Szerző Téma: Corollát, Aurist szeretnék venni  (Megtekintve 2126546 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2940 Dátum: 2010.03.08 12:05:49 »
Az számomra sem világos, hogyan tudnának elem-javítást úgy csinálni, hogy a festékréteg-vastagság gyári maradjon. Elemcserénél megvalósítható a dolog; de javításnál?
Kromofág?  :D
Hát, aki egy karc kijavításához lepucolja fémig az egész elemet csak azért, hogy gyári vastagságú réteget varázsoljon utána rá, azt tudom sajnálni  :whistling:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2941 Dátum: 2010.03.08 12:45:33 »
Az számomra sem világos, hogyan tudnának elem-javítást úgy csinálni, hogy a festékréteg-vastagság gyári maradjon. Elemcserénél megvalósítható a dolog; de javításnál?
Kromofág?  :D
Hát, aki egy karc kijavításához lepucolja fémig az egész elemet csak azért, hogy gyári vastagságú réteget varázsoljon utána rá, azt tudom sajnálni  :whistling:
De ha így lenne, nehéz pont a többi elem rétegvastagságában felvinni a festéket, sem kevesebb sem több ne legyen....a ködölésről nem is beszélve, illetve a régi és új felületek találkozásáról...

R6Rider

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1083
  • Corolla E12 1.6 VVTi SOL Sedan
    • Q8
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2942 Dátum: 2010.03.08 12:49:58 »
Ne haragudj, nem ez volt a célom  :hug: ! De a saját tapasztalataim alapján nem tudom elképzelni, hogy egy 1.6 Carinával "fogni" lehetne egy 110 lovas TDI A4-est, emelkedőkön. Na persze nem voltam ott a konkrét esetben. Mindegy, ne ragozzuk  :)
Ne hülyéskedj, semmi gond!  :) Amit elírtam: nem A4, hanem Audi 80 1.9 TDI volt... Bocs!  ::)

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2943 Dátum: 2010.03.08 12:54:10 »
Az viszont csak 90LE-s...

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2944 Dátum: 2010.03.08 13:08:08 »
Ne hülyéskedj, semmi gond!  :) Amit elírtam: nem A4, hanem Audi 80 1.9 TDI volt... Bocs!  ::)
Ja, hogy úgy  ;) ... Nem ugyanaz  :) ... Hát, figyelembe véve hogy taby Mester autója hogy megy, ezt már el tudom képzelni, hogy a 115 lovas Carina partiban legyen emelkedőn a 90 lovas TDI-vel  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

barna.czukor

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2945 Dátum: 2010.03.08 13:51:39 »
Az számomra sem világos, hogyan tudnának elem-javítást úgy csinálni, hogy a festékréteg-vastagság gyári maradjon. Elemcserénél megvalósítható a dolog; de javításnál?
Kromofág --> alapozó --> színes festék --> lakk

És pont annyi, mint a gyári. Erre veri az egyik 60 éves ismerősünk, hogy ő az USA-ban annyira profin fényez (ebből él), hogy a Merga sem vette észre a nem gyári javítást, mikor visszavitték az autót...

Nos, aki ilyen szinten fényez, annak a munkájával nem is lesz a későbbiekben gond. Nem baj, ha így van lefényezve, mert ez abszolút szakszerű.

Ha rányomatnak 1 mm-nyi festéket össze-vissza, az szokott később rohadni alatta, meg hámlani, stb... Ezzel van a gond, de ezt a műszer ki is mutatja.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2946 Dátum: 2010.03.08 14:42:59 »
Hát, én biztosan nem választanám ezt a lehetőséget. Maradjon csak rajta a gyári alapozó, korrózióvédelem, ha egy mód van rá.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

diegho

  • Vendég

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2948 Dátum: 2010.03.08 17:41:02 »
Így fotó alapján nincs különösebb kivetnivaló... Kilométert nagyon alaposan le kéne ellenőrizni, és legalábbis az első ablakokról biztosan le kell majd szedetni a fóliát (ami remélhetőleg nem arra utal, hogy a kocsit vmi ifjú suttyó hajtotta). Az ára, ha amúgy rendben van a kocsi, korrekt.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Satriani

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2949 Dátum: 2010.03.08 18:29:58 »
Mondjuk ez nem Sol.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2950 Dátum: 2010.03.08 18:39:08 »
Mondjuk ez nem Sol.
Hö, ezt nem is checkoltam  :sorcerer: ... Pedig jogos az észrevétel, ez az autó tényleg nem Sol.

(Mennyire meg lennék elégedve egy ilyen szép fehér, klímás HB-el mint oktatóautóval  :yes: ...)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Satriani

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2951 Dátum: 2010.03.08 18:52:37 »
Nem mondom, hogy rossz vétel, meg kéne nyilván nézni, de hátul kurblis ablakkal, nem eredeti váltógombbal, műanyag kormánnyal erősen meggondolnám, kéne-e.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2952 Dátum: 2010.03.08 19:25:56 »
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/corolla/toyota_corolla_1.4_linea_sol_magyarorszagi-3660484
ehhez mit szóltok? friss hirdetés.
Most így, ennyi képről melyik 2003-as corolla nem néz ki jól?
Észrevételek, a többi hozzászólóén túl:
tescos gumiszőnyeg, nem eredeti dísztárcsák
kereskedő szövegében (SOL felszereltségi szinten kívül) sántít a full körbefóliázott üvegek ténye (ezek nem nőre utaló nyomok :D) , és van rá egy fogadásom, hogy pont annyira szervizkönyves mint a 8éves MTB kerékpárom.
Ja, és a 2003 02-es üzembehelyezés, lehet 2002-es gyártási évet rejt.
Arra is kíváncsi lennék, ki  volt a tulaja (cég, magánszemély stb), egyáltalán hány tulaja volt eddig?
De ez a 76ezer km nagyon kecsegtető...  :flowers:

(Tippem az autó életéről: céges kocsi, túlfutott km-el, kereskedőhöz be visszatekerve, fiatal pár megvette, vagy a lóvé fogyott vagy a kocsival van valami rejtett gond így ők is betolták a kereskedőhöz......bár rólam tudni kell, hogy a kollégák utálnak mert a lehetséges, hahu-n kinézett autójukról mindig elmondom a lehetséges negatív realitást......mert én nem hiszek ezekben a több tulajos, a kínálatból a legkevesebbet futott ámde legolcsóbb autók meséjében... ) :devil:
« Utoljára szerkesztve: 2010.03.08 19:38:08 írta Ákos2004 »

mouse

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 16
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2953 Dátum: 2010.03.08 19:41:03 »
Sziasztok!
Érdeklődnék hogy ha ültető,vagy szebben hangzik sport, rugót szeretnék tenni az aurisba akkor gátlót is cserélnem kell? Kb.35-40mm ültetés.Vagy maradhat az eredeti gyári gátló. ::)
Előre is köszi!

[a csatolmányt egy admin törölte]

Peti

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2954 Dátum: 2010.03.08 21:52:13 »
...tescos gumiszőnyeg...

Igénytelen, gagyi, xar... Már bocsánat...

Nem azt mondom, hogy kötelező a gyári szőnyeg garnitúra, de 2-3ezer forintért 1pár, igényes, szép, méretpontos szövetszőnyeget kapni előre, s nem ez a piszkos, saras 299forintos szutyok lenne benne...