Szerző Téma: Prius - hibák, hibajelenségek  (Megtekintve 882971 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

reho

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 310
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1305 Dátum: 2016.07.05 20:57:26 »
Keresni éppen lehet, de ettől még lehet ráérősen. P4 ig a gyár sem ad többet egyik Toyota HSD-nek sem 2km es hatótávnál, ami az MG2 terhelésének függvényében nyilvánvalóan változtatható.
Egy cella hiba megállapításához ennél komolyabb diagnosztikára van szükség.
Félreértettetek vagy inkább nem voltam elég egyértelmű. Az 1-2 km nem tisztán elektromosan értettem, hanem simán, vegyes üzemben, tehát benzinmotor és elektromotor használatával együttesen. Nekem mindkét cellahibát ez előzte meg. Tisztán EV-ben az a fura, hogy így is ment néha 1-1.5km-t, csak voltak beszakadások annyira, hogy láttam ahogy 4-5másodpercenként eltűnik egy egy osztás a liláig ahol gőzerővel beindult a töltés. Ilyenkor visszafelé is ugyanez a helyzet: gyorsan fel is tölti - vagy legalábbis úgy tűnik.

Az, hogy konkrétan melyik cella rossz az meg nyilvánvalóan szétszedés és méricskélés kérdése. Én elsősorban a laikus által is látható jelekről beszéltem.

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1306 Dátum: 2016.07.05 21:15:24 »
Fura, hogy egymás után két cellahibád is volt. Persze a visszatérő ügyfél a legjobb ügyfél.
Ma is beszéltem egy nagyon rendes, a Toyotákat magas szinten ismerő szerelővel. Amennyiben jól értettem a szavait, akkor Ő is csak kondicionáló töltést csinál, és nem kiegyenlítő töltést. Pedig mindkettő fontos lépése az akkupakk regenerálásának.
Igazából azt sem értem, hogy összerakásnál a vezető csavarkötések felfekvő felületeit miért nem rézpasztázzák.

reho

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 310
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1307 Dátum: 2016.07.05 21:39:03 »
Fura, hogy egymás után két cellahibád is volt. Persze a visszatérő ügyfél a legjobb ügyfél.
Ma is beszéltem egy nagyon rendes, a Toyotákat magas szinten ismerő szerelővel. Amennyiben jól értettem a szavait, akkor Ő is csak kondicionáló töltést csinál, és nem kiegyenlítő töltést. Pedig mindkettő fontos lépése az akkupakk regenerálásának.
Igazából azt sem értem, hogy összerakásnál a vezető csavarkötések felfekvő felületeit miért nem rézpasztázzák.
Vagy itt írta valaki vagy a facebook csoportban, hogy amikor 4 évig P1-ese volt akkor minden évben volt egy cellahibája. Már rutinból cserélte. Ha jól emlékszem ő csak annyit csinált, hogy párba kötve egy sima 12V-os akksitöltővel 1 órát töltötte mindet mielőtt visszarakta. De persze a szakszerű az amit Te is mondasz. Én az első cellacserét mindenféle kiegyenlítő töltés nélkül csináltam, csak beraktam. Lehet ezért is vágódott ki még egy - franc tudja. Vagy mert az akkupakkom hétfőn reggel vagy péntek délután készült... Mindenesetre sokkal olcsóbban megúsztam, mint egy kettőstömegű-turbó-befecskendező rémálmot aminek az árából egy öregebb Prius is majdnem kijön egyes típusoknál... :ph34r:

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1308 Dátum: 2016.07.09 10:08:05 »
A P2-embe tetettem utolagosan tempomatkart. De nem működik. Villog a cruise felirat. Kedden mennék Belgiumba jó lenne, ha működne. Minden szerelő nyaral, a márkaszervizek augusztura tudnak időpontot adni.
Van valakinek ötlete, mi lehet a probléma?
Prius 2 - a mosolygós autó.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1309 Dátum: 2016.07.09 13:34:23 »
A P2-embe tetettem utolagosan tempomatkart. De nem működik. Villog a cruise felirat. Kedden mennék Belgiumba jó lenne, ha működne. Minden szerelő nyaral, a márkaszervizek augusztura tudnak időpontot adni.
Van valakinek ötlete, mi lehet a probléma?

Keresd Juhász Jenőt az FB-n. Talán Ő nem nyaral.  Vagy Szutit a TTG csapatából szintén az FB-n.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1310 Dátum: 2016.07.09 13:46:46 »
Keresd Juhász Jenőt az FB-n. Talán Ő nem nyaral.  Vagy Szutit a TTG csapatából szintén az FB-n.
Köszönöm.
Prius 2 - a mosolygós autó.

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1311 Dátum: 2016.07.09 14:47:33 »
Szuti-val. ill a társával. sikerült felvenni a kapcsolatot, visszaszólnak.
Prius 2 - a mosolygós autó.

kerike

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 14
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1312 Dátum: 2016.07.11 13:28:35 »
Üdv. mindenkinek.
Tapasztaltatok már olyat, hogy egy Toyota nem indul? :D
II-es Priusom van 2007-s, mostanában észrevettem, hogy a kulcs bedugása és a fék pedál benyomása után nem indul az autó. Bekapcsol a rádió, ha még egyszer benyomom a start gombot akkor pedig gyújtásra vált. De nem a szokásos hosszanti gomb nyomásos READY felirat jön elő és természetesen nem is akar indulni. Majd nagy nehezem többszöri próba után elindul. Mi lehet ennek az oka? :hmmmm:

edk

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 515
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1313 Dátum: 2016.07.11 14:31:50 »
Ez olyan, mintha nem érzékelné a fékpedál lenyomott állapotát. A kisakku feszültsége amúgy rendben?

kerike

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 14
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1314 Dátum: 2016.07.11 14:53:05 »
Hát én is úgy érzem, hogy nem érzékeli a fékpedált. Ha erőszakosan "megrugdalom" akkor kiírja a ready-t. A kis akksi feszültségét nem mértem, de szerinted az befolyásolhatja?

edk

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 515
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1315 Dátum: 2016.07.11 21:01:34 »
Az mennyire nemnormális, hogy két hét állás után nem tud Ready-be kapcsolni, pedig a kisakku éppen csak két éves és Yuasa? Indítókábellel másik autóról bekapcsolt aztán.

kerike

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 14
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1316 Dátum: 2016.07.11 21:11:45 »
Rámérek.

edk

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 515
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1317 Dátum: 2016.07.11 21:15:28 »
Ne érts félre, a fenti (két hét állás után nem indul) az én mai tapasztalatom a saját autómmal!

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1318 Dátum: 2016.07.12 05:17:01 »
Az mennyire nemnormális, hogy két hét állás után nem tud Ready-be kapcsolni, pedig a kisakku éppen csak két éves és Yuasa? Indítókábellel másik autóról bekapcsolt aztán.
Pedig tipikus kisakksi hiba. Kellene mérni egy stand by állapotú fogyasztást. Csomagtérlámpa nem maradt égve?
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

kerike

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 14
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1319 Dátum: 2016.07.12 07:31:03 »
Biztosan nem maradt égve, mert az összes beltéri lámpát én kikapcsolom. Egyszer már megszívatott. :cry:
A másik kérdésem, hogy ti is tapasztaltátok, hogy nagy eső után a pótkerék alatt áll a víz? Néztem egy videót a youtube-n, de amit ott javítani való látok az az enyémnél jó. :hmmmm: