Szerző Téma: Corollát, Aurist szeretnék venni  (Megtekintve 2127072 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

barna.czukor

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2835 Dátum: 2010.03.02 14:22:01 »
Idézet
- a műanyag szívócsonkban elszabadul valami fos és az zörög, az új 112e pénz

Basszus az enyémben is hallok már egy ideje ilyen rezonanciás zörgést, főleg hideg mocinál, emelt alapjáratnál tünik fel, amikor kinyomom a kuplungot váltásnál...  :otlet: Csak a komplett csere a megoldás? vki nem tudta ezt máshogy kiküszöbölni?  :?:
Nem tudom, hogy nálad a szívócsonk zörög-e. Nálam minden tartományban zörgött, bár tényszerűen inkább a fordulat leesésekor volt erős.

Javítani nem lehet, legalábbis nekem mindenki ezt mondta. Kell venni egy jót, amivel nincs gond. Bontva 50 körül van, újonnan 112e volt nekem.

Megállapítani úgy lehet, hogy sokat hallgatózol. Ha a műanyag csonk felől jön a zörgés, akkor megvan a hibás elem... Többet sajnos nem tudok segíteni.

Peti

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2836 Dátum: 2010.03.02 14:33:21 »
Km-t nagyon alaposan lecheckolni...

Nekem a gyári szőnyeg hiánya miatt gyanús, de komolyan :) anno mikor néztem a Corikat, egy rakás volt 30-45e km között :whistling: amibe nem volt gyári szőnyeg, ott voltak érdekes dolgok :winkiss: (fura mód pl. egy 82ezresbe benne volt, a gázpedálnál ki is volt kopva. :yes: ) a legmókásabb egy zöld 3ajtós volt, 28ezer km, teszkószőnyeg, fényes kormány, nem gyári gumi, elnézve a sajátomat, amit 70ezer körül adtam el, egy 1-es leesett az óra elejéről :flowers:

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2837 Dátum: 2010.03.02 14:42:45 »
Én 59ezerrel vettem, és a vezető alatti szövetszőnyeg gumis része a tulaj sarka helyén teljesen ki volt kopva, kicsit ki is volt lyukadva......

Peti

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2838 Dátum: 2010.03.02 14:55:39 »
Mert kb. annyit bírnak, vajon miért szedik ki :innocent:


Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2839 Dátum: 2010.03.02 15:16:36 »
Mert kb. annyit bírnak, vajon miért szedik ki :innocent:
nem tudom.....lehet hogy randa állapotban vannak, és féltik az összbenyomást?  :hmmmm:
Mindenesetre nem irigylem az ilyen szitukban lévőket, találgatni, latolgatni mi miért van....a kereskedő tetteit szövegeit elemezgetni...jáááj....én megvettem az enyémet magántulajtól, szervizszámlákkal - igaz nem volt extra olcsó vétel- de legalább minden 100%-os....ezeket a nepper kocsikat meg úgy is mindig megveszik, mert kevesen hajlandók az átlag piaci ár fölötti 100-200ezret rádobni egy tuti autóért.

Peti

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2840 Dátum: 2010.03.02 16:46:04 »
...mert kevesen hajlandók az átlag piaci ár fölötti 100-200ezret rádobni egy tuti autóért.

Ez mondjuk egy elég összetett kérdés, s nem akarok kisregényt írni, mert úgyse olvassa el senki, de pl. van olyan akit nem érdekel, hogy miért -lehet- drágább... Lehet azért mert simán nem ért hozzá és/vagy úgy gondolja az azért drágább, mert hülye az eladó és sokat akar érte. (persze ilyen is van)

Nekem van olyan ismerős, aki így vett autót, büszkén mondta, hogy mennyivel piaci ár alatt és milyen szép, tényleg szép és tényleg olcsón vette, aztán kezdtek kidőlni a csontvázak, onnantól kezdve mindenhol az ment, hogy mekkora xar az autó, mert ilyen+olyan bajai vannak, az fel se merül benne, hogy spec egy xart vett.

Peti

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2841 Dátum: 2010.03.02 16:51:52 »
nem tudom.....lehet hogy randa állapotban vannak, és féltik az összbenyomást?  :hmmmm:

Egy 28ezret futott autóban még nem lehet(ne) randa, hogy teszkóst vegyenek bele. :flowers:  Sztem....

NomAAd

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2842 Dátum: 2010.03.02 19:05:35 »
...mert kevesen hajlandók az átlag piaci ár fölötti 100-200ezret rádobni egy tuti autóért.

Ez mondjuk egy elég összetett kérdés, s nem akarok kisregényt írni, mert úgyse olvassa el senki, de pl. van olyan akit nem érdekel, hogy miért -lehet- drágább... Lehet azért mert simán nem ért hozzá és/vagy úgy gondolja az azért drágább, mert hülye az eladó és sokat akar érte. (persze ilyen is van)

Engem specijel' érdekelne a kisregény, én biz' elolvasnám, pontosan abban a cipőben vagyok, hogy mennyit adjak ki milyen Corollá-ra....  :D

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2843 Dátum: 2010.03.02 22:05:54 »
(sok E11ben semerre sem lehet állítani a kormányt. Csak forognak :D)
Az enyém csak Terra felszereltségű, de állítható magasságú a kormány.
Az enyém is, de nem állítható. Mondjuk jó helyen van sztem, nem is állítanám el.
Bocs czukor, de sztem atiéd max Harmony Plus-os...A terránál már színre fújt tükrök vannak, meg állítható kormány. De amennyire én látom, a Harmony-k vannak túlsúlyban.
Gabe 254.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2844 Dátum: 2010.03.02 22:06:34 »
Bocs, a tükröm nem színre fújt.  :D
         

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2845 Dátum: 2010.03.02 22:09:07 »
De nem is fészliftes :devil:
Gabe 254.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2846 Dátum: 2010.03.02 22:09:50 »
Hát nem.  :sorcerer:
         

barna.czukor

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2847 Dátum: 2010.03.02 22:24:01 »
Vazze! Nem vagyok hülye, tudom, hogy ilyen kocsim van...
Linea Terra. Ez van a forgalmiba is beleírva és a kocsin is rajta van a Földet ábrázoló emléma a hátulján.

Amúgy az utolsó szériás nem facelift-es E11 sokkal jobban felszerelt volt, mint a facelift-es, ami közvetlen utána jött. Pl. az enyémbe csak 1 légzsák van, míg a nem facelift-esbe a végén már szeria volt a dubla légzsák...

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2848 Dátum: 2010.03.03 00:08:53 »
A benzines nyomatéka őszinte. Nem ez a hatásvadász diesel-es nyomaték...
Ez már annyira elfogult, hogy szinte szép  :clap: ... 10 pont  :D ... Majd legközelebb ezzel vigasztalom magam, mikor azt tapasztalom, hogy a 2.0 benzin Avéval nem tudok úgy előzni négyesben meg ötösben, mint az 1.4 dízel Corollával  :yes: ... És nem, nekem nem érv, hogy vissza kéne kapcsolni. Nem akarok visszakapcsolni, és a Corollában nem is kell visszakapcsolni.

... "Őszinte" nyomaték, hát ez marha jó volt  [rohog]
« Utoljára szerkesztve: 2010.03.03 00:16:11 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2849 Dátum: 2010.03.03 00:12:38 »
Elgondolkodtam jobb választás-e az 1.4 D4D motor, mint az 1.6 VVTi...  :hmmmm: Kb. 2000 km óta a téli hidegben, sok helyi rövid úttal, aut. klima párátlanítást is többször használva, felment az átlag 8,4 L/ 100 km átlagra... aztán 2-3 hosszabb út következett, és ma reggel már 6.2 L/100 km a BC szerinti átlag (tavaly már lecsekkoltam egy 2500 km-es nyaralás alkalmával, hogy tizedre pontosan mér!!).  :eek: Tehát azt gondolom, hogy nem biztos, hogy megéri többet kiadni egy dízelért használtan, drágábban szervizeltetni stb. Azt meg nem tudom elhinni, hogy vki ujjonan vesz egy dízelt brutálisan sok pénzért, hogy aztán kevesebbet menjen vele mint egy benzinessel évente...  [rohog] Négy éves dízelekben 60-80 ekm????  :lol: Vicc... Minden ismerősöm dízelében, már 1.5 évesen több van mint 50 ekm...  :yes:
Jóbarátnémében most 62 ezer km van; 2005 decemberben vette az autót. Egy teljesen átlagos felhasználó, minden nap használja az autót; persze nem utazó üzletemberként keresi a kenyerét.

Ha neked az 1.6 benzinessel 6.2 az átlagod, akkor nálad az 1.4 dízel 4.5-öt enne. Persze olyan felhasználás/vezetési stílus mellett, ahol egy 1.6 benzines is elmegy 6.2-vel, valóban kevésbé lenne indokolt megvenni a dízelt.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )