensis (vagy Auris, RAV4, Corolla Verso) tulajdonosnak milyen szám szerepel szerepel a környezetvédelmi osztály-kategóriában a zöldkártyán?
Mert az elrendelt budapesti szmogriadó alól pl. kivételt képeznek a az OBD (fedélzeti diagnosztikai) rendszerrel ellátott EURO-5-ös vagy EEV, vagyis kiemelten környezetkímélő motorral szerelt dízel-hajtású autók. Ezeknek a gépjárműveknek a zöldkártyájában a 12-es vagy 13-as szám szerepel a környezetvédelmi osztály-kategóriában, én pedig meglepve tapasztaltam, hogy a kategória legtisztább üzemű zöld "D"-s D-CAT motorja nekem csak 10-es kategóriát kapott.

Igen, mert Euro IV-es besorolású. Az Euro V-ös norma még nincs is érvényben, ezért (is) nagy baromság ez a BP-i szabályozás  :censored:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Mr. Moon

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 84
Re: D4D
« Válasz #792 Dátum: 2009.01.14 20:45:58 »
Igen, mert Euro IV-es besorolású. Az Euro V-ös norma még nincs is érvényben, ezért (is) nagy baromság ez a BP-i szabályozás  :censored:

Akkor valóban remek ötlet...milyen dízelek kapnak akkor ilyen besorolást? A VW Bluemotion motorjai, vagy mi?

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: D4D
« Válasz #793 Dátum: 2009.01.14 20:50:12 »
Akkor valóban remek ötlet...milyen dízelek kapnak akkor ilyen besorolást? A VW Bluemotion motorjai, vagy mi?

32. oldal


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: D4D
« Válasz #794 Dátum: 2009.01.14 21:24:02 »
Igen, mert Euro IV-es besorolású. Az Euro V-ös norma még nincs is érvényben, ezért (is) nagy baromság ez a BP-i szabályozás  :censored:

Akkor valóban remek ötlet...milyen dízelek kapnak akkor ilyen besorolást? A VW Bluemotion motorjai, vagy mi?

Általában a legújabb fejlesztésű, ill. éppen most továbbfejlesztett motorok. A Bluemotion-t most fejből nem tudom, de mivel azokban nem a motor maga a "trükk", hanem pl. a váltó meg az aerodinamika, ezért szvsz nem azon múlik a dolog, hogy Bluemotion-e az adott modell, vagy sem.

Mindjárt írok erről az Euro V-ről az Általános/Beszélgessünk-ben, most olvasok róla egy cikket az AB német oldalán.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )